Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 7

  • 25 136
  • 523
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 36
Здравейте!
Въпрос към компетентните по темата:
Знаете ли в Амалфи,до църквата и по-точно от дясната и страна(като застанеш срещу нея)да има вход към асансьор,който се изкачва на върха на планината?

# 76
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 264
продължавам да чета и вече леко се плаша.
* имам усещането, че тия три дена няма да стигнат.
** притеснявам се, че може да сме намерили квартира в неподходящ квартал.
*** и за пътуванията с градския транспорт....

има ли нещо като move it там? да показва маршрут, най-близки спирки...
имат ли убер?

# 77
  • Мнения: 1 266
Здравейте. Октомври бяхме за първи път в Бари. Толкова места не успяхме да видим в района и толкова ни хареса зоопарка във Фазано, че в петък тръгваме пак. Предишното ходене до зоо беше голямо приключение. Влак, автобус, после пеша и накрая ни качиха почти на автостоп до парка. Таксита нямаше. Обратно ни извикаха такси от касите на зоопарка. Този път искам да наемеме кола. Обаче нямаме кредитна карта. Знаете ли може ли от някоя фирма да наемем срещу депозит или дебитна карта? Ще спим близо до гара Централе. Може ли от там да се наеме или само от летището?

# 78
  • MJF
  • Мнения: 334
Здравейте, отново,

Аз съставих плана доколкото е възможно и според това, което четох тук.
Потегляме на 29-ти този месец.
Ще се радвам да помогнете със съвети относно програма и твърде амбициозна ли е или е изпълнима.
Всички градчета ми изглеждат много красиви, но вероятно нещо ще трябва да отпадне. Ако трябва да съм честна след всичко изчетено и изгледано, може би бих жертвала Матера, за да разпределя времето за останалите места. Изглежда ми най-далече от нашия вкус.
Имаме 5 нощувки в Бари и 4 пълни дни за обиколки и съм разписала така.

1 ден - Арберобелло - Лакоротондо - Мартина Франка
2 ден - Полиняно а Маре - Монополи - Остуни
3 ден - Отранто - Лече

И въпросът е какво да преразпределя за ден 4, за да олекотя предходните маршрути?
Дайте ми съвет как да комбинибирам последният ни ден, ако отпадне Матера, така че да можем да се насладим на всичко без да бързаме. Simple Smile

Четох, че за Арберобелло е най-удачно с автобус. И останалите градчета до него ли посещаваме с автобус?

Също имам въпрос относно споменатата назад три или пет дневна карта - за кое можем да я използваме, тъй като финално не успях да си изясня, а искаме да си купим такава?
Не ми е за цел да пестя пари, а за удобство при закупуване на билетите, тъй като сме две сами жени и с толкова обикаляне и транспорт нямаме опит. Обикновено използваме гидове, хора като Илиян или Uber и така самостоятелно се притеснявам да не изпуснем нещо или някой влак. Картата би ни била улеснение и с това, че не трябва предварително да купувам билети за отделните маршрути. Предполагам, че с нея директно се качваме на влаковете.
И последно питане в неделя ще имаме ли проблем с транспорта?

Последна редакция: вт, 06 фев 2024, 18:21 от FugeeLa

# 79
  • Мнения: 332
Здравейте, отново,

Аз съставих плана доколкото е възможно и според това, което четох тук.
Потегляме на 29-ти този месец.
Ще се радвам да помогнете със съвети относно програма и твърде амбициозна ли е или е изпълнима.
Всички градчета ми изглеждат много красиви, но вероятно нещо ще трябва да отпадне. Ако трябва да съм честна след всичко изчетено и изгледано, може би бих жертвала Матера, за да разпределя времето за останалите места. Изглежда ми най-далече от нашия вкус.
Имаме 5 нощувки в Бари и 4 пълни дни за обиколки и съм разписала така.

1 ден - Арберобелло - Лакоротондо - Мартина Франка
2 ден - Полиняно а Маре - Монополи - Остуни
3 ден - Отранто - Лече

И въпросът е какво да преразпределя за ден 4, за да олекотя предходните маршрути?
Дайте ми съвет как да комбинибирам последният ни ден, ако отпадне Матера, така че да можем да се насладим на всичко без да бързаме. Simple Smile

Четох, че за Арберобелло е най-удачно с автобус. И останалите градчета до него ли посещаваме с автобус?

