👣 Августови бебета 2023 🤱 - тема 3

  • 19 240
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 277
Момичета, по колко плодово пюре давате следобед преди да има въведена каша?
Давах каша няколко дни, но се запича много и временно спрях.

# 31
  • Мнения: 21 280
Нашият е със зачервено дупе -много , от не навременна смяна на памперса.
Много ме е яд на себе си.

# 32
  • Мнения: 277
Лисичке, при нас се случи от определена марка пелени. Буквално за една нощ дупето беше пламнало.
Много помогна отвара от смрадлика, напоена на памучен тампон.
Хубаво се намазва дупето, изчаква се да изсъхне добре и тогава се маже с крем (ние ползвахме кортикостероиден крем, предписан от личната).
Проблемът се реши за 4-5 дена.

# 33
  • Мнения: 19
При нас се случи същото, но от много влажни кърпички. Явно оставаше мокро и се подсече. Смених ги с тези на Бебо и след няколко дни проблема се реши.

# 34
  • Мнения: 2 125
Баткото ми се е подсичал 2-3 пъти . Лятно време мисля беше. Помогна ни обливане с лайка след баня. А при смяна на памперс намазване с тампонче напоено с чай от лайка и смрадлика.
Минаваше за два дни

# 35
  • Мнения: 253
Здравейте, момичета! След няколко дни бебо ще стане на 5 месеца и реших да започна захранването. Днес реално му е третия ден и няма никакъв напредък. Първия ден изяде 2с.л., вчера едвам успях да му дам да изяде 4с.л. като половината пюре беше по лигавника. Днес категорично отказа и плюеше всичко. Започнах с пюре от тиква, което аз съм му приготвила. При някой друг има ли такива затруднения? Мисля да пробвам и утре последно и да му направя почивка 2-3 дни и да пробвам с пюре от морков. Моля, ако имате някакви съвети или препоръки да ги споделите!

# 36
  • Мнения: 76
При нас беше по същият начин в началото. Едва изяждаше няколко лъжици, плюеше и всичко беше по лигавника. Може да пробвате с готови пюрета от тиква или морков, мисля, че повече се харесват. Трябва консистенцията да е гладка и по възможност по-рядко в началото. И - не се отказвайте, ще стане по-добре. Започнах захранването на 4 м и половина.

Може ли да споделите някой стол за хранене, от който сте доволни?

Здравейте, момичета! След няколко дни бебо ще стане на 5 месеца и реших да започна захранването. Днес реално му е третия ден и няма никакъв напредък. Първия ден изяде 2с.л., вчера едвам успях да му дам да изяде 4с.л. като половината пюре беше по лигавника. Днес категорично отказа и плюеше всичко. Започнах с пюре от тиква, което аз съм му приготвила. При някой друг има ли такива затруднения? Мисля да пробвам и утре последно и да му направя почивка 2-3 дни и да пробвам с пюре от морков. Моля, ако имате някакви съвети или препоръки да ги споделите!

# 37
  • Мнения: 317
Здравейте, момичета! След няколко дни бебо ще стане на 5 месеца и реших да започна захранването. Днес реално му е третия ден и няма никакъв напредък. Първия ден изяде 2с.л., вчера едвам успях да му дам да изяде 4с.л. като половината пюре беше по лигавника. Днес категорично отказа и плюеше всичко. Започнах с пюре от тиква, което аз съм му приготвила. При някой друг има ли такива затруднения? Мисля да пробвам и утре последно и да му направя почивка 2-3 дни и да пробвам с пюре от морков. Моля, ако имате някакви съвети или препоръки да ги споделите!

Добавях АМ в пюрето първите дни, нищо не е отказвал до сега.

# 38
  • Мнения: 253
Благодаря! Утре ще купя еднокомпонентни пюренца от морков и от тиква. Ще пробвам да му дам домашно пюре от морков с АМ и вече, ако не се хареса минавам към купените пюрета докато свикне.
Странното беше, че първия ден всичко си изяде, а вчера и днес хич не му хареса.

# 39
  • Мнения: 424
Здравейте! 😇
Имам два въпроса: (все още не сме се захранили)
1. Първия ден на захранването колко трябва да се даде на бебето? Да речем морков?
Изчетох мн информация и навсякъде е различно. За първи ден някои казват само да вкуса, други казват половин чаена лъжица или една чаена лъжица, трети 2-3 лъжици (ама какви не знам).

2. Това ли е въпросната схема на Хип, по която се водите?

ПП: Има ли мами, които се водят по схемата, но да си ги приготвят сами пюретата?
Аз мисля така да подходя.

Благодаря предварително! 😊

# 40
  • Мнения: 1 332
Благодаря! Утре ще купя еднокомпонентни пюренца от морков и от тиква. Ще пробвам да му дам домашно пюре от морков с АМ и вече, ако не се хареса минавам към купените пюрета докато свикне.
Странното беше, че първия ден всичко си изяде, а вчера и днес хич не му хареса.
Не се отказвайте от домашните пюрета, по- вкусни са от нисшестените купени, и много по- качествени. Просто трябва да нацелите консистенцията, която бебето ще хареса. За по- добър вкус слагам 30 мл АМ на 1 бурканче и на върха на лъжичката кокосово масло или краве масло, зависи дали давам плод или зеленчук.

# 41
  • Мнения: 253
Xelly7 аз поразпитах мои приятелки и всичките ме посъветваха да дам 1-2 с.л. Започнах с 2 с.л. като не съм си поставяла за цел на всяка цена сина ми да ги изяде.
Аз мисля да се водя по схемата, но не толкова стриктно и много искам да му приготвям домашни пюренца.

Lilium, така е, домашното си е най-добре. Няма да се отказвам в никакъв случай! Имам голямо желание да му предлагам домашно приготвена храна. А колко течна трябва да е всъщност консистенцията, за да се хареса?

Мамита, може ли да споделите с какъв зеленчук започнахте и на колко време добавяхте нов към захранването? Също така колко често давате каши или плодови пюрета?

# 42
  • Мнения: 1 332
В началото давах по- рядко като боза пюре. Но с времето установих, че като е по- гъсто го харесва повече, така че, води се по детето. То ще покаже как го предпочита. Каша давам всеки ден за СЗ с плодово пюре или пасиран банан като кисел.

# 43
  • Мнения: 317
Първия ден дадох Тиква с АМ, около лъжичка, в следващите два дни увеличава количеството х2.  Следя схемата на ХИП, от там гледам следващия компонент на 3 дни вкарварвах различен зеленчук, като го смесвах с предишния. За седмица спрях да спалагам АМ, а за около 10дни засместих изцяло обедното хранене. За сега аз му готвя, скоро идва време за месно и пуешкото ще е купешко, пилешко ще му замръзя във форми за лед. (само това имаме домашно гледано).
Не е злояд, това много ми помага.

# 44
  • Мнения: 52
Аз следвам алгоритъма на др Ирина Владимирова и всеки ден давах нов зеленчук. Започнах миналия понеделник с пащърнак. Ползвам купешки пюрета, защото имат контрол на качеството и нямам домашни зеленчуци.
Единствено направих домашно пюре от картоф във събота и изобщо не му хареса.
След пюрето на обед му давам да суче, не добавям кърма в самото пюре.
Вчера изяде почти цяло бурканпе 125 мл от тиква на Хип.
Запопнах с 2-3 бебешки пластмасови лъжички и постепенно увеличавах.

Общи условия

Активация на акаунт