Помощ за оправяне на грозно лице

  • 2 402
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Ходих на два дерматолога да си оправя кожата - изглежда стара и тук таме ми излизат големи пъпки само по челото и слепоочията - но са подкожни основно и седят с дни. Другаде нямам, но самата кожа е гадна навсякъде по лицето ми - чувствам, че изглеждам по-стар отколкото трябва да съм, а съм мъж на 27.

Ходих на два дерматолога - изписаха ми скинорен и още един антибиотик за пъпките, но няма ефект - даже по-зле сякаш.

Хидратиращият крем, който ползвам също не изглежда да помага, но той е най-обикновен.

По принцип ако някой може да ми препоръча най-добрият дерматолог в Пловдив ще съм много благодарен, но ако няма такъв съм склонен да ида и до София.

Просто ми трябва дерматолог, който да направи лицето ми да изглежда чисто - не бузите да са ми чисти, а по челото да имам видими пъпки. Както и да напрвя така, че кожата ми да не изглежда по-възрастна отколкото е.

Другият проблем, който отново съм виждал само при мен е, че - не ми излизат чак толкова много пъпки, но като ми излезе една - няма махане - голяма, подкожна, нито може да се изстиска, нито да изчезне, седи там цяла вечност (поне месец) - това не е нормално. Какво не ми е наред, та имам толкова проблеми? Възможно ли е да идва от някакъв друг здравословен проблем - не пия, не пуша и ям здравословно. Даже взимам витамини и омега 3 уж кожата да е по-подхранена и овлажнена.

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 4 009
В половината случаи пъпките са поради комплексен здравословен проблем, а не повърхностно дерматологичен. Идете при личния за да ви пусне изследвания и даде направление за ендокринолог.

# 2
  • Мнения: 25
В половината случаи пъпките са поради комплексен здравословен проблем, а не повърхностно дерматологичен. Идете при личния за да ви пусне изследвания и даде направление за ендокринолог.
Пусках си изследвания, всичко е наред. Даже щитовидна жлеза ми пускаха и е ок. Отделно си пусках тестостерон и пак беше ок.

На ендокринолог не съм ходил. Дали това ще е отговорът? Ако някой може да препоръча за Пловдив най-добрия?

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 19:55 от aworriedman

# 3
  • Мнения: X
Пробвай медицинска козметика не кремчета за няколко лева.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 067
На моя син излизаха такива гадни пъпки, изследванията бяха в норма, дерматолозите казват едно и също: Диета- без захар и млечни; Пиене на Цинк и Вит Е,  Мазане с  лекарства като Скинорен, за тях имай предвид че трябва поне няколко месеца да ползваш за да видиш има ли ефект

# 5
  • София
  • Мнения: 1 445
Правили ли са ви изследване за кожни акари (демодекс)? Щом пъпките са подкожни и ситни е възможно да имате.

# 6
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Това принципно няма да реши проблема, но помага локално.
Използвам ето тези лепенки на Балеа, слага се на мястото вечерта и на сутринта пъпката е почти изчезнала

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 4 067
Големите подкожни пъпки са кистозно акне,  имала съм на младини такива, там не помага мазане с нищо, защото кистата е под кожата, мястото е подуто и възпалено дълго време, но пъпка не избива, нито можеш да я изтискаш или да я намажеш с нещо за завехне, по принцип лекарите казват, че е хормонално такова акне

# 8
  • Мнения: 1 252
Лицето ти не е грозно, а имаш проблем с кожата и прекалено негативна настройка. Кожата е отражение на хранене, начин на живот, цигари....Провери в Пловдив има дерматология, който третира лицето с лазер. Вероятно е скъпо, но би освежило и подобрило вида на кожата ти.

# 9
  • Мнения: 2
Аз съм много доволна от Lege Artis - имат кабинети в София и Стара Загора: https://www.legeartisbg.com/

Бях ходила преди време, защото кожата ми беше адски дехидратирана и кремът, който ползвах не помагаше. Бяха почнали да ми се образуват и преждевременни бръчки. Отделно, че ми излизаха пъпки и когато отидох при тях, имах ситни пъпчици около носа и устата, които просто не се махаха.

Отидох в кабинета им в София, при д-р Христозова, и бях очарована. Прегледа ме и се оказа, че положението не е толкова трагично колкото си мислех.

