Сърдечен проблем и свекърва

  • 5 434
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мами, нова съм в групата, за първи път публикувам имам бебе на 1 годинка и очакваме още едно бебче ❤ . Всичко добре , но от както се роди първото дете не знам следродилна депресия ли е какво ли е , но имах проблеми със свекърва ми ( ще опиша някои от тях след мъничко) и сега всеки път когато я видя до мен или детето получавам болки и стягане в гърдите веднага си мерих кръвното оказа се , че е леко завишено , но това което ме притесни беше пулсат ми 140 със придружени аритмии . Ходих на кардиолог и сега нося Холтер за 2 седмици да преценят състоянието ми . Та искам да попитам дали това е нормално , дали не са паник атаки или просто преживявм всичко лично или пък явно може би си имам сърдечен проблем 🤷♀ . Нещета за които толкова съм се ядосвала , някои неща , че не мога да опиша всички са: ще започна от след раждането на бебчо , защото тогава взе да ми се случва това със сърцето ( въпреки , че има какво да разкажа и от преди) Започвам от изписването на бебето . Свекърите караха някакъв вирус една седмица преди да родя и преди да ме изпишат по телефона казаха, че вече са по-добре , пребираме се вкъщи те там стоят чакат бебето , оказва се че кихат , кашлят, че дори са с темперстувра(вярно първо внуче, но аз като майка как да не се ядосам) нищо не казах тогава . След няколко дни меря Т на бебчо и ми показва , че има 38.8 изпаднах в паника и взех да плача и казах пред мъжа си: Тези тъпаци чи заразиха бебето . Той много ми се ядоса, че ги обиждам с тъпаци и бяхме скарани два дни не си говорехме , отказа да ми помага с детето и всичко, каза какво толкова , все някога ще се разболее това дете , какво обвиняваш майка ми . Ами как да не ми се свива сърцето? После беше му дала 100 лв на бебето и постоянно го натякваше и питаше всеки , кой колко пари е дал на детето защото тя му дала СТОТАЧКАТА ( нейни думи). Сега бебето е голямо и не му казва примерно : къде е мама , казва: къде е .. името ми , а за другите си казва , баба , чичо , всякакви е такива ситуации ме отвратиха и вече не искам да и го давам и изпадам в паника като е до детето ми 😞

# 1
  • Мнения: 1 347
Ми, мъжът ти е за бой. Те са зле, ама той трябва да тропне по масата. Аз съм на мнение, че всеки трябва да се оправя със своите родители, за да живеят всички в мир и хармония.

Примерно, майка ми е чепата, ако има проблем - аз ще отида да се скарам с нея, защото ми е майка, така или иначе ще се разберем. Но няма да отида да се карам със свекървата, синът 'и да се оправя. Хем всички ще се обичат, хем ти няма да си черната.

Много кофти ситуация, но трябва сериозно да говориш с мъжа ти. Хора с такъв манталитет не се промеян от днес за утре и в бъдеще може да ти създаде много проблеми.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Нямам думи.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 760
И аз.
Да плачеш ли, да се смееш ли...

# 4
  • Мнения: 7 485
Сърдечен проблем, вероятно нямаш, но трябва да овладееш паник атаките от свекървата.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
Сигурно си наясно, че оправия няма да има с тях. Този спор между мъж и жена "майка ти-майка ми" е вечен и много, много често е на дневен ред почти при всички.  То вярно, че мъжът ти трябва да реагира, но когато стане въпрос за майките им, мъжете стават многооо чувствителни. При нас не е имало толкова драматични разногласия , но майка му често става повод за напрегнати ситуации. И досега не съм намерила начин да се справям на 100% с тях и да ги избягвам.
Но се поставям в твоята ситуация, която вече застрашава здравето ти и бих се опънала много сериозно на мъжа ми дори до скандал и крайни заявки за решаване на проблема. Дипломация тук няма да помогне.

# 6
  • Мнения: 3 158
Ти не можеш да я дишаш, чак получаваш сърцебиене от свекървата, но пък някакси очакваш тя да те уважава и зачита? хмм...
Иначе мъжът ти къде е в цялата картинка и как реагира на аритмията ти от присъствието на майка му?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 724
Чакай да позная, бебето като беше с Т не го гледа мъжа ти, а ти, нали? Какво се учудваш тогава, че той е на мнение "какво толкова, все някога ще се разболее"? Широко му е около врата на човека, а мама е свещена. Свиквай, така си си постлала.

