Остъкляване на тераса - цени, препоръки

  • 611
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте!
Не съм в тези сфери професионално, пък и нямам такива познати, че да питам, затова тук.
Как се движат сега (в началото на 2024 г) цените на остъкляването и усвояването на тераси?
Нашите тераси са 2 - в стандартен панелен блок строен през средата на 90-те.
Какви препоръки бихте дали ако скоро сте усвоявали подобна тераса?

# 1
  • Мнения: 9 438
1. За марката, не мога да кажа, тъй като всичко май е едно и също, с различни лепенки.
2. Относно стъклопакетите - разликата между двоен и троен е голяма. Разбира се тройният е за предпочитане.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 131
Инвестирайте в качествена алуминиева дограма, за да нямате проблем с конденза след време. Родителите ми наскоро решиха да си остъклят тяхната тераса, също в панелен блок, като прецениха да спестят някой друг лев от дограмата. Е, сега се получава конденз и избива в мухъл по стените, за които инвестираха повече..

# 3
  • Мнения: 581
Здравейте!
Не съм в тези сфери професионално, пък и нямам такива познати, че да питам, затова тук.
Как се движат сега (в началото на 2024 г) цените на остъкляването и усвояването на тераси?
Нашите тераси са 2 - в стандартен панелен блок строен през средата на 90-те.
Какви препоръки бихте дали ако скоро сте усвоявали подобна тераса?

Ако ще усвоявате тераса, задължително е дограмата да е качествена и фирмата да е с богат опит.
За съжаление ще сменяме дограма на усвоена тераса заради некадърност на База Нова ЕООД във Варна. Гледам, че същия човечец има регистрирани 3-4 фирми и сега щателно проверявам всичко преди да сключа договор.

# 4
  • Мнения: 8 805
А защо пък дограма ще слагате, просто остъкляване.
Има безрамково остъкляване, при което можеш да преместиш всички прозорци на стената и да отвориш целия балкон. Или да преместиш само един прозорец на стената, а другите да разместиш както искаш.
Какви грозни кухни съм виждала с усвоени балкони. Части от панели, стени...

# 5
  • Мнения: 2 895
Безпрофилната дограма не става за усвоена тераса! Алуминиева дограма с прекъснат термомост или PVC със двоен или троен стъклопакет.  За кой град става въпрос?

# 6
  • Мнения: 8 805
Аз точно това ги съветвам, да не усвояват.

# 7
  • Мнения: 114
Не се казва за кой град става дума.
Зависи какво се има предвид под това усвояване.
Точно от алуминиевата по-може да се образува конденз.
Лично съм за PVC двоен или троен стъклопакет, троен по-добре.
Но има и не лоши двойни, не по-малко от стандарт 70мм.
Стъклата според изложението и отоплението. Високоенергийно стъкло отвън или КА отвътре, бяло, комбинации. Служител във офиса на фирмата за дограма ще ви обясни подробно.
За панелка оптимално нещо средно е 70мм дограма, може и тройна 82мм, и 7-8 см. изолация с Неопор.
Среден клас дограма и прилична е Veka 70мм или 82мм.
Иначе Кьомерлинг или Саламандър са топ.
Обков Сигения Ауби или Мако.

Последна редакция: пн, 22 яну 2024, 16:41 от Revoker

Общи условия

Активация на акаунт