НОЕМВРИйче в къщи гука и обича си юмрука

  • 10 177
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 269
За шишето-пробвах с камера-олива се и се дави Sad Чайчето си го пие оттам без проблем, ама Ам (аптамил1)-не. Взех на авент комбиниран биберон- с цепка (не дупка) на 3 степени, върти се... Ще го пробвам и него, че ми писна да се борим по 1 час докато захапе..
Лека вечер от нас Hug

# 61
  • Мнения: 269
Лина-мерси за успокоението! Hug И ние по-късно разбрахме за ключицата..

# 62
  • Мнения: 667
didi77, аз дохранвам и също съм в чудо, когато трябва да захапе биберона - за сега чикото каучуков е най-добре, но май на моя син му е трудно да превключва цица -биберон /изявява предпочитания към кърменето/.

# 63
  • Мнения: 251
Здравейте, мами!
Добре дошли на новите попълнения!
Благодаря за пожеланията за третата ни месечинка!Вчера като подарък ни пристигна патето от играта на Памперс!Голяма радост за каката. Grinning Почти сме събрали мечета за жирафа и се надяваме да пуснат отново карти, че да изпратим.
Вчера бях с ужасно главоболие. Накрая не издържах и пих един парацетамол. Да питам мамите, привърженици на хомеопатията, знаят ли нещо ефективно за мигрена. Не, че ще се самолекувам, но да имам някаква информация като отида в понеделник на лекар.
Аз също си хапвам доста лук, но на салата и в манджичките.
Ох, така ми се иска да ви разкажа какво ми се случи тази нощ.
Сънувах баща ми, който почина преди близо 9 месеца. Всъщност много често го сънувам. Безкрайно много ми липсва и това, че се появява в сънищата ми ме утешава до известна степен. Като се събудих, известно време си мислих за него и тогава...... се включи музикалната играчка(една луна, на която се дърпа въженце), която стои окачена на дръжката на прозореца. Незнам как стана, просто изсвири наколко ноти, без никой да я пипа!

# 64
  • Мнения: 3 034
Цвети, нали само се натиска "ДА" , за да се гласува. Аз понеже нищо друго не видях... newsm78

Ако е така, имаш и моят глас. Peace

# 65
  • Мнения: 201
Jenny_b аз щях да ти пиша за лука. Има страшен ефект, но е доста неприятен. НО КАУЗАТА СИ ЗАСЛУЖАВА. Аз го слагам в картофена салата и ако може да е от червения, че не е толкова лют. Моята акушерка каза, че и бозата увеличава кърмата, но може да ги болят коремчетата бебетата. А житото било още по-добре ако е покълнало. Тук в Пикадили продават направо кълнове от жито.  Joy

# 66
  • Мнения: 881
Здравейте мами и  бебоци.Честита ни нова темичка-нека в нея да споделяме само хубави неща за малките ни съкровища.Честити месечинки на всички сладури.ЧРД Гуги/на патерици/.Бъди най-щастливата съпруга и мама.Цвети,мила успех-вече имаш и нашият глас,стискаме ти палци.Аз правя масаж и гимнастика по 2-3 пъти на ден и слагам също по толкова детенце/когато е сито/ по коремче.Симона също не обича да стои по корем , но аз въпреки нейните протести я държа по 5-10мин и започна вече доста често да се обръща от корем по гръбче/особено вечер след баня/.Мами,аз вече посетих гинеколога си.Да ви кажа честно прегледа беше много неприятен , такава болка изпитах че чак сълзи ми потекоха,но нямаше начин,трябваше да мина и през тази процедура.
Добре дошла на новата мама и малкото и синче.Лека и спокойна вечер ви желая и много цунки на малките муцунки. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 2 249
здравейте сладурки Hug и привет от Бургас-аз дойдох малко тук дет се вика при мама и при тати да ме поглезят и хич не се оплаквам-не мога да се врердя да си гледам детето от помагачи Mr. Green-само дето много я свикват на внимание и носене на ръце и ще я видим после тая работа..тва дето го пишеше по дебелите книги ,че децата не можели да се разглезят до 6ти месец са явно мисли на някой теоретик-малката глезанка си свикна за 1 седмица да е постоянно на ръце и тва си е-пууу развалиха ми детето Crazyама е станала такова бижу-само гука,смее се на всички-и познати и непознати-скица и половина
иначе за храненето-вече сме изцяло на АМ-и съм доволна-малакат е много спокойна-на мен депресията и угризенията ми минаха и сега и двете сме щастливи
по този повод посетих тук любимото караоке със старите дружки и се забавлявах както преди до 5 сутринта-направо съм като нова Laughing
разхождаме се всеки ден до морето да подишаме морски въздух и бебка спи постоянно
само с температурата в къщи не можем да се разберем-тука нашите държат 24 градуса и не мога да им обясня че по едно боди и с чоропогащник й е добре за тази температура-ще ми изнежат детето-само се караме и аз нали съм си упорито магаре постоянно отварям прозореца-а те се навличат-луда работа ей
ама закаляване му е майката-ей сега ще ви поздравя с една снимка от морето-да ви поядосам малко Mr. Green и да видите на нея един човек дет си се къпеше-мисля тия дни и ние с НИЯ да се пуснем за един бърз крол Joy

това е тук от мен-много ми липсвате и ви чета постоянно ама на сестра ми клавиатурата е много смотана и затова не пиша-ей сега тва го писах 15 мин
целувам ви всички и изпращаме много цунки и щипкания по дупетата на малките сладки мушмороци
eto da ni widite kolko sme porasnali
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=78356&photo=94

# 68
  • Мнения: 2 673
Цвети, гласувах! ДАНО да си номер едно в Арена, но ЗА НАС ТИ СИ ВИНАГИ ПЪРВА!!! ПУ!
МЕРЕЛИН, гаднярка такава Laughingкак можа... Sickа ние тука ...нещастни в този край на Бг Sick....шегичка, бе!! Бравос на вас, и ги кроткай помагачите!!!! че Naughty

# 69
  • Мнения: 289
Цвети, и аз гласувах - даже три пъти...не ми каза, че не може Mr. Green Ама голямо черпене ще има после...или покани за мероприятията, в които ще участваш... bowuu
Ние сме болнички - почти до 40 градуса стигна снощи температурата на Ради, толкова е отпаднал милият, а аз тичах като маратонец между стаите да ги храня, преобличам, гледам... #Crazy /Карил, не се плаша от варицелата, даже ми се ще да я изкара вече, че пораства, а колкото по-малък, толкова по-леко се кара... Повече ме е страх да не разболеем бебока от грипа/ Гадният вирус е с висока температура няколко дни - успяваме да я смъкнем до 37-38 и после пак, ужас...Дано опазим дребосъка само! Praynig
Мерелин, много се бях затъжила за теб, но щом си на разглезващ режим при мама и стари дружки - МОЖЕЕЕ  Peace
След консултация с нашата педиатърка аз вчера поръчах пентаксим - доставиха ми го безплатно в къщи, за което благодаря на Фъстъчка, тя беше дала инфо.
Жени, ако сме здрави и всичко е наред на 08,02, ще се пробвам да дойда и аз с Никълчо-ритълчо! Ох, тоя кромид лук ми е голяма мъка...ама ако се наложи - ще го муам, какво да правя... hahaha
Спокойна нощ! Отивам да гледам "Горещото"! Shocked

# 70
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Ей, мамета не мога да ви изчета, а и нямам време да седна да напиша 12 реда.
Благодаря на всички ви за честитките за месечинката на Борис   - Ето от нас виртуалната почерпка на голямаа патерица   cook и за мамите Wine Glass  Grinning
Иначе юнака расте, дохранвам го с АМ през деня почти на всяко ядене, но няма как - детето взе да ака нормално. Като си представя, че е плакал от глад им идва да се   #2gunfire Ужас Embarassed
Гука, смее се много, само някой да му заприказва и веднага се ухилва до ушите - много социален - пу пу! А и се превъзпитавахме тези дни, че се е научил на ръце, а те моите ме болят вече, както на много от вас. А и скорпиончето си покзава характера - много смешно се напъва с едно "ъъъъъъъ" - все едно ми казва "Казвам ти вземи мееее". Ама не става - трябва да си заспива сам и си заспива.  newsm03Та, Мерилин, разглезват се разглезват и преди 6 месеца.
Аз за ваксините още съм в чуденка. Нашата педиатърка смята, че живата дава по-добър имунитет.
А случая, който провокира Милен Цветков да направи едно предаване за ваксините, е детенце на година и няколко месеца, което на 6-ия ден след поставена жива ваксина е вдигнало температура и на 20-ия е провлачило краче, май. Бащата беше гост и се разрази голяма дискусия тогава, но няколко лекари, които включиха в ефир казаха, че все още не е установено какво е заболяването на детенцето и от какво е предизивкано.
Аз също мисля, че има голяма доза преекспониране на тази тема. Но още съм в процес на размисъл. Божа работа!

Цвети, и аз гласувах и се появи едно  - да. Дано се е записал вотът. А днес сутринта гледах и "Огледала" с конкурса - много малки бяха момичетата - те направо деца  Shocked Трябва по-сериозни жени да участват - на 14 години  - те са неоформени още, ама това е мое мнение....
Мерилин,
да ви завиди човек - за чудиня морски въздух.. Grinning

Честити празници на всички, които съм пропуснала за тези няколко дни! newsm51 smile3525 newsm51

Много са сладки бебоците - пу пу  - мноого порастнали вече
Grinning smile3521

Хайде - лека вечер от мен! newsm03

# 71
  • Мнения: 1 328
Още две неща се сетих - аз не стерилизирам, откакто стана Сашко на 2-3 седмици. А си бях купила стерилизатор. Е, то не че имаше кой знае какво - помпа, бибки, шишета нали не ползваме..и реших не в един момент.
И второто - за заспиването - как ги приспивате тия бебоци не знам. Аз един път си легнах да го приспивам, щото четох тук че така правите - ами заспахме си и двамата, ама той така и така щеше да си заспи и сам.. та не знам дали по-натам ще трябва, но за сега не се налага  Peace Simple Smile

# 72
  • Мнения: 591
Мерси на всички за топлото посрещане. Сега чак успях да се добера до компа, че таткото също виси с часове на него... Жени Б., как ме разконспирира? Хайде "лека" и до утре!

# 73
  • Мнения: 3 034
Жени, аз НЕ  приспивам засега. Оставям я Ваяна в креватчето, тя си мърка, мрънка, ръмжи като мече и в един момент притихва. А, когато отида при нея, вече е заспала и само я завива, ако не е завита. Crazy
Също и НЕ  стерилизирам - то няма и какво, де ... Laughing само биберонката и едно шише за вода ползва, но всъщност това шише не го ползва, защото не мога да  я излъжа да пие вода, така че аз просто всеки ден си преварявам, после си я хвърлям... Rolling Eyes

Весе, много е гаден тоя грип, пази го Ники. Нас Марена ни изпонатръшка всичките и педиатърката ни каза, че бил с 4-5 дневна висока Т, но за късмет ни се размина само за 1 ден.пу-пу. PraynigДано Ради бързо се оправи. Peace

Мерелин, завиждам ти благородно. Peace

Salvi,  няма нищо случайно.  bouquet

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 11:37 от iviche

# 74
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
Добро утро  Hug

Жени и аз ще гледам да дойда на лекцията, така че може да се съберем мами  Grinning

Относно масажа и гимнастиката аз правя по 2 пъти на ден - веднъж към 10 сутринта и после след баня. Първо и масажирам коремчето по посока на часовниковата стрелка, после разтривам гърдичките, минавам на ръцете от края към рамото, после крачетата по същия начин, после я обръщам по корем и разтривам гръбчето и накрая намачквам дупето  Mr. Green После правя упражнения - ръчичките нагоре, ръчичките встрани, ръчичките кръстосани през нея, после крачетата все едно, че прави колело, тупаница - хващат се крачетата и се тупка с тях и накрая крачетата ги хващам и ги опирам свити на поставката и ги движа напред -назад без да ги отделям от повърхността, където са стъпили.

Вчера Ема успя да обиколи и трите Мола в София. Правихме голям шопинг - тя получи нова количка, т.е аз получих нова количка  hahaha, тати часовник, а аз страхотни маратонки, че нали тръгнах на аеробика  jump Ема веднага я намърдахме в количката - еееей казвам ви направо се родих - тази количка тежи наполовина на старата и е двойно по-малка. А трябваше да я видите Ема вътре - бях и съблякла космонавта и беше само по костюмче, седеше вътре и се усмихваше и хората много й се радваха  Mr. Green  Накрая следобеда аз отидох малко да се разкърша, а тати и Ема отидаха на среща с друго бебе в третия Мол (да не се сърди Боил на рени, че Ема митка с други мъже  Joy)

Цвети аз днес ще гласувам за теб, че вчера не ми остана време да се добера до компа

Общи условия

Активация на акаунт