Само не схванах това "те ни чакаха вкъщи" дали означава, че живеете заедно. Защото ако да, добре си се насадила.

# 8
  • Мнения: X
Свекърва ти е проста жена.
Не се надявай да я промениш.Простиватите хора са такива. Признават само тяхното, никой не може нищо да им каже. Нито лекари, никой. Те каквото знаят си го знаят от техните майки и баби, поведението им е идеал.
 Браво че си им казала истината-тъпаци са. Явно елементарна хигиена нямат тези хора и елементарни познания. Да кихат и се соповливят при новородено, направо да ги беше изгонила.
 За натякването също показва че са елементарни.Дава,после цял живот ще повтаря.
 Не го приемай твърде лично.

# 9
  • Мнения: 8 297
И аз.
Да плачеш ли, да се смееш ли...
Щеше да бъде комично ако не беше трагично!
Да се лекува жената, че да не стане страшно после!

# 10
  • Мнения: 127
Да наричаш възрастни хора тъпаци, говори единствено за теб и твоето ниво. Винаги можеш да намериш нормални думи, за да изразиш себе си или недоволство си.
 Този холтер постоянно ли е върху теб за двете седмици? Не знаех, че имат толкова памет.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 356
Мисля, че са някакви етнически турци или цигани, защото според мен българският не ѝ е майчин. Най-вероятно се е насадила при свекърите и единственият начин е да се отделят самостоятелно, но подозирам, че това няма да стане. Колкото до болестта все пак не може да си 100% сигурна, че са те, макар че най-вероятно точно така се е случило. Но!
За стотачката - какво значение има кой, кога,  колко и дали е дал?

Последна редакция: вт, 09 яну 2024, 16:19 от Светулчица

# 12
  • Мнения: X
Да,такива са.
Това е бебе на няколко дена.Може да го убият с немърливост.Всички знаем какво е да ти вдигне детето t .Колкото по-малко е ,толкова по-зле.Повечето лекарства за температура ги дават над 2 месеца.Страшно е.

# 13
  • Мнения: 4 761
И при така описаната ситуация как така взе решение да раждаш второ детенце 😳
Не слагам въпросителна- нарочно.
САМА си се вкарала във филм.
Сгреших -  започнала си сериал и това до сега е едва първи сезон.
Прояви здравословен егоизъм и се погрижи първо за себе си , след това и света около теб ще се подреди.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 356
Олеееее, тя е бременна с второ? А първото е на годинка?
От същия мъж и със същите свекъри?
Не, не мога, честно.

# 15
  • Мнения: 10 906
Аболютни тъпаци и селяндури са тези, няма какво да нападате потребителката за употребените думи. Да идеш при новородено с температура и му кашляш отгоре... Вече отделен е въпросът защо ще ражда второ в тази среда. Горките деца.

# 16
  • София
  • Мнения: 28 760
Скрит текст:
Да наричаш възрастни хора тъпаци, говори единствено за теб и твоето ниво. Винаги можеш да намериш нормални думи, за да изразиш себе си или недоволство си.
Този холтер постоянно ли е върху теб за двете седмици? Не знаех, че имат толкова памет.
Мдаа. И аз имам спомен, че ги държат 48 часа. Тези две седмици са малко странни...

# 17
  • Мнения: 7 485
Олеееее, тя е бременна с второ? А първото е на годинка?
От същия мъж и със същите свекъри?
Не, не мога, честно.

Еми, на хората им се случват нещата естествено.
Станала работата.

# 18
  • Мнения: 2 262
Всеки, който отиде болен при бебе на дни е абсолютен тъпак, даже и от горе. Няма оправдание за подобна малоумщина.
Другото не мисля да коментирам.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 200
Какво се пита тук?
Как тъпаците да не бъдат такива или как мъжо да застане на страната на жена си ли?

# 20
  • Мнения: 1 844
... И как мъжът да не прилича на родителите си и да не бъде също тъпак?

# 21
  • Мнения: 1 341
Те, че са тъпаци, такива са, но не е редно да го кажеш, иначе какво ти пука, че не казва майка ти, а на име. Контролирай само себе си, няма как да контролираш другите. Ограничи контакта, без излишни разговори, дълги телефони обаждания. Дистанция, уважение в стил честит празник, рожден ден, довиждане и до там, никакви обяснения, драми.  Ясно кажи на мъжа ти, че вече сте големи и самостоятелни хора и е редно да се държите по този начин, да градите и развивате вашето семейство.

