Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 42

  • 22 931
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 14 139
Имам ученичка Анел - 9 годишна.

# 91
  • Мнения: 1 143
Апъл ли?! Joy
Аз работя доста с китайци и съм им свикнала с никовете - Чери, Апъл, Роби, Джун и т.н. но като чуя и Апъл и Мелъди, и всякакви подобни, веднага асоциация правя с китаец с непроизнасяемо име, използващ първата си буква за псевдоним.

Последна редакция: сб, 20 яну 2024, 22:22 от Yst_89

# 92
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 221
Боянислава - бебе

# 93
  • Сф
  • Мнения: 10 789
Апъл ли?! Joy
Аз работя доста с китайци и съм им свикнала с никовете - Чери, Апъл, Роби, Джун и т.н. но като чуя и Апъл и Мелъди, и всякакви подобни, веднага асоциация правя с китаец с непроизнасяемо име, използващ първата си буква за псевдоним.
Чисти българи. За Мелъди предполагам се среща в Америка, а бащата е изявен човек. Някакво влияние вероятно. А за Апъл предполагам някакви религиозни подбуди? Семейството е религиозно. Въпреки че не съм срещала точно това име. Не ми е удобно да питам. Но и за американско ми е странно. Ох, сега се сещам че имам приятелка в Америка, детето и е Ривър Wink
А едно време с необичайно име беше само Wednesday от семейство Адамс 😃

# 94
  • Мнения: 3 328
Наистина не мога да възприема тези Мелъди, Ейнджъл и подобни английски думи, непреведени на български. Просто изглежда много странно с нашата азбука.
Честно казано Мелодия ми звучи по- добре за име.

# 95
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 221
Аз познавам една Мелодия. Не е очарована от името си. Представя се като Мел.
В последните години, даже десетилетия сякаш нарастна тази мания за оригиналност сред имената. Около мен има толкова странни и даже абсурдни имена, че се изумявам от оригиналността на родителите. Последния такъв абсурд е името......Небе. За момиченце. Майката го измислила докато гледала в небето и си казала щом има Звезда и Луна, защо да няма Небе. Satisfied

# 96
  • Мнения: 2 529
Добре де, майката като я пере хормонът, няма ли мъж до себе си, който да наклони везните към разума? (Истинска случка с приятели и предложеното от майката име Озарена) Тези всички имена ги има с благословията на поне двама души.

# 97
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 221
Ами той мъжа и е на същия акъл. Те не случайно са се събрали. Майката недоумява как можело да се подиграват на името, та то било толкова хубаво. И лошото е, че не само децата, а и възрастните избухват в смях като го чуят, което се отразява много зле на психиката на детето.

# 98
  • Мнения: 3 328
Хайде децата са си деца, подиграват се на всичко. Ама това възрастен да се смее на име... малко възпитание няма ли.
В интерес на истината както и да се казваш, има хора които ще ти намерят кусури за всичко.

# 99
  • Мнения: 408
Небе ми е в топ 3! А какво му има на красивото Бояна, защо Бпянислава, подяволите?! Какво им става на тия хора, какво друсат...

# 100
  • София
  • Мнения: 12 036
Има една художествена гимнастичка - Цветейоана.

# 101
# 102
  • Мнения: 1 493
Ох, не знам дали някой го е писал това име в темата, че не всичко успявам да следя, ама аз имам колега - Илислав

И добавям приятелка, за която скоро осъзнах, че никога не съм чувала друг с това име - Енна.

Последна редакция: вт, 23 яну 2024, 14:07 от _di_di_

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 14 926
И Илослав съм чувала (МОЛ на една оптика, изписан на вратата).

# 104
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 885
От Енна се присетих, че на братовчедка ми Василена на галено ѝ казват Ени, Енка домашните.

Общи условия

Активация на акаунт