Дават ли ви направления за специалисти?

  • 1 449
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Elfi
Могат, ако са им свършили направленията...


Това е много тъпо, защо отпускат еднакъв брой направления на лекари с малко и лекари с много пациенти!?

не отпускат еднакъв брой...определя се индивидуално за всеки лекар...

# 16
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Elfi
не отпускат еднакъв брой...определя се индивидуално за всеки лекар...


Е, защо тогава им свършват? Ами ако имат просто повече хора за направления, не могат ли от Здравната каса да си изискат, да не можеш да отидеш на специалист, защото просто няма направление ми се струва ужасно глупаво

# 17
  • Мнения: 4 414
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Elfi
не отпускат еднакъв брой...определя се индивидуално за всеки лекар...


Е, защо тогава им свършват? Ами ако имат просто повече хора за направления, не могат ли от Здравната каса да си изискат, да не можеш да отидеш на специалист, защото просто няма направление ми се струва ужасно глупаво


ами глупаво е...трябва да се разболяваш само в началото на месеца...но затова не са виновни джипитата, а някои, който е измислил системата...нашата ЛЛ твърди, че има 800 пациенти, за които и се полагат 60 направления/може и 80 да бяха, все тая/...е това, ако не е простотия!

# 18
  • Мнения: 390
Никога не бях искала направление (не ми се е налагало).
Но преди седмица ми се наложи и но не ни дадоха.  Детето ми три вечера подред вдигаше 40 градуса температура без да знае никой от какво. Накрая предположиха, че е от едното уше. Било леко възпалено. Изписаха ни антибиотик, но направление йок. След третата нощ в която като станах в един часа да си видя детето дали е добре (оказа се че е с темтература 40,6) и се обаждам на педиатърката сутринта да й кажа и че искам направление за специалист и евентуално ако се наложи да се пуснат и изледвания за да разберем адже ба от какво тази висока t , тя ми казва "Нека да изчакаме дали ще подейства антибиотика". Бях бясна. Ами ако не беше подействал.
После от майка ми разбрах, че имат ограничения за направленията. Направо се  #Crazy . Поредната глупост в скапаната ни държава.

Общи условия

Активация на акаунт