# 22
  • Мнения: 147
Не си мисли, че ти е само от свекървата. И без нея да беше, с малкото дете плюс бременна, нямаше да цъфтиш. Обаче ясно, че и няма да се оправиш, ако не ги вкараш няма да кажа къде, ама нежно. Не й давай да свиква детето, че там ти си някакво си име, мама е титла и тя е една! На секундата й казваш, че за това бебе си Мама, то ще се научи да ти казва Мама и ясно и твърдо й уточни, че ти не си случайна някаква от улицата, за да си за собственото си дете там някакво име, ама веднага. Ще ми вика тя на име към детето, аз да не съм някоя чужда бе, как още първия път не си я халосала с нещо не знам. Ти на нея по име ли й викаш като говориш със сина й, ама че простотия. Те това е Герганка, да не помислиш бебчо, че е майка ти, я стига бе! Те кой къде те види, ще ти вика "майче" на случаен принцип само щото си с детенце и се кефи, мен и знайни и незнайни ме наричаха така, свекървата ще ми дресира бебето да ме различава като име, не е познала въобще. Пфуф! Като размисля, има толкова прости хора, че може и да не го прави нарочно, а от глупотия.

За сърцето се успокой. Трудно е с две, аз бях шашардисана с едно, ма да ти кажа, нищо ми няма. Можеш, гледай си задачките, строй околните или да вършат нещо, или да ти се махат от главата. Тия деца са си твои, не са на свекърва ти или на някакви гости. Ако ще помага, да помага. Приучи я да прави неща из къщи, мекичко, тъй и тъй е дошла. Хем на мъжа можеш да споменеш, ако отказва, хем ако приеме, ще ти е по-добре. Така се е случило, да ти се обади проблемът от нерви. Хората покрай раждане какви ли не проблеми им се обаждат, то и на здрав човек с грижи на главата също избива. Ми няма как, моментът ти е напрегнат, но да знаеш, че се притръпва и се оправят нещата, само не се шашкай. Не трябва нито да мълчиш, нито да викаш. Викане само ако си пробвала с кроткото няколко пъти. Лека-полека.

# 23
  • Мнения: 5 558
Аз разбирам, че дори и се съгласявам с авторката, че са тъпаци, за да дойдат болни при новородено, ама не може да кажеш така на мъжа си! Какво се очаква от него? Вероятно и той не е одобрявал поведението им, но се е почувствал длъжен да ги защити. И моите родители понякога правят пълни простотии, но ако някой и то най-близкият ми ги нарече "тези тъпаци", няма да е ок и няма да се размине с два дни мълчание.

# 24
  • Мнения: 2 262
Като не одобрява поведението им, защо го е допуснал. Какъв баща си, ако не можеш да озаптиш родителите си. И за него имам епитет...
Айде, стига го оправдавахте.

# 25
  • Мнения: 1 521
Тъпаци са и мъжа ти е тъпак!
При новородено болни, айде моля Ви се…
Тези са върха на тъпотията. Не знаят ли, че може много бързо бебето са се върне в болницата , ама заради тях, защото са го заразили…
Съжалявам те, ама хубаво си се насадила

# 26
  • Мнения: 4 808
Ако някой нарече родителите ми ‘тъпаци’, вратата и до тук бяхме. Без значение причината.

# 27
  • Melmak
  • Мнения: 3 173
Тъпаци са, това е ясно. Ама ти защо забременя с второ от този?
Следващият път като разболеят детето кажи на мъжа ти да го гледа и иди някъде за през деня - козметик, маникюр. Да го видим как ще се оправи.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 356

