На море в Турция - тема 82

  • 60 655
  • 737
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 524
Благодаря, но се отказах от Батихан. Ще ходим май месец в Дидим,хотел  Aquasis Deluxe Resort & SPA. Дано е хубаво времето и поне басейните да са топли,за морето не се надявам.

# 481
  • София
  • Мнения: 1 442
Благодаря, но се отказах от Батихан. Ще ходим май месец в Дидим,хотел  Aquasis Deluxe Resort & SPA. Дано е хубаво времето и поне басейните да са топли,за морето не се надявам.
Нито Дидим, нито Кушадасъ стават през май. Само Анталийския вилает. Дано поне не е духовито, че Аквазис с това се слави

# 482
  • Мнения: 29
Здравейте, имате ли впечатления от Jasmin Beach Hotel в Бодрум? Имаме добра оферта за почивка там, и се чудя дали да приема.

# 483
  • Plovdiv
  • Мнения: 298
Благодаря, но се отказах от Батихан. Ще ходим май месец в Дидим,хотел  Aquasis Deluxe Resort & SPA. Дано е хубаво времето и поне басейните да са топли,за морето не се надявам.
slan4ize_76 ще чакам отзиви, ние сме там от 31.05, и аз се надявам басейните да са топли!

# 484
  • В.Търново
  • Мнения: 6 728
Тези,които са били в Батихан, може ли да ми кажат дали има камъни в морето и свободни чадъри на плажа?Дали се чака за храна също?Детето на разтегателен фотьойл ли е и дали е удобен за по-голямо дете?
Има ивица камъни, аквачепици не трябват, обаче е тесен и местата са кът, за храна никога не сме чакали, но всичко зависи от натовареността. Съвет за плажа...на 100 м от този на Батихан има по-голям, през 23-та е имало платена зона, струвало е 100 лири за чадър и 2 шезлонга. Това е около 7 лв. За третото легло...бяхме 3 стаи, двете ползваха допълнителното легло, щом не са се оплаквали, всичко е било ок. И пак съвет, еми да спи някой от родителското тяло там, няма да умре за 7 нощи, и още един съвет, леглата са широки, събирате ги ако не е спалня и ако сте по-гръчави, както казват по моя край, спите и тримата. Имам снимки на плажа, ако искаш ще ти пратя, само кажи.
Аз като питах за Батихан защо не ми прати снимки ?  RelievedYum Накрая се отказах. Прати ми,, моля те.

# 485
  • Мнения: 3 464
Здравейте! Наумили сме си с мъжа ми да отидем само двамата на едно късно море до Турция в началото на октомври. Досега не сме летували в Турция. Много ме привлича с природата си Мармарис и сякаш бих искала да идем дотам.
Предполагам желателно е да наемем агенция да ни организира пътуването, но все пак дали е възможно аз сама да избера хотела, а агенцията само да ми осигури чартъра и извозването от/до летището?
Кой хотел бихте ми препоръчали без много водни атракционни и шум? Бих искала да е по-висок клас.
Ако искаме екскурзия в околностите с корабче или към Памукале към хотела ли трябва да се обърнем?
Досега винаги сама съм си организирала пътуванията и нямам никакъв опит в ол-инклузив туризма, но ми се иска да опитам.

# 486
  • Мнения: 306
Здравейте! Наумили сме си с мъжа ми да отидем само двамата на едно късно море до Турция в началото на октомври. Досега не сме летували в Турция. Много ме привлича с природата си Мармарис и сякаш бих искала да идем дотам.
Предполагам желателно е да наемем агенция да ни организира пътуването, но все пак дали е възможно аз сама да избера хотела, а агенцията само да ми осигури чартъра и извозването от/до летището?
Кой хотел бихте ми препоръчали без много водни атракционни и шум? Бих искала да е по-висок клас.
Ако искаме екскурзия в околностите с корабче или към Памукале към хотела ли трябва да се обърнем?
Досега винаги сама съм си организирала пътуванията и нямам никакъв опит в ол-инклузив туризма, но ми се иска да опитам.
Мармарис мисля, че ще е студено през октомври.Доколкото знам има някакво студено течение, но нека и други се включат , за да кажат.

# 487
  • Sofia
  • Мнения: 3 866
Подкрепям мнението! За октомври по-подходяща е Анталия. Има достатъчно добри хотели, включително и само за възрастни, които да отговорят на изискванията.

# 488
  • DE
  • Мнения: 99
Здравейте! Наумили сме си с мъжа ми да отидем само двамата на едно късно море до Турция в началото на октомври. Досега не сме летували в Турция. Много ме привлича с природата си Мармарис и сякаш бих искала да идем дотам.
Предполагам желателно е да наемем агенция да ни организира пътуването, но все пак дали е възможно аз сама да избера хотела, а агенцията само да ми осигури чартъра и извозването от/до летището?
Кой хотел бихте ми препоръчали без много водни атракционни и шум? Бих искала да е по-висок клас.
Ако искаме екскурзия в околностите с корабче или към Памукале към хотела ли трябва да се обърнем?
Досега винаги сама съм си организирала пътуванията и нямам никакъв опит в ол-инклузив туризма, но ми се иска да опитам.
За втори път отсядаме в
https://www.barutacanthuscennet.com/de
Две незабравими седмици, нямаше нещо което да ни подразни или да заслужава някаква критика.


Последна редакция: чт, 07 мар 2024, 14:09 от tombob

# 489
  • Мнения: 3 464
Благодаря ви сърдечно! Това е Сиде, нали? Четох, че имало хубава променада и красив стар град.
А полетът и трансферът как се организира ако хотелът е резервиран от мен самостоятелно? Към кои агенции мога да се обърна или има някакъв друг начин?

