Да се оплачем... 2024

  • 811 700
  • 13 214
  •   41
Отговори
# 10 710
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 426
Онзи ден мернах ваучер за добър пакет за пълна профилактика в Щерев.
Ако някой има интерес, ще намеря линк. Беше под 100 лв. и включваше колпоскоп.

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 20:37 от elleni

# 10 711
  • Мнения: 8 997
Да, да ще сложим ЧПВ че я чакахме, Коклюша другият месец.
Бе то и моя се беше мъчил с дроб, ма определено не му се получи кат Одринския 😅

Аз бих сложила първо коклюша, предвид това, че има доста болни от коклюш. Особено податливи са точно децата на 11-12, които са преди реваксинация.

# 10 712
  • Мнения: 3 487
И аз правя цитонамазка на повече от година време.  Знам,  че не е правилно и рисковано, но...
От дъждовно време се оплаквам.  От вчера съм на село при брат ми, а времето не позволява да свършим нещо из градината.  Поне вечер му правим компания.  ММ и той идва и къщата се изпълва. Мъчно ни е без татко,  но поне минава някой час в компания.  Животът ще покаже как и за колко ще идваме да помагаме. Засега решихме, че трябва абитуриента да подготвим, а и кандитат-студентски изпити ни чакат.

При нас се прави на три години, ако нямаш рискови фактори или проблем.

Мамография на 1 или 2 години, след 50 годишна възраст, профилактично, в зависимост от типа гърди. Ако са с повече мст а тъкан, на две години. Ако са по-dense, всяка година. Това е отново в случай, че няма проблем. Дори аз, чиято майка почина от РМЖ ходя веднъж на две години.

Колоноскопия само при проблем, иначе отново след 50 се изследва фецес веднъж годишно. Смята се за много достоверен тест. Изпраща се в плик по пощата и съответно се връща по същия начин. Не цялото л***о; взема се много малко и се добавя към течност в шишенце.

# 10 713
  • Мнения: 698
abadjieva80, последно за днес от мен, че ми стана интересно - при вас какъв е протоколът за лекуване на хеликобактер? В България антибиотиците, които се ползват за целта са три, като обичайно комбинират два от тях. Аз минах и трите по схема за две седмици и доста се измъчих с метронидазола, че не ми понася. При гастроскопия ми установиха бактерията и понеже съм с хроничен гастрит непременно исках да я излекувам. Сега вече трета година давам фецес за тест (на него най-много вярвам) и се оплаквам, че всеки път тръпна какво ще покаже, като знам как се измъчих с лечението Head BandJoy

# 10 714
  • Мнения: 3 487
abadjieva80, последно за днес от мен, че ми стана интересно - при вас какъв е протоколът за лекуване на хеликобактер? В България антибиотиците, които се ползват за целта са три, като обичайно комбинират два от тях. Аз минах и трите по схема за две седмици и доста се измъчих с метронидазола, че не ми понася. При гастроскопия ми установиха бактерията и понеже съм с хроничен гастрит непременно исках да я излекувам. Сега вече трета година давам фецес за тест (на него най-много вярвам) и се оплаквам, че всеки път тръпна какво ще покаже, като знам как се измъчих с лечението Head BandJoy

Предполагам, подобно е лечението.
Кларитромицин, амоксицилин или метронидазол плюс PPI.
Има комбинация с бисмут и тетрациклин, плюс още един аб плюс инхибитори на протонната помпа.
Задължително е комбинирането с инхибитор.
При нас лечението е задължително, ако се установи хеликобактер.
Дано е излекуван!

# 10 715
  • Мнения: 698
abadjieva80, излекувана е, благодаря. Поне лабораторията това показва. За контролна гастроскопия и колоноскопия трябва да помисля, но в момента нямам време да планирам хоспитализация и да напасвам дати, щото, като вляза, правя всичко наред. Пълна програма, така и така съм вътре, възраст не ми търсят Stuck Out Tongue Closed Eyes

Борбата беше неравна Joy
Скрит текст:

# 10 716
  • Мнения: 21 298
Искам да съм непукист.
Не да ме боли душата и Heart

# 10 717
  • София
  • Мнения: 39 878
Ужасно ме втресе тази вечер. Легнах в леглото с чорапи, пижама и зимно одеяло.
Утре с дъщеря ми ще ходим на "Фантома на операта" и тя леко се притесни.

# 10 718
  • Мнения: 7 250
Какво се случи не разбирам🤷.........почти година бяхме неразделни с една майка от групата на детето ми точно от 1.05 миналата година (насочих я,помогнах й по време не варицелата да си търсим правата при дир.за да влязат децата в друга група временно)
Поканихме я на нашия рд отказа били болни,днес има рд нейното дете ...никаква покана не получихме ....пуска сторита виждам и деца от групата....

