Moze li da se zabremenee

  • 1 082
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Възможно е. Даже съм чувала , че след раждане или аборт се забременява по -лесно. Според мен при условие, че си родила със секцио не е много желателна втора бременност толкова скоро след първата. Все пак се консултирай с гинеколог  ако се окаже, че си бременна. Късмет!

# 16
  • Мнения: 2 197
Това с кърменето за контрацеприв са си бабини дивитини.

Не са. Пише го в доста медицински сайтове и много жени по света го практикуват успешно. Майката на твоите приятелки не е спазвала условията, за да може кърменето да предпазва от забременяване. То вероятно този вид кърмене (на поискване и без паузи по-големи от 4 часа, без даване на вода и т.н.) вероятно не е било познато тогава.
Айде не шашкайте излишно момичето.
И между другото пише се бабини дЕвЕтини.  Simple Smile
Първият цикъл след раждането изобщо не е свързан с кърменето! Той може да дойде веднага  след като спрат лохиите (както се случи с мен, въпреки, че кърмих на поискване през 3-3,5 часа още 4 месеца). А това означава, че еди-колко си дена преди цикъла е имало овулация. Мислиш ли, че при това положение няма риск?
Иначе за изписването на деветините съм съгласна.

# 17
  • Мнения: 3 456
Да, възможно е !!!

# 18
  • Мнения: 1 353
Това с кърменето за контрацеприв са си бабини дивитини.

Не са. Пише го в доста медицински сайтове и много жени по света го практикуват успешно. Майката на твоите приятелки не е спазвала условията, за да може кърменето да предпазва от забременяване. То вероятно този вид кърмене (на поискване и без паузи по-големи от 4 часа, без даване на вода и т.н.) вероятно не е било познато тогава.
Айде не шашкайте излишно момичето.
И между другото пише се бабини дЕвЕтини.  Simple Smile
За изписването на баините деветини съм съгласна ама за другото може доста да се поспори.Пък ти ако искаш си вярвай в това и си го практикувай.За мен това са пълни глупости-възможно е да се забременее ако щеш и да махаш бебето от гърдата(ама тогава няма да има време за секс Crazy)

# 19
  • Мнения: 3 500
Защо да не може?! Но теб какво те кара да си мислиш, че си бременна?

# 20
  • Мнения: 1 896
Първият цикъл след раждането изобщо не е свързан с кърменето! Той може да дойде веднага  след като спрат лохиите (както се случи с мен, въпреки, че кърмих на поискване през 3-3,5 часа още 4 месеца). А това означава, че еди-колко си дена преди цикъла е имало овулация. Мислиш ли, че при това положение няма риск?
Иначе за изписването на деветините съм съгласна.

Всъщност преди първия цикъл в повечето случаи няма овулация. Фертилността при кърмене се възстановява постепенно и може да има и повече от един ановулаторен цикъл преди да може да се забременее.
Първият цикъл след раждане определено има връзка с кърменето. Това не значи че не може цикълът да се възстанови скоро, просто казвам, че при еко кърмене това се случва рядко.
Но не случайно лекарите казват, че контрацепцията чрез кърмене работи, само ако не ти се е възстановил цикълът и ако бебето е под 6 месеца.
Всъщност какво да обяснявам едно и също по пет пъти, ето вижте малко линкове, има и цитирани престижни медицински списания като Лансет:
http://www.fhi.org/en/RH/Pubs/factsheets/breastfeeding.htm
http://www.womens-health.co.uk/breast.asp
http://www.askdrsears.com/html/2/T023700.asp
Не казвам, че човек не трябва да се пази, но ако знае как да го приложи правилно, може да използва този безвреден, безплатен и лесен метод през първите 6 месеца след раждането.
(Ама е вярно, че много време за секс не остава де Simple Smile)

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 20:53 от basilisk

Общи условия

Активация на акаунт