Рим - 27 тема

  • 36 804
  • 737
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 13
Здравейте! Ватикански музеи, са с удължено работно време от началото на март - до 20ч. Аз бях принудена да взема билети на 23.03. за 16:30ч, защото нямаше друг свободен час. Оптимист съм, че ще успеем да поразгледаме за 3 часа, а и тълпите ще са по-малко Wink. Когато няма друг по-добър вариант, това също е вариант Simple Smile

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 734

Само в петък и събота, като затварят в 19.00 някои от залите.

# 227
  • Мнения: 13
Аз имам въпрос, който не срещнах никъде в темата. Тъй като сме си закупили билети за Ватикански музеи и с възможност за пропускане на опашките, това предполагам се случва от друг вход ( различен от този, на който са наредени тълпите, чакащи на опашка). Някой може ли да ме ориентира, тъй като няма да разполагаме с много време и лутането не ни е опция. Благодаря предварително!

# 228
  • Мнения: 2 061
Аз имам въпрос, който не срещнах никъде в темата. Тъй като сме си закупили билети за Ватикански музеи и с възможност за пропускане на опашките, това предполагам се случва от друг вход ( различен от този, на който са наредени тълпите, чакащи на опашка). Някой може ли да ме ориентира, тъй като няма да разполагаме с много време и лутането не ни е опция. Благодаря предварително!
Същият е входа, просто са разделени опашките. Отивате най-отпред, където е входа и там ще видите табелите от къде да минете, но има и хора, които проверяват резервациите, те също ще ви упътят. Не е сложно изобщо, не се притеснявайте.

# 229
  • Мнения: 1 866
Здравейте, тъй като ще влизам в Колизеума сама с три деца под 18г., от линка на първа страница трябва да купя билет само за себе си или и за децата с нулева стойност?

# 230
  • Мнения: 2 061
Здравейте, тъй като ще влизам в Колизеума сама с три деца под 18г., от линка на първа страница трябва да купя билет само за себе си или и за децата с нулева стойност?
Само за Вас, за децата на място от каса.

# 231
  • Мнения: 489
Искам да питам, нормални ли са цени от 100-120 евро за нощувка в Рим, в дву-три звезден хотел ?
Такива ли са цените, струват ми се прекалено високи, за бих казала не толкова добре изглеждащи хотели ?

Някой да помогне с конкретен хотел или еърбнб за 2-ма ?

Мерси

# 232
  • Мнения: 147
По мои наблюдения цените са от този порядък 100-200 евро. Но е трудно да се предложи нещо конкретно, защото зависи от периода на престоя, колко време преди престоя се търси. Някои места за настаняване петък и събота цената им е доста по-висока. Аз докато преглеждах и търсих два три дни, някои хотели предлагаха на следващия ден вече по-завишена цена. Задайте си критериите и прегледайте, защото цените се менят непрекъснато. За мен беше важно да има опция безплатно анулиране до някакъв период.  Може би има и по-ниски цени в някои по-отдалечени райони, този път аз се концентрирах в търсене в централна част, предвид че групичката ни има и по-възрастни и по-малки. Само за сравнение едно от местата за настаняване 4 дни след като запазих вдигна цената си с около 15-20%.

# 233
  • Мнения: 4 072
Здравейте, тъй като ще влизам в Колизеума сама с три деца под 18г., от линка на първа страница трябва да купя билет само за себе си или и за децата с нулева стойност?
Само за Вас, за децата на място от каса.

Реално в процеса на закупуване не се индикират децата, а само възрастните получават поименни билети. Аз поне така направих. Не съм в грешка, нали?

# 234
  • Мнения: 1 866
За Колизеума има ли отделна опашка за закупили билети онлайн и колко време преди запазения час трябва да сме там?

# 235
  • София
  • Мнения: 1 748
Няма нужда да сте много по-рано, защото пускат в часа на резервацията. Нас ни върнаха да си изчакаме часа и там, и във Ватиканските музеи.

# 236
  • Мнения: 147
За Колизеума и аз да попитам - за 3 ма възрастни и 1 дете под 18г. трябва да закупя билети за 3 ма възрастни, а детето на място. Това разбрах от един от последните постове.
Защото първоначално помислих,  че купувам 3 пълни билети и 1 с нулева стойност.

# 237
  • Мнения: 2 061
Няма опция детски билети на сайта, всичко до 18 години - на място, на каса.

# 238
  • Мнения: 13
Още нещо се сетих. Когато ни се налага да използваме градски транспорт, ще си купуваме дигитални билети през TicketAppy. Разбрах, че на метро станциите има турникети при входа и се сканира QR кода на билета, за да получим достъп. А как стои въпросът с автобус? Има ли вътре в автобуса такива устройства или още преди да се качим се очаква някъде да ги чекнем?

# 239
  • София
  • Мнения: 3 061
Още нещо се сетих. Когато ни се налага да използваме градски транспорт, ще си купуваме дигитални билети през TicketAppy. Разбрах, че на метро станциите има турникети при входа и се сканира QR кода на билета, за да получим достъп. А как стои въпросът с автобус? Има ли вътре в автобуса такива устройства или още преди да се качим се очаква някъде да ги чекнем?



Здравейте, каква е цената на тези дигитални билети?

Общи условия

Активация на акаунт