КАРТИ ТАРО - ТЕМА 32

  • 17 988
  • 716
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 498
Как мислите, има ли по тези карти лъжа?

Пътят към Ада е осеян с добри намерения…

# 76
  • София
  • Мнения: 2 241
Скрит текст:
И в тази тема качвам последния си КК от предната, ако някой реши да се включи.
Въпросът е как ще се развият отношенията между мъж и жена след като Меркурий тръгне директен? (Т.е. от днес)
Големите аркани на 1-ва и 2-ра позиция ме затрудняват, както и Отшелника на позиция външни фактори.
Слънцето и Звездата са хубави големи аркани, но са ми доста противоположни - топлото слънце и далечната звезда. Може би и двете символ на надежда в комбинация с хубави карти, защото около слънцето няма негативни, които да говорят за его и самодостатъчност? На тази колода е изобразено като дете на кон.
Друго, което ми прави впечатление е, че за тези хора често излизат 2 чаши и 6 чаши в подредби и питания, които правя в последния месец. Три пъти съм им теглила карти и трите пъти са излизали под някаква форма - в изтеглените карти или дъно на колодата. Тук отново ги има. При жената в момента има нов човек, който проявява доста силен интерес към нея, но не виждам карти индикиращи триъгълник в КК.
Та ето картите с позициите им:
1. Характеристика на ситуацията- Слънцето
2. Импулс отвън, който може да помогне да намерите изход - Звездата
3. Ниво на съзнаваното - Паж мечове
4. Ниво на подсъзнателното - 6 чаши
5. Близко минало - Рицар чаши
6. Първа карта на бъдещето - показва най- близко бъдеще - Умереност
7. Питащия- Асо мечове
8. Външни фактори и влияния - Отшелника
9. Надежди и опасения - 7 чаши
10. Втора карта на бъдещето - описва по-далечни перспективи и кулминация на въпроса - 2 чаши

ОВ по този КК - вчера питащата е имала ситуация с новия ухажор, след която са решили да прекратят отношенията си.
С човека, за когото е въпроса, нямат комуникация на този етап.

Интересно ми е, че този край на отношенията с новия човек тук никъде не излиза. Очаквах Кулата или Смъртта да покажат такъв рязък обрат, какъвто момичето сподели, че се е случил.

# 77
  • Мнения: 1 131
Silky_soft, за мен има нечестна игра. Не знам дали е лъжа, но нещо не е както трябва. Дявола, последмат от Висшия жрец ми говори за комплометиран морал и този Рицар чаши на вдъхва много доверие в компанията на Дявола.

malina smile, аз лично по тези карти не видях новия ухажор. Двете дворцови карти - Рицар чаши и Паж мечове за мен са регреса на човека, за когото се питаше в самата подредба.

# 78
  • Мнения: 122
Скрит текст:
И в тази тема качвам последния си КК от предната, ако някой реши да се включи.
Въпросът е как ще се развият отношенията между мъж и жена след като Меркурий тръгне директен? (Т.е. от днес)
Големите аркани на 1-ва и 2-ра позиция ме затрудняват, както и Отшелника на позиция външни фактори.
Слънцето и Звездата са хубави големи аркани, но са ми доста противоположни - топлото слънце и далечната звезда. Може би и двете символ на надежда в комбинация с хубави карти, защото около слънцето няма негативни, които да говорят за его и самодостатъчност? На тази колода е изобразено като дете на кон.
Друго, което ми прави впечатление е, че за тези хора често излизат 2 чаши и 6 чаши в подредби и питания, които правя в последния месец. Три пъти съм им теглила карти и трите пъти са излизали под някаква форма - в изтеглените карти или дъно на колодата. Тук отново ги има. При жената в момента има нов човек, който проявява доста силен интерес към нея, но не виждам карти индикиращи триъгълник в КК.
Та ето картите с позициите им:
1. Характеристика на ситуацията- Слънцето
2. Импулс отвън, който може да помогне да намерите изход - Звездата
3. Ниво на съзнаваното - Паж мечове
4. Ниво на подсъзнателното - 6 чаши
5. Близко минало - Рицар чаши
6. Първа карта на бъдещето - показва най- близко бъдеще - Умереност
7. Питащия- Асо мечове
8. Външни фактори и влияния - Отшелника
9. Надежди и опасения - 7 чаши
10. Втора карта на бъдещето - описва по-далечни перспективи и кулминация на въпроса - 2 чаши

ОВ по този КК - вчера питащата е имала ситуация с новия ухажор, след която са решили да прекратят отношенията си.
С човека, за когото е въпроса, нямат комуникация на този етап.

Интересно ми е, че този край на отношенията с новия човек тук никъде не излиза. Очаквах Кулата или Смъртта да покажат такъв рязък обрат, какъвто момичето сподели, че се е случил.

