Нашите цветя - обща тема 22

  • 26 630
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 717
Само аз влизам с въпрос
Да знаете къде мога да намеря червена гардения ?

# 61
  • Мнения: 4 247
А как се гледа Илекс? В градината ли? В саксия може ли? Става ли много голям? Много ми хареса и се чудя дали да не си поръчам.

Студолюбив е и не обича често поливане. Това бяха указанията на продавачката в цветарския магазин. Гледам го от началото на декември, изглежда супер, въпреки студовете напоследък и отсъствието ми за почти 3 седмици по Коледа.
А в саксия може ли? Видях, че в близък до мен цветярски магазин са качили снимка, че и те предлагат. Техните са два вида с тъмно зелени листа и жълто-зелени. Ще мина тези дни от там да видя имат ли още.
Обмислям да хвърля малко семенца на теменужки,парички, кученца. Още някакви цветя или подправки, дали е рано е още за тази работа.
Октомври се опитах пак с парички и теменужки и нищо не се получи. Само дето си изхабих семената😠.

# 62
  • Мнения: 5 414
Всичко може в саксия, стига да е достатъчно голяма. И да е навън разбира се, това не е стайно растение.
Но градинските растения в саксия изискват много повече обгрижване, целогодишно. Поливане, торене, смяна на пръстта, лятото засенчване да не съхнат корените, зимата пазиш от студ. Хамалогия си е, трябва много да го искаш.

И накрая - лятото отидеш за една седмица на почивка, поливачът нещо се разсее и то вземе че се гътне.

# 63
  • Мнения: 14 813
Изпуснах ви.
Идвам с кокиченца:

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 16 330
От моите зюмбюли само един е оцелял.
На различни места са. Единият е целогодишно навън в едно сандъче с други растения. А тези които бяха в саксийки на терастата загинаха...

# 65
  • Мнения: 7 113
А как се гледа Илекс? В градината ли? В саксия може ли? Става ли много голям? Много ми хареса и се чудя дали да не си поръчам.

Студолюбив е и не обича често поливане. Това бяха указанията на продавачката в цветарския магазин. Гледам го от началото на декември, изглежда супер, въпреки студовете напоследък и отсъствието ми за почти 3 седмици по Коледа.
А в саксия може ли? Видях, че в близък до мен цветярски магазин са качили снимка, че и те предлагат. Техните са два вида с тъмно зелени листа и жълто-зелени. Ще мина тези дни от там да видя имат ли още.
Обмислям да хвърля малко семенца на теменужки,парички, кученца. Още някакви цветя или подправки, дали е рано е още за тази работа.
Октомври се опитах пак с парички и теменужки и нищо не се получи. Само дето си изхабих семената😠.

Може в саксия, разбира се. Моят също е в саксия, утре ще снимам, че сега вече е тъмно и не знам каква снимка ще се получи.
Доколкото четох, когато го купих - нараства и трябва да се пресажда в по-голяма саксия. Моя за сега си е добре в малката саксия, ще го мисля догодина. През лятото трябва да му осигуря малко сянка само.

# 66
  • Мнения: 4 247
Питам, защото прочетох, че е дърво и става с някакви чудовищни размери и се зачудих. Искам да го гледам в саксия, за да си е при мен и да му се радвам аз постоянно. Ако успея да го отгледам и стане много голям ще го нося тогава в градината.
А кога започва да има такива хубави червени плодчета? Ето ги

# 67
  • Мнения: 1 960
Ооо, това растение винаги много ми е харесвало. С удоволствие бих купила Ilex Blue Angel,ако открия. Видя ли го, първата ми асоциация е Коледа Simple Smile

# 68
  • Мнения: 4 247
Да, и аз затова ще го гледам да украсявам коледните подаръци с красивите му червени клончета 🥰🤭

# 69
  • Мнения: 7 113
Ето го моето, купих го в края или средата на ноември. Беше си с плодчетата. За сега не е пораснало, ще видим през лятото как ще се развие.



Стои на терасата, имахме дълго време минусови температури и сняг. Нямаше ме почти 3 седмици по празниците, оцеля. Питах продавачката в цветарския магазин как да се грижа за него. Каза, че не обича често поливане, издържа на студ. През лятото е добре да е някъде на сянка.

# 70
  • Мнения: 1 347
Виждали ли сте в някой магазин кашпа като сандъче за орхидеи, в което мога да сложа повече от 1 орхидея ? Искам да си декорирам така няколко.

# 71
  • Мнения: 2 920
https://www.store.bg/p309093/sandyche-za-orhideia-plastia-triola.html има в няколко цвята.
Допълвам си поста снимката е от днес Simple Smile! Чудно слънчице е пекнало при нас Simple Smile и сняг имаме по покривите!

Последна редакция: нд, 21 яну 2024, 12:18 от Natt***

# 72
  • Мнения: 215
Виждали ли сте в някой магазин кашпа като сандъче за орхидеи, в което мога да сложа повече от 1 орхидея ? Искам да си декорирам така няколко.
В Пепко може би ще откриеш. Не знам  дали са точно за орхидеи, но са за няколко саксии.

# 73
  • Мнения: 4 247
Pippi, много ти е красиво дръвчето 🥰 и плодчета си има.

# 74
  • София
  • Мнения: 3 279
Орхидеите трябва да са в прозрачно сандъче. В плътно може само за известно време, после трябва да върнете корените на сшънце

Общи условия

Активация на акаунт