Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 7

  • 8 223
  • 217
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 695
Здравейте, старият котлон (стъклокерамичен плот) 2- ка изгоря и се наложи да го сменяме с нов. Старият беше горение . Мъжът ми вчера отиде и взе един много хубав бош,обаче не пасна на изрязаната дупка,по- голям е! Прикачвам снимка с размерите за вграждане на стария. Трябва да намеря с такива размери за вграждане ,за да пасне. Плотът е гранит и няма как да се разшири дупката. Моля ви предложете ми такъв. Мъжът ми отиде и взе един Горение,но и той идва голям.
Скрит текст:


Най-добре идете в магазина да го замените и си вземете рулетка, за да измерите плота на място.

Иначе, ако се вярва на описанието, тези трябва да станат, защото са със стандартния размер 270х490 мм:

https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-whirlpool-wrd-6030-b

https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-electrolux-lhr3233ck

https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-teka-tzc-32320

И трите марки са хубави. Линковете са от Техномикс, но би трябвало същите модели да ги има и по другите магазини. Просто избягвайте Горенье, защото новите им модели са по-широки (283 мм).
Благодаря много, дано Тека пасне, като че ли най- ми вдъхва доверие.
Много бих искала Бош, дори и Неф, но май размерите на нашата дупка не пасват.
Може ли да ми кажете дали всички модели на Тека са с едни и същи размери? Т .е. Ако един котлон Тека не пасне на дупката,възможно ли е друг модел на Тека да пасне?

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 16:15 от mileneira

# 181
  • София
  • Мнения: 1 543
Благодаря много, дано Тека пасне, като че ли най- ми вдъхва доверие.
Много бих искала Бош, дори и Неф, но май размерите на нашата дупка не пасват.
Може ли да ми кажете дали всички модели на Тека са с едни и същи размери? Т .е. Ако един котлон Тека не пасне на дупката,възможно ли е друг модел на Тека да пасне?

При двойките няма много модели, при Тека са 2 - единият е с разширяема зона, а другият - без. Иначе са еднакви. Имат и индукционен, но не знам дали желаете такъв.

Бош вече преминаха към т.нар. „плотове тип домино“, които са с друг размер, за да могат да се поставят 2 такива в ниша за един 60-сантиметров. Освен това, те постепенно изоставят нагревателните плотове за сметка на по-модерните индукционни, така че няма да намерите подходящ плот от техните марки.

# 182
  • Мнения: 1 695
Благодаря много, дано Тека пасне, като че ли най- ми вдъхва доверие.
Много бих искала Бош, дори и Неф, но май размерите на нашата дупка не пасват.
Може ли да ми кажете дали всички модели на Тека са с едни и същи размери? Т .е. Ако един котлон Тека не пасне на дупката,възможно ли е друг модел на Тека да пасне?

При двойките няма много модели, при Тека са 2 - единият е с разширяема зона, а другият - без. Иначе са еднакви. Имат и индукционен, но не знам дали желаете такъв.

Бош вече преминаха към т.нар. „плотове тип домино“, които са с друг размер, за да могат да се поставят 2 такива в ниша за един 60-сантиметров. Освен това, те постепенно изоставят нагревателните плотове за сметка на по-модерните индукционни, така че няма да намерите подходящ плот от техните марки.
[/quot
много благодаря. Теката не пасна. Вече търсят какъвто и да е котлон,който да пасне в дупката. Размерът на дупката измерена с ролетка е: ширина- 256 мм дължина - 476мм. Изобщо ще намеря ли нещо с този размер. Предишния не знам как е влязъл( отворът е правен спрямо стария котлон)

# 183
  • София
  • Мнения: 1 543
много благодаря. Теката не пасна. Вече търсят какъвто и да е котлон,който да пасне в дупката. Размерът на дупката измерена с ролетка е: ширина- 256 мм дължина - 476мм. Изобщо ще намеря ли нещо с този размер.

Това е доста различно от указаното в книжката. Не знам дали може да се намери, но явно трябва в магазина да мерите с рулетка всеки плот, докато намерите подходящ.

Може да говорите и с фирма за обработка на камъни, те със сигурност са имали такива случаи. Някои корекции могат да се правят и на място, у нас например идваха да разширят отвора за смесителя.

Кой модел е старото Горенье и какво точно му е изгоряло? Обикновено плотовете могат да се поправят.

# 184
  • Мнения: 118
Здравейте! Днес за първи път изпробвах фурната в новата ни кухня, Бош е, но съм направо отчаяна. Нормално ли е да изкарва горещ въздух от разстоянието между вратата и горната част /оградено на снимката/?

# 185
  • Мнения: 41 127
Нормално е разбира се, нали има охлаждане на електрониката.

# 186
  • Мнения: 3 394
Там са вентилационните отвори, няма начин да не се охлажда фурната. Никога не съм го намирала за пречка или някакъв недостатък, не стоя точно пред отворите все пак. Дори и да готвя нещо на плота, докато се пече, не усещам някакъв дискомфорт. Единствено, ако се наведа да гледам печивото и застана точно на пътя на горещия въздух, е неприятно, но пък не е казано да заемам баш тази позиция, нито е продължително - просто хвърлям едно око, фурната е добре осветена, веднага се вижда, каквото трябва.

# 187
  • Мнения: 118
До сега бяхме с обикновена фурна и не съм го усещала. Сега фурната ни е на високо и може и от това повече да го забелязвам, като застана пред нея.

# 188
  • София
  • Мнения: 1 543
До сега бяхме с обикновена фурна и не съм го усещала. Сега фурната ни е на високо и може и от това повече да го забелязвам, като застана пред нея.

Фурната е чудесна, със здраве да я ползвате! Четете добре упътването, защото съвременните фурни са по-сложни от едновремешните.

# 189
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 051
Ами фурната се охлажда, което е абсолютно нормално. Не виждам защо трябва да се притеснявате, още повече да се отчайвате.

# 190
  • Мнения: 3 394
До сега бяхме с обикновена фурна и не съм го усещала. Сега фурната ни е на високо и може и от това повече да го забелязвам, като застана пред нея.
Те и старите печки имат охлаждане, но май повечето отзад или отгоре. Докато правихме ремонт, бяхме на квартира и там имаше не плот и фурна, а печка. Гърбът на кухнята беше от ПДЧ, съединено с лайсна с плота - също от ПДЧ.  "Майсторът" на кухнята беше запушил точно охлаждането на печката с лайсната и освен раздуването на ПДЧ-то, течеше отнякъде вода направо на пода и в съседния шкаф (в него не знам откъде е идвала водата, но беше много - щом сме търсили отнякъде теч и вадихме всичко под мивката, за да гледаме, не знам от конденз може ли да е толкова много.... Първия път, като готвих във фурната, се стреснах чак - около самата печка имаше локвички вода и я спрях, за да не стане късо, не знаех откъде идва.

# 191
  • Мнения: 774
Здравейте момичета,

Предстои ни покупка на фурна и плот и разбира се нямаше как да не надника при вас...Relieved
Сега вече съм още по-объркана...
Моля препоръчайте ми индукционен плот - 2-ка - нямаме пространство и се чудя  има ли смисъл да взимаме индукционни или да си вземем обикновени керамични котлони? Какво е предимството на индукционния плот?
Относно фурната - май се ориентирам към Бош - иска ми се да е с пиролитично почистване задължително, плавно затваряне и възможно най-много полезни екстри - до към 1200-1500 лв.?

Благодаря предварително! Flowers Hibiscus

# 192
  • Мнения: 3 394
Има отделна тема за индукционните котлони, разгледай я - аз не бих се лишила от тях вече за нищо на света (освен при по-нова и по-добра технология).
Мястото и да е малко, винаги на плота (голям) може да сложиш съд, т.е. да го ползваш буквално като работен плот, а на реалния работен плот да си режеш и подготвяш продуктите. Когато готвиш на голям плот, има достатъчно място за по-тумбестите и обемни съдове, за дръжките им...иначе може да се допират и да си пречат, респ. да си наложиш такава организация на готвенето, че много рядко да ти се налага да готвиш в два съда едновременно, а това не винаги е възможно за работещи и прибиращи се вечер домакини. Преценката зависи и от типа кухня - ако ползваш повече фурна за болшинството ястия, може и двойка плот да те устройва, в противен случай трябва да го помислиш добре, преди да решиш.
 

# 193
  • София
  • Мнения: 1 543
Здравейте момичета,

Предстои ни покупка на фурна и плот и разбира се нямаше как да не надника при вас...Relieved
Сега вече съм още по-объркана...
Моля препоръчайте ми индукционен плот - 2-ка - нямаме пространство и се чудя  има ли смисъл да взимаме индукционни или да си вземем обикновени керамични котлони? Какво е предимството на индукционния плот?
Относно фурната - май се ориентирам към Бош - иска ми се да е с пиролитично почистване задължително, плавно затваряне и възможно най-много полезни екстри - до към 1200-1500 лв.?

Благодаря предварително! Flowers Hibiscus

Ето, тази фурна е с плавно затваряне, пиролиза и много екстри:

https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-bosch-hbg5780b0

Този плот е с добра индукционна техника, хубаво стъкло и директно избиране на степента, което е много по-удобно от цъкането на „+“ и „-“:

https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-bosch-pib-375-fb-1e

Предимствата на индукционните котлони са обсъждани надълго и широко, потърсете из форума за подробности. За мен основното е лесната им поддръжка, състояща се само в забърсване със сапун или с препарат. Дори когато нещо изкипи или се разлее, то не загаря, така че забравяте за стъргалки, активна пяна и др. подобни.

Няма го и оцветяването на зоните от високата температура, а надраскването може да се сведе до минимум. Моят плот е почти на 4 години, а изглежда като на 4 дни, при това - без изобщо да му слугувам. Другите предимства са бързината, която ви спестява много време, и по-голямата безопасност, поради липсата на директно нагряване.

И понеже недостатъци на практика няма, ще забележите, че всички спорове се завъртат около съдовете. Противниците на индукцията преувеличават проблема, защото в повечето случаи съдовете, които имате, могат да работят и на индукционен котлон. И изобщо, да не искаш да минеш на индукция заради няколко стари тигана, е като да не искаш нова кола, защото няма да ѝ станат гумите от старата.

# 194
  • Мнения: 774
Vilemina, безценна си!
От една друга тема по твоя препоръка избрах съдомиялната, сега остана само да изберем и хладилника и сме готови! Wink

Много благодаря още веднъж!

Весели празници!

Общи условия

Активация на акаунт