Да се оплачем... 2024

  • 896 426
  • 14 343
  •   30
Отговори
# 12 000
  • Мнения: 12 729
Ес, успех! Намерила ли си си друга работа?
Как ме ядоса класната на малкия. Писах и, че от днес си е на училище. ТОй се чувства добре. Не може да пише, но може да слуша. А и сега ги изпитват, оформят. И тя ми пише, ами то са само тестове, но добре "ще ви го гледаме до обяд"....................Побеснях. Изобщо не искам да ми "го гледат", а да не изпуска материал и да не изостава ако има нещо.
Като са само тестове и детето не може да пише да му дадат асистент, който да записва отговорите или да го изпитат устно.

# 12 001
  • Мнения: 5 087
Ако е само заграждане на отговорите, сигурно ше се справи и с другата ръка Grinning Ама трябва тая да мрънка, нали... Щяла да й го гледа...

# 12 002
  • София
  • Мнения: 6 195
Той принционо има достатъчно оценки и да го оформят. Отличник е, на първо място е в класа. Ако каже, че е оформен по всичко, няма да ходи. ТО егати отношението. Той милия, за пръв път да поиска да ходи на училище....
И да, на тестовете може да огражда с лявата ръка. няма проблем. Пфууу, че ми вдигна кръвното рано-рано.
И пак не спах и вече искам да се гръмна.

# 12 003
  • Мнения: 1 004
Ес, стискам палци за мирно разделяне с шефа и намиране на доходна и спокойна работа!
Дидка без думи съм за класната. Понякога такива неща мислят и казват.... Права си, че детето не трябва да пропуска материал, а и щом е свикнал с гипса и се пази значи може да е в училище.  Сещам се и за друго, за което не са подготвени и децата и родителите.  След сваляне на гипса децата чувстват крайника по-лек и имат чувството, че не могат да го движат. Започват да плачат за гипса и родителите се притесняват. Имай го едно наум.
За "българските " плодове и зеленчуци мога да кажа, че доста продавачи съм засичала на склада в нашия град и после в магазина всичко им е българско, ама....Веднъж споделих на брат ми,че съм купила домати от майката на негов приятел и той ми отговори, че оранжерия няма откакто баща му починал. Всяка сутрин купувала домати от склада,  прехвърляла
в нейни касетки и на пазара като производител.

# 12 004
  • Мнения: 10 711
Картичките и не ръчни са станали една цифра. Синът ми веднъж ме помоли да взема една картичка, че беше на рожден ден и помня, че беше 4.99 нищо и никаква картичка, даже бих казала компромисна, преди сякаш по-готини имаше.

Дидка, кой клас беше детето, та се налага да "ти го гледат". Супер неадекватно звучи. И да, дори контузен, той може да си седи и да си слуша. На сина ми във класа имаше дете със счупен крак. Така организираха нещата, че докато беше с гипс занятията им бяха преместени на първи етаж, не сменяха стаята, за да може това дете да присъства в часовете и да е максимално улеснено (преди часовете им бяха предимно на 4-ти етаж).

Отдавна и аз се съмнявам в българското производство. Хайде доматите, картофите, краставиците, да речем от някъде може да поизкарат продукция, ама свинско, телешко, най-вече месото, честно да ви кажа не вярвам, че има някъде българско месо.

# 12 005
  • ново
  • Мнения: 6 062
Аз за това си произвеждам 😀 Мойте са български.
Вносното в никакъв случай не означава лошо, обратното също! Българско месо има във фермите. Аз купувам телешко например само от близка ферма, за Великден си купихме яре от съсед, зет ми има голяма птицеферма, но пиле не си купувам от него 😀  София не е България, все пак 😊

# 12 006
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 551
Лятото в големите жеги,когато бе страшен мор ме учуди факта,че на най-големия варненски пазар има само няколко работещи сергии за зарзават.Оказа се,че само те са производители.Берат рано и продават.Останалите бяха в отпуск,защото всичко се скапвало още в борсите при превоза.

# 12 007
  • Мнения: 10 711
То и ние години наред си купувахме агнешко от човек с овце в селото на нашите, но си продаде цялото стадо. После вземах на зет ми от майка му, тя гледаше към 7-8 овце и винаги имаше за продаване, но хората остаряха и вече гледат 2 овце колкото за тях си произвеждат, не й остава за продан, та тази година, а и миналата даже и ние бяхме на магазина.
Аз не нападам на всяка цена вноса и не примирам по родно производство. Винаги когато мога и преценя, че си заслужава избирам българското, но във ФФ имаше ягоди на 3,59 гръцки и на 5,59 български за 500 грама. Гръцките бяха по-сладки от българските и си вземах от тях, отделно че си бяха по-изгодни. На пазара в Младост за 6 лева килото взех уж български и подозирам, че са такива, защото на вкус бяха като тези от ФФ и не бяха сладки, пък иначе бяха по-дребни типично за българската ягода, въпреки че и това не е сигурно, т.к. мама е насадила някакъв сорт, дето са издължени. Гледам много да не се впечатлявам по отношение на продукцията, защото ако много започна да го мисля, това означава нищо да не купувам.

