Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 7

  • 11 061
  • 306
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 580
Да, това е много добър вариант. Ако ръждата не е чак толкова сериозен проблем. Преди време бях прочела в книжка с инструкции на някоя от фурните ми, че при ръжда трябвало незабавно да се прекрати употребата. Аз виждам само вътрешната част на фурната, там не е много, но не знам какво е положението от другата страна и дали няма изтъняване, което да е проблем при високата температура на пиролизата.

Ламарината не изтънява от петънца, които са тук-там, а по принцип корозията тръгва от вътрешната част, където се готви. От задната страна всичко е сухо, има изолация и няма достъп на въздух, т.е. няма условия за за развитие на ръждата. Ако няма дупки в ламарината, не би трябвало да има проблем - все пак говорим за няколко месеца, в които вероятно ще пуснете пиролизата не повече от 2-3 пъти. Може да качите снимки да я видим тази ръжда, или пък да ми пратите на лично съобщение, ако не искате да ги показвате публично.

# 271
  • Мнения: 6 349
drago_2008 беше препоръчвала бюджетен модел на Electrolux, закупена сравнително наскоро. Беше доволна, но не съм записала модела.

Да, тази е фурната EOD5H70BX. Много добре пече за цената си от 499 лв, която платих. Със сигурност не очаквах да е с качествата на Нефф-а, който имам, но пече добре, каквото се очаква от една нормална фурна без екстри. Няма изгоряло, сурово или не бухнало печиво.

# 272
  • София
  • Мнения: 1 580
drago_2008 беше препоръчвала бюджетен модел на Electrolux, закупена сравнително наскоро. Беше доволна, но не съм записала модела.

Да, тази е фурната EOD5H70BX. Много добре пече за цената си от 499 лв, която платих. Със сигурност не очаквах да е с качествата на Нефф-а, който имам, но пече добре, каквото се очаква от една нормална фурна без екстри. Няма изгоряло, сурово или не бухнало печиво.

Това е супер, но в случая се търси модел с пиролиза, а тази няма дори каталитични панели. В общи линии, цените на Електролукс са съпоставими с тези на Бош.

# 273
  • Мнения: 6 349
drago_2008 беше препоръчвала бюджетен модел на Electrolux, закупена сравнително наскоро. Беше доволна, но не съм записала модела.

Да, тази е фурната EOD5H70BX. Много добре пече за цената си от 499 лв, която платих. Със сигурност не очаквах да е с качествата на Нефф-а, който имам, но пече добре, каквото се очаква от една нормална фурна без екстри. Няма изгоряло, сурово или не бухнало печиво.

Това е супер, но в случая се търси модел с пиролиза, а тази няма дори каталитични панели. В общи линии, цените на Електролукс са съпоставими с тези на Бош.

Отговорих на коментара коя е била моята фурна?! Не намирам въобще връзка защо съм цитирана.

# 274
  • София
  • Мнения: 1 580
Отговорих на коментара коя е била моята фурна?! Не намирам въобще връзка защо съм цитирана.

Мисля, че въпросният коментар беше във връзка с това запитване: https://bg-mam.ma/p/1618415/48030102, съответно и моят отговор беше в същия контекст. Съжалявам, че връзката се е поизгубила.

# 275
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 750
Имам една дилема, която касае чугунена плоча -грил, но понеже ще се използва на индукционен котлон, си позволявам да пиша в темата.

Колебая се между 2 плочи:
https://shop.lavabg.eu/chugunena-plocha-za-barbekyu/259-48x26cm- … -eco-gt-4826.html
https://shop.lavabg.eu/chugunen-sd-za-barbekyu-i-gril/629-26x45c … l-lv-gt-2645.html

Работната част на плота ми е 41 см. До задния край на плота са 44 см. Гледам да не застъпва командния панел.

Първата /двуслоен емайл/ ми харесва защото има и плоска част, но май е по-дълга.
Втората /трислоен емайл/ също доста ми харесва.

Имам грил-тиган на WMF, но някак не съм доволна. Лепне, трудно се почиства и някак оребрението не е достатъчно високо и сякаш не се пекат, а се пържат нещата.

Не знам коя да избера и ако някой може да помогне с лично мнение/опит за някоя от двете, ще съм благодарна.

# 276
  • Мнения: 824
Ми … аз съм скептична, понеже не съм ползвала. Две неща са много важни:
Шпулата, зоната за готвене да е с приблизително същите размери като тази на плочата за да разпознае грил-плочата и да е нагрява.
Второто важно е материала. Много производители твърдят, че съдът е подходящ за индукция, но всъщност ползването на такъв съд е неефективно. Потърсете какво пише в книжката не котлона. При моят например пише, че някои съдове/тигани, които имат релефно дъно се разпознават и работят, но неефективно. Имам примерно тигани на тефал с дъно на едни точки и тигани на тефал с различно, по-гладко дъно и определено има голяма разлика.
Успех в търсенето!

# 277
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 750
И аз съм имала проблеми със съдове, които имат точки, но и със съдове с равно дъно, но неподходящо за индукция.

