Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 7

  • 28 125
  • 567
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 416
Юли в Неапол е самоубийство.
Ужасна жега.

Юли и август като цяло в Италия е ад, освен ако не става въпрос за Доломитите. Или евентуално за плаж основно, но с всичкия този народ и тълпите от туристи, които ти снимат з@дника за семейния албум (на прима виста ми излиза в ума Позитано и плажуващите по Крайбрежието като цяло).... Навсякъде е 40+, а заради типичните каменни сгради навсякъде, вкл. каменни пътища на много места, усещането е за около 50. Да не говорим, че половин Европа се изсипва в Италия през тези два месеца. Били сме на Ботуша общо 20+ пъти, през всички месеци. Юли и август е преживяване, което не се забравя Joy

# 481
  • Мнения: 24
А около 10 септември поносима ли е температурата?

# 482
  • Мнения: 1 416
А около 10 септември поносима ли е температурата?

Любимият ми период за Италия е средата на март до средата на май и от средата на септември до средата на октомври. Макар, че през годините декември също доста ми харесва. Били сме в Рим, Венеция и Милано тогава - перфектно време. Конкретно по Амалфийското крайбрежие бяхме началото на май и вече беше лудница и жега. Имаше и плажуващи на плажа в Позитано, както и тълпи с туристи, които се снимаха около тях Simple Smile

# 483
  • Бургас
  • Мнения: 6 240
Неапол и Амалфийско крайбрежие съм обикаляла през ноември. Перфектно време около 20 градуса и няма тълпи.
Но може да се хване и дъждовен период.
В Бари през януари също беше хубаво.
Не обичам жегите и тълпите, оттук-нататък ще ходя през зимните месеци.

# 484
  • Мнения: 1 416
Да, именно заради дъждовете не споменах втората половина на октомври и ноември. На два пъти се случи Венеция да е под вода края на октомври и валяха такива проливни дъждове, че почти не излязохме от жилището на девер ми (живее в района). Иначе сега през април ни валя много сладък лек дъждец в Лече, беше много приятно и освежаващо, а и намалява потока от туристи Simple Smile Съгласна съм за зимните месеци, все по-симпатични ми стават Simple Smile

# 485
  • Мнения: 7 234
И до средата на юни е подходящо времето, не е още нетърпимо горещо, например средата на май тази година си беше хладно, дори в Южна Италия. И през декември ми е харесвало, а също през февруари и март (защото няма много туристи), най-силен дъжд ме е валял в средата на декември в Рим, но като изключим това, времето беше прекрасно. През септември - след десети, октомври и ноември също е подходящо. Бих избегнала юли и август само, не че не съм била  и тогава.

# 486
  • София
  • Мнения: 525
Бях питала, но не си намирам в бележки. От    Алберобело до Полиляно как се стига? Благодаря предварително. В момента сме в автобуса до Алберобело Simple Smile

# 487
  • Мнения: 1 192
Има автобус от Алберобело до Монополи и после влак.

# 488
  • София
  • Мнения: 2 511
От часа на кацане (около 20.30) колко време да предвидя до качване а влака? Искам да взема билети онлайн и се колебая 21.30 дали е ок.

Благодаря

# 489
  • Мнения: 1 883
От часа на кацане (около 20.30) колко време да предвидя до качване а влака? Искам да взема билети онлайн и се колебая 21.30 дали е ок.

Благодаря
Ако полетът ви е навреме, 21.30ч е добре. С полета на Уиз ние кацнахме 20.15ч и докато минем през WC багажът ни беше дошъл на лентата и в 20,45ч съвсем спокойно си хванахме шатъла.

# 490
  • Мнения: 58
Здравейте , моите вълнения са относно това че полета ни е късен и  кацаме , ако  всичко е наред в 22 :20 в Бари. Става въпрос за първи септември. Търся и не мога да намеря начин за придвижване, освен може би такси . Как стои въпроса и дали предварително трябва да заявим трансфер от мястото за настаняване? Благодаря на отзовалите се!

# 491
  • Мнения: 1 883
Здравейте , моите вълнения са относно това че полета ни е късен и  кацаме , ако  всичко е наред в 22 :20 в Бари. Става въпрос за първи септември. Търся и не мога да намеря начин за придвижване, освен може би такси . Как стои въпроса и дали предварително трябва да заявим трансфер от мястото за настаняване? Благодаря на отзовалите се!
Може да си поискате трансфер, вижте и кога има влак. Нашият хотел предлагаше трансфер срещу 30 евро до 4 човека и един куфар. Както писах по-горе, аз ползвах шатъл. В момента не намирам разписанието, но последният от летището посока Централна гара беше около полунощ.

# 492
  • София
  • Мнения: 2 511
От часа на кацане (около 20.30) колко време да предвидя до качване а влака? Искам да взема билети онлайн и се колебая 21.30 дали е ок.

Благодаря
Ако полетът ви е навреме, 21.30ч е добре. С полета на Уиз ние кацнахме 20.15ч и докато минем през WC багажът ни беше дошъл на лентата и в 20,45ч съвсем спокойно си хванахме шатъла.

Благодаря. Ние сме само с ръчен багаж, така че при очаквано кацане 20.15 мисля да запазя влак в 21ч.
Колебаех се дали е суматоха на летището Simple Smile Около 30-40мин ли пътува влака?

# 493
  • Мнения: 1 192
И ние сме с полет на Уиз ер, който каца в 20,15 ч.
Няма да запазвам предварително билети за влак или шатъл, все ще има с какво да се придвижим, евентуално и с такси.
Питането ми е след като се настаним в Бари и излезем из Стария град, ще е около 22 ч местно време,  дали ще има къде да вечеряме?

# 494
  • Мнения: 1 910
Разбира се, че ще има къде да вечеряте.
Даже има едно заведение пред което е пълно с народ на което работното време е от 19 до 1 през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт