Рим - 27 тема

  • 36 734
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 91
Нещо интересно за тези ,които са в Рим сега или им предстои да ходят.
https://impressio.dir.bg/ulichno-izkustvo/v-rim-beshe-otkrita-ko … erator-konstantin

# 91
  • Мнения: 7

Предполагам че се води касата на Римския форум (От Колизеума като тръгнеш към площад Венеция някъде по средата отляво на улицата е входа то е и изход де от там излезнахме накрая ).
А, разбрах. Това е нова каса, от миналата година. Преди беше само изход. Значи това е супер новина. Предполагам, че и за редовните билети ще може да се приложи тази тактика, както беше преди ковид.
Незнам за другите дни които са редовните билети ,случайно минахме оттам след като се отказахме да чакаме на супер голямата опашка около Колизеума и видяхме една малка опашка от 20 човека отидох отпред и прочетох че е за билети за Колизеум ,Палатин и Римския форум ,случайно стана .Другите дни не обърнах внимание дали работи вероятно да.На излизане от същото място има ресторантче и тоалетна ,ценита са много сносни има пици и сандвичи и кафе .Там ядохме и беше супер вкусно и доста по евтино от ли отколкото на центъра.

# 92
  • Мнения: 11
Здравейте, а някаква сигурна фирма с не толкова скъпи таксита в Рим дали знаете? Интересува ме за ранен полет от центъра до Чампино.
Благодаря!

# 93
  • София
  • Мнения: 3 908
Здравейте, а някаква сигурна фирма с не толкова скъпи таксита в Рим дали знаете? Интересува ме за ранен полет от центъра до Чампино.
Благодаря!

Всички таксита возят на една тарифа от която и да е точка в Рим до Чампино - 31 евро. Преди 2 години имахме ранен полет, ситуирани сми на Виа Кондоти до магазина на Фенди и собственика на настаняването ни каза къде е стоянката на такситата - отидохме и имаше такси, което ни закара.

# 94
  • Мнения: 870
Началото на април дали работи нещо в Италия ? Гледах , че тогава е  католическият Великден и съм в голяма чуденка за една екскурзия .

# 95
  • Мнения: 8 348
Здравейте, а някаква сигурна фирма с не толкова скъпи таксита в Рим дали знаете? Интересува ме за ранен полет от центъра до Чампино.
Благодаря!
Както вече са казали ама аз да повторя Simple Smile
Цената от Рим до двете летища е фиксирана.
До Чампино - 31 Евро.

# 96
  • Мнения: 2 059
Не е от която и да е точка. Фиксираната цена на такситата до летищата от  града е само в рамките на ''le mura aureliane''
Скрит текст:
Ние винаги вземаме такси от стоянка и цената си е фиксираната.

# 97
  • Мнения: 4 068
А до Фиумичино каква цената на таксито?

48 euro

Последна редакция: чт, 08 фев 2024, 22:13 от blueeyes

# 98
  • Мнения: 198
Здравейте!
Бихте ли ме посъветвали - за посещение на Ватикана с резервация на Музеите от 11:30ч., дали би имало време първо да видим Сан Пиетро, ако отидем към 9ч, примерно?
Или да не си правя експерименти и първо да видим муезеите, а след тях и кратка почивка- Базиликата?
При обявено работно време до 19.10ч. на Сан Пиетро към колко часа спират да пускат туристи вътре?

 Благодаря!

# 99
  • Мнения: 91
Аз лично бих избрала вариант с посещение първо на Базиликата, и после в музеите. Правила съм го през 2016 г. месец март, когато ми се струва, че туристите бяха сякаш по-малко. Преди 10,00 часа сутринта бяхме на опашката за проверка на багажа на площада. Разгледахме спокойно Базиликата, после се качихме на купола и към 13,00 часа се отправихме към музеите. Не бяхме с предварително закупени билети, така че за никъде не бързахме.
Предната година посетихме първо музеите с онлайн билети от 10,00 часа. Към 15,00 отидохме на площада. Висяхме на колосална опашка за секюрити контрол повече от половин час. После влязохме първо в Базиликата и накрая като решихме да се качваме на купола бяхме закъсняли, защото беше минало 16,30 часа. В крайна сметка всичко зависи от това колко ще се бавите в Музеите и колко ще сте уморени след това. А и по някое време трябда да се яде, особено в Рим.

# 100
  • Мнения: 2 059
И аз два пъти съм правила варианта сутрин рано Базиликата+ Купола. Даже, първо Купола и след това се слиза направо в Базиликата. Не знам сега как ще е, тъй като има много повече хора в Рим вече, но пак ще е много по-добре от през деня. На народа не му се става рано сутрин.

# 101
  • Мнения: 1 152
Вчера се прибрахме от Рим. Във Ватикана бяхме във вторник. Билетите ни за Ватиканските музеи бяха от 11.30ч. Отидохме по-рано с намерението да влезем първо в базиликата, но опашката беше много голяма и не рискувахме да чакаме, затова първо разгледахме музеите. На нас близо 3,5 часа изобщо не ни бяха достатъчни да разгледаме всичко, а и трябваше да бързаме за базиликата. От Сикстинската капела има директен вход за "Св. Петър" и това спестява време, но пускат само групи. Опитахме да се усмихнем на охраната, но...и той ни се усмихна и не ни пусна да минем директно Simple Smile. Не знам каква е логиката, но явно си имат причина. Това обаче ни отне около 15-20 минути, за да излезем през изхода на музеите и да отидем на опашката, която беше значително по-малка от сутринта и вървеше доста бързо (минахме за около 20 минути). Веднага се наредихме на опашката за билети за купола. Почакахме може би около 20 минути и там. Входът за купола е до 17ч., а на самата базилика до 19ч., затова предпочетохме първо да се качим горе, тъй като беше 16ч. Има опция- асансьор+300 стъпала или 500 стъпала (приблизително, разбира се). Разликата в цената е 2 евро (10/8). Качване, гледка, слизане- 1 час. След това в базиликата бяхме около час и половина и пак не успяхме да видим всичко, което може да се види. Но ние сме от туристите, които не препускат по принцип-гледаме, коментираме, снимаме, четем Grinning Пък и хванахме вечерната меса, което е наистина страхотно изживяване. Аз лично можех да остана поне още час и половина в "Св. Петър".
 Ясно е, че пак ще се ходи в Рим Wink
farfallina, ако трябва сега да резервирам билети за музеите, бих резервирала за по-ранен час (9ч. например), за да разгледам спокойно и към 13-14ч. да се наредя на опашка за базиликата и купола. Или да взема билети за музеите към 14ч. и към 9.30-10ч. да съм на опашката за базиликата. Много зависи обаче колко хора ще има, а и какво ще искате да видите. Имайте предвид, че от входа за музеите до входа (опашката) за "Св. Петър" има 8-10 минути ходене. Четох, че от 1. март музеите ще работят до 20ч., като последното влизане е в 18ч., но трябва да проверите дали наистина е така.
Ако не успеете пък да видите всичко, ще имате повод за още едно пътуване до този невероятен град Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 фев 2024, 23:57 от duNdence

# 102
  • София
  • Мнения: 3 908
Завърнах се от Рим. Този град за почти 2 години се е променил много и то към хубаво. Когато бях през пролетта на 2022 г. последиците от Ковид се усещаха осезаемо. За втори път отсядаме на едно и също място, буквално до Виа Кондоти при Фенди. Уличките между Виа дел Корсо и Испанският площад са пълни със заведения, има много нови - спрямо тогава, магазини, чудесно е. Навсякъде в града, където има портокалови дръвчета са отрупани с плодове, както и лимоновите. Магнолиите са почти цъфнали. Все още няма много туристи, но в нашето място за настаняване от утре до края на юни няма свободни стаи. Между другото като няма много туристи и не е чак толкова мръсно, което ме шокира през 2022 г, и споделих в тази тема.
Туристите като цяло са ранобудни, съдейки по опита ми за резервация за едно от местата, които сега посетихме. Вила Боргезе предния път ми отвя главата със своята уникална колекция от произведения на изкуството, но за мен Doria Pamphilj https://www.doriapamphilj.it/en/rome/ не й отстъпва. Изключителни картини и статуи, съчетани със запазени в доста стаи/зали  в замъка интериор и обзавеждане. В цената на билета е включен аудиогайд. На нас ни отне малко повече от 2 часа за разглеждане. Препоръчвам. В градината също имаше дървета пълни с портокали и лимони и приятно кафене на сянка.
За това, че все още няма много туристи, съдя и по ресторантите, където можеш да намериш място за вечеря и без резервация. Даже учудващо за нас, посетихме ресторант със звезда Мишлен, без никаква резервация за вечеря, което никъде не ни се е случвало, но това определено приятно ни изненада.

# 103
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
Включвам се в темата...

Предстои ми да сбъдна мечтата си - Рим и да посрещна рождения си ден - ТАМ .
Видях   , че 19 март е празник ,но не зная какъв .

Ще пътуваме с личния си автомобил и търся местенце за 3нощувки около гара Термини- приемам всякакви идеи 🙏

# 104
  • Русе
  • Мнения: 1 532
И аз моля да споделите местенца за спане. Момичетата, които са се върнали от Рим и са доволни, нека да ги напишат.

Общи условия

Активация на акаунт