Също имам въпрос относно споменатата назад три или пет дневна карта - за кое можем да я използваме, тъй като финално не успях да си изясня, а искаме да си купим такава?
Не ми е за цел да пестя пари, а за удобство при закупуване на билетите, тъй като сме две сами жени и с толкова обикаляне и транспорт нямаме опит. Обикновено използваме гидове, хора като Илиян или Uber и така самостоятелно се притеснявам да не изпуснем нещо или някой влак. Картата би ни била улеснение и с това, че не трябва предварително да купувам билети за отделните маршрути. Предполагам, че с нея директно се качваме на влаковете.
И последно питане в неделя ще имаме ли проблем с транспорта?
Матера е впечатляваща, лесна за организиране и Ви я препоръчвам горещо. По път отбиване в Алтамура е добра възможност, защото се прави смяна на влаковете, а градчето е вълшебно и известно с хляба на Алтамура - никога и никъде по света не съм яла по-вкусен хляб.
По отношение на останалите планирани дни - не бих включвала повече от две градчета на ден, особено без автомобил и ако искате да се насладите на атмосферата им.
Ние сме били с кола в Пулия и Базиликата за повече от седмица и затова не мога да преценя придвижването с обществен транспорт, но на 23 този месец летя с майка ми натам и ще бъдем без кола до 28. Купила съм билети за влак от https://www.trenitalia.com/ за Матера, Лече и Полиняно, за Отранто ще е с регионален автобус от Лече, където имаме две нощувки. Алберобело никак не ми е интересно, бих препоръчала Cisternino, но сърцето ми е в Локоротондо, където ние останахме за четири нощувки. Вечерите са вълшебни. Мартина Франка също има специфична атмосфера.
За да олекотите втория ден може да изберете между Полиняно и Монополи, а в Остуни гарата не е удобно разположена спрямо историческия център.

Последна редакция: вт, 06 фев 2024, 18:53 от Kepeva

# 80
  • Мнения: 39 575
Добри, като не ви стигнат ще повторите.

# 81
  • София
  • Мнения: 5 301
3 / 5 дневната карта ще можете да ползвате само за Бари - Лече и Бари - Полиняно - Монополи - Остуни от споменатите и само с регионални влакове.

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 6 177
Аз също ще препоръчам от първия ден нещо да отпадне. Иначе е едно препускане. Още повече, че ще спите в Бари, а транспортът не е много удобен за комбинация на трите града. Пиша го, защото и аз планирах и Мартина Франка, но впоследствие се отказах заради късното връщане в Бари - нямаше удобен транспорт.
Останете си на Алберобело и Локоротондо, но внимавайте на връщане да застанете на правилната спирка на автобуса за Бари от Локоротондо.
За картите - сметнете добре дали няма да ви е по-изгодно с единични билети. Лесно се купуват през сайта на Трениталия.
Матера много си струва, ама трябва да жертвате някой от другите дни...
Лече можете да комбинирате с Монополи и Полиняно.
Ако полетът ви е следобед, за Бари можете да оставите една вечер и един предиобед.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 536
Здравейте,
предстои ни пътуване до Бари в периода от 30 април до 4 май.
Ще бъдем четирима възрастни и едно дете.
Обмисляме вариантите за придвижване по обичайните места и маршрути, които тук най-често се споменават и май ще се окаже по - удачно да наемем кола.
Признавам, не съм изчела всички теми назад, но ми се иска някой да сподели скорошен опит с наемането на кола. Доколкото видях мнения в по - старите теми, най-добрият вариант е наемане на кола през букинг примерно само базовия наем и вече на място сключване на застраховка пълно каско със самия оператор на услугата. Така ли е? Притеснява ме това блокиране на депозит и неговото връщане после, евентуално начисляване на някакви скрити такси и т.н.
Също дали лесно се намират места за паркиране, може ли аз с моите документи и кредитна карта да сключа договора, а в последствие мъжът ми да шофира и други такива въпроси свързани с наемането, които може би в момента ми убягват.
Всякакъв опит ще ми бъде от полза за което благодаря предварително!
Следя и аз за полезни съвети за наемането на кола. От Букинг или друг сайт е по-добре?