Основното, което ми "изписа" беше по-качествена медицинска козметика и ме инструктира как да я ползвам + каза да не пия фрешове и ако искам смутита - най-много веднъж на седмица и задължително с прясно или кисело мляко (защото само сок без фибри предизвиква рязко повишаване на кръвната захар, което води до един куп проблеми и ми беше назначила тест за диабет, за всеки случай).

Режимът (който се превърна в рутина) е:

1. Вечер

- почистване на лицето - може да видиш нещо от марки като Avene или Bioderma
- може да сложиш някакъв серум, ако искаш - примерно на The Ordinary хиалуронова киселина или сквален, за да се хидратира по-добре
- крем или емулсия, в зависимост от вижда кожа

2. Сутрин

- само измиване  с вода
- крем/емулсия (зимата)
- слънцезащитен крем (50ти фактор - може да видиш пак на Avena/Bioderma или аз сега ползвам на La Roche Posay Shaka Fluid. Това се слага всеки ден, независимо дали е лято или зима, защото слънцето предизвиква 90% от бръчките)

В началото ми се струваше прекалено, но доста бързо почнах да виждам резултати и все още следвам стъпките. Само променям продуктите от време на време. Кожата ми се изчисти и бръчките почти изчезнаха.

За подкожни пъпки не знам нищо, но съм сигурна, че лекар ще може да ти даде повече информация.

Дано това беше полезно и успех!

# 10
  • Мнения: 192
В повечето случаи натрупването на пъпки е в резултат на мазни храни при мен. Салам, мазно месо и т.н.
Може и при теб да е така. Подкожните пъпки се чистят с разтваряне с игла или инструмент.
Повечето проблеми при мъжете са защото те не се мият като нас. Сутрин и по време на душ само се поливат, а жените търкат мръсотията. Някои ползват сутрин сепум, след това изчистващ продукт.
Ако порите се разширят и дори да се изчистят професионално и след това ако не се къпете добре ш не ползвате козметика.
По принцип мъжете почват да се заглеждат в проблеми когато намерят спътница. Така ли е при вас?
Аз си опрявям пъпките на мъжа ми, основно бели и черни.
На носа пачове черни и маска. Сега нашумя маска течна която се маже и става като лист и изкарва доста черни точки.
Намерете добър козметик той ще ви каже как да се грижи за кожата. Ще ви препоръча ш козметика. Понякога не на всеки едно нещо се приема еднакво.
Черни точки се чистят със специални инструменти, може и в къщи, напарвате се и почвате.
Ако е акари за което първи път чувам то трябва да си спал по корем и при това сега трябва да купиш нова възглавница. Чух наскоро че и паразитите по ушите на кучетата и котките дразнели кожата. Не вярвам да е това.
Успех. Приложи снимки.

# 11
  • Мнения: 5 903
Пробвай медицинска козметика не кремчета за няколко лева.
А какво точно означава “медицинска козметика”? Въпросът ми е риторичен, защото едва ли можеш да ми отговориш логично.
А относно темата: едва ли лицето ти е грозно! Козметика няма да ти препоръчам, нито лечение. Защото не съм лекар. Помогнах на дъщеря ми със съвети да изчисти кожата си. Но, на никого другиго не бих си позволила да давам съвети. Единственото, което мога да ти дам като съвет е, да промениш начина си на хранене и на живот. Другите съвети можеш да ги получиш от адекватни професионалисти.

# 12
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Имах същия проблем, само че в областта на брадичката. Около цикъл се появяваха твърди, подути и болезнени подкожни пъпки. Няма шанс да се третират по никакъв начин. Дори и в пубертета не съм имала такива проблеми с акне.
Подариха ми серум с ниацинамид на revolutionary skin и за мое най-голямо учудване още след седмица имах значително подобрение без нито една пъпка.
 Пробвах идентичен и на the ordinary. Също е добър, но сякаш първия сякаш повече  озарява кожата ми. За продукти около 20 лв ми се виждат направо чудодейни. Вече почти 4 месеца не ми се е появявала нито една подкожна пъпка, а сякаш и черните точки в Т зоната намаляха.
Пробвай някой продукт с около 10% ниацинамид. Като свикне кожата може да увеличиш концентрацията. Revolution мисля, че имат 15 и дори 20% серум. За тези пари нищо не губиш.

Общи условия

Активация на акаунт