Да се оплачем... 2024

  • 885 282
  • 14 171
  •   10
Отговори
# 10 410
  • Мнения: 10 697
Аз почти не ям, а съм много над нормата. Не ще да е от ядене, а от ядове.
Стрес, безсъние, проблеми… почти не ям, а съм подута и уголемена чак 😭🤷♀

# 10 411
  • Мнения: 24 789
Оплаквам се, че нямам спирка в яденето, а имам 5кг. да свалям...грам воля нямам..
Радвай се, че са само 5😜 И аз имам да свалям, че лятото иде.
Оплаквам се, че ми се ядат ягоди, ама ....утре

# 10 412
  • Мнения: 3 572
Не си спомням вече в коя лаборатория беше, но не е единичен случай. И от приятелки знам,че при техните деца не е излязло нищо, а алергия има. Както и да е.
Като се заговорихме за лаборатории - Динево става ли?
Децата ги тестват след 5 годишна възраст най-рано. Свързано е с развиване на имунитета. Може да се тестват и по-рано, но резултатите не са меродавни, или хвърлени пари на вятъра.

# 10 413
  • Сф
  • Мнения: 10 781
Разбрах. Всъщност децата имали ваксини, просто не са си занесли картоните в училище и затова са отсъствали. Това е породило коментарите. Че трябвало да се разкарват. .. Април сме. Едно поне 10 човека.  Странно, при нас мислех, че държат на тия неща. Има и две без , но те дойдоха от друга държава и явно там не е задължително да имат. Плюс едно българче без и то ще почива сега. Малко си отдъхнах.
 Така или иначе , нейните приятели в класа не и се сърдят .

# 10 414
  • Мнения: 2 020
Как ще се сърдят, че някой се е разболял.

# 10 415
  • Мнения: 10 697
Не отива ба добре тоя свят. Едно време се кефехме да не сме на даскало.

# 10 416
  • Мнения: 5 072
Лютиче, тук ЛЛ звънят на родителя да заведе детето на ваксина т.е. няма как без знанието на родителя да стане...

п.п. По мое време ни ваксинираха в училище - целият клас , никой не питаше родителя дали е съгласен...

Е то това в България де. Свързали се директно със сестра ми и я привикали. А то детето не знае.

# 10 417
  • София
  • Мнения: 14 882
Моята имаше страховита алергия към полени, след пубертета вече не е толкова зле. Тестове ѝ правиха във ВМА с надраскване с алергени, там си излязоха много ясно кои са проблемни. Не, че има голяма файда като ги знаем, тези треви са навсякъде, едното прецъфти, почва другото. 🙄 Тестовете се правят късна есен, когато няма алергени във въздуха.

# 10 418
  • Мнения: 10 697
От снощи като ме заболя главата, та и в момента ме боли и нищо не помага Sad

# 10 419
  • Варна
  • Мнения: 1 135
Оплаквам се, че нямам спирка в яденето, а имам 5кг. да свалям...грам воля нямам..
И аз така. И всичката тази красота се трупа на корем и паласки...А и абитуриентска ме чака. И няма рокля която да стои добре на почти изравнени талия и ханш.

# 10 420
  • Мнения: 261
Така е. Личната трябва да ги следи и да се обажда. Нашата го прави.
Оф на щерката малко и се зачерви ухото и е леко подуто, там дето и беше кърлежа.... Ще се гръмна.

Преди месец имах пак един на баджака, 2 седмици след това седя червено. Този от оня ден, дето се скъса и ходих в спешното да го доизвадят, бая червено е и там..

Днес в 11:30 звънят от училището, синът ми  имал болки е очите, да си го взема. Метнах хавлията, облякох се, тичах, в главата ми страшни картини, треперех. Добре че училището е на 8мин път, та успях да се върна навреме да взема и малкия от детска в 12. Някой го удрил случайно по окото по време на спорт. Няма главоболие, парене усещал… чудих се кво да правя, па реших да си спестя посещение в спешното.

Моята имаше страховита алергия към полени, след пубертета вече не е толкова зле. Тестове ѝ правиха във ВМА с надраскване с алергени, там си излязоха много ясно кои са проблемни. Не, че има голяма файда като ги знаем, тези треви са навсякъде, едното прецъфти, почва другото. 🙄 Тестовете се правят късна есен, когато няма алергени във въздуха.

И на малкия излезна, че имал към полени, трева и прах… големият също. Големият миналата пролет една грозна кучешка кашлица, все едно лае. Уж на алергична основа, сега пак започва.

# 10 421
  • Мнения: 336
Ох не ми говорете за килограми.Винаги съм била слаба 47-48 кг.,60 кг.влязах да раждам.От година,две постепенно започнаха да се трупат килцата.Не,че не си хапвам,но не съм увеличила храната.Но възрастта ми е такава,че и от въздуха пълнея.Преди години, 2-3 дена ако огранича храната и корема веднага се прибираше.Сега дори и да се ограничавам  не виждам ефект и това ме демотивира.Важното  е да сме живи и здрави,че напоследък много ядове и напрежение.Оплаквам се,че ми се наложи ходене на зъболекар и направо ще фалирам.Тъкмо почти изплатих на дъщеря ми алайнерите,сега аз започвам.

# 10 422
  • Мнения: 5 072
Оплаквам се от ММ. Нервира ме.
От сега иска да планираме за октомври или ноември кой колко ше работи, в колко часа ще водим детето на ясла, кой ден кой ще го взима... Има 5 проклети месеца до тогава!

# 10 423
  • Мнения: 1 886
Добре де, наличието на ваксина в картона не значи ваксиниран! Както казах, майка ни е против и не знам кога и колко ни е ваксинирала(аз имам първите 2-3 по нейни думи), но, според картоните ни, сме напълно ваксинирани... Иначе в училището на малката ми сестра стриктно следят картона, ама кел гайда. Познавам още няколко приятелки на майка ми, процедиращи по същия начин, при това дори не са при една лл!

Аз се оплаквам, че не мога да си оправя режима от нощната и сега не ми се спи. Обаче сутрин едва ставам и цял ден се прозявам.
И от лошото време се оплаквам...

Аз за сваляне имам около 15+, ама хич не ми пречат и не се и опитвам даже

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 01:00 от Kaya

# 10 424
  • Мнения: 13 070
Момичета, не пиша, защото още нямам кой знае какви новини, лекувам се и се надявам да се разрешат проблемите.
Ес, честита да си на патерица!
Ако има болни да оздравяват!

Оплаквам се че в Истанбул цените не са квото бяха😅
Порция джигер и то не голяма ич 400 лири б@х го… 20 кинта…
За две кафета, някво кюфте и 2 лещи с малка салатка от капанче, не ресторант 35 лв. Ма наистина малки порцийки, ММ кат ги натисна за мен артиса 1/2 леща и две боцки салата, а той не е от ящните.
Преди 2 г ходихме до Одрин друго беше.
Някои лекарства по скоро превързочни и по- скъпи от у нас са.
Може и само в Истанбул да е така или пък в район пълен само с болници да е заради чужденците, макар ще и бая турци си има.
Но пък за отношение и организация и всичко свързано с медицината няма никаква база за сравнение с у нас.

Общи условия

Активация на акаунт