Градинарство - моето хоби 34

  • 36 861
  • 895
  •   1
Отговори
# 660
  • Карлово
  • Мнения: 4 690
Уау Дари!

# 661
  • Мнения: 5 872
Вече втора седмица се задържат цветовете. Отварят се за няколко дни и после - този разкош. 2023 март го подрязвах. Тази година ме домързя и ми дожаля. Сега се чудя дали да подрежа след цъфтежа, за да се подновят клоните. Но пък няма да са така дълги другата пролет.

# 662
  • Мнения: 5 320
nelina_london, точно този уред е, благодаря! Ще го мисля, досвидяха ми се парите ). Честит клен, страхотен е! Сега видях как изглеждат пъпките на грандифлора, нищо подобно няма моята, само нови листа ще отваря.

iliyana_dm, еха, че голям цвят!

dariVale, красив клематис, има ли аромат?
Бях се загледала в манджурския клематис, но не успях да намеря читав, а и не бях сигурна, дали ще вирее в кашпа.

# 663
  • На морето!
  • Мнения: 5 778
Разкошен Клематис 😍 Те имат ли нужда от конструкция, по която да се катерят или си пускат мустачки?

# 664
  • Мнения: 549
Абсолютно противопоказно е животни да се пръскат с Айкън! Не мога да повярвам какви експерименти се правят с животинките
 Четете внимателно листовките на тези препарати, силно токсични са.
Ние пръскаме с Айкън в къщата и верандата и след това поне 2-3 часа никой не влиза там.
Вечер и на двора се пръскаме с репеленти, кучето ни е с  каишка Форесто от април до ноември.
Разбира се, че НЕ пръскам котето с Айкън Joy
Имах предвид, че редовно посещаваме ветеринарната клиника и нямам притеснения за домашния любимец. Айкъна е само за двора , защото там си разхождат много съседски котета, които може и да пренесат някоя животинка….
DariVale завиждам за твоя клематис , абсолютен разкош .. Аз нещо не се разбрах с този вид , имам 6 неуспешни опита за отглеждане. И всичките бяха от разсадник Нановски…

# 665
  • Мнения: 4 303
Този Айкън на какъв принцип работи? Ако в къщата има кърлеж и е пръскано с него, какво се случва?
Котето ми пак вкара вътре кърлеж🥹 и трябва да ходя да купувам и аз. Вече много почнаха да ме плашат тези кърлежи.

# 666
  • Мнения: 5 872
Разкошен Клематис 😍 Те имат ли нужда от конструкция, по която да се катерят или си пускат мустачки?
Трябва им конструкция. Завиват се около всичко, което им попадне като лозите, вкл. се оплитат и няколко клона заедно. Завиват се дръжките на листата им, разклоненията. Не се прикрепват към стени или прави повърхности. Няма аромат.

# 667
  • Мнения: 1 379
Имате ли градински езерца и може ли снимки?

# 668
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Имате ли градински езерца и може ли снимки?



От другата му страна:



И водопадът към него:



Има си и рибки:

# 669
  • Мнения: 4 604
Този Айкън на какъв принцип работи? Ако в къщата има кърлеж и е пръскано с него, какво се случва?
Котето ми пак вкара вътре кърлеж🥹 и трябва да ходя да купувам и аз. Вече много почнаха да ме плашат тези кърлежи.
Морковелка и моите за 10 дена, два кърлежа ми докараха вкъщи, на леглото. Взех от ветеринарите Neostomosan за пръскане вкъщи. Неговото действие мисля беше 3 седмици и после трябва да се поднови, но е безопасно за котаците. Аз все пак пръсках, когато бяха навън. Айкън има остатъчно действие. От минало годишното ми пръскане, все още има действие по верандата.

# 670
  • Бургас
  • Мнения: 1 467
Този Неостомозан върху животните, за какво го пръскате. Може и да не съм разбрала нещо. Аз по принцип пръскам по керемидите за оси.

# 671
  • Мнения: 4 604
Аз пръсках в къщата, не самите котки, защото котките ми докарват кърлежи отвън. Но в листовката му пише това:

Аз го разбирам като да става за външно обезпаразитяване.
За оси съм взела друг препарат, защото не сме си измазали още оградата и те си правят гнезда във всеки процеп. А и миналата година два пъти идваха стършели.

# 672
  • Мнения: 1 379
Имате ли градински езерца и може ли снимки?



От другата му страна:



И водопадът към него:



Има си и рибки:


Лол....каква красота... Моето е малко от тези пластмасовите..не може да се сравняват.

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 1 467
Разбрах за животните, но пробвай за оси. Много съм доволна, защото докато сме строили явно са се завъдили и водя упорита борба. Това е когато не знаеш къде са или не ги виждаш.

# 674
  • Мнения: 4 604
Ще пробвам и за осите. Благодаря за предложението Bar B Q. Гледам че са си направили гнездо в едната ми туя.

Общи условия

Активация на акаунт