забранени храни в последните месеци от бремеността

  • 2 715
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Солта води до задържане на течности,повишава се кръвното налягане...
С това съм съгласна,но всичко друго са пълни глупости.
Аз лично си хапвах всичко до последно.

# 16
  • Мнения: 6 461
чела съм, а и някой ми каза, че в последните месеци трябва да се избягват: ядки, прясно мляко, яйца, портокали...
за половината ми е ясно, но защо да се избягват портокали??? newsm78 имате ли някакви идеи? Blush
През цялата бременност не съм се ограничавала да ям портокали ,ядки ,яйца...
Всичко което исках си го хапвах.
Разбира се без солено,люто Sick

# 17
  • Мнения: 2 040
Абсолютно с нищо не съм се ограничавала по време на бременноста ... люто, солено, кисело, сладко - всичко  Peace

# 18
  • Мнения: 2 663
Не ядях и сега пак не ям храни , които не минават през термична обработка, мойонези, суши.Мляко пиех всеки ден, заради киселините.

# 19
  • Мнения: 105
Не съм се ограничавала от мляко и цитруси до сега и за напред не мисля да го правя Naughty. Сигурна съм че ако нещо не е подходящо за хапване, организма сам ще ми подскаже.

# 20
  • Мнения: 3 456
Аз знам за варива- боб, леща...

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз знам за варива- боб, леща...
Сега пък и боб, и леща! Това пък защо? Shocked Аз мисля, че даже са полезни[/b].
То така като сме започнали ще изредим всички храни. По-добре да пуснем тема "Позволени храни в последните месеци...". Определено ще са по-малко. Wink

# 22
  И аз съм много изненадана от списъка на храните, които не се препоръчват в последния месец!  Shocked Та нали млякото спомага и за кърмата?!
 За след раждането и по време на кърмене знам, че трябва да се избягват боб, леща, грах, щоколад, портокали и ... не помня още какво, но причината била, че се отразяват на кърмата и засилват коликите на бебто. А ще е кофти да гледаш как се гърчи бебока и да си мислиш, че и ти си допринесла. Не знам колко вярно и това, но за периода на бременност просто не мога да приема, че подобни храни могат да се отразят неблагоприятно. Нали все пак трябва да ядем разнообразна храна, за да си набавяме така нужните за организма вещества?!   Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 1 233
Аз бях на диета от 7-мия месец - не ядях боб, леща, грах, зеле, свинско, солено....общо взето трудно смилаеми храни.

# 24
  • Мнения: 3 478
Хмм, не съм чула за тези да не са препоръчителни в края на бременноста. Аз портокали и сок от такива ядох и пих на поразия до последно.

# 25
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Всичко си ядях до последно.Моят доктор не ми беше дал никакви ограничения. Peace

# 26
  • Мнения: 151
Това с ограни4енията са си пълни глупости!!!
Вси4ко си ядях без да има никакви проблеми. Моя доктор ми беше казал, 4е вси4ко мога да ям и пия, но с дадени неща не бива да прекалявам.

# 27
  • Мнения: 887
Не съм се ограничавала с нищо.Единстрвено когато кърмех избягвах по- пикантни храни и такива,които предизвикват газове,защото ние и без това бяхме с много силни колики.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 559
Е няма да ми се отрази малко глад, то като гледам не остана почти нищо позволено, щом и плодовете ги забраниха   Joy
Моята теория е - без черен дроб, сурови меса и риба/суши (а как ми се е дояло суши  Whistling )
Обаче от лютото зашо да се отказвам, мислех че това важи за периода в който кърмя  или не???

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Това с ограни4енията са си пълни глупости!!!
Вси4ко си ядях без да има никакви проблеми. Моя доктор ми беше казал, 4е вси4ко мога да ям и пия, но с дадени неща не бива да прекалявам.

Абсолютно вярно Peace

Общи условия

Активация на акаунт