Отговори
# 630
  • Мнения: 1 818
Нинка,супер пост!
Кате,много черногледо,но май натам води сценарият
Обаче,любимата ми фраза "совите  не са това, което са" си остават на дневен ред при мен
Знаем го Гюнгер, ще ни завърти,омае така,че да се чудим откъде е дошло

# 631
  • Мнения: 848
Сейран каза, че откакто Ферит е влязъл в живота й се е превърнала в друг човек, станала е борбена и бясна, за какво ли аджаба.
Ако ефенди се излекува и аз ще го обичам. Сега е само плейбой в моите очи.

# 632
  • Мнения: 228
Невра беше избрана  без да има в заявката:  собственик на подходящ магазин

Да се залъгваме , че Ферит  не е женкар  ,а и  не може  да се справи   с бизнес инициативата си без магазина на Невра    е  самозаблуждаване

 Съгласна съм ,че Ферит не търси следващата изпепеляваща любов "а ла сейран"
 ,но  се нуждае  да  е влюбен/флиртува/  ,защото само, когато вижда влюбени в него очи се чувства жив.
Сеиран  видя /за разлика от фандома/ веселото му усмихнато лице ,когато е с Невра и осъзна,че това щасливо лице  тя не го виждаше .

Язък за простосмъртните, погубени от плейбоя, дават му го оня живец, ама не му стига, щото още не е тръгнал против природата си.
Простосмъртните  не трябва флиртуват с плейбои /като Сейран/
Сейран  знаеше ,че е женкар ,а и той  и заяви ,че  има нужда да излиза с Аби , за   да подиша атмосферата в нощни клубове   и флиртове
Ферит  показваше и казваше на Пелин  ,че само се забавляват и няма да се ангажира с нея
Защо Сейран и Пелин поискаха да  го променят и  да му поставят хомот ?
Затова  Ферит поръча и  избра Невра ?
Защото  тя  не би трябвало  да  изисква   от него нещо ,което сам не е поискал да даде


Идеята беше за голямата любов на двама млади, събрани в брак по неволя, но открили любовта и смисъла.
 Голяма каша стана.

И аз повярвах ,че насилствения брак ,ще е основата на сценария ,но все повече се убеждавам ,че Заглавието  е  определящото

# 633
  • Мнения: 848
Невра беше избрана  без да има в заявката:  собственик на подходящ магазин

Да се залъгваме , че Ферит  не е женкар  ,а и  не може  да се справи   с бизнес инициативата си без магазина на Невра    е  самозаблуждаване

 Съгласна съм ,че Ферит не търси следващата изпепеляваща любов "а ла сейран"
 ,но  се нуждае  да  е влюбен/флиртува/  ,защото само, когато вижда влюбени в него очи се чувства жив.
Сеиран  видя /за разлика от фандома/ веселото му усмихнато лице ,когато е с Невра и осъзна,че това щасливо лице  тя не го виждаше .

Язък за простосмъртните, погубени от плейбоя, дават му го оня живец, ама не му стига, щото още не е тръгнал против природата си.
Простосмъртните  не трябва флиртуват с плейбои /като Сейран/
Сейран  знаеше ,че е женкар ,а и той  и заяви ,че  има нужда да излиза с Аби , за   да подиша атмосферата в нощни клубове   и флиртове
Ферит  показваше и казваше на Пелин  ,че само се забавляват и няма да се ангажира с нея
Защо Сейран и Пелин поискаха да  го променят и  да му поставят хомот ?
Затова  Ферит поръча и  избра Невра ?
Защото  тя  не би трябвало  да  изисква   от него нещо ,което сам не е поискал да даде


Идеята беше за голямата любов на двама млади, събрани в брак по неволя, но открили любовта и смисъла.
 Голяма каша стана.

И аз повярвах ,че насилствения брак ,ще е основата на сценария ,но все повече се убеждавам ,че Заглавието  е  определящото

Какво друго може да ни "покаже" историята на "Женкарят от имението", освен ако няма продължение.
Защо Сейран и Пелин поискаха да  го променят и  да му поставят хомот ? ...защото след това й създаде (на Сейран) илюзията за такава възможност.
Феро още не е осъзнал, че и той е простосмъртен.

# 634
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 908


Ох, тези снимки на Мерт ми напомниха за разговора на Феро и новата. Какви дрехи обичал да носи... Туркините са ги насолили яко заради тези реплики Joy

# 635
  • Мнения: 2 320


Ох, тези снимки на Мерт ми напомниха за разговора на Феро и новата. Какви дрехи обичал да носи... Туркините са ги насолили яко заради тези реплики Joy

Аз това съм го пропуснала.. къде и говори какви дрехи обича да носи в колата ли?

# 636
  • Мнения: 22 189
Кирилова, преди това, в кафето. Невра му каза, че била за него голям размер риза и той отговори, че обича да носи свободни дрехи Grinning Имаше и още от сорта, разбира се Smirk

# 637
  • Мнения: 156
Интересно ми е как Шехмуз е на страната на Кязъм, но дъщеря му живее при Корханите. Разбирам, че е за да има интрига с Кая и Суна, но е домислено. Според мен този сценарий не е на Гюнгер, други доминират над неговите идеи.
Отделно си спомних как в първи сезон Сейран не можеше да излезе от портата на имението и как валяха въпроси кой къде е и къде отиваш, а сега е хан. И Пело отиде в мола и видя с очите си как 'работи' Ферит, дали онзи ред в дома не е бил, за да имат свобода на действие Орхан и деде?