В интерес на истината действително, ако и пред него ги е нарекла "тъпаци" не е ок. Те, че са такива, такива са, въпреки че след седмица едва ли е същият вирус. Тоест, възможно е да са били почти оздравяли и със сигурност са били незаразни по това време (от същия вирус). Проблемът е, че, когато патогенни организми са атакували и повалили организма, имунитетът му е зает да се бори с нашественика и съответно е паднал, та всеки друг вирус би могъл да  го повали отново, защото човекът е със слаб имунитет. Затова, когато някой е болен е редно да си стои вкъщи, за да може имунитетът му да се възстанови и да не хваща всеки вирус/бактерия, които среща по пътя си, защото, ако е със слаб имунитет точно това се случва - при здрав човек много от вирусите не дават разболяване, понеже имунитетът го побеждава. Но, ако човекът е боледувал, докато не му отшумят симптомите не бива да е навън, особено при новородено бебе, абсурдно е. Аз също бих побесняла и навикала родителите си в такава ситуация, обаче, ако партньорът ми ги нарече "тъпаци" ще му тегля една.
Според мен поговори със съпруга си, дори му се извини за епитетите, но кажи, че си майка и си се притеснявала за най-скъпото си. И му делегирай повече отговорности за бебето и дома. И говори да се отделите самостоятелно, иначе ще пишеш още тук. Скоро за 2 деца.



# 29
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Какъв е смисълът да описваш тези семейни драми пред непознати? Така само се ядосваш още повече, а това само влошава евентуалните сърдечни проблеми от които се оплакваш. Търсенето на негативни емоции не е особено подходящо хоби като се има предвид че тепърва ще отглеждаш деца. По-скоро се насочи да си тренираш търпението и толерантността иначе този гняв в един момент има опасност да се насочи към децата.

# 30
  • Мнения: 1 454
Айде стига сте оправдавали болните свекъри и мъжа. И моите бяха дошли за изписването, че как така без тях. Може и мъжът ми да не ги е отклонил, на мен ми го сервира в родилното, ден преди изписването. Свекървата ѝ било лошо, припадала и температура, че как, фокусът е изместен от нея. Реагирах моментално, че педиатърката е казала никакви контакти с болни, да ги връща и пак да изчисти и проветри. И да изчисти ама хубаво, вируси да няма никакви. На изписването дойдоха приятели, снимки, почерпка вкъщи, радваха се на бебето. Това беше преди 27+ години, хубави спомени.

# 31
  • Мнения: 2 495
Нали? Дори само с това, че дала "стотачката", тази бабуля ме отврати от себе си

# 32
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Е, какво толкова подскачат някои от това, че ги е нарекла "тъпаци"? Ми, такива са. Даже много меко ги е нарекла. То в среди с подобен манталитет и умствен капацитет едва ли биха я отразили тази дума. Там така си говорят.
Аз друго се питам, защо почти винаги на подобни жени очите им се отварят едва след като родят? Тя, свекървата, не се преобразила за един ден, вероятно винаги си е била тежък селчук, както и мъжът й, а най- вероятно и синът им. Ти защо се задоми и роди там? Реторичен въпрос е.

# 33
  • Мнения: 10 906
То аз собствените си родители бих нарекла тъпаци, ако ми дойдат болни при новороденото. Иска се малко акъл, малко, малкинко. Ако мъжа не го разбира, толкова е умен и той.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 603
Ти си голям човек и трябва да поемеш живота си в ръце. Не проумявам как си стигнала до там, че да те стяга сърцето от свекърва и ти ПАК да търпиш. Ако си без образование и работа, на 20 и мъжът и родителите му те издържат, това вече е друга работа. Така им показваш, че си напълно зависима от тях и им служиш за раждане на внуци, които да кичат със стотачки… Свекървата няма да се промени. Или се изнасяте и си гледате децата сами, или се научаваш да не ти влияят изказванията ѝ.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 791
"...Свекърите караха някакъв вирус една седмица преди да родя и преди да ме изпишат по телефона казаха, че вече са по-добре , пребираме се вкъщи те там стоят чакат бебето , оказва се че кихат , кашлят, че дори са с темперстувра(вярно първо внуче, но аз като майка как да не се ядосам) нищо не казах тогава . След няколко дни меря Т на бебчо и ми показва , че има 38.8 изпаднах в паника и взех да плача и казах пред мъжа си: Тези тъпаци чи заразиха бебето ..."

Тогава не казах нищо, макар че съм загрижена майка, после соля... В тази част не съм съгласна. Епитетите също не приемам.  
Иначе, постъпили са тъпашки и описаното държание си е на простакеса. Обаче, дамата си има непоносимост към свекървата вече и си мисля, че проблемите са от пренавиване (или вече наистина сърдечен проблем)
Към свекърва дразнител се подхожда като към колега такъв. Че даже с него е по-трудно да се оправи човек.

# 36
  • Мнения: 1 296
При такава съпружеска подкрепа защо му роди второ? Че не си права да обиждаш с " тъпаци" родителите му, макар да е вярно, че те са кривите в случая. Но толкова ли не можеш да разсъждаваш разумно? Смяташ ли, че второ дете ще ви реши проблемите?

Последна редакция: вт, 09 яну 2024, 21:32 от wiwala75

# 37
  • Мнения: 5 558
Абе много сте интересни вие, дето подкрепяте да ги нарече тъпаци пред мъжа си, че и най-тъпоумно смятате, че който не намира това за ок, защитава свекървите! Така, на вашия език, стана ли ви по-ясно, приятно ли се почувствахте и засрамихте ли се или ей сега ще скочите да се пените? Ей това е станало и с авторката. Тъпаци може да ги нарече мъжът, тя не може да нарича неговите родители пред него по този начин, без последствия. Може пред приятелки, пред нейните родители, във форума и където ще, но не и пред него.
ПП: може ли цитат на поне едно-единствено мнение, което защитава тъпаците? Те СА си такива и не виждам кой в темата ги е защитил.

# 38
  • Мнения: 2 203
Разбирам, че си се подразнила, и аз бих с бебе ма няколко дена да му кихат и кашлят.
Но си прекалила с "тъпаците", доста грубо е да се изказваш така за родителите на мъжа ти... И аз щях да ти се обидя.

А за стотачката... Не мисля, че е нещо страшно, по-скоро малко смешно.

Явно просто не се харесвате особено, но за сега не мисля, че е толкова фрапантно отношението й.

Интересно е, че толкова силно ти се отразява тази свекърва, най-добре да се опиташ да сведеш срещите ви до минимум.

# 39
  • Мнения: 12 857
Виж сега, по принцип би могла да коментираш постъпката - да кажеш, че е опасна, че е безразсъдна. Но хората да са тъпаци? Постъпили са грешно, би трябвало още на място да реагираш, нещо от рода - видяхте го, хайде сега бебето в другата стая, за да не се зарази.
Много вероятно на нервна почва да ти се качва пулсът. Лекарят ще каже (наистина, холтерът се слага за ден-два, това с двете седмици може да е печатна грешка). След като си и бременна, пази си нервите, говори с мъжа си, но с уважение към родителите му и с критика към някои техни постъпки, ако са във вреда на бебето.

И това за името, и това със стотачката са смехотворни, прояви разбиране, тази жена толкова си може. Гледай да се дистанцираш максимално от нея, като приемеш, че не можеш да очакваш от нея чувствителност или разбиране, защото няма да се случат. Просто е такава! Аз и студа навън не харесвам, но приемам, че е неизбежен и не вдигам пулс и кръвно заради него. Просто природна стихия.

# 40
  • Мнения: 2 262
Разбирам, че си се подразнила, и аз бих с бебе ма няколко дена да му кихат и кашлят.
Но си прекалила с "тъпаците", доста грубо е да се изказваш така за родителите на мъжа ти... И аз щях да ти се обидя.


Щото не е грубо да ти разболеят няколко дневното бебе. Аз пък се чудя как щяхте "само" да се подразните...

А всъщност, ако мъжът е бил на място, е трябвало на момента да ги подкани да си тръгнат и да дойдат, когато са здрави. Тогава епитетите щяха да бъдат спестени. На този си акъл и аз не бих замълчала и бих помолила да си тръгнат веднага. Не знам, преди 13 г. какво щях да направя в тази ситуация.
И всички дето подскачат, нямаше ли да си помислите колко е тъпо това изпълнение, ако са вашите родители. Защото аз бих си го помислила и бих им казала директно на тях.

# 41
  • Мнения: 4 808
Човек трябва да е наясно, че не може всичко, което му е в главата, да му е на устата. Точно на това в момента се опитвам да науча 11-годишния ми син. Има цивилизовани начини да кажеш какво мислиш, но не и да обиждаш родителите. Свекърите не са постъпили правилно, това е ясно, но и авторката не пада по-долу от тях. Както се казва ‘търкулнало се гърне, намерило си похлупак’.

# 42
  • Мнения: 1 341
Едно е да отстояваш себе си, детето си, друго е да обиждаш и те пак да са там и общо взето "парата е в свирката". Ясна категоричност, при новородено болни хора място нямат, "тъпаци", нищо не носи, това нито е възпитано, нито конструктивно и в отношения в семейството недопустими. С тази обида ти показваш само безсилие, тези хора идват болни, наричат те на име, "кучето си лае, кервана си върви", ти се поболявяш, защото цялата ти същност "крещи", че това не го приемаш, мисълта ти е ангажирана с това и всичко това избива в посока болести и психосоматика. Реално ти физически проблем със сърцето нямаш. Проблемът е, че не приемаш нещата и душата и тялото ти страда. Работи върху ясни отношения, без обиди, крясъци и тръщкане, което ви разболява. Има една сентенция:"Да казваш истината е желателно, но понякога не е препоръчително". Масовите отношения са доста груби, директни, бих казала първични и елементарни, но това не е позитив. Защити себе си, гледната ти точка на практика, не само на думи с обиди.

# 43
  • Мнения: X
За съжаление повечето български мъже избират мама пред детето си. Аз това не мога да го разбера. Защо правят деца? Много ясно че детето трябва да е на първо място, като не може 2 приказки да каже и да се скара на маминка, когато се държи малоуно, защо прави деца?

# 44
  • София
  • Мнения: 28 760
Авторката пусна мухата и се дръпна да гледа сеир...

# 45
  • Мнения: 1 844
Скрит текст:
Човек трябва да е наясно, че не може всичко, което му е в главата, да му е на устата. Точно на това в момента се опитвам да науча 11-годишния ми син. Има цивилизовани начини да кажеш какво мислиш, но не и да обиждаш родителите. Свекърите не са постъпили правилно, това е ясно, но и авторката не пада по-долу от тях. Както се казва ‘търкулнало се гърне, намерило си похлупак’.
Така е. Трябваше да каже моля не идвайте при детето ми, когато температурата ви достига коефициента ви на интелигентност.

# 46
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
За съжаление повечето български мъже избират мама пред детето си. Аз това не мога да го разбера. Защо правят деца? Много ясно че детето трябва да е на първо място, като не може 2 приказки да каже и да се скара на маминка, когато се държи малоуно, защо прави деца?
Е ако децата се правеха по неприятен начин щеше да е различно, но какво да правиш, природен инстинкт.

# 47
  • Мнения: 4 808
Скрит текст:
Човек трябва да е наясно, че не може всичко, което му е в главата, да му е на устата. Точно на това в момента се опитвам да науча 11-годишния ми син. Има цивилизовани начини да кажеш какво мислиш, но не и да обиждаш родителите. Свекърите не са постъпили правилно, това е ясно, но и авторката не пада по-долу от тях. Както се казва ‘търкулнало се гърне, намерило си похлупак’.
Така е. Трябваше да каже моля не идвайте при детето ми, когато температурата ви достига коефициента ви на интелигентност.

Всеки избира с какъв да се събере. Силно се съмнявам свекърите да са ‘селяндури и тъпаци’, а авторката да е с добро образование, професия, доходи и прочие.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 724
Много ясно че детето трябва да е на първо място, като не може 2 приказки да каже и да се скара на маминка, когато се държи малоуно, защо прави деца?

Защото поривът да се размножи е първичен, нагонът е силен, а възпитанието е нещо си там, второстепенно.

# 49
  • Мнения: 2 262
Също така е цивилизовано да не ходиш болен при бебе, но очевидно това не се очаква от мъжовата рода.
Жената само, трябва цивилизовано да мълчи, въпреки че са и разболяли бебето.
Изобщо няма значение конкретния казус, не е като да не се случва. Наскоро имаше подобна тема/оплакване.

# 50
  • Мнения: 2
Здравейте , авторката е ! Пиша от друг профил тъй като не успявам да отговоря от моя профил , има някакъв проблем ..както и да е започвам . Първо за Холтера , може наистина да записва само 24 или 48 часа , просто на преглед ходя в София , а ние живеем на 200 км и ми казаха след 10-15 дни ,когато ми е удобно да отидем , за да ми го свалят.Нямам представа защо са ни казали чак тогава да отида. Следващото е това дали живеем в една къща , не но живеем в една кооперация , отделни домакинства етажа си е изцяло наш , купен с наши пари и обзаведен с наши пари. Даа отчитам като грешка , че не сме на 2928272817172717 км една от друга , за да сме мили, но аз винаги съм искала , да имам свекърва приятелка да си споделям с нея , да й се доверявам , да си пием кафето иии много се стараех , но видях , че си е простовата или може би ми прави напук не зная . Не съм зависима от свекърите , не ми дават пари и такива неща. Другото ,което прочетох е ,  че те са прости и аз също не оставам по назад , ами аз не твърдя никъде , че съм супер перфектна, безгрешна , умна , но мисля , че имам някакво ниво на интелигентност , това си е мое мнение . Наистина аз се извиних на мъжът ми , че съм казала така за тях , но това беше в момент на паника , имам си мнение за тях , казвала съм му го спокойно и разбрано той се е съгласявал , говорил е с тях , обяснявал е , но няма ефект . Просто сега я избягвам , за да ми е по-спокойно , като дойде до нас , не навлизам в някакви диалози с нея , казвам , че сега ще си приспивам детето или , че ще го храня и ще не ще след 10-20 мин си тръгва. Сега единственото , което искам да поговоря с нея е , че не е удобно без предупреждение , когато тя си реши да се качва до нашият етаж и да седи , не зависимо аз дали в момента искам да правя нещо или просто да си почивам , но събирам кураж да й го кажа , че мразя да влизам в някакви обяснения, които би трябвало един нормален човек да е наясно и знае , да знае , че трябва да звъннеш да предупредиш или да попиташ удобно ли е да дойда да ви видя и такам 🙂

# 51
  • Мнения: 2 203
Според мен в случая това е правилното решение, тактично да се дистанцираш.

Оф, а такива посещения без предупреждение аз никак не толерирам.
Ако не са ме предупредили и съм сама вкъщи, дори мога да се направя , че ме няма.

Някои хора не са особено тактични.
Ще трябва много търпение да имаш със свекърите...

# 52
  • Варна
  • Мнения: 36 724
Нали сте на съвсем отделен етаж в кооперация, тя как влиза, има ключ ли?

# 53
  • Мнения: 832
Стига де, освен идването болни при новородено, другите неща са някакви глупости, за които не си заслужава да се ядосваш. Не им обръщай внимание, ако не се налага да общуваш с тях ежедневно.
А, сега виждам, че май живеете в една сграда.

# 54
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Болни с температура при новородено-прости ,нагли и несъобразителни хора са това.
За мъжа ти нямам думи...

Ако съм аз ще обясня кратко,точно и ясно,че болни хора няма да допусна до бебето си.
3 години наред,докато дъщеря ми беше бебе съм го правила-идвала е племенницата ми болна-не я пуснах да влезе в стаята на бебето и я помолих да си тръгне.Не ми говори 3 месеца.
Свекървата беше дошла с кашлица-действах по същия начин.Оплю ме естествено.Не ми пукаше.
Но компромиси-не.
Малка подробност-с мъжа ми бяхме на едно мнение.
Но и да беше застанал на страната на майка си ,пак нямаше да отстъпя.

# 55
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Сапунен сериал.

# 56
  • Мнения: 6 705
Просто не й отваряй ако дойде да звъни без предупреждение. Ако нещо каже, "ооо ама така ли, ам ние сме били заспали, не съм чула, ооо, друг път се обаждай дали е удобно" и така с усмивка й го кажи.
Пп. Ако има ключ - като оставиш твоя ключ в ключалката, не може да се отключи отвън Wink

# 57
  • Мнения: 2 203
А най-добре да няма ключ Grinning

# 58
  • Мнения: 7 409
Долнопробни истории. Ти наричаш свекърите тъпаци, след време децата ти ще те наричат така, а може и да те бият. Нивото ти не е интелектуално, ами е под нулата.

# 59
  • Мнения: 1 464
Никога не критикувай грубо родителите на съпруга си - може да са най-големите ганьовци, но те са му родители и все едно обиждаш него. Обратното също важи - ти можеш да мрънкаш нещо за твоите, но той няма право. Колкото до ограничаването на достъпа на свекървата, съпругът ти трябва да е на твоя страна. Иначе или ще ви разбие семейството, или ти ще си съсипеш здравето.

# 60
  • Мнения: 7 485
Винаги трябва да ги критикува, и то съвсем открито и да не се поддава на такива Ганьовщини.
Защото тя ще страда.

# 61
  • Мнения: 600
На моето изписване също свекърите ни чакаха у нас, заедно със семейството на девера. А те живееха в друго населено място, на 50 км отдалечено, но мъжа ми им беше дал ключ за случая. Но бебето го погледнаха само от далече и то си беше в спалнята, а ние се почерпихме в хола по случай раждането й(аз претичвах постоянно между спалнята и хола). Радваха се хората, чакали го бяха близо 40 години това внуче. Като си тръгнаха аз взех да раздигам чиниите и се разревах, свекървата беше наготвила един куп специалитети и имаше много чинии за миене, а детето реве и иска да е нон стоп на гърда. И мъжа ми изми всички чинии и оправи хола сам. Така, че и да не живеете на съседни етажи, пак може да се получи такава ситуация. Иначе не съм имала проблеми с тях, идваха веднъж в месеца да я видят и не са я заразявали никога. Мъжът ти трябва да е на твоя страна, иначе няма как да се справиш.

# 62
  • Мнения: 540
Болен при бебето абсурд да пусна. Даже голямото дете на 9г6м разбираше и се съобразяваше, когато се разболее да стои в стаята си и да не се навира в бебето. Как е възможно възрастен човек да се набута болен при новородено?

# 63
  • Мнения: 832
Това за болен човек при новородено го разбирам. Сбъркали са и оттогава май не се е повтаряло, доколкото разбирам от написаното. Обаче младите майки са много чувствителни и се връзват на всяка дума. Защо свекървата е казала това, а не онова, защо е дала стотачка на детето и се е похвалила… Това са някакви пълни глупости.
 И аз като съвсем млада майка и снаха много се дразнех на свекървата за всичко. Вече не го правя и сме в добри отношения. Дори и нещо да ме подразни в нея, казвам си, че сме от различни поколения, имаме различни разбирания и така го оставям да отмине, без да се напрягам излишно и да го мисля. То и майка ми ме дразни понякога, какво остава за свекървата… 😀

# 64
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Е, как е възможно? Някои хора още вярват, че "настинка" се хваща от студено и стоене на течение. Въобще не им минава през ума, че това нещо е заразно.
Болен при бебето абсурд да пусна. Даже голямото дете на 9г6м разбираше и се съобразяваше, когато се разболее да стои в стаята си и да не се навира в бебето. Как е възможно възрастен човек да се набута болен при новородено?

# 65
  • Мнения: 5 096
Тия сто лева е срамно да кажеш, че си ги дал. Със сто лева, какво може да се купи или направи за едно дете?

# 66
  • Мнения: 2 843
Колко отчайващо е това,което прочетох. Виновна си ти мила мамо и мъжа ти . Как може НОВОРОДЕНО БЕБЕ  да позволиш да е в една къща с болни и още повече да го гушкат. Какво ви става бе хораа. Моя е на 1,4 г и изпадам в ужас ако има някой болен около него а какво остава за новородено бебче . Мъжа ти е пълен мухльо да се расърди ,че и да откаже помощ за детето . А хората ,които изтъкват колко и какво са дали независимо дали е на бебе или на възрастен то те са комплексари очакващи цял живот да си благодарен за тази СТОТАЧКА ! Ама моля ви се ,какво са 100 лв в днешни дни ,купиш 2 пакета памперси и край. Поставяш свекървата на мястото си ,имам лоша свекърва и такива теми ги взимам присърце. Спри да си мълчиш и казвай това ,което мислиш,иначе рискуваш здравословните ти проблеми да се задълбочът. Живях 2 м при свекърите и тая жена всеки ден си намираше причина да се заяде с мен. Мъжа ти ако се сърди то това нее твоя мъж ! Наистина много се ядосах като прочетох,че сте оставили болни с новородено ,тъпаците в случая сте ти и мъжа ти,че сте го позволили ,не проумявам как може да позволите такова нещо . На твое място веднага щях да се развикам как може да лъжаш ,че са здрави и да стоят на страна от детето . А ако има къде да отида щях да отида някъде докато оздравеят ,това е пълно безобразие Новородено и болни,ужас!!! Бих ви препоръчала ако сте в техния дом и нямате възможност да си купите собствен да отидете на квартира ,ние в момента сме на квартира а сме в един град с свекървата ,която живее в огромна къща,но аз предпочитам да съм спикойна пред това да живея така както каже тя !

Общи условия

Активация на акаунт