Panadol - зъби?

  • 5 962
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 163
Моята педка ми препоръча за зъби по-добре действал Нурофен-а, отколкото Панадол-а, но до 4-5 дена мах.

# 16
  • Мнения: 6 164
На опаковката ПИШЕ -- Чети!!!
Повече от 3 дни не се дава!
Аз не давам, ставам нощем, не през 40, а пред 20 минути. Това е! Няма лесно!

# 17
  • Мнения: 601
Аз чета, но всички педиатри казват, че това за 3-те дни е по-скоро когато даваш Панадол за температура и щом след 3 дни има още температура, да спре да се дава и да се потърси лекар. За зъби казват, че не е проблем да се дава повече дни, но аз все пак реших да поразпитам и тук.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 87
Аз също съм давала повече от три дни,но спях въобще да давам.Това си е нормален процес с който организма трябва да се прибори.Бях чела някъде тук във форума една мама казваше,че по препоръка на педиатър да не дава каквото и да било при температура под 38,5 при зъбоникнене де.При нас Калгела и Дентинокса нямат никакъв ефект.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Давала съм Ефералган и/или Нурофен при най-малко неразположение на някое от децата ми. Подкрепяна съм 100%-во за това свое решение от всякакви д-ри (педиатри, УНГ специалист и общопрактикуващи) и то неведнъж..

Слава Богу - няма им нищо на децата ми. Не бих изтърпяла да ги гледам да се мъчат и страдат.

# 20
  • Мнения: 330
За зъби мажем венеца с Дентинокс-гел и използваме CHAMOMILLA VULGARIS 9CH - това са хомеопатични гранулки на лайкова основа и доста успокояват при никнене на зъби. Дават се по 5 гранулки разтворени в малко водичка преди сън, но ако детенцето е много неспокойно могат да се дават и сутрин. Предписани са от лекар и мисля, че имат ефект.

# 21
  • Мнения: 4 392
Докато бяхме на традиционна медицина- давах. Даже съм прекалявала, сега като ви чета...Педито все ми казваше: давай, няма страшно... Ефектът беше краткотраен, нямаше никакъв смисъл. Twisted Evil
Помогна ни хомеопатията! Peace

# 22
  • Мнения: 5 362
Давала съм Панадол,но нас не са ни мъчили много зъбите.Давах само в краен случай.

# 23
Когато болките са нетърпими давам Нурофен, но не повече от 3 поредни дни. През останалото време масажирам с Дентинокс - за успокоение на венците или Генгегел. 

# 24
До кокото знам и сам практикувала да може,но да не се прекалява разбира се,само в наи-наложащти моменти smile3503може да се дава сащто така след ваксина,ако е неспокоино детето,но както казах без да се прекалява Naughtyтук кадето вивея се казва ПЕРДОЛАН,но е сащтото като БГ ПАНАДОЛ.това е моето мнение дано ти е полезно Joy

# 25
  • Мнения: 1 640
Никненето на зъбки е мн.мъчително за доста деца,затова смело давай "НУРОФЕН"сироп-по 5 мл/1 чаена лъжица/вечер преди лягане,иначе детето ще се буди,реве и изнервя излишно.При моето Нурофенът помогна повече в сравнение с Панадола или Ефералгана.Геловете за мазане, според мен, са почти безполезни при болка.Нурофенът се дава на интервал от 4 часа при нужда!

# 26
При нас действат добре геловете за мазане.Мисля че не е добре да даваш толкова на често Панадол. Peace

Общи условия

Активация на акаунт