На море в Турция - тема 82

  • 58 867
  • 737
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 289
В Мармарис съм била края на септември-началото на октомври. Малко е на кантар работата, защото денят е доста къс - към 17:30-18 вече беше тъмно, а аз обичам дългото плажуване, имаше 2-3 по-облачни и хладни дни, но пък водата беше чай.
Иначе аз обичам Мармарис. Съвсем различен е от Анталия. Да, може да няма някакви ултра луксозни хотели, но пък има свой дух и ненадмината по красота природа. Горещо препоръчвам тур до Далян.
Иначе съм била преди много години в малко бюджетно хотелче в самия град, изобщо НЕ препоръчвам, а след това почивахме в Club Turban. Но беше 2019г. Тогава беше супер, към днешна дата цените са драстично нагоре, за нивото нищо не мога да кажа.
Много ми се ходи пак там, но вече сме 2 възрастни с 2 деца и ми идва прекалено висока цената. Беше нещо от рода на 3-4к за седмица, само настаняване. За тези пари ще идем в Анталия в по-висок клас хотел. Но самата атмосфера там си ми липсва и определено пак ще му дойде времето някоя година.
Не знам дали е много по темата, но от утре има 3 дневно изложение в София Експо Център на Туристически агенции.Там доколкото знам се правят  отстъпки и ако някой се интересува може да го посети.

# 496
  • Пловдив
  • Мнения: 2 032
Ще има отстъпки сигурно за не толкова желани хотели и дати Хубавите вече са пълни и за някои дати няма места в самолетите.

# 497
  • София
  • Мнения: 1 428
Цитат
Не знам дали е много по темата, но от утре има 3 дневно изложение в София Експо Център на Туристически агенции.Там доколкото знам се правят  отстъпки и ако някой се интересува може да го посети.

То това е пълен та@ак, след ранните ги вдигнаха сигурно с 15-20% и сега на изложението ще ти дадат 3-4% и народа умира от кеф. Да не говориме, че още преди ранните, са вдигнати с над 30% в сравнение с лани.

# 498
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 775
Е то хотелът като махне отстъпката, няма как туроператорът да направи 20-30%

Тез тур обявиха -30/50 евро отстъпка на стая за определени хотели.

Не е нужно да се ходи на място, отстъпки ще се правят и при онлайн резервации.

# 499
  • Пловдив
  • Мнения: 2 032
Е то хотелът като махне отстъпката, няма как туроператорът да направи 20-30%

Тез тур обявиха -30/50 евро отстъпка на стая за определени хотели.

Не е нужно да се ходи на място, отстъпки ще се правят и при онлайн резервации.
За кои хотели?

# 500
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 775
На сайта на Тез тур са посочени.

Между другото борсата е доста ...семпла тази година. Няма ги основните големи фирми за Турция, няма ги и турските хотелиери.

# 501
  • Мнения: 292
На сайта на Тез тур са посочени.

Между другото борсата е доста ...семпла тази година. Няма ги основните големи фирми за Турция, няма ги и турските хотелиери.

А на какво се дължи това? Може би не разчитат на българските туристи, при наличието на руснаците

# 502
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 775
Ами като цяло само ние си мислим, че сме много важни.
На практика има доста по платежоспособни пазари. А пък руснаците нямат много опции за почивка и пътуване в момента.

Участието на хотелите по борсата беше заради големите туроператори там. Те ги канят, настаняват и т.н. Като не участват туроператорите ги няма и хотелиерите.
В последните месеци почти всяка седмица има срещи с турските хотелиери. Вчера мисля беше с веригата Барут, миналата седмица с Liberty. Доста по-полезно е така.

# 503
  • Варна
  • Мнения: 3 957
Ами като цяло само ние си мислим, че сме много важни.

Турция посрещна 56,7 млн. туристи  през 2023 г. и е съвсем ясно , че ние с малко над  милион сме си доста незначителни. Има няколко хотела разбира се , в които сме основни гости , както и по Лалели през уйкендите .

# 504
  • Мнения: 54
Здравейте,мили дами!Сезонът на морските почивки наближава и аз за пореден път съм се заровила в четене,сравняване и проучване.Отново избирам Анталия за ранно море,началото на юни.При толкова много хотели,изобщо не ми се повтаря,а може би не съм срещнала този,който ще ме накара да спра да търся други😊Харесвам Сиде,защото дългите трансфери ме напрягат,а прекалено късите са близки до мръсотията на големия град!Избирам хотели средна категория,обичам да има от всичко необходимо.Държа на хубав плаж!До тук се колебая между 5 хотела,и ще съм много благодарна,ако ми помогнете с избора!!
-Von resort golden beach
-Well palace Side
-Turan Prince hotel
-Arcanus Trendlife
-Side moon palace
Всички са с добър плаж,сходни цени!Von винаги е с добри оценки,въпреки,че базата му е доста поостаряла!Ще се радвам на вашата помощ!Благодаря и приятни морски емоции!🍀❤

# 505
  • София
  • Мнения: 2 104
Ние сме спряхме на Туран. Надявам се да сме направили добър избор. Smiley

# 506
  • София
  • Мнения: 1 899
Ами като цяло само ние си мислим, че сме много важни.
На практика има доста по платежоспособни пазари. А пък руснаците нямат много опции за почивка и пътуване в момента.

Аз си мислех, че след като турските банки блокират плащанията от Русия от началото на 2024, не е като да не сме интересни... и че малко цените ще паднат Simple Smile

# 507
  • София
  • Мнения: 1 428
Ами като цяло само ние си мислим, че сме много важни.
На практика има доста по платежоспособни пазари. А пък руснаците нямат много опции за почивка и пътуване в момента.

Аз си мислех, че след като турските банки блокират плащанията от Русия от началото на 2024, не е като да не сме интересни... и че малко цените ще паднат Simple Smile

Сигурно знаеш тая приказка, трай коньо за зелена трЕва, ще паднат ама друг път, нещо друго пада, ама ще ме накажат, ако кажа. Това къде го има за плащанията, че за пръв път го чувам?

# 508
  • София
  • Мнения: 1 899
Въс всички медии, свързани с финанси имаше статии. https://financialtribune.bg/bg/analizi/turski-banki-zakrivat-ruski-smetki/

# 509
  • София
  • Мнения: 1 428
Въс всички медии, свързани с финанси имаше статии. https://financialtribune.bg/bg/analizi/turski-banki-zakrivat-ruski-smetki/

"Някои турски банки закриват сметки, свързани с руски предприятия, от страх да не предизвикат вторични санкции от страна на САЩ", съобщи Институтът за изучаване на войната (ИИВ), позовавайки се на руския държавен вестник "Ведомости".

И този текст ли те наведе на тази мисъл? Все пак го прочетох до края. Така известния институт за изучаване на войната.

Общи условия

Активация на акаунт