# 12 008
  • Мнения: 1 749
ПМГ Ямбол - смотана организация. Абитуриентка си изпусна излизането....и не само тя

Поне времето е хубаво - слънчево и топло

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 11:18 от MIK

# 12 009
  • Ямбол
  • Мнения: 1 720
MIK, днес ли е изпращането? Аз се чудех сутринта каква е тази суетня в района 😍😻. Съжалявам за неприятното изживяване иначе.
Аз през уикенда бях в Жеравна и така красиво си разбих коляното по улиците там 😅. В момента е синьо-виолетово и много охлузено и си куцукам. Но иначе случихме на приятно време, имаше купон и много емоции 😍🔥.

# 12 010
  • Мнения: 1 004
MiK наблюденията ми са, че все има пропуски по абитуриентските балове от страна на организацията в училищата. И идват оттам, че учителите не се вслушват в учениците и родителите.  Ето, училището, което завършва сина ми, има традиция абитуриентите да се събират в двора и оттам през парка да отидат до ресторанта. Затваря се улицата, колите спират, снимат се и влизат в двора.....през малка дворна вратичка. И народа отгоре им скупчен.  А в същото време двукрилни порти стоят затворени. Тази година синът ми, сподели за този факт и отговора бил , ако те ги отворят ще са отворени. Толкова ли няма, кой да поеме инициативата от училището да върже по 3 балона на гредите....думи нямам. Да не коментирам, че вече и в малкия ни град има фирми за аранжировки.  Ще видим какво ще е вечерта на 24 май.

# 12 011
  • София
  • Мнения: 2 937
Оплаквам се от дъщеря тийнейджър.  Не знам как ще я караме. Вчера се скарахме, излязох на спорт, тя през това време е отишла в баба си, с багажа. Блокирала ме е от всякъде. Вечерта малко си писахме в инстраграм,  установих че само там не съм блокирана. Вярно е че и аз прекалих с виковете и думите си, но се ядосах. Все  лежи,  спи, пълна апатия.

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 13:27 от Elena_of_Avalor

# 12 012
  • Враца
  • Мнения: 2 408
Ес, Солун не е Гърция 😀 То и при нас в Балкана няма още домати, ама на пазара има български домати.
Оплаквам се, че още не съм купила картички за баловете. Харесват ми ръчно изработените, но като се сетя, че отиват в коша и… Аз лично не събирам такива неща и много се ядосвам като ми подарят някакви сувенири или картички, знам че човекът е вложил емоция в избирането, а аз ги изхвърлям. Някак ми е съвестно, но дори и да ги оставя в някой шкаф за известно време после пак трябва да ги изхвърля.
Скрит текст:
Аз съм същата, харесвам да ги видя, пълнят ми окото, и после искам да се отърва.
В групата за подаръци от майки на деца с увреждания имаше съвсем наскоро разни ръчни красиви пликове и картички, поне парите ще отидат за добра кауза. А и е възможно човекът, на когото се подарят, да ги запази все пак Wink
https://www.facebook.com/groups/369212334446352/
Ето, има доста идейни неща и изобщо не са компромисни
Харесах си една кутия с бисквитки точно за абитуриент Wink

# 12 013
  • Сф
  • Мнения: 10 789
Колко е голяма ? Такъв номер при мен няма да мине. Отивам и я прибирам, ако не съм разрешила да спи у баба си. И съм го правила . Иначе съм много либерална, но това не! Ако иска , да хваща улицата! Не посмя . Иначе ще ти се качи на главата, ако знае че бабата е спасителен пояс. Все пак поговорете спокойно да не се повтаря ,че вече е свършен факт. И с бабата говори да не допуска това, ако е нужно. Майка ти ако разреши - ок. Да знае малката пик*а ,че не може да си прави каквото иска в тоя живот. С най- добри чувства ти го казвам! То и мойто дивак , но улегна. Пу- пу ! И да е заета с нещо, което и харесва. Да няма време да мисли за щуротии.

# 12 014
  • Мнения: 24 819
Елена, нека се успокоите и двете и тогава поговорете. Аз не мисля, че е лошо да е при баба си, все пак знаеш къде е. Трудна възраст, хормони, среда, напрежение и в училище...Не им е лесно и на децата, и на родителите

Общи условия

Активация на акаунт