Майки спяли и спящи с децата си , нека да си поговорим ..

  • 2 682
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Дъщеря ми спеше с мен до 6-годишна възраст. С тръгването си на училище реши, че е голяма и спеше отделно. Много ми беше сладко да я гушкам нощем, да заравям пръсти в дългите й коси...Миришеше ми на бебе...Направо се разтапям като си спомня...
Сега малкият рошльо спи с мен и всеки път, когато се събудя нощем , го целувам и галя...Голям кеф...
И двамата са гальовни деца, малкият денем си играе сам, дъщеря ми също е много самостоятелна...
Отивам да къпя бебо, иначе още много мога да пиша...

# 16
  • Мнения: 453
Ние още спим заедно.
Аз го приспивам в неговото легло (лягам до него и го кърмя докато не заспи). Ако се събуди през нощта го взимаме при нас да го кърмя и така можем и до 10 часа да спим. Много ми е хубаво и единственото нещо, което ме притеснява е, че аз мога да не отвикна да спим заедно Wink
Наистина има възраст,в която те сами искат да се отделят и при всеки е индивидуално!
пожелавам приятни сънища на всички  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 7 091
Не е проблем малко бебе да спи с родителите си. Проблемите се появяват при по-големи деца. Имам два особено неприятни примера.

Ами това не е проблем на децата, а на родителите. Не са взели мерки, когато е било време( въпреки, че според мен и сега не е късно, но явно те нямат желание), за това сега си носят последствията.

Аз много пъти съм го писала, но и сега пак ще напиша- всяко дете е различно! Родителя трябва достатъчно да познава детето си за да може да прецени как ще му се отрази една или друга ситуация. Калин спеше сам до 3 годишна възраст. Като бебе беше много нервен и съжалявам, че не съм го взимала при мен, а и аз се тормозех покрай него. Преди да се роди малката го взехме да спи при нас, защото исках след това когато започнем да спим заедно той да не се чувства изолиран и да ревнува от бебето. В момента и двамата спят в нашето легло, сутрин Калин и Елена си играят, няма и помен от ревност. И двете ми деца са спокойни, и ние с баща им също. Днес Калин ме попита кога ще спят с малката в детската стая и аз му отговорих, че той ако иска може да се премести веднага, но бебето ( тъй като я кърмя много начесто вечер) ще остане при нас с баща му още известно време. Той се замисли и каза, " аз ще я почакам и после ще спим двамата там да не я е страх".
СПоред мен е въпрос на период. Не бива да се притеснявате, че едно малко дете или бебе спи при вас, просто въз основа на характера на детето може да се прецени кога е подходящ момент да му предложите да спи отделно от вас, да го заинтригувате със собствено легло, нова стая и т.н и без да искам да обидя никого, но ми се струва, че не бива да се чака до пълнолетие все пак.

# 18
  • Мнения: 7 091
Върнах се на работа на 4 месец след раждането, оттогава дъщеря ми спи при нас, защото не можех да издържам без никакъв сън. Когато е на гости при баба си, спи с нея.
Заспиването й е кошмар, мята се по минимум половин час, често стига до час, а понякога и по 1,5 часа, играе си с бибата, хвърля я, пие вода,мята се, тресе леглото, абе като бясна е. Приспивам я до мен на спалнята, пренасям я в леглото й, към 1 часа я взимам пак при нас и така до сутринта.
Проблемът ми е, че когато е между нас спи напречно. На мен ми бие главички в корема, а баща и вече се кани да спи с протектори, понеже посточнно рита и си вири краката. Почти всяка нощ с такава сила се мята върху ми, че имам чувство че с главата си ще ми счупи носа.
Освен това ние спим с обща завивка, а тя не дава да я завиваме, но понеже е между нас и ние сме отвити, та съм се замислила да си разделим завивките.
Още се храним нощем. Embarassed
Знам, че трябва да я отвиквам, но не мога да си позволя 2-3 седмично неспане, понеже няма да ми дадат толкова отпуска, а и съм против крайните насилствени мерки. Ще чакам да даде някакъв знак, че иска да спи сама и тогава с малко твърдост и постоянство смятам че ще се справя.

Спането заедно трябва да е удоволствие за всички.Вие не спите заедно, това си е просто наказание.
Няма нужда да тормозите така себе си и детето, за никого не е полезно. ПО-добре я преместете в самостоятелна стая ( явно детето има нужда от пространство и си показва, че е готово да спи само) и и направете рутина преди лягане.  Няма нужда да има 2-3 седмично неспане, гарантирам ти че за 2-3 ДНИ ще си решите проблема. Ако имаш възможност погледни темите, които сме пускали за метода на Супернани за отделянето на децата да спят сами. При нас този метод ( а и при много мои познати) работи безотказно. Мисля, че във вашия случай е много подходящ и ще даде добри резултати.

Още нещо- приспиването на детето на едно място и пренасянето му след това на друго не е полезно за самото дете ( имах някъде статия по въпроса, ще се опитам да я изровя, но наскоро загубих един хард диск и не знам дали не беше там), тъй като при събуждане то се озовава на коренно различно място от това, на което е заспало, от там- притеснението му и "вкопчването" в нещо познато(  например родителското легло, родителя), уплахата и страха да заспи( трудното приспиване), притеснението, че ако заспи ще се окаже на друго място и т.н.

