НОЕМВРИйче в къщи гука и обича си юмрука

  • 10 169
  • 295
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 549
Добро утро !!!!!!!!!!!

Софко бофко, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!

Бъди много щастлива, обичана и нека всичките те желания се сбъднат!!!

Цвети, и аз като влизах снощи те имаше в топ 50 - на 23-то място. Пишеше, че ще ви викат в Шератон. Но нали това си е конкурс за модели. Нормално е да ви викат на кастинг. newsm78

Златна, Алекс спи само по гръб - не му харесва в друго положение. Спи предимно върху големи възглавници и на нашата спалня. Рядко в неговото си легло Mr. Green

Рени, твоя Вили защо се отказа да става модел? Тъкмо щеше да си спокойна за старините...... Mr. Green

Гадамер, блазе ти за новата количка. С тези зимните си е голяма мъка да се шофира. Живот и здраве и ние по-натам ще си вземем по-удобна и лека количка, че като се пооправи времето.................

И ние спим на ношна лампа. За мен си е удобство.
Добре дошла на новата майка и нейното Ангелче!!!  bouquet
Хайде лек ден и приятни разходки на всички. Нали днес ще е слънчево. sun

# 136
  • Мнения: 325
  Здравейте мамки!!!!
    честитка за СОФКОБОФКО-МНОГО ЛюБОВ И МНОГО ОБИч ТИ ЖЕЛАЕМ ,МИЛА newsm51 newsm51 newsm51
  Цвети мила не съжалявай,аз гледах Огледала и 1-я конкурс ,то само ученички там по дупенца мятаха кръченца newsm57!
   Рени моя Ивко все си е подпрян ама на тялото му е или по гръбче или на една страна ама главата-НАДЯСНО И ТОЛКОС smile3538.По тоя повод не слагайте бебоците по корем-четох в д-р Спок,че има голяма опасност от задушаване.....!!!!!
  Ох мами,четох и за внезапната смъртност при кърмачетата и направо така съм се ошашкала най- силно се проявявала между 3 седмица и 7 месеца,та сега все търча да видя дали бебо диша smile3541,вие знаете ли нещо по-въпроса,дали има много случаи тук в България?
    Ох и тая моя шефка ще ме подлуди-оставила ми някакви декларации за попълване ,едната била да си напиша банковата сметка ,че НОЙ да ми плащал писна ми от неуки хора!
  Ивко е болен-катар на гърлото cold

# 137
  • Мнения: 262
Честит рожден ден на СОФКОБОФКО  bouquet. Желая ти цялата любов на земята да ти се изсипе на главата. newsm51.
Забелязвам че доста ноемрийски мами сме Водолейки.
Добре дошла на новата мама Hug
Момичета още веднъж ви благодаря за подкрепата и съветите. Вчера го водих на частен доктор в Закрила. Дали заради това че прегледа струва 50 лв., но такова внимание  Shocked. Даже кафе ми предложиха. Щях да падна. А докторката даже се заигра с прегледа. Съблече ми момченцето голо голеничко и като почна да го опипва Embarassed. На него май му хареса Laughing. Гледа му и ушичките - каза че нищо му нямало. Сигурно си ревял от колики и малко от глезотия. Нали като зареве аз веднага хуквам и почва едно разнасяне, едно пеене, едно дундуркане. Вече съм по-спокойна. А май и той взе да се учовечва. Даже вчера ми се смя на глас милото.
Ние спим на приглушена светлина. Силата на светлината на лампата може да се регулира. В началото Дани доста го беше страх от тъмното, но сега взе да свиква. И той спи само по гръб като доскоро си държеше главата обърната само на ляво, но сега взе да я върти и на другата страна.
За болничния - не може да е по-малък от минималната работна заплата -180 лв. от тази година. А за декларациите за връщане на ДОД - попълва се лесно ако служебната бележка от работата е подробна. И си струва да се подава само ако се усигоряваш на истинската заплата.
И ние имаме малко кал по главата. Вечер като го къпем му я обтривам леко с гъбичката, че нали нямаме коса не можем да ползваме четка Laughing.
Е май е това. Лек ден и приятна разходка! Flutter

# 138
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте мацки как сте?

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК СОФКОБОФКО!!!  bouquet
Миленче бързо да се оправя малкия Praynig
Карил аз вече не живея в Сухата, а в Дианабад, но май след няколко месеца отиваме в Люлин, защото апартамента в Дианабад не е наш, а на вуйчо ми, който е в Испания, но ще се връща и ние потегляме към Люлин, така че люлински майки чакайте ме! Да ви кажа така ми писна от това местене, но... Иначе Карил някой път като отида да нашите ще се разберем да се видим. Много искам да се запознаем, въпреки че ми се струва че те познавам. Винаги си ми давала толкова ценнни съвети, за което от сърце ти благодаря Hug

Мами кажете ми за марка кенгуру моля ви Praynig

Да ви кажа моят син през нощта си се събужда на 4 часа изяжда си 150 мл. АМ и това е. Не иска да спи по цяла нощ Mr. Green А спиме на тъмно само докато го храня светвам нощната лампа. А и Митко обича да спи по гръб колкото и да се опитвам да го сложа настрани той си се обръща и това е.

Отивам да хапна нещо!

# 139
  • Мнения: 2 274
  Хайде да ви черпя за третата ни месечинка:
  Да ви е сладко  Hug!

# 140
  • Мнения: 258
    Здравейте на всички мамчета и бебчовци!Приятна разходка,дано навсякъде е толкова слънчево,като във Велико Търново!

Честит рожден ден на Софкобофко/между другото така казваме на нашата София като се глезотим /.Бъди жива и здрава,весела и много обичана и глезена от двамата си мъже!  bouquet

    Цвети,снощи най-сетне и аз реших да дам своя глас,15 минути оглеждах една по една снимките и не те видях/реших,че явно съм много уморена или докато се наканя вече тече нов конкурс/.Сега видях постинга ти/не се коси,ние те класираме на първо място,а организаторите ще съжаляват,че те изпуснаха/.
    И аз ще си купувам кенгуру,помагайте,момичета!Не ми се дават много пари,защото незнам дали ще и хареса на малечка,от другоа страна по-евтините дали осигуряват правилна позиция на тялото и въобще от кой месец се използва кенгуру?
     Излизаме на разходка.Доскоро!

# 141
  • Мнения: 1 064
Здравейте, момичета! wavey
От сутринта правя опити да драсна някой друг ред, ама наш Теодор не е на това мнение и постоянно "ме вика". Нахраних го и вече спинка и аз веднага пред компютъра (с обяда). В Стара Загора от вчера грипната епидемия е "вдигната" и утре сме на консултация newsm44 Нямам търпение да разбера колко е пораснало малкото мече newsm46 Този месец ми се струва, че е наддал и пораснал доста.

sofkobofko, честит рожден ден!

Честита месечинка на всички празнуващи! Tada Ох, Рени...тази торта изглежда много вкусно, чак ми се прияде... eat

Добре дошли на dreben78 и юнака Ангел!  Много положителни емоции в нашата компания! Не сме за изпускане... Mr. Green

ki4o22, ние не само че спим на нощна лампа, а леглото на Теди е преместено между спалнята и гардероба (за мое удобство, разбира се). Така като се събудя нощно време без да ставам наблюдавам малкия човек...Теди също до преди няколко седмици плачеше по време на баня и след това по време на мазане и обличане...Мисля че е въпрос на време и при вас да спре рева... Peace
МЕРЕЛИН, аз също съм секцио и то с пълна упойка. Добре ми се отрази, нямах гадане и повръщане след това и никакви пъпки не са ми излизали...явно всичко е до организъм... Simple Smile ...анестезиолога сигурно много ми се е смял, защото му казах, че ме е страх да не се събудя по време на операцията или да чувам това, което си говорят... Crazy
ZLATNA, Теди също спи само на гръб, но за сметка на това си върти главата на всички страни...аз не се и опитвам вече да го слагам на една страна, защото той веднага се извърта по гръб... smile3524

Аз като по-невежа...срам не срам да питам Embarassed...какви са тези декларации за връщане на ДОД?!? newsm78 На кого и защо се връща?

Хубав ден от нас и приятни разходки! Kissing Heart Тук пече слънце , но студа направо реже...  cold Къде ги видяха тези 7-8 градуса?!?

P.S. Някой знае ли какъв ден е днес?!? newsm78 Току-що сестра ми е поздравила мъжа ми за именния му ден (Пламен се казва мъжо)...нито той, нито аз знаехме това...но е достатъчен повод за почерпка:
за мамите, които кърмят енергиен плодово-зеленчуков коктейл
за мамите, които могат да консумират алкохол

# 142
  • Мнения: 498
Софкобофко, мила, Честит Рожден Ден!

Да си жива, да си здрава, много щастливи мигове и здраво детенце ти желая  Hug

Майчета, вчера пък ме шашнаха, като ми казаха, че за декларациите за връщане на ДОД  - не било важало за тези с детенца раждани 2006. Вие какво ще кажете?

Мами, вчера се събудих с главобол и ме държа цял ден, а през нощта направо си бе ужас  newsm45 . Сетих се, че ще е от зъба и днес рано-рано дойде свеки и отидох на зъболекар - Утре ще ми вадят мъдреца  Weary Док ми каза, че след това трябва да пропусна едно хранене, докато се изчисти упойката. Според вас трябва ли да я изцедя тази кърма  или просто да пропусна хранене? Забравих да го питам  newsm78 Пратих бебока на разходка със свеки сега, че времето у Варна като пролет Simple Smile. Не съм я оставяла почти месец на никого и сега не мога да повярвам, че съм волна птичка и не ми идва наум какво да правя.  

# 143
  • Мнения: 255
Добрютро!!!
Софкобофко, честит рожден ден!! Да си жива, здрава, усмихната и щастлива !!! newsm51  smile3525
Цвети - на първия конкурс наистина бяха от 14- до 24-годишни 10-те претендентки... Не знам дали точно това си имала като идея, и не знам дали изглеждаш като Радост - не я знам кога роди, кога прибра коремче тая жена. Аз май чак след приключване на кърменето ще си позволя махане на коремче - сега ми трябва да побира храната (ламята Спаска съм аз, ей).
За заспането - нощно време не приспивам - Дарко сам си заспива в кревата (почти винаги). През деня обаче заспива само на ръце гушнат и в движение Simple Smile
Не спим на лампа, в началото пробвахме две лапми, и то само когато кърмех.. но минах на варианта телевизор без говор (да не пречим на тати). Тъкмо дистанционното ми е до главата. Зашото казват, че е хубаро бебо да знае, че кърменето е активна работа.. и се прави на светло.
За данъчните декларации - тази година понеже ние жените сме били  в болнични (и майчинските са вид болнични) е ПО-ИЗГОДНО мъжете да подадат декларация за връщане на данък, ако те са работили през цялата година, на добра заплата. Абе разликата е 3-4 лева, в зависимост от това, в коя скала попаднеш. Когато сме в болнични, това не е облагаем доход, и не се дължат данъци, и сме в по-ниска скала.
И Дарин спи почти само на гръб, с главичка извита настрани. На една страна спеше до края на първия месец - за да не се задуши ако повърне. Сега ако лежи на една страна му изтръпва долната ръчичка и се събужда. И по корем спи, особено на моя корем Simple Smile ...
Не знам кога къпете децата, но моя синковец плаче след баня.. само когато е зверски гладен. Ние се къпем към 9-10.30 преди последното хранене.. ние вечеряме, гледаме ТВ и го чакаме да се събуди.. Така се е късал от рев, че почти без масаж, само по памперс и боди (незакопчано) съм го кърмила...

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 12:44 от Вени наДарИн

# 144
  • Мнения: 1 064
Забравих да питам...  doh
Мами, докога трябва да внимаваме какво ядем?!? След като са спрели коликите, можем ли да хапваме от "забранените" неща...аз днес си хапнах зелеви сърми, че много ги обичам и сега ми е едно гузно и се притеснявам да не го заболи коремчето детето... Rolling Eyes
Аз също се чудя какво кенгуру да си взема. Онзи ден гледах на едно на Бертони, ама нещо не ми хареса...и аз ще помоля мамите, които вече имат и са доволни да споделят! Благодаря предварително! Hug

# 145
  • Мнения: 591
  bouquetЧестит рожден ден на Sofko! Честити месечинки! Да сте живи и здрави, и с късмет!
Златна, Михаил спи само на гръб, но главата извърната на ляво или на дясно. Моята педиатърка каза, че последната тенденция  у нас е бебето да не се слага настрани, а по гръб, защото то винаги само ще обърне главата си на едната или на другата страна. В родилния дом обаче не бяха в час с последната мода и си ги слагаха обърнати настрани бебетата. Иначе Мишето си спи на тъмно от първата нощ вкъщи. И понеже ние сме в гарсониера - спи и на пусната прахосмукачка, и на радио, и на гърмящ телевизор. Казаха ми, че е по-добре да свикнеш бебето да спи на шум около него, за да не се научи да го прави само на пълна тишина. Което, нали се сещаш, какъв проблем би ти създало! Спи си сам в леглото, дори и да мрънка - мрънка, мрънка и си заспива! Много рядко, когато е много кисел, го гушкам и е готов за три минути. Той по принцип още след първия месец си спи цяла нощ - от 21 до 22 варира заспиването му и се буди след 5, най-често към 6-7 часа. Сънльо като майка си!
Деничка, Пламеновци и Огняновци празнуват  на Архангеловден.
Ronja, преди да ти извадят зъба, изцеди гърдите и събери кърмата в шишета, за да можеш да пропуснеш поне две кърмения. Така ми беше казала моята зъболекарка. Ако само пропуснеш кърмене, то горчивата кърма си остава там, така че пак можеш да го отбиеш детето. Аз ти давам акъл, ама като ми се наложи, се уплаших и изчаках с ваденето на зъба. Само че нямам и толкова много кърма, че да му складирам, докато мине упойката. Вече два-три пъти се налага вечер да му додавам АМ и ми е криво, ама се успокоявам, че е грехота да го държа гладен! Иначе през деня си суче, но вечер явно му се усилва апетитът, а не му стига! Simple Smile

# 146
  • Мнения: 325
мами вижте каво ми е приготвила моята шефка за попълване:molba deklaracia za izplawtane na parichno obezwtetenie pri bremennost i rajdane na osnovanie chlen 50 i 51 kso za ostataka ot 135 do 315 kalendarni dni
doki (12:34 PM) :
molba deklaracia za izplawtane na parichno obezwtetenie za otglejdane na malko dete na osnovanie chlen 53 kso
doki (12:36 PM) :
 а аз знам че трябва да подам само заявление молба за продължаване на отпуската ми поради бременност,нали няма право да ме кара да попълвам тия декларации?
  Роня според мен мила трябжа да изцедиш...

# 147
  • Мнения: 558
Хей, Колежки  Wink МЕРСИ ЗА ЧЕСТИТКИТЕ!!!
Ставам на Христова възраст днес, което естествено нищо не означава  Crossing Arms

Имате по едно парче кий лайм пай от мене  Laughing - туй е местен вид торта, малко леко подобна на чийз кейк, ама не... Ей го на- чака ме в хладилника и незнам дали ще дочака вечерта цял...

Роня- и аз мисля, че трябва да се изцедиш малко... за по- сигурно... мене ми бяха казали педиатрите, дори ако ям нещо по-пикантно да се цедя по малко, преди да му давам да лапа, обаче аз мразя цеденето, защото винаги ми стават буци после и не го правя.

Нашия хубостник е най- активен вечер, особено след 12, когато аз заспивам, а той ми се пули и иска внимание... е снощи не издържах- оставих го в собственото му легло да си мрънка и съм заспала... а той мрънкал 20 минути и, и той заспал... ето го как изглежда сутрин http://images13.snimka.bg/002130757-big.jpg- това е усмивка!

Още ми е много рано и спя, нооо като се събудя и се сетя какво исках да кажа преди малко- ще се включа....
Ама това бебетата са много сладки човечета Simple Smile

# 148
  • Мнения: 289
Софко, Честит празник, миличка! Да си здрава,обичана и щастлива!  bouquet
Честито на днешните месечковци!
Кошмарен е този грип, пазете се, майчета и бебчовци! 4 дни не можем да смъкнем температурата на баткото, сега буха като магаре. Tired Таткото болен, и аз кашлям....само Ники е здравичък за сега! Praynig
Роня, и аз те съветвам да изцедиш колкото можеш преди манипулацията, за да има какво да папка бебчето, а после изхвърли кърмата, която може да има остатъци от упойката.
Клюки, за остатъка от 135 до 315 се подават:
Декларация /Приложение № 7 към чл. 45, ал. 1, т. 2/; З А Я В Л Е Н И Е за ползване на отпуск по чл. 163, +-молба /свободен текст/; Молба-декларация / Приложение № 2 към чл. 4 /
Блазе ви за спокойно заспиващите в креватчето дечица - Ники през деня само на ръце, в количката или в столчето заспива - трябва да има подрусване непременно. Нощем спим на тъмно и той в сънно състояние се кърми - когато промърка. Иначе след първия месец спи по гръбче, с главичка настрани.
Вени, Никълчето вечер подремва 20-ина минутки след къпането и после общува и се социализира до 11-12  newsm78...А докато го масажирам и кърмя, ще кажеш, че заспи ли, ще е непробудно до сутринта - толкова уморен изглежда.
На нас ни подариха кенгуру на Бертони - откопчава се отстрани и отдолу...и като е навлечен много сега му е нужно време да свикне, но като го сложа, заспива скоро.
Хубав ден и бъдете здрави!!!

# 149
  • София
  • Мнения: 2 437
Пускам малко снимки да ни видите какви сме пухкавички. На мама слончето!

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=102429&view=1&photo=1

Общи условия

Активация на акаунт