# 638
  • Мнения: 3 471
Цитат
Кате,много черногледо,но май натам води сценарият
VAL, за мен ориентир от самото начало е заглавието на сериала. Рени го преведе като "рибарче". Е, аз прочетох за тая особена птица и разбрах, че е рядко красива, цветна ("тюркоазен снаряд" или син "пламък" я наричат); гнезди нависоко край водните басейни; с упоритост и сила защитава жизнено важната си територия и влиза в схватки на живот и смърт за нея; „Много са шумни и всичко живо разбира, когато идват - казва Хамилтън Джеймс. - Струват ми се доста арогантни."; само през брачния сезон настъпва примирие между половете; води самотен живот през по-голяма част от годината. Имайки предвид това, преводът е точен, а аз не формирах очакване, че бракът може да доведе Ферит до спокоен и щастлив, брачен живот.
От самото начало възприемам Ферит като една от многото интерпретации на Дон Хуан. И знам, че в нито една от тези интерпретации (даже и в тази на Моцарт, наречена комична опера) щастлив край от сорта на "и заживели щастливо" няма. Има борба на потърпевшите от него жени и тъжен край за героя.
Така че... черногледо за мен би било Сейран, попадайки в тая "месомелачка" на авторитарното семейство, да се смири. Simple Smile Видяхме как си отиде Фуат, видяхме и в какво се превърна Орхан, видяхме как беше изхвърлена без багаж Гюлгюн ... За слугите не говорим. Историята на Латиф още не е напълно ясна, но е ясно, че той се е опитвал да съвместява слугата с независимия творец. Това се опитва и Ферит, но краят и за двамата ... не го виждам щастлив. Халис не се предава и прозря и игричката на Ферит, той е кукловодът.

# 639
  • Мнения: 1 190
Aз вече определени постове чета тук...
По-смисленните...
Другите ги подминават направо 😄
Сори ама аз нямам розови очила и никой не боготворя, защото гледам реално на нещата...
Започват едни споренки.. и направо колкото е тегав сценария тук го правим още по тегаво с празни приказки и изказвания...

Само едно зрънце има, което се вмъкна ненадейно и мъти водата.
Определено е дразнещ всеки пост от нея-
Не знам как не разбра негативното отношение на всички, но продължава упорито.
Мълчах до тук, но не се издържа.
Смятам да се оттегля от темата. И преди съм участвала в други теми и по същата
причина  реших да се махна.
Започне се приятно и ненадейно се появи дразнител и съсипе всичко.
Приятна вечер от мен и благодаря за вниманието на останалите.
Ще продължа само да следя сериала и по специално развитието на Сейран и Ферит.

# 640
  • Мнения: 1 131
Тц ,защо обръщате внимание всички? Игнорирайте

# 641
  • Мнения: 4 697
Да опитам да сменя темата от последните два-три поста.

Момичета, снощи като гледах сцената между Кязъм и Зерин, с оглед спойлерите, си го представих как ще реже лук той занапред 😂😂😂

# 642
  • Мнения: 788
То за какво ли не го насолиха вече  Феро/Мерт В момента сценарият е такъв , че най-много е ощетен героят на Мерт От икона стана лайно
Може и да гледам друг сериал , но такъв похотливец и неистов Ат като описаният от някои тук  Ферит,  не видях за 54 серии  Сори , ама това са фантазии по снимки ( серии)
Изгледах серията Не видях особен смисъл от срещата на Сейран и рибата А и от сцената с клоуна Сейран можеше да види всичко това и без маската на грима

Не разбрах мотивът на Орхан да похищава/убива Кязъм ??
Друг е въпроса за това , че Шанлъ нямат свой дом Защо са при Шахмуз и как Сейран и не реагира -какво по дяволите правят родителите и в дома на този човек с майката на рибата , която в сезон 1 унижи собствената и майка 

stasha_s  , остави и там триъгълник се заформи Joy

# 643
  • Мнения: 1 131
Да опитам да сменя темата от последните два-три поста.

Момичета, снощи като гледах сцената между Кязъм и Зерин, с оглед спойлерите, си го представих как ще реже лук той занапред 😂😂😂

Есме щеше да му помогне

# 644
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 908
Кате, заглавието не го преведох аз, но в речника така пише Grinning

Скрит текст:
Не е задължително заглавието, на което и да е произведение, да се превежда буквално. Пример в това отношение е "Чучулигата". Буквално на български трябва да е "Мушитрънче", но са поискали специално разрешение от Решат Нури Гюлтекин, за да го преведат на български по друг начин... Така че дали е "Рибарче", "Женкарят от имението на брега" или "Златно момче", зависи от преводачът и съдържанието на произведението.

Общи условия

Активация на акаунт