Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 83

  • 37 758
  • 775
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 58
И от мен Честито, не съм разбрала за какво точно става дума, но дай Боже все такива хубави новини и надежда! Какво начало на новата 2024, озарихте форума със светлина! Дай Боже да сте много щастливи и здрави! Всички да бъдем!

# 61
  • Мнения: 43
Опосум, мила, честита да ти е дъщеричката - да расте здрава и безгрижна! И вие със съпруга ти да сте живи и здрави, за да ви се качва на главата.
Най-хубавото ти се случва  - да си майка. Няма начин вече нещо да те спре да не го убиеш напълно животното, за да отгледаш твоето слънчице.
Пожелавам ти прекрасна НГ, в която всичко се нарежда!

# 62
  • Мнения: 300
Минавам да споделя две неща.
Едното е, че случайно видях  обявена дата за безплатна консултация с д-р Росица Кръстева във фондация "една от 8" на 17ти януари. Аз се записах сега, бях първа и все още имаше място. Ако някой иска второ мнение или пък просто има въпроси, това е супер възможност.

Другото е, че аз съм нещо много онервена вече. Не мога да спя. Чак в 4...5 се унасям, после съм парцал. Нещо трябва да измисля, че ако карам така хич няма да съм в добро състояние до 26ти за операцията. Като зомби съм. Бях решила да си ходя на работа. Сега не знам дали е добра идея. Аз съм неадекватна. А реално битката тепърва започва.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 442
Два дни да не влезна и да изпусна най-най-най хубавата новина тук. Но се ориентирах Simple Smile Опосумче, от сърце ти желая да е жива и здрава малката ти принцеса! Да я отгледаш, да се радваш на внуци и правнуци! Вела май го написа, че си благословена и май май си е баш така! Много се радвам за порасналото ти семейство! И ако искате ми вярвайте, но това е първата ни тема за новата година с невероятна новина в нея. Бебе! Вярвам, че това е добра орисия за всички ни, да знаете!
П.П. Ти беше при Щерев нали? Ще измислят как да компенсират отлагането на вливка.

# 64
  • Мнения: 365
Opossum, страхотно! Поздравления и най-добри пожелания и от мен! Това е силата на човешкия дух. Адмирации!

# 65
  • Добрич
  • Мнения: 5 496
Може би скоро ще има 100% ремисия...

Линк

# 66
  • Мнения: 3 999
Защо ли не ми се вярва🙄

# 67
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 210
Хей здравейте и от мен момичета! Честита рожба на Опосумчето! Да е живо и здраво, много щастливо и едно спокойно и щастливо детство му желая! Честита Нова Година и от мен! Нека бъде мирна, здрава и да нямаме нови попълнения. На сегашните Ви желая да сте живи, здрави, много щастливи и само хубави резултати за напред! При мен последни новини почти няма, пия си Фемрата и си приемам Золадекса. Живи и здрави другата седмица ще започвам Абемациклипа и, ще помоля да ми стискте палци да нямам много странични ефекти. Да Ви питам ядете ли сладко с Фемарата и Золадекса, че зъболекарката ми каза да го спра.

# 68
  • Мнения: 649
Момичета как изтърпяхте чакането до резултатите от биопсията? Вече четвърти ден чакам, опитвам се да се разсейвам, но не става.
Постоянно ми се въртят мисли в главата, че имам разсейки, и какво ли още не. Просто искам да започвам химия, операция, да минава всичко и да знам какво ще ми се случи.
Имам две мнения за ЯМР,др. Йорданов казва неоплазма 2,4-2,6 плюс два лимфни възела поразени, другия рентгенолог вижда две залепени една за друга формации 1,5/1,2 едното, другото 0,8/1 и никакви лимфни възли поразени.

# 69
  • Мнения: 300
Хайди, разбирам те прекрасно и съчувствам. И за мен чакането на този резултат беше много голямо изпитание.
Както казва една поговорка - добре е да знаеш името на врага си.
Прегръдка пращам!

# 70
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 210
Хайди, много добре те разбирам. Все ми се искаше да е грешка и всичко е наред, но щом чух думата "рак" на френски език се стегнах и се преборих за сега. Горе главата и кураж, момиче!

# 71
  • Мнения: 1 374
Опосумче,честито бебче,само хубаво да ви предстои за напред❤
Хайди,чакането си е агония,през която всичко минаваме по един или друг начин.Аз чаках резултат от биопсията около 3 седмици ,заради отпуски.Резултата обаче не показа ракови клетки и се наложи да махнем бучката и да чакам отново,ами как мина,през това време бях си харесала перука,запазих час за вежди,все си мислех ,че съм закъсняла с откриването на тази гад.В главата ми се въртеше постоянно мисълта ,че няма да имам шанса да видя децата си пораснали.И така мина това време,бавно ,но мина.Голяма гадост е да висиш в неизвестното,тогава мислите сякаш все към най-лошите сценарии те теглят.Момичетата тук обаче ,много ми помогнаха ,а най -много ми помогна четенето на старите теми,там има всякакви истории и надежда за всеки стадии.Толкова сила и борбеност има в тези теми ,че те ти дават сила и кураж и ти да се бориш и да не падаш духом.

# 72
  • Мнения: 365
Мадам Фрапина, относно сладкото - на мен по време на химията още ми казаха да спра бялата захар. Така и направих. Позволявам си сладко, но без бяла захар, освен по изключение. Бях на Тамоксифен и Резелиго 3 месеца, после хистеректомия и само Тамоксифен, но продължавам да избягвам захарта.
Хайди, това е най-кошмарната част - чакането. Sad(( Ще мине обаче и ще видиш, че като започнеш терапии, някак ще олеква лека-полека. Simple Smile))

# 73
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 210
Calm, аз по принцип не ползвам бяла захар от много време. Кафето вкъщи го пия с мед и то проверен а на вън ако успея с кафява захар, но много рядко пия кафе навън вече. Иначе с тези хапчета ми се яде сладко като "бременна булка" Stuck Out Tongue

# 74
  • Мнения: 300
Това със сладкото от Тамоксифена ли е?
Аз съм на Нолвадекс от няма седмица и усещам повече апетит.... или си въобразявам, знам ли....

Общи условия

Активация на акаунт