# 19
  • Мнения: 5 001
Ето и нашата история със спането на малкия на спалнята.
И аз преди да родя си мислех, че детенцето ми ще спи в собствено креватче, дори и в собствена стая, но уви само си мислех. Сложихме креватчето в спалнята, малкия беше много кротко бебе, спеше си цяла нощ, с пробуждания да хапне и пак заспива, без рев, без носене и т.н. До 5тия месец беше плакал само една нощ, когато почнаха коликите. На 40 дни спря да се буди за ядене и спеше от 21.30 до 6.30, ядеше и после до 9 часа, това беше РАЙ Laughing
Но като стана на 5 месеца, ела да видиш, пищеше няколко пъти по 1 час и го разнасяхме на смени. Зъби ли бяха, остатъчни колики, какво ли не, но детето си се будеше и това е. Преместихме креватчето до спалнята, не помогна, и почнах да го взимама при нас. заспива си в креватчето, спи до към 2-3 часа, като през това време мрънка 5-6 пъти и накрая не издържам и го взимам при нас и така до сутринта. Зъб му излезе на 9 месеца, без никаква промяна в поведението, така че събуждането му по мое мнение не е от зъбите, просто детето си е по-емоционално сигурно и си изживява нещо насън. Татито няма нищо на против да спи при нас, аз отначало се дразнех, а сега има нощи в които си спи само в креватчето и се улавям че ми липсва.....
Като дойде време за отучване тогава ще му мисля Rolling Eyes

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Все още Макси спи с нас; дори неговото легло е залепено за нашето и решетката откъм нашата страна е махната.
Имаше дори периоди, в които таткото спеше в неговото легло. Не ме притеснява, че спи с нас, ще го израсте.

# 21
  • Мнения: 1 680
Като кърмех малката я вземах при мен като се събуди и така до сутринта.
Да вметна, че баткото спеше с мен на спалната.

Сега и двамата спят на спалнята, защото малкото гледа от брат си и не ще в леглото си. Таткото спи с тях и му е супер.
Правим им детска стая, която до месец ще е готова и тогава всяка жаба да си знае гьола.

# 22
  • Мнения: 3 092
Мили момичета , искам да благодаря на всички вас за споделеното.Аз самата се улавям че искам Нана да спи по малко и сама .Разбира се давам си сметка че това е мое желание , но надали е на детето и за това ще трябва да почакам  Simple SmileА че ще ми липсва един ден , това е ясно . И от тази липса малко ме е страх . защото не само децата , ами и родителите се пристрастяват към споделения сън зедно.
Tandoori  ще съм ти много благодарна ако успееш да пуснеш линк към метода супернани  Simple Smile
Dincho това , което споделяш ти в поста си е много неприятно , но не мисля че има връзка със спането с бебетата.Това са големи хора , който пределено могат да водят диалог с родителите си и може би трябва да го направят. Peace
Е , очаквам още мами ! Grinning

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 366
Моята също спи при нас на спалнята  Crazy До около 6-7 месечна си спеше нормално в нейното легло. По това време вече кърмех само сутрин и вечер. Така свикна вечер да заспива на гърдата. А сутрин, след като се насуче, си доспивахме. И лека полека...
Сега заспива при нас. Местя я и по някое време през нощта пристига. Е, понякога имаме късмет и осъмваме всеки в леглото си  Mr. Green, но това е рядкост.
Честно казано, вече започвам да се тревожа за ситуацията...

# 24
  • Мнения: 1 517
Tandoori, и мен много ме заинтригува метода на Супернани за самостоятелното спане на децата. Пуснах едно търсене, но за съжаление намерих само за метода time out. Ако имаш възможност, пусни линк или кажи с две думи за какво иде реч... 

# 25
  • Мнения: 7 091
Tandoori, и мен много ме заинтригува метода на Супернани за самостоятелното спане на децата. Пуснах едно търсене, но за съжаление намерих само за метода time out. Ако имаш възможност, пусни линк или кажи с две думи за какво иде реч... 

Обещавам да пусна линк си информация ( най-вероятно на английски, освен ако не успея да намеря темата, сигурна съм, че обсъждахме и за заспиването), дори бях пускала преди книгата на файл, за съжаление вече го нямам, но някои от мамите на които съм го пратила ако го имат, нека пуснат. В момента нямам възможност, но по-късно днес или утре ще пусна.  Peace

# 26
  • Мнения: 8 242
Тони спи при мен откакто се е родил  Mr. Green Не сме му купили легло дори  Crazy
Буди се понякога на всеки 15-20 минути.. понякога 2-3 пъти само за цялата нощ.. Цоква няколко пъти и заспива..
Не знам докога ще я караме така.. ама засега не ми пречи  Peace

# 27
  • Мнения: 1 877
Абе гушкайте си децата,докато можете,че после за една целувка няма да можете да ги хванете!

# 28
  • Мнения: 1 517

Обещавам да пусна линк си информация ( най-вероятно на английски, освен ако не успея да намеря темата, сигурна съм, че обсъждахме и за заспиването), дори бях пускала преди книгата на файл, за съжаление вече го нямам, но някои от мамите на които съм го пратила ако го имат, нека пуснат. В момента нямам възможност, но по-късно днес или утре ще пусна.  Peace


Супер! Благодаря  Hug

Между другото, ето едно интересно филмче по темата: http://www.babycenter.com/videos/view/?vid=1487451#videoplayer

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 11:50 от Ellea

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Е както чета не сме единствените,който не си спят в леглото.Меги заспива вечер в нейното,но като се събуди към 1 часа за да чока(все още не мога да я откажа от нощното хранене)и после я сложа пак в нейното легло се започва изпускане на бибата,въртене,мрънкане и ако искам да спя,трябва да я взема при нас и естествено тя заспива веднага.Как ще я отучвам незнам,надявам се като порасне малко повече да ми е по лесно. newsm78  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт