Рим - 27 тема

  • 36 857
  • 737
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 369
Рони Димитрова, за Пантеона има билети отскоро, преди нямаше. Циркус Максимус няма билети, но не е нищо особено. Аз бих си го спестила. Ватиканските градини не сме ходили, но се качихме да разгледаме купола на Сан Пиетро и отгоре се виждаше достатъчно. За музеите обаче може да отнеме много време. А и за хубаво време, не мисля, че е добра идея да се затваряте в музеите. За мен са вариант в студените месеци или ако е много дъждовно.

# 391
  • В офиса
  • Мнения: 4 038
Разбирам тогава, че трябва да комбинирам Боргезе парк и галерия с пиаца дел Пополо в един ден ( на един път ).
Направете си плана както според вас е най-добре. За мен вашите ден 1 и 3 имат съвсем различен вайб и бих ги оставила така. Ден 1 - Пиаца дел Пополо е само отправна точка, оттам по виа Корсо, или виа Бабуин, или виа Маргута към Испанските Стълби, фонтанът Треви, Пантеона, Навона, кампо дей Фиори, Еврейския квартал и Трастевере.
Ден 3 ви е арт ден. Аз бих започнала от самата галерия Боргезе, после разходка в парка на вила Боргезе (лодки, друго), после Пинчо за гледка, на пиаца дел Пополо можете да влезете в санта Мария дел Пополо, където има Караваджо и Бернини. А накрая да се спуснете или пак към Испанските стълби, както мислите, или да тръгнете по реката към моста сант Анджело и замъка.
Ден 2 също ми се вижда съвсем възможен, но пак зависи от интересите ви колко време ще откарате.
Всъщност доста ми харесва вашия план. Ако имахте само още един ден, или два най-добре. За пълно съвършенство ви липсва Ватикана и влизания в църкви - сан Клементе, сан Пиетро ин винколи, санта Мария ин ара коели, сант Игнацио ди Лойола... Но наистина нямате време да включите и това.

# 392
  • Мнения: 22 550
Има ли някакво събитие или техен празник 23-26ти септември?
Защото си харесах изгодни билети, но цените на нощувките са все още ужас, макар и есента.

# 393
  • Стара Загора
  • Мнения: 839

Ние сме спали извън центъра, в жилищен квартал, за много малко пари, а пък транспортът беше идеален- хващаше се трамвай от Термини и после спирката на трамвая беше под прозореца на блока.
Друг път пак бих избрала такъв вариант. Имаше много чар, пазарувахме от квартални магазини и пекарни. Говорехме с продавачите на италиански и с жестове, защото почти никой извън туристическите зони не говори английски Wink
Някакви координати на мястото за спане пазите ли, че и ние още търсим?

# 394
  • Мнения: 1 913
За 8:30 имаме час за Ватикана и питането е в колко часа да сме там.
От Термини гледам има метро стигащо до там и ще го ползваме сутринта.
Ако закъснеем с пристигането тдм може ли да влезнем по-късно или губим билетите?

# 395
  • Враца
  • Мнения: 2 408

Ние сме спали извън центъра, в жилищен квартал, за много малко пари, а пък транспортът беше идеален- хващаше се трамвай от Термини и после спирката на трамвая беше под прозореца на блока.
Друг път пак бих избрала такъв вариант. Имаше много чар, пазарувахме от квартални магазини и пекарни. Говорехме с продавачите на италиански и с жестове, защото почти никой извън туристическите зони не говори английски Wink
Някакви координати на мястото за спане пазите ли, че и ние още търсим?

Сега разгледах, но никъде го няма, което ме озадачава. Нито в Букинг, ното в Airbnb. Хм...
Кой знае защо така, но във всеки случай това беше през 2016 или 2017г, та доста вода е изтекла от тогава, едва ли мястото е същото и със същите условия.
Но мога да кажа в кой район беше, който ми хареса много, имаше чудесни магазини за храна и за зеленчуци, и си купувахме типични храни- салати, колбаси, супли и т.н.
Беше в карето на Via Prenestina И Via tor de Schiavi, от южната страна на Via Prenestina.
Ако правилно помня, трамвай номер 5 пътуваше до там от гара Термини, а имаше и някакъв трамвай до Ватикана.
Районът беше с много зеленина и беше свежо, даже пред прозореца на квартирата живееше славейче. Ей в това време на годината ние спяхме 5 нощи на отворен прозорец- да слушаме славейчето. Разкош!

# 396
  • Мнения: 489
Разбирам тогава, че трябва да комбинирам Боргезе парк и галерия с пиаца дел Пополо в един ден ( на един път ).
Направете си плана както според вас е най-добре. За мен вашите ден 1 и 3 имат съвсем различен вайб и бих ги оставила така. Ден 1 - Пиаца дел Пополо е само отправна точка, оттам по виа Корсо, или виа Бабуин, или виа Маргута към Испанските Стълби, фонтанът Треви, Пантеона, Навона, кампо дей Фиори, Еврейския квартал и Трастевере.
Ден 3 ви е арт ден. Аз бих започнала от самата галерия Боргезе, после разходка в парка на вила Боргезе (лодки, друго), после Пинчо за гледка, на пиаца дел Пополо можете да влезете в санта Мария дел Пополо, където има Караваджо и Бернини. А накрая да се спуснете или пак към Испанските стълби, както мислите, или да тръгнете по реката към моста сант Анджело и замъка.
Ден 2 също ми се вижда съвсем възможен, но пак зависи от интересите ви колко време ще откарате.
Всъщност доста ми харесва вашия план. Ако имахте само още един ден, или два най-добре. За пълно съвършенство ви липсва Ватикана и влизания в църкви - сан Клементе, сан Пиетро ин винколи, санта Мария ин ара коели, сант Игнацио ди Лойола... Но наистина нямате време да включите и това.
[/quote]

Благодаря ви много за коемнтара ! Вие сте вникнала именно в това, което съм замислила. Просто ме беше страх да не би да претупам нещо или да видя няколко пъти едно и също. И да на ден 1 искам да ми свикнат очите с Рим, да посетя няколко от главните забележителности и да му се отдам целия ден,
Ако останат сили без да се прибираме, ще отидем в Трастевере привечер, макар, че след толкова много ходене, малко се съмнявам.
Ден 3, бих искала да го отделя, за местата, които не съм успяла да видя. Както и малко за арт, както казвате.
Ден 4, който не съм написала ми е за Ватикана и ватиканските музеи + замъка ди Анджело.

Ако имате някоя друга идея или съвет, оставам отворена към всякакви предложения.
Благодаря още веднъж.

# 397
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
момичета, дали в темата някой е споделял инфо за екскурзовод в Рим? ще съм признателна за инфо.

# 398
  • Мнения: 17
Здравейте,

благодаря на администраторите за полезната информация, която дават.
Има следното питане в неделя 24.03.24г кацаме на летище Чампино, адреса на квартирата ни е  Via Paolo II, 9 какво бихте ми препоръчали за транспорт от летището до квартирата. Мислех си да поръчам предварително такси, но се двоумя.
На 31.03.24г когато е Великден дали ще може да отидем до площад Св. Петър, дали ще бъде разрешено или не?

Благодаря много!

# 399
  • Мнения: 2 062
Здравейте,

благодаря на администраторите за полезната информация, която дават.
Има следното питане в неделя 24.03.24г кацаме на летище Чампино, адреса на квартирата ни е  Via Paolo II, 9 какво бихте ми препоръчали за транспорт от летището до квартирата. Мислех си да поръчам предварително такси, но се двоумя.
На 31.03.24г когато е Великден дали ще може да отидем до площад Св. Петър, дали ще бъде разрешено или не?

Благодаря много!
До Термини с 520+метро или шатъл бус. От Термини автобус 64 до спирка Crocifisso/Porta Fabbrica, предпоследната спирка е,  съвсем близо е до мястото за настаняване.
За Великден сигурно ще е някакъв ужас на площада, а и предполагам, че ще изискват покани.

