Кафеавтомат – заслужава ли си и какъв да изберем. Тема N⁰4

  • 6 103
  • 124
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 797
Може да се каже ,че тези филтри на Филипс са универсални и да, ще станат за вашия модел.

Philips Филтър за накип и вода

# 91
  • Мнения: 294
Благодаря много!

# 92
  • Мнения: 79
Здравейте, от около месец и половина имаме delonghi Magnifica Evo ECAM 290.81, изведнъж спря да разпенва млякото. Пробвах с различни марки, каничката и другите части се почистват след всяко ползване. Идеи от къде може да е проблема или да звъня в сервиза направо?

# 93
  • София
  • Мнения: 8 695
Автоматът в работата редовно показва различни грешки и си търся видеа в youtube- пускате в google на английски моделът и "не прави млечна пяна" и ще ви излязат видеа, въпроси и отговори в различни форуми.

# 94
  • Мнения: 506
Head Band Чета, чета, чета...то се оказва много по-лесно перфектният брачен партньор да си намериш, май Joy
Искам еспресо, ни повече, ни по-малко. Единствената функция, на която държа е промиване на системата след всяко кафе, а защо не и преди това. Е, ако може да се включва сама в 8 без 5, да подгрее чашите, и в 8 и 5 кафето да е готово, но...подозирам, че за тази цел ще се наложи да сменя половинката, и резултатът пак няма да е сигурен Stuck Out Tongue Winking Eye
Какво ще кажете за това:
https://www.emag.bg/kafeavtomat-melittar-solo-pure-black-15-bar- … 222/pd/DCMTSDMBM/
Чудя се и за модела със система за разпенване на мляко, но като знам, че се ползва веднъж на високосна година - не знам нужна ли е изобщо.
Саеко ми е любима марка, но Филипс не мисля да си причиня. Така че, ако това не става, ще се радвам ако препоръчате някое ДеЛонги. Благодаря

# 95
  • Мнения: 1 276
Искаш промиване след всяко кафе или включване/изключване? Защото предполагам при всички го има промиването при включване и изключване, но след всяко кафе защо искаш?

# 96
  • Мнения: 1 797
Всичко е въпрос на лични предпочитания. Аз съм вече 5та година с тази, не е мръднала и не съм я ремонтирала до сега. Saeco PicoBaristo Deluxe Има си всичко ,което искам, за разпенване на млякото, коригиране на температурата, коригиране на количеството течност повече-по-малко, профили, избор от различни напитки, промиване след направата на всяка напитка.
Е, няма включване в определен час и затопляне на чашите, но може в новите модели да го има, WinkThinking знам ли Smiley

# 97
  • Мнения: 506
m@ria, да кажем просто - всеки луд с номера си. Предпочитам пътят на всяко следващо кафе да е максимално чист. А промиването след включване/изключване би трябвало да си е стандартна опция при всички, но дали е така - идея нямам. На места го изтъкват като екстра в сервизните книжки и в описанията, на други места липса.
Danifin1, за съжаление това мога да го намеря само втора употреба. А иначе - не държа да има избор от напитки, и без това се ползва само за еспресо. Ръчното саеко така или иначе остава, просто ще го командироваме в лятната кухня, да е под ръка
Вкъщи пием само едно кафе - допреди време Чибо Сицилия стайл. Миланото ми беше харесало много, но ме подразни тогава един досаден лек послевкус на шоколад. От известно време обаче Сицилията нещо е с различен вкус, а Миланото е без този послевкус, та минахме на него.
Мелита не са ми познати като марка, освен като кафе, което не ми допадна изобщо. Иначе като описание и функции ми допада, ревюта прехвърлих в емаг и в чужди сайтове - уж добри, но друго си е да пита човек - може да има хора с такива машини тук.
Добавено:
https://bg-mam.ma/p/1328743/45568574
Тук срещам добър отзив. Само дето се оплакват точно от това, което аз имам като изискване Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 май 2024, 14:55 от ***n_a***

# 98
  • Мнения: 1 797
Само информативно. До колкото виждам това е новият модел на моята.
Xelsis Deluxe И доколкото видях може да се свърже с Алекса. Та тази машинка може да се включи и сама в определено време Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 май 2024, 16:13 от Danifin1

# 99
  • Мнения: 1 276
Ние сме с доста базов модел на Филипс -2200 series. Абсолютно ни устройва, но не пием по принцип други напитки, освен кафе.
Относно самопочистването- мен ме дразни, че след това като тръгне кафето, първоначално излиза малко вода и аз дебна да не паднат тези капки в чашата. Това при първото кафе, след включването. При вас има ли я тази “екстра”?

# 100
  • Мнения: 1 797
Да, има го и този момент, но не винаги и е твърде малко - една- две капки., поне при мен.

# 101
  • Мнения: 1 758
Промиването при моя автомат е доста условно. Имам Филипс 2200. Когато разглобявам блок групата за приготвяне на кафе веднъж месечно излиза голяма мръсотия и колкото и да се старая в почистването все излиза отново нещо.  Относно температурата дали може да се променя. Писах на сервиза на Филипс, дадоха ми инструкции за възможни 3 температури, но дали действат тези указания не съм сигурна, защото няма начин да измеря температурата на входа на блока, а и няма дисплей по който да виждам промяната.

# 102
  • Мнения: 1 797
Направих си експеримент и измерих температурата с кухненски термометър.


# 103
  • Мнения: 1 276
Може да се променя температурата на Филипса, точно същата е нашата, в книжката е описано как. Фабричните настройки са на най-ниската.
Блокът го мия всяка седмица и даже го оставям да се накисне малко с веро в голям съд с гореща вода.Малко е тегаво чистенето наистина, особено пък ако се ползва смляно кафе, става вътре мазало.

# 104
  • Мнения: 11 816
Направих си експеримент и измерих температурата с кухненски термометър.
Скрит текст:


Сигурна ли си, че на втория ред снимки и третия ред снимки, не са им разменени снимките с термометрите?

Общи условия

Активация на акаунт