В момента дамата е няма отношения и с двамата? С този, за който е въпрос, не поддържа комуникация, а с ухажора е прекратила окончателно?
Ако правилно съм разбрала, според мен питащата в момента е в едно средно положение. Проявила е умереност по отношение настъпателния сваляч и е в етап на отшелника докато се вземе окончателното решение по деветка чаши. Това е единият вариант.
Другия вариант е това, което и предния път казах - че двойка чаши показва взимането на взаимно решение повече да няма комуникация. Но ако в момента питащата с основния мъж са просто на пауза, съм по склонна да заложа на първия вариант.

# 79
  • Мнения: 2 633
Месечната подредба с Ленорман може ли да се използва и с тарото, какво мислите.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 241
innasn, не с,м прочела предния ти пост. Извинявай, сега върнах назад и го видях. Т.е. според теб въпреки Умереността и 2 чаши на бъдеще няма да има продължение при тях?

Ir0ny,  да, правилно си разбрала. Въпросът е за човек, с когото са имали отношения два-три месеца и от средата на декември не са в контакт - няма драми, няма караници между тях, просто са се отдалечили. В този период се появява новият човек, който проявява интерес, комуникират ежедневно до вчера, когато се стига до конфликтна ситуация и решават да прекратят отношенията. Момичето логично беше раздвоено в този период, но не иска отделна подредба за втория човек. За това не съм правила отделна за тях двамата. По разказа й е станал конфликт, който първосигнално свързах с карта като Кулата или Смъртта, но може би си права за Умереността, ако е опитала да балансира. Всъщност сега се замислям, че Асо меч+Умереност+Паж меч може да показва като комбинация някаква напрегната ситуация.

# 81
  • Мнения: 1 131
innasn, не с,м прочела предния ти пост. Извинявай, сега върнах назад и го видях. Т.е. според теб въпреки Умереността и 2 чаши на бъдеще няма да има продължение при тях?
Умереността е и карта на лечението. Позицията на Асо мечове аз я чета като реакция на питащия към позицията на Умереността. В комбинация ги чета, че питащата ще се”излекува” и ще отреже ситуацията. Отшелника също ми говори, че тя ще се изолира от околните. Съответно да - аз мисля, че в срока, за който се пита, няма да има положително развитие.

Картите резонират една с друга и е редно да се четат в комбинация, а не да се фокусираме върху няколко карти, генерално възприемани като положителни и да се изключим от цялостната картина. Всяка карта има множество както положителни, така и отрицателни прочита.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 241
innasn, не с,м прочела предния ти пост. Извинявай, сега върнах назад и го видях. Т.е. според теб въпреки Умереността и 2 чаши на бъдеще няма да има продължение при тях?
Умереността е и карта на лечението. Позицията на Асо мечове аз я чета като реакция на питащия към позицията на Умереността. В комбинация ги чета, че питащата ще се”излекува” и ще отреже ситуацията. Отшелника също ми говори, че тя ще се изолира от околните. Съответно да - аз мисля, че в срока, за който се пита, няма да има положително развитие.

Картите резонират една с друга и е редно да се четат в комбинация, а не да се фокусираме върху няколко карти, генерално възприемани като положителни и да се изключим от цялостната картина. Всяка карта има множество както положителни, така и отрицателни прочита.
Разбирам, но тук имаме предимно положителни карти, само Отшелника е по-негативна за отношения и то дори не бих я нарекла точно негативна, а по-скоро нуждата да се обърнеш към вътрешния си свят, да се изолираш, за да усетиш какви са реално нуждите ти. Разбира се, че не е добре това да прераства в крайност. Позицията на картата обаче е "външни влияния", за това ми беше трудно да я свържа с останалите и конкретно с действия на момичето. Може в следствие на този конфликт, който й се е случил сега (външен фактор за тази подредба) да реши да се отдръпне изцяло и от двамата.
А 2 чаши в случая на далечно бъдеще как я свързваме с останалите?

# 83
  • Мнения: 122

Въпросът е за човек, с когото са имали отношения два-три месеца и от средата на декември не са в контакт - няма драми, няма караници между тях, просто са се отдалечили.
Тази информация е ключова. Точно това е показано и по рицар чаши на минало. Тази липса на комуникация, а предполагам желанието на дамата да се възстанови, е изобразено и от противопоставянето на звездата със слънцето. Всички останали карти, освен двойка чаши, според мен говорят за новия ухажор, колебанието на дамата дали да му обърне внимание и т.н. Двойка чаши погледнато вече така според мен показва, че след време може отново да възстановят комуникация, но колко ще е това далечно бъдеще не знам.
Мисля, че ще е добре да се направи една подредба какво ще стане ако дамата потърси отново комуникация с този мъж. Щом е поискала подредба за как ще се развият отношения, значи тя има желание за това.

