запушен слъзен канал ???

  • 3 175
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 176
Привет, диагноза "Запушен слъзен канал" не може и по-важното не бива да се дава толкова лесно и от всеки!!! А относно масажите, които повечето лекари обясняват как да правим - имам доста резерви, защото:
1. Ако бебче е съвсем мъничко как да напипаш с пръст точно проблемното място ?
2. Как да преценим колко да натиснем, без да навредим повече ?
3. Дали нашите масажи, целящи да помогнат, не биха навредили повече, защото все пак има специалисти, които се занимават точно с това.

И ние имахме подобен проблем като вас и тъй като капките, които педиатъра ни предписа не действаха месеци наред, най-накрая се усетих и просто заведох бебка на офтамолог. Оказа се, че причината за постоянното сълзене и по-точно образуване на секрет от едното оченце е много проста - миглите на въпросното оченце просто са растяли навътре  Rolling Eyes Престанах с капките и мазилата и след като миглите израснаха, въпросът се приключи, без да я мъча, натискам и т.н.

Съветът ми е преди да предприемате мерки да се консултирате със специалист. Готова съм веднага да дам координати на лекаря, който ни "спаси". Стига да прецените, че искате, разбира се. Защото не искам да се натрапвам по никакъв начин.
 

# 16
  • Мнения: 176
Привет, диагноза "Запушен слъзен канал" не може и по-важното не бива да се дава толкова лесно и от всеки!!! А относно масажите, които повечето лекари обясняват как да правим - имам доста резерви, защото:
1. Ако бебче е съвсем мъничко как да напипаш с пръст точно проблемното място ?
2. Как да преценим колко да натиснем, без да навредим повече ?
3. Дали нашите масажи, целящи да помогнат, не биха навредили повече, защото все пак има специалисти, които се занимават точно с това.

И ние имахме подобен проблем като вас и тъй като капките, които педиатъра ни предписа не действаха месеци наред, най-накрая се усетих и просто заведох бебка на офтамолог. Оказа се, че причината за постоянното сълзене и по-точно образуване на секрет от едното оченце е много проста - миглите на въпросното оченце просто са растяли навътре  Rolling Eyes Престанах с капките и мазилата и след като миглите израснаха, въпросът се приключи, без да я мъча, натискам и т.н.

Съветът ми е преди да предприемате мерки да се консултирате със специалист. Готова съм веднага да дам координати на лекаря, който ни "спаси". Стига да прецените, че искате, разбира се. Защото не искам да се натрапвам по никакъв начин.
 

Пишете ми на личния мейл ако решите, че са ви нужни координати. Не бих искала да правя "реклама"  Laughing

# 17
  • Мнения: 5 026
Синът ми имаше запушени слъзни каналчета и на двете оченца. С масажи и капки се отпуши дясното, а на лявото направиха сондиране преди 2 месеца. Всичко мина сполучливо-Слава Богу.
 За повече информация потърси в търсачката-има много теми по въпроса. Най-адекватни отговори и съвети може да получиш от Liorena i Mamica, които много помогнаха на мен с информация и координати на лекар. Направо ще му публикувам името-Павлин Кемилев от Александровска болница. Много внимателен лекар, който заслужава реклама.

# 18
  • Burgas
  • Мнения: 92
Още като ни изписаха от болницата и двете му очи имаха гурлички, направо като ми го дадоха не можеше да си отвори очичките. Аз веднага ги попитах, защо е така, а те ми казаха било нормално при бебетата, с офталмосептонекс било да се оправи. Но така и не се оправи с тези капки. Почнах промивки, постоянно чистене на очите, накрая едното(дясното спря да тече), но с лявото продължихме. Водих го на офтамолог, преписа капки, които пак не помогнаха, после при друг лекар, нови капки, показа ни как се прави масаж, изследвания, и нищо. Стигнахме до това да го сондират(тогава беше на 8 месеца), но за наше щастие поради това, че в София не изнасяха боклука, бяха отменени плановите операции. Аз продължих с масажите, като бях изчела точно как се правят и един прекрасен ден окото се оправи, и до сега няма проблеми. Правех тези масажи когато го къпех, а и през другото време, но той много плачеше. Най-спокоен беше във водата и аз използвах това време за да правя масажите.  Най-точния масаж е като пробваш първо на себе си да почустваш как от този канал ти слиза сълза в носоглътката. Така като го правиш на детето ще си сигурна , че го правиш правилно. Аз в началото не го правех правилно и затова нямаше резултат. Масажа е следния: напипваш слъзния канал, натискаш го леко и завърташ пръста надолу към носа и окото, просто трябва да видиш, че изтича мръсното със сълзите. После го промиваш с лайка. Успех ти желая и по-бързо да се оправите! Hug

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Най-адекватни отговори и съвети може да получиш от Liorena i Mamica, които много помогнаха на мен с информация и координати на лекар.


Много ти благодаря  bouquet

# 20
  • Мнения: 6
здравей, иаз имам проблем-запушен (май) канал на детето ми - 7,5 месеца.някак не искам да го сондират...чувам за евентуална инфекция, а не запушен слъзен канал, ама не знам...мисля да опитам да му вземат секрет от очето, и да видим дали няма да се оправи с подходящи капки...

# 21
Ще разказа моята история и оттам и моят съвет: и при дъщеричката ми имаше такъв проблем - появи се още докато беше на няколко месеца - при вятър или по-студено време едното  оченце непрекъснато й сълзеше.... Непрекъснато правеше вирусни конюктивити, защото заради стеснения слъзен канал много лесно се задържали бактерии, които циркулирали при децата от очите към носа и устната кухина... Най-накрая една очна лекарка ни помогна със съвет - по време на къпане, докато детето е във ваната, да се масажира нежно с пръст вътрешното ъгълче на окото и така по естествен начин каналчето да се разшири. Колкото по-малко е детето, толкова по-бърз бил ефектът. Дъщеричката ми беше вече може би на 2, но и при нас помогна, може би и възрастта си е казала думата... Ако проблемът беше останал, трябвало оперативна намеса,но за щастие до това не се стигна! Вярвам, че и при вас ще е така!!!! Иначе ефектът от лекарствата беше временен, давах й Тобрекс 5 дни, и след месец историята се повтаряше. Но както вече казах, и това го преборихме!!! Успех!!!!

# 22
  • Мнения: 137
Аз доколкото знам /от опит/ при запушен слъзен канал окото прелива от сълзички.Марти беше така като се роди.Казаха, че е резултат от бяло течение, а аз изобщо не съм имала!Оправи се от масажи, но от офталмолог, аз също правех, но с притеснение, защото на едно детенце от масажи едното око е по-голямо от другото.

# 23
  • Мнения: 112
Maka Beliata, моля те да дадеш координатите на лекаря, който ви е помогнал
И ние имаме същия проблем и ни поставиха същата диагнозау но искам мнение и на специалистл Обаче незнам кой Confused
Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт