Гони ли ви депресия понякога?????

  • 2 077
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 872
При мен се случва само зимата, и то откакто ми се налага да стоя  с детето в къщи. Скука , еднообразие.
Лятото никога не ме хваще депресия.
Като се постопли времето и наближи лятото ,много бързо ми минава депресия, лошо настроение, апатия... Simple Smile

# 16
  • Мнения: 6 039
нито ме гони, нито ме застига
не се депресирам

# 17
  • Мнения: 3 423
Ако се чувстваш зле, отиди на психотерапевт,
депресиите може да бъдат преборени,
не мисля, че трябва да се потискаш.

# 18
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
най-тежки депресии ме гонят заради безработица и невъзможност ве4е да правя това, за което съм у4ила! особено ,ако има някой ,който ме тормози и ме обвинява!и ме смалява до нищожество! определено липсата на слънце ме прави носталги4на,но това се бори по-лесно с присъствие на хора, любими, приятели или деца! децата за мене са просто като слънцето, няма повторение!имам нета, имам спорта, ако мога да си намеря някой с мене да кръстосва планините и да пътува-лекарството е добро!

# 19
  • Мнения: 2 407
Аз незнам някой да не е имал.Справям се като седя пред компа, чета си накоя релаксираща кинга или излизам с приятелки.

# 20
  • Мнения: 990
Имах проблемна бременност и трябваше да лежа през цялото време.След като родих,стоях в родилен дом един месец с надеждата всеки момент да извадят децата ми от кувьозите, защото състоянието им беше критично..Изписаха ни ,но се случи ,че едното бебе трябва да бъде оперирано. Последваха две поредни операции с престой от два месеца в болница. След всичко това ,нещата си тръгнаха нормално-децата са добре и като че ли най-после дойде времето когато трябваше да се радвам на това което имам, а аз просто рухнах.Сринах се емоционално , а се имам за силен човек.Имах чувството ,че главата ми е толкова препълнена от информация ,че ако прочета даже  вестник -главата ми ще гръмне  #Crazy.Това продължи някъде месец, време през ,което толкова се промених и затворих в себе си .Мислих си ,че мен само лошо ме застига и че вече няма нещо ,което да ми върне усмивката.Тогава се запознах с човек, който ми помогна да излезна от тази "дупка".Когато човек говори и споделя нещата ,които го подтискат и тормозят ,той вече наполовина си е решил проблема.
Моят съвет е споделяй, бъди открита и не се притеснявай да поплачеш на нечие приятелско рамо-повярвай ми това помага.Като  задържаш в себе си , ставаш и непълноценна ,като майка и в един момент просто няма да има какво да дадеш на децата си , защото ще си емоционално изхабена.
Не ти налагам мнение , ти си решаваш. Аз изхождам от позицията на човек минал през депресията. Успех   Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 660
Мен редовно ме наляга депресия зимата.

# 22
  • Мнения: 1 006
Нонстоп си се гоним с нея, ту ме хване, ту аз успея да се изкопча някакси.....и пак отначало!
Ако я нямаше нея, Нейно Величество Депресията, не знам как щях да се мотивирам и да постигам все нови и нови върхове bowuu bowuu
Бъзикам, бе!
Така ме тресе, че..............

# 23
  • Мнения: 5 317
Гони ме яко,дано да не ме застигне.

# 24
  • Мнения: 1 202
Понякога, като ми писне от това сиво ежедневие. Embarassed

# 25
  • Мнения: 1 680
А това, че съм изнервена означава ли че съм депресирана newsm78

Депресирана съм, че не мога да се въведа във форма.

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Направо си ме настигна , докато се усетя следродилна ли е каква е , ме повали направо Sad 

И тръгнах на психотерапевт, сега поне имам надежда. Понякога.

И от това, което наблюдавам в момента  , при депресията като се премине един праг, нататък няма измъкване сам  Sad  , въпреки, че ти се струва нещо, с което няма как да не се справиш. Обаче само затъваш .

# 27
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Имам такива моменти по някога,но най-често са когато лятото си отива и идва есента и зимата.Но понякога и без причина ми се иска да остана сама и да си поплача или да си помисля,после всичко е на ред.Не се отчаивай,всеки има такива периоди!

# 28
Искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички ви. Определено мисленето ми се промени. Като знам, че и други изпитват същото някак си ми е по-лесно да се справя. Казвам си - щом те могат значи и аз мога!!!!!!! Знам, че е напълно нормално и едва ли има човек който да не е преминал през подобни терзания. Имаше момент, в който мислех да се обърна към психотерапевт, но в крайна сметка стигнах до извода, че едва ли той ще ми каже нещо по различно от това което знам сама. Мисля си, че номера не е да се борим с тези чувства, които изпитваме когато сме в депресия, а просто да не се страхуваме от тях!!!! Това беше основния ми проблем - плашех се от тези мисли, които ме налягаха. Стигнах дъното в един момент и видях, че не е толкова страшно. А сега просто не ми пука. В крайна сметка не е важно какво си мислим, а какво правим Simple Smile Бях чувала някъде една фраза "Не взимай живота прекалено насериозно - жив няма да излезеш от него!!!" Аз продължавам да съм добра майка, съпруга и домакиня, но сега има и още една победа в живота ми - успях да победя себе си Simple Smile

# 29
  • в Низината
  • Мнения: 705
И аз ще ти кажа,че това е само период и всичко ще си дойде на мястото. Търпение!!!

Общи условия

Активация на акаунт