# 490
  • Sofia
  • Мнения: 3 866
Отговарям поред на въпросите:
Да, хотелът е в Сиде -градче с много история и едни от най-хубавите пясъчни плажове в Анталия.
Ако се самоорганизирате, можете да си резервирате трансфер, през Букинг, директно с хотела, или с някоя от фирмите (на първа страница в темата).
Агенциите, които организират чартърните програми са Тез Тур, Онекс тур, Емералд, Абакс, Аква тур, както и мн други, които предлагат техните пакети. Ако изберете агенция, трансферът и всичко останало е включено в цената.

# 491
  • София
  • Мнения: 1 442


Честит празник мацки...днеска Стоичков прави промоция на легендите. Чух, че го махат от Кауфланд, че касиерките се научили да псуват клиентите. От фейса копирам за легендите, някой може да го интересува.

# 492
  • Мнения: 1 710
Здравейте! Наумили сме си с мъжа ми да отидем само двамата на едно късно море до Турция в началото на октомври. Досега не сме летували в Турция. Много ме привлича с природата си Мармарис и сякаш бих искала да идем дотам.
Предполагам желателно е да наемем агенция да ни организира пътуването, но все пак дали е възможно аз сама да избера хотела, а агенцията само да ми осигури чартъра и извозването от/до летището?
Кой хотел бихте ми препоръчали без много водни атракционни и шум? Бих искала да е по-висок клас.
Ако искаме екскурзия в околностите с корабче или към Памукале към хотела ли трябва да се обърнем?
Досега винаги сама съм си организирала пътуванията и нямам никакъв опит в ол-инклузив туризма, но ми се иска да опитам.

Мармарис е прекрасен, има различна атмосфера, която не може да се усети в другите популярни турски курорти.
Ако търсите пълноценна морска почивка, октомври не е особено подходящ месец, както вече са ви казали. Температурата на въздуха е приятна, но водата е хладна. Може да има дъждовни дни.
Обаче, ако основната ви цел не е плажуването, Мармарис е супер и за разходки, и за забавления, и за излизане с яхта, и за любителите на заведения. Аз съм била там през месец май, когато водата е още по-студена и имаше само по един-двама човека в морето, но въпреки това изкарах супер.
Аз харесвам няколко хотела там. Преди ковид бяха повече, но в последните 2-3 години някои ги позанемариха.
TUI BLUE Grand Azur - има обширна (като за Мармарис) градина, добро обслужване, прилични стаи. Разположен е на добро място - не много близо до голямата шумотевица, но все пак на една разходка разстояние до най-оживената част на Мармарис.
Tropical Beach - много спокоен хотел, с хубава храна и семпли стаи, разположен почти в края на дългата около 3 км крайбрежна алея.
Grand Yazıcı Club Turban - много готин хотел с голяма територия, отдалечен от центъра.
Grand Yazici Club Marmaris Palace - друг хотел от същата верига. Напоследък чета по-добри отзиви за него, отколкото за Turban. Разположен е на някъде по средата между Мармарис и Ичмелер. Тих, спокоен, с голяма територия.
SENTIDO Sea Star - хубава територия, уютни стаи, само за възрастни. Разположен е в Ичмелер.
Marti Resort - хубава територия, интересна архитектура, добра храна. Намира се в Ичмелер.
Aqua - един от старите хотели в Ичмелер, с много богата зелена градина и добро обслужване.
Това според мен, са най-емблематичните хотели в Мармарис, които най-много си заслужават. Има и редица малки непретенциозни хотелчета, които също предлагат добри условия. Има разбира се и такива, които е добре да се избягват.

По отношение на чартърите - обикновено туристическите агенции продават седалките в самолета като част от пакет, който включва и хотелско настаняване. В някои случаи може да пуснат в продажба само самолетен билет, но това е по-скоро изключение. Трябва да проведете разговори с туроператорите дали има шанс да ползвате само техен чартър и трансфер, без хотел. Ако сами си организирате трансфер е добре да имате предвид, че Мармарис е далече от летищата. Не знам дали това няма да направи трансфера по-неизгоден ако е само за двама души в сравнение с организирания. Но това е въпрос на проучване и договорки, така че проверете информацията на първа страница.

# 493
  • Мнения: 3 464
Благодаря ви! Страшно сте мили и сте ми много полезни! Обещавам като му дойде времето да се реванширам с обширен пътепис от почивката!
Всъщност на кои летища кацат чартърите?

# 494
  • Мнения: 1 326
В Мармарис съм била края на септември-началото на октомври. Малко е на кантар работата, защото денят е доста къс - към 17:30-18 вече беше тъмно, а аз обичам дългото плажуване, имаше 2-3 по-облачни и хладни дни, но пък водата беше чай.
Иначе аз обичам Мармарис. Съвсем различен е от Анталия. Да, може да няма някакви ултра луксозни хотели, но пък има свой дух и ненадмината по красота природа. Горещо препоръчвам тур до Далян.
Иначе съм била преди много години в малко бюджетно хотелче в самия град, изобщо НЕ препоръчвам, а след това почивахме в Club Turban. Но беше 2019г. Тогава беше супер, към днешна дата цените са драстично нагоре, за нивото нищо не мога да кажа.
Много ми се ходи пак там, но вече сме 2 възрастни с 2 деца и ми идва прекалено висока цената. Беше нещо от рода на 3-4к за седмица, само настаняване. За тези пари ще идем в Анталия в по-висок клас хотел. Но самата атмосфера там си ми липсва и определено пак ще му дойде времето някоя година.

Общи условия

Активация на акаунт