# 84
  • Мнения: 1 131
Скрит текст:
innasn, не с,м прочела предния ти пост. Извинявай, сега върнах назад и го видях. Т.е. според теб въпреки Умереността и 2 чаши на бъдеще няма да има продължение при тях?
Умереността е и карта на лечението. Позицията на Асо мечове аз я чета като реакция на питащия към позицията на Умереността. В комбинация ги чета, че питащата ще се”излекува” и ще отреже ситуацията. Отшелника също ми говори, че тя ще се изолира от околните. Съответно да - аз мисля, че в срока, за който се пита, няма да има положително развитие.

Картите резонират една с друга и е редно да се четат в комбинация, а не да се фокусираме върху няколко карти, генерално възприемани като положителни и да се изключим от цялостната картина. Всяка карта има множество както положителни, така и отрицателни прочита.
Разбирам, но тук имаме предимно положителни карти, само Отшелника е по-негативна за отношения и то дори не бих я нарекла точно негативна, а по-скоро нуждата да се обърнеш към вътрешния си свят, да се изолираш, за да усетиш какви са реално нуждите ти. Разбира се, че не е добре това да прераства в крайност. Позицията на картата обаче е "външни влияния", за това ми беше трудно да я свържа с останалите и конкретно с действия на момичето. Може в следствие на този конфликт, който й се е случил сега (външен фактор за тази подредба) да реши да се отдръпне изцяло и от двамата.
А 2 чаши в случая на далечно бъдеще как я свързваме с останалите?
Картите са предимно пасивни. Какво означава далечно бъдеще? Когато питаме картите, трябва да зададем срок и тази позиция показва края на срока или времето непосредствено след края му.

Ключовата карта за мен е 7 чаши, която преди всичко предупреждава питащата много внимателно да избира, защото има опасност да изпадне в илюзии и да се подведе по емоциите си. Особено с 2 чаши, която "коронова" 7 чаши, трябва да има наум, че любовта може да не се окаже това, което е очаквала.

В допълнение, 2 чаши е на една равнина с Паж мечове. Максималното, което като проявление може да има 2 чаши по отношение на човека, за когото се пита е да има някакъв разговор в бъдеще и то може би отдалечен - по телефона или онлайн чат. При всички положения обаче, според мен дори да се изговарят хубави думи и обещания, то те ще са "осакатени" от регреса в енергията на мъжа и не трябва да им се има вяра и да се разчита на тях.

Последна редакция: нд, 07 яну 2024, 16:40 от innasn

# 85
  • София
  • Мнения: 2 241
Благодаря ви, момичета 🌷
По всичко изписано, разбирам, че надделява  енергията на негативните карти, независимо, че са на позиции външни влияния и страхове  - Отшелника и 7 чаши, както и "преминаването" на рицаря в паж  (ако ги разглеждаме като един човек, а не триъгълник).

Ще й предложа нови подредби, но по споделеното от нея, няма желание да инициира разговор с първия, а след ситуацията от вчера, не мисли, че има смисъл от подредба за втория, т.е. там нещата са изяснени. Ако все пак прояви интерес, ще споделя и кача картите.

# 86
  • Мнения: 1 498
Момичета,
Момиче заминава на екскурзия в друг град, какво ще се случи там ?
Според вас ще има ли среща с Крал Меч или заради 4 меч няма да я бъде ?
Поясних 2 чаши с Любовниците
Ще дам ОВ

# 87
  • Мнения: 1 131
Момичета,
Момиче заминава на екскурзия в друг град, какво ще се случи там ?
Според вас ще има ли среща с Крал Меч или заради 4 меч няма да я бъде ?
Поясних 2 чаши с Любовниците
Ще дам ОВ

Според мен ще има среща, последвана от оттегляне. Два пъти излиза енергията на Любовниците, така че е възможно мъжът да има и вруга жена около себе си.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 241
Как бихте свързали тези карти?
Дневната ми днес- 3 жезли (прояви се като лъч надежда и светлина след доста напрегнат, дори бих казала тежък период от няколко седмици).
Въпросът ми е по-скоро за долните карти - Какво ще ми се случи в любовен план днес?
Рицар пентакли,  Смъртта, Кулата. Попитах каква ще е промяната по смъртта- Паж жезли и какво ще е разтърсващото събитие по Кулата - Асо чаши. Страшно противоположни карти, много странно и доста ме затрудниха. Няма проявление до момента.

# 89
  • Мнения: 1 498
Момичета,
Момиче заминава на екскурзия в друг град, какво ще се случи там ?
Според вас ще има ли среща с Крал Меч или заради 4 меч няма да я бъде ?
Поясних 2 чаши с Любовниците
Ще дам ОВ


Тук нямаме контакт
За днес това са им картите
С две аса ако и днес не стане егасиму 🤪

Общи условия

Активация на акаунт