Докато беше топло излизахме след градина,тя ми праща нейна снимка с брекети...поздравявахме се за празниците и изведнъж като непознати ...не сме се карали нищо.....
Постоянно си писахме и се виждаме по площадки с децата недоумявам наистина....

Но мисля утре да й пиша за рд на детето,да видим поне ще измисли ли някакво оправдание...ама едва ли едно благодаря най много да получа.

# 10 719
  • Мнения: 227
мими9999, разбирам разочарованието и недоумението ти, но свършен факт. Не ви е поканила и толкоз, прави се и ти на перде.
Малкият всеки ден ме пита кога му е РД и ми е криво, той иска парти, а наистина няма кой да поканим тук. Дано да сме си на Бг тогава, за да извикам децата от махалата… Мъчно ми е, толкова много преживя детето и ми се иска да му сбъдна мечтата.

Димис, гледайте си детето, завършването, изпитите и така. Щом брат ти е сам със сигурност му е тежко, но не можеш да зарежеш твоя живот.

Цитонамазката я пропуснах миналото лято. Това другото, дето коментирате, колпоскопия ли, не съм го и чувала…

Имам десетки бенки, които ме притесняват, хем сърбят, хем се множат. Преди 1г личната ми даде направление за дерматолог, ама така и не сколасах.

Да се оплача. Тая седмица ми сложиха холтера и после и  24часово ЕКГ и мацката ми каза, знаеш ли че са те записали погрешка, тук пише, че в трябвало даго направиш в кабинет извън болницата…Ми вие ме записахте и ми дадохте час бе, не съм ви изнасилила…
Станала била грешка, минала съм между капките , но сега да съм си търсела кой да ми разчете резултатите извън болницата. От 4 дни търся кардиолог и ми дават час най-рано 18 юли….

# 10 720
  • Мнения: 8 648
Искам да съм непукист.
Не да ме боли душата и Heart
И аз...Сили ти желая!

# 10 721
  • Мнения: 24 647
Мими, наистина ли искаш обяснение защо не ви канят на РД?! Много детинско ми се струва, да не кажа по-силни думи.

Оплаквам се от мрачното време, а е почивен ден т.е. тази комбинация не ме кефи

# 10 722
  • Мнения: 1 810
По принцип приемам, че рожденият ден на детето е негов и то кани своите гости. Не налагам, дори да става дума за деца на най-добри мои приятели. За възрастни, тя няма проблем, те стоят на нашата маса, не са при нея в детския център.
Оплаквам се от кратките почивни дни, не ми стигат.

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 11:57 от amonqk

# 10 723
  • Мнения: 4 818
Събудих се и нещо се опитва зъб или венец да ме боли😔
Mimi9999 просто приеми фактите, не е задължително да има причина. Млади сте, живота е динамичен - ще те среща с различни хора и съдби. С някои ще се разминавате, но с други ще гледате в една посока и ще вървите заедно и леко по житейския път.
donau_ janine2 съвсем лаишки и добронамерено  споделям, медицински запознатите да не ми се смеят на обясненията. Миналата година колежка с много бенки, които ежегодно следеше при дерматолог ми беше споделила, че вече има нов начин на проследяване- нещо като скенер ги запаметява, съставя нещо като карта на тялото ти  и следващата година  съпоставя старото със настоящото състояние . Тя напусна и за съжаление не мога да бъда полезна с повече информация.

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 14:06 от ccvet

# 10 724
  • Мнения: 111
Ако сте в София - Люлинмед правят безплатни профилактични прегледи. Включва преглед, ехограф и колпоскопия. Доплаща се за цитонамазка и микробиология - 50 лв общо. Имат филиали в Люлин, на НДК и май в Гво Милев. Аз там ходих, а сега и майка ми водих.

В Люлинмед НЕ препоръчвам Д-р Иван Димитров. Той прави на всяка пациентка колпоскопия и всяка има някакъв проблем, а реално не е така, пиша от личен опит, но не искам да пиша подробности. Прочетете по групите много писано има за него.

Оплаквам се,че се притесних от този пост. Преди няколко дни бях при този лекар, за първи път лекар искаше да ми прави колпоскопия, преди това бях чувала думата само веднъж в живота си. Цито и МБ ми излязоха без проблем, 1ва група и нормално всичко, но на колпоскопа излязоха някакви атипични клетки/не се оцвети всичко еднакво/. Едно на ръка,че се притеснявам,но сега четейки това мнение,още повече. Надявам се всичко е наред при вас!
Аз друго се чудя - има ли как цито да ми е 1ва група, без забележка,а да излезе нещо сериозно при биопсията ,че тоя доктор иска да ми прави?
Иначе да успокоя и аз съфорумката  - хпв няма да хванеш от дишане на въздух,при допир може да се предаде, ако се отъркаш в кондиломи/брадавици на заразен човек, доколкото знам.

Общи условия

Активация на акаунт