# 400
  • Мнения: 13
Рони Димитрова, за Пантеона има билети отскоро, преди нямаше. Циркус Максимус няма билети, но не е нищо особено. Аз бих си го спестила. Ватиканските градини не сме ходили, но се качихме да разгледаме купола на Сан Пиетро и отгоре се виждаше достатъчно. За музеите обаче може да отнеме много време. А и за хубаво време, не мисля, че е добра идея да се затваряте в музеите. За мен са вариант в студените месеци или ако е много дъждовно.

Много благодаря за отговора!

Сега си оформям плана за посещенията по забележителности и ми изникна следния въпрос. Като запазя билети за деден музей или забележителност онлайн от тези, които рома пасът покрива, това означава ли, че когато си покажа пасът и резервацията на съответната забележителност/музей промускам опашките и чакането?

Правилно ли разбирам, че като последвам дадените линкове за отделните забележителности от сайта на паса (този например: https://romapass.ticketone.it/en/ или този: https://romapass.vivaticket.it/) не мога да купя билет, а да запазя като резервация с такса за обработка (поне цените, които ми излизат съвпадат с тези за резервация от списъка от първа страница на темата)?
Ако билетът се запазва като резервация, а не се купува  има ли някакви предимства или недостатъци пред купуването? Например трябва ли да чакаме пак по опашки?
А и също така, тези резервации директно по имейл ли ги получавам след плащане - като е-билети или print@home ли са?
Ще бъда много благодарна ако някой може да помогне! Sparkling Heart

# 401
  • София
  • Мнения: 1 752
Рони, може да си ги разпечатате резервациите или да ги покажете от телефона, аз лично си ги разпечатах. Получавате ги по мейла веднага след като ги направите. На влизане показвате резервациите и картата Рома пас и влизате все едно сте със закупени билети. Не сме чакали повече от няколко минути за влизане - в Колизеума е по-бавно, тъй като има няколко проверки. За мен това беше предимство, че не съм плащала над 30 евро на човек предварително, месец преди пътуването. Картите ги купихме на Чампино след кацане.

# 402
  • Мнения: 683
Здравейте, имам едно питане: ще бъдем в Рим с дъщеря ми на 13 за 3 дни и мисля да си взема 72ч Рома пас. Смятам да използвам да влезем във вила Боргезе и Колизеума като се надявам да се покрият като първи атракции от картата. Питането ми е за достъпа на детето. трябва ли да плащам за нея билети за вход и как стои въпросът с транспорта? Чета, че с РОма пас се използва безплатен градски транспорт, а как се чекира детето? Благодаря!

# 403
  • Мнения: 13
Рони, може да си ги разпечатате резервациите или да ги покажете от телефона, аз лично си ги разпечатах. Получавате ги по мейла веднага след като ги направите. На влизане показвате резервациите и картата Рома пас и влизате все едно сте със закупени билети. Не сме чакали повече от няколко минути за влизане - в Колизеума е по-бавно, тъй като има няколко проверки. За мен това беше предимство, че не съм плащала над 30 евро на човек предварително, месец преди пътуването. Картите ги купихме на Чампино след кацане.

Много благодаря за изчерпателния отговор.
А в случай, че забележителността, която посещавам не е от първите две безплатни, които рома пас 72 часа покрива, т.е. трябва да се купи билет на намалена цена, но съм направила предварителна резервация онлайн, пак ли не се чака?

# 404
  • София
  • Мнения: 1 752
LoveIsTheAnswer, за детето са безплатни, но за Боргезе трябва предварителна резервация с такса 2 евро и за детето, и за вас. Ако ще пътувате доста с градския транспорт, купувате за детето карта за 72 часа за 18 евро заедно с Рома пас.
Рони, на този въпрос не мога да отговоря, но по-скоро мисля, че резервацията е когато няма да плащате билети. Четете на сайта на Рома пас.

Общи условия

Активация на акаунт