Любители на кучета - 139

  • 22 463
  • 722
  •   1
Отговори
# 660
  • Бургас
  • Мнения: 6 116
Аз зимата по-рядко слагам.
Не е нужно след всяко къпане, тя има трайност около месец, после действието започва да отслабва.
"Защо си взимате кучета, като не ги черпите ???"

# 661
  • Мнения: 18 590
Няколко дни преди и няколко дни след обезпаразитяване с пипета не трябва да се къпе кучето с шампоан.

# 662
  • Мнения: 177
Няколко дни преди и няколко дни след обезпаразитяване с пипета не трябва да се къпе кучето с шампоан.

Да, това го прочетох в листовката. Минаха две седмици от поставянето и този Понеделник беше изкъпан.

# 663
  • Мнения: 5
Здравейте! Искам да ви попитам каква вода давате на кученцата си? Вчера взех кана с филтър за пречистване на водата но моето любимо момиче нещо и се мръщи. Въпросът ми е дали не са вредни тези филтри за кучетата?

# 664
  • Мнения: 2 634
И на нас и на тях сипваме вода от каните. Имаме си във всяка стая и навън Grinning
Но се е случвало да пият и директно от мивката, не съм забелязвала да правят разлика.
Предполагам, че сте прочели в упътването на филтъра, че първите 2-3 наливания се изхвърлят и после може да си пиете?

# 665
  • Мнения: 5
И на нас и на тях сипваме вода от каните. Имаме си във всяка стая и навън Grinning
Но се е случвало да пият и директно от мивката, не съм забелязвала да правят разлика.
Предполагам, че сте прочели в упътването на филтъра, че първите 2-3 наливания се изхвърлят и после може да си пиете?


Ами първото със сигурност изхвърлих. Благодаря ви за отговора! Значи ще давам и аз от кана, мисля че е много по-добре и от минерална и от чешмяна!

# 666
  • Мнения: 18 590
Няколко дни преди и няколко дни след обезпаразитяване с пипета не трябва да се къпе кучето с шампоан.

Да, това го прочетох в листовката. Минаха две седмици от поставянето и този Понеделник беше изкъпан.

Ами това е. Проблем е, когато се третира с шампоан твърде близо до обезпаразитяването, защото пречи на натрупването на активното вещество в кожата. След 2 седмици не е проблем.

# 667
  • Мнения: 253
Момичета,
Имам една изненада, но тя ми се падна от новогодишната баница 🙂
Пухкаво е, бебе е, но не е човешко.
Направих всичко да го спася и е време да му намеря хора, стопани, грижовни и обичащи 🙂
Помагайте, ако познавате такива 🙂
Казва се - Лъки, защото самият той е Късмет, но е дълга и широка, няма да го разказвам тук. Той е чихупинчер, бял крем, на годинка, според наблюдения и преценка на ветеринаря. Намерен е на 31 декември, след три дневно преследване из кварталите в София. За щастие нямаше сериозни травми и кученцето бързо се възстановява. Лапичките все още са травмирани и липсват нокти, теглото не е напълно възстановено, но растежа е спрял и като мине на нормална храна може да достигне 3- 3,5 кг. Направена е пълна ПКК, биохимия, 4д тест и тест за евентуално правена първа ваксина. Показателите му са идеални. Имал е ваксина, поради което сега е реваксиниран и му е сложен чип. Има и паспорт. Предстои му кастрация. Обезпаразитен е вътрешно и външно и премина профилактика за гъбички.
Лъки е изключително умно, интелигентно и много чувствително куче, но явно бившите му стопани са го изхвърлили, а дори не са си направили труда да го обучат на елементарни неща като носене на нагръдник, ходене на повод, държание и поведение на улицата, не взимане на храна от земята и най-важното хигиенни навици в къщи. С много търпение Лъки разбра къде да си върши работата, затова, за да завършиме неговото обучение успешно новият му стопанин/ка трябва да има достатъчно свободно време, любов и желание да общува с едно изоставено кученце, да го разхожда повече време и да го гушка 🙂 Обожава да бъде гушкан, гален и забелязван и отвръща десетократно с милувки. Кученцето е много енергично и не се задоволява с 15 мин. разходка, нито с половин час след работа внимание за отбиване на номера, затова и поради все още стреса от преживяното навън, предпочитам улегнали хора без малки деца, които могат да му отделят повече време.
Разбира се отлично с други кучета и котки. Изключително добронамерен и контактен включ. с мъжки кучета. Много игрив и любопитен, осиновеното ми преди година коте е първия му приятел в игрите и лудориите 😃
Няма да го дам на всяка цена, нито времето ме притиска, нито необходимостта от това, но и не мога да го задържа и понеже много го обикнах и изстрадах ще търся за него най-доброто❤ 🙂
При интерес ми пишете на лично съобщение, а за да направим връзка аз ще се свържа с вас 🥰



Последна редакция: ср, 07 фев 2024, 13:20 от anzhy

# 668
  • Мнения: 48
Как се справят с петната от сълзи под очичките? Купих специален препарат, пробвах с чай от лайка, с топла вода.. Нищо не помага

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 6 116
Здравейте! Искам да ви попитам каква вода давате на кученцата си? Вчера взех кана с филтър за пречистване на водата но моето любимо момиче нещо и се мръщи. Въпросът ми е дали не са вредни тези филтри за кучетата?

Моето любимо момиче пие от гнусни тинясали канали, мръсни локви, отрязаните шишета с вода на уличните котки, от тоалетната чиния и от пода на банята, когато й мия лапите.
В купата наливам от чешмата.

# 670
  • Мнения: 818
anzhy, респект!
Имам приятелка, която постоянно прибира изоставени кучета и котки, после им търси осиновители. От нея знам, че е най-добре животното да се осинови в чужбина, обикновено в Германия ги вземат. Ако искаш, ще разпитам за платформата, през която ги осиновяват.
В София ли си? По мое наблюдение Animal Rescue са добри в намирането на осиновители.

# 671
  • Мнения: 253
anzhy, респект!
Имам приятелка, която постоянно прибира изоставени кучета и котки, после им търси осиновители. От нея знам, че е най-добре животното да се осинови в чужбина, обикновено в Германия ги вземат. Ако искаш, ще разпитам за платформата, през която ги осиновяват.
В София ли си? По мое наблюдение Animal Rescue са добри в намирането на осиновители.

Благодаря ти много! Знам ги Енимъл Рескю и съм им фен и последовател Simple Smile Разчитам в момента на звездичката на Лъки, която му донесе късмет.... невероятен късмет, че не го премазаха коли и трамваи по все брутално натоварени точки в София... Имаше късмет да прочета историята му преди да си тръгна от работа, да попадна на него и да не се откажа три дни да го следвам по всички точки, където го локализираха, за да го прибера преди вечерта на бурните фойерверки за Нова година... Имаше късмета да не психяса, защото беше в пълен шок и ужас, а да продължава днес да е мил, гальовен и добронамерен.... Надявам се да има късмета да намери своя човек тук, в България и не бързам, докато това не се случи... Ще им дам шанс и на двамата да се срещнат в някакъв момент, а когато това стане ще съм още по-щастлив човек и най-вече ще мога да го виждам от време на време Wink Simple Smile
Прегръщам те за разбирането и загрижеността и ти желая хубав ден! Simple Smile

# 672
  • Мнения: 47
Здравейте! Имам пудел на 3 години и половина, 10 кг., който получи подуване на чурката /около 1.5-2 см. В края /откъдето пиша/ и стана червена и има гной /установихме след прегледа при ветеринар.
Чарли се храни, играе, но много се тревожа! Докторът ми каза, че за първи път вижда толкова подута. Даде ни антибиотик да го слагаме вечер там със спринцовка, като преди това едни кристали, които като разтворим в чаша вода, става водата розова и с тях да правим промивки 10 дни.
Самият лекар не беше уверен че ще има ефект🙁
Проблемът го забелвах днес и преди няколко часа посетихме ветеринаря .
Питането ми е имали ли сте подобен проблем, опит или впечатления и лекар, който бихте ми препоръчали за второ мнение във Варна
Дали е нужно да му пуснем изследвания или друго?
Много се тревожа дали не го боли и дали ще ходи безпроблемно по малка нужда☹
Много са противоречиви мненията за клиниките във Варна и това допълнително ме тревожи дали ще взема правилно решение

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 6 116
На кучето на съседа така му се поду. От мерак по разгонени и невъзможност да го удовлетвори. Скачаше и се клатеше на всичко живо.
Оправиха го с мазила и инжекции.

# 674
  • София
  • Мнения: 13 908
Споко. Пуснете му изследвания, но след спиране на антибиотиците. Огледаха ли добре да няма чуждо тяло като осил, треска?
Бебето беше с течаща и възпалена пишка. Трескичка уж беше. Оперираха го, но после пак се появи и се оказа, че е реакция към всякакви алергени. Мина с терапия. Ушите му също се възпаляваха от това.

Общи условия

Активация на акаунт