# 84
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 264
Добри, като не ви стигнат ще повторите.

точно от такова подбутване имах нужда Simple Smile
значи първото ходене го приемаме за предварително проучване и набелязване на цели за следващия път. Simple Smile

# 85
  • Мнения: 39 575
Моя съвет е да пропуснеш Казерта.
По дни Алмафийското крайбрежие, Капри и Помпей и/или Везувий. Стигат точно три дни.

# 86
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 264
а арагонския замък?
до него и до казерта  стигнах в предната тема Simple Smile

# 87
  • Мнения: 39 575
Тук друг да помогне.

# 88
  • София
  • Мнения: 641
а арагонския замък?
до него и до казерта  стигнах в предната тема Simple Smile
Според мен няма да имате време, аз също мислех повече неща, но на място е съвсем различно… А и каква по-добра причина пак да се върнете:)


# 89
  • Мнения: 245
Здравейте,
предстои ни пътуване до Бари в периода от 30 април до 4 май.
Ще бъдем четирима възрастни и едно дете.
Обмисляме вариантите за придвижване по обичайните места и маршрути, които тук най-често се споменават и май ще се окаже по - удачно да наемем кола.
Скрит текст:
Признавам, не съм изчела всички теми назад, но ми се иска някой да сподели скорошен опит с наемането на кола. Доколкото видях мнения в по - старите теми, най-добрият вариант е наемане на кола през букинг примерно само базовия наем и вече на място сключване на застраховка пълно каско със самия оператор на услугата. Така ли е? Притеснява ме това блокиране на депозит и неговото връщане после, евентуално начисляване на някакви скрити такси и т.н.
Също дали лесно се намират места за паркиране, може ли аз с моите документи и кредитна карта да сключа договора, а в последствие мъжът ми да шофира и други такива въпроси свързани с наемането, които може би в момента ми убягват.
Всякакъв опит ще ми бъде от полза за което благодаря предварително!
Следя и аз за полезни съвети за наемането на кола. От Букинг или друг сайт е по-добре?

Здравейте!
Освен в booking може да погледнете и в discovercars.com; rentalcars.com; carjet.com. Това са търсачки на принципа на букинг. Задавате си параметри, които на вас ви изнасят - напр. ценови диапазон; клас на колата; марка на колата; предпочитана фирма отдаваща колата, кредитна или дебитна карта, по която ще Ви блокират депозита, място различно от летището, от което да вземете колата, ако се предлага - гара, офис в града и т.н. За малките деца са необходими столчета като е у нас, но в повечето случаи се заплащат допълнително, както и правото втори шофьор да управлява колата. След като си харесате даден автомобил разглеждата какви са условията за отдаването му. Проверявате какъв е депозитът, какво би било  самоучастието Ви при щета или кражба на автомобила. Сега, за последните две е добре да се сключи застраховка или на място с конкретната фирма или т.нар. външна застраховка. Външната застраховка със застраховател може да я сключите през търсачката, обикновено винаги се предлага от нея - частична, пълна и т.н. Аз лично правя външна застраховка, т.к. ми е финансово по-изгодна, а върши същата работа, както и тази през фирмата.(До сега не ми се е случвало да я ползвам, пу,пу! Simple Smile)
По отношение на кредитната карта - повечето фирми предпочитат да работят с кредитни карта. Някои от тях за една дестинации позволяват само кредитна карта, а за друга кредитна и дебитна. Задължително условие е шофьорът да е картодържателят. Само той може да кара, освен ако не  се плати за допълнителен шофьор. Не може напр. кредитната карта да е на името на лицето X, а шофьор да е лицето Y. Онлайн плащане на резервацията може да го извърши и друг. Депозитът, ако няма някаква щета се освобождава до няколко дни. Януари в Бари ни го освободиха още преди да стигнем на гейта.
Мисля, че това е в общи линии. Може да изглежда ужасно трудно и сложно, но не е. Поиграйте си с търсачките и ще се убедите.

Общи условия

Активация на акаунт