Любители на рози 4

  • 12 281
  • 216
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 8 995
Gerundiq  Leila
Розариум Утерсен е.
На осем години вече.
Стана огромна. Вече не стигам да я режа отгоре. Само отстрани пролетта малко оформям, но и там не смея много да пипам, защото ми харесва да цъфти от долу до горе и не искам нещо да я повредя.

Момичета,а за колко време роза,която сега сея,ще покрие ограда? Оградата на двора ми е ажурна и идеята ми е да засея увивни рози,които хем да са красиви,хем да играят ролята на зелена стена.
И от къде купувате маслодайната роза?
Тази тема е толкова красива и вдъхновяваща!

Зависи какъв сорт ти  е розата!
Има рози, които оголват краката - т.е. долу са голи клони, а цъфтят нагоре.
Лично аз най-много си харесвам Розариум Утерсен, който е показан на снимките по-горе. Защото цъфти от долу до горе и е невероятно подходящ за формиране на жив плет.
Иначе като време - поне 3-4 години.

# 166
  • Мнения: 4 387
Благодаря! Запазих си мнението ти.Точно такива,които започват от долу да цъфтят търся.Без да оголват стебло.Трябва ми гъст плет.

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 15:50 от red soul

# 167
  • при късмета
  • Мнения: 24 135
Момичета, пръска ли се с нещо превантивно или се прави, ако има конкретен проблем? Тази, която се смята за казънлъшка роза има кафяви петна по листата, на другите на листата им няма нищо, но цветни пъпки ми се струват направо изгнили горните венчелистчета. На една голяма пъпка махнах няколко и от долу са добре, на други имаше нещо като пъпки, това по цветовете, не листата. Уж розите обичат вода, ама май непрекъснат дъжд изобщо те им се отразява дабре

# 168
  • Мнения: 2 137
Възможно е да са овехнали заради дъжда, а ако смятате да правите нещо от нея не е много добре да я пръскате с какво ли не. Изчакайте да цъфне и ако искате оберете цветовете за сладко или сок и тогава напръскайте.

# 169
  • Мнения: 494
Frilly knickers / Ronnie Rawlins


Chateau Myrtille и Couture Rose Tilia


Konstantina и Romana Freska


Saint D'Orleans

# 170
  • Мнения: 1 666
Градина Роза, Една от моите рози има подобен цвят на Chateau Myrtille от снимките по-горе
Много е висока, а не съм сигурна правилно ли е това. Дали е нормално да я пускам нависоко или е обикновена храстовидна роза с височина до 150см примерно, как се разбира? За съжаление не помня нито от къде съм я купила, нито сорта Sad


Последна редакция: ср, 29 май 2024, 22:53 от FB680797BGM

# 171
  • Мнения: 494
Laduree / Massad


Rosarium Uetersen

# 172
  • Мнения: 4 123
За първи път садя щамбови рози. Прочетох указанията в интернет - да се премахват издънките от корен или по стъблото, да се предпазва от измръзване короната през зимата. Има ли други специфики? С амониева селитра ли се подхранват за обилен цъфтеж?

# 173
  • Мнения: 494
Jub.Pr. Monaco


Nahema


Jazz


Red Eden

# 174
  • при късмета
  • Мнения: 24 135


Ето напълно отворени цветове на розата, която се смята, че е казънлъшка. Ако е така, има ли втора вълна на цъфтеж, че сегашните цветове се разпадат заради дъждовете?

# 175
  • Мнения: 1 666
Малко снимки и от мен, почвам да плевя, и ако спре вятъра ще пръскам.




И бълхи са ги полазили още не всички, но трябва да се пръска Sad

# 176
  • Карлово
  • Мнения: 4 706

Ето напълно отворени цветове на розата, която се смята, че е казънлъшка. Ако е така, има ли втора вълна на цъфтеж, че сегашните цветове се разпадат заради дъждовете?
не.

# 177
  • при късмета
  • Мнения: 24 135
Благодаря!

# 178
  • Мнения: 2 137
Казанлъшката не цъфти отново. Виждам, че има хубави рози. Можеш да обереш някоя друга ако има още количество.




Последна редакция: нд, 02 юни 2024, 00:52 от ֍₰꙳꙳ Alisa ꙳꙳₰֍

# 179
  • Мнения: 494
Reine Sammut и Versigny на Massad.


Paris / Kimura

Chateau Myrtille / Терасини

Последна редакция: нд, 02 юни 2024, 12:24 от Gradina Roza

Общи условия

Активация на акаунт