Мисля,  че тези са подходящи, но дали си струва и дали няма да изпичат като грил тигана, който не харесвам.

# 278
  • Мнения: 17
Здравейте,
Моля за препоръка за Индукционен плот (30см-вите с 2 котлона), Фурна и микровълнова за вграждане.
Не държа да са на една марка.
Цени:
Индукция - до коло 1000лв - хвърлили сме око на този https://veto.bg/products/kotlon-teka-izc-32600
Фурна - до 2000 и нещо - 3000лв (дърпа ме към Миле/Миеле - https://shop.miele.bg/furni-za-vgrazhdane-i-podgryavasshi-chekme … eta/12432450.html Ако някой има наблюдения да сподели модел)
Микровълнова - до 700-1000лв

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 15:46 от Seleste69

# 279
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 083
Виж и Неф/Бош за тези пари с парогенератор и пиролиза Wink
Доста полезна опция е.

# 280
  • Мнения: 3 587
Подкрепям Етти, и аз за тези пари бих взела Бош или Неф. Това съм и направила, де и нямам повод да съм недоволна.

# 281
  • Мнения: 17
Виж и Неф/Бош за тези пари с парогенератор и пиролиза Wink
Доста полезна опция е.
Първоначално се бяхме спрели на:
https://technika.bg/product/39192/parna-furna-bosch-hsg656xs1-5- … ni-garantsia.html  Bosch
или
https://vladives.bg/Multifunkcionalna-furna-s-gotvene-s-para-AEG-BSE798380B  AEG
И двете с пара, но нещо взех да се раздумвам за фурна само на пара, защото от прочетеното разбирам, че преди всяко готвене трябва да зареждам контейнера с вода и след всяко готвене да попивам конденза вътре в самата фурна, което се превръща в един постоянен ангажимент.
А пък варианта за комбинирана фурна с Пара не зная дали е добър, понеже практиката показва че всичко което е комбинация не е много добър вариант. Май трябва да е или само Пара или БЕЗ пара (поне така си мисля аз).
А за тази пиролиза това което ми казаха няколко продавача е, че пиролизата представлява много силно нагряване (към 500 и нещо градуса), и за това препоръката е да се ползва 2-3 пъти годишно функцията, в противен случай ламарините няма да издържат на такова често излагане на висока температура ако я ползваме по 2 пъти в седмицата тази функция (нека да споделят хора които ползват от години пиролиза).

# 282
  • Мнения: 3 587
И за парата, и за пиролизата някой ти е наговорил куп глупости. Добрата фурна означава на първо място качествени и издръжливи материали, съобразени с функциите (включително пиролизата) и съответно също така качествена изработка. Бош и Неф дори нямат нужда от реклама относно фурните си.   

# 283
  • Мнения: 17
И за парата, и за пиролизата някой ти е наговорил куп глупости. Добрата фурна означава на първо място качествени и издръжливи материали, съобразени с функциите (включително пиролизата) и съответно също така качествена изработка. Бош и Неф дори нямат нужда от реклама относно фурните си.   

1. Вие с кой модел на Бош сте?
2. Има ли го това с парата, че се събира сериозно количество конденз след всяко ползване и трябва да се попива?
3. Като цяло към вариант само на Пара ли да се насоча или комбинация с Добавена пара?

Благодаря за инфото.

# 284
  • Мнения: 3 587
И за парата, и за пиролизата някой ти е наговорил куп глупости. Добрата фурна означава на първо място качествени и издръжливи материали, съобразени с функциите (включително пиролизата) и съответно също така качествена изработка. Бош и Неф дори нямат нужда от реклама относно фурните си.   

1. Вие с кой модел на Бош сте?
2. Има ли го това с парата, че се събира сериозно количество конденз след всяко ползване и трябва да се попива?
3. Като цяло към вариант само на Пара ли да се насоча или комбинация с Добавена пара?

Благодаря за инфото.
Моят модел на Бош вече не се предлага.
Това, че фурната разполага с парогенератор, не означава, че всички програми работят с него - ако искаш, го ползвай, ако искаш - недей, но си е добра опция при печене на месо и тестени.
Аз просто оставям фурната отворена (вратата на Неф се прибира) за известно време и тя си изсъхва. Просто, когато се ползва пара, се пълни преди това контейнера и се изпразва след такова готвене - това е, нищо повече.
Никога не бърша фурна отвътре - ако е замърсена, пускам пиролиза и толкова. Зависи много и от начина на готвене (кои режими се ползват, дали се готви в покрити съдове и какво точно и т.н), той определя и честотата на почистване. 
Препоръчвам да се спреш на някои модели, прочети подробно и ако трябва, повече от веднъж, упътванията им в частта за програмите и поддръжката, както и постовете на Вилемина, на Етти, а и на други ползватели на конкретни модели в тази тема. Инак трябва всички, които са писали, да почнем отначало.   
Докато избирах уреди, установих, че продавачите в магазините по-скоро подвеждат и объркват клиентите, отколкото да са полезни в избора - затова при избор първо чета упътванията, темата, пак упътванията, надниквам в портфейла и действам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт