Всичко за всички марки гел лакове - тема 54

  • 27 317
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 197
Момичета, отново напълнихте темата с красоти!
Prime, супер цветове си поръчала. На мен Коди серията BR ми е любима.
Puppiii, честито за пилата и много нежен цвят маникюр!
Lolabebe, добре ти се е получило, но може би наистина малко повече практика трябва с рязането на кожички, но и те ще се получат следващите пъти. Аз също не съм много добра в рязането на кожичките, а моите много се възпаляват като ги нараня някъде и затова съм много бавна в случаите, в които ги оправям (в някои само ги избутвам). Освен това изобщо не ползвам ножичка, а само клещите, защото с ножичката не ми се получава добре.

И аз днес трябва да си взема една доставка от nailmastershop от Спиди, че я бях поръчала до офиса, пристигна ми съобщение за получаване и без много да гледам датата я пренасочих към Спиди, защото мислех че ми съобщават дата за доставка събота, а едва после видях, че е била за вчера, но вече бях пренасочила. Та днес ще трябва да отскоча до Спиди. Ще снимам и аз после. За сведение - поръчала съм на дата 15.01.

Според мен първо няколко дни минават (обикновено около 5-6) докато ти обработят заявката, после подават информация за взимане от куриер. А вземането от куриера става също след няколко  дни около 4-5 (явно събират повече пратки и тогава ги вземат). После, за да дойдат до България обикновено около 3-4 дни Продуктите идват според мен от склад в Румъния в S. SFANTU ILIE . След това минават през Букурещ или околности на Букурещ и идват в БГ. Аз три пъти съм поръчвала и все е било едно и също, само този път не минаха през офис в Букурещ, а през някакъв офис в околности на Букурещ.

# 76
  • Мнения: 970
Идвам с питане - вашите електрически пили ползвате ли ги за педикюр и с какви накрайници?
Имам предвид накрайници за мъртва кожа/пети, за ноктите на краката е ясно, че се обработват кожички, сходно на ръцете.

По принцип от много години си почиствам мъртвата кожа от петите в банята на мокро с ръчна пила, най-удобно ми е, отнема минута - нямам кой знае какво за чистене.

Като пълен новобранец обаче вчера реших, че ще си правя сух педикюр и петите ще ги пиля с ел пилата.

Имам купен диск със сменяем абразив, както и "диамантен" накрайник за кожа, ето такива:





Така и не ги бях ползвала до момента.

Това, което ми направи силно впечатление обаче е, че въртенето на ел пилата (безжичната ми - тук позната като "оранжевата" - с нея пробвах, че ми е под ръка) става осезаемо по-тежко и има доста вибрации. В първия момент се замислих дали съм закопчала ръкохватката правилно и дали не се е счупила нещо.

Естествено любопитството не ме остави и извадих безчетковата пила, която е с кабел, за да сравня. Ами... разликата е огромна.
Обаче! До към 15 хил оборота. То за кожа горе долу толкова са необходими де, но странното е, че на 20-25 хил безчетковата "се предаде", а безжичната издържа. Rolling Eyes Под "предаде" имам предвид, че започна да вибрира до неизползваемост на тези обороти. Безжичната вибрираше по-малко от безчетковата при работа на по-високите обороти, и повече на по-ниските.
Дано се разбира написаното.

Освен това и диска, и другия накрайних сякаш само загладиха кожата и не бих казала, че съм доволна на 100%. Вие как премахвате мъртва кожа от петите?

Ето това са двете пили, които имам, и от двете съм супер доволна по принцип и съм им писала отзиви и тук.




Имам и безжична писалка, но нея няма да я включвам в неравна, обречена битка Grinning

Последна редакция: сб, 27 яну 2024, 10:14 от HoneyBee33

# 77
  • Мнения: 1 860
HoneyBee33, аз ползвам шкурките от комплекта като подбирам по-фините. Малко са по-дребни, но аз нямам много мъртва кожа и на мен не ми пречи, че са по-малки и плоски. Вършат ми супер работа на мен.

# 78
  • Мнения: 197
Honeybee, и аз съм пробвала всякакви пили за пети и пръсти, но когато е на сухо не ми се получава. И аз най-обичам в банята с обикновена пила, а след някои тежки планински преходи лятно време, когато съм походила доста,  си ги правя с кюрета и резултатът е супер от един път. Но моите крака всеки ден ги минавам с фината пила в банята и са си добре.
Снимки от днешната пратка.

Последна редакция: сб, 27 яну 2024, 11:18 от topsy1

# 79
  • Мнения: 413
Момичета, на вас топът матира ли ви се след известно време? Направо се изнервих вече с него - слагам Коди (матира се), слагам на Sunone (същата работа)... Спазих и препоръката на Есмералда да изчакам да изстине и пак така става. Има ли значение цветът отдолу какъв е за издържливостта на топа? Вие махате ли лепкав слой на цвета преди да го нанесете? Днес сложих един слой топ върху матирания, като преди това просто минах със спирт, но не знам дали така е окей. Просто се притеснявах да не повредя пигмента, ако буферирам - абе нещо не правя като хората.
И един тъп въпрос: за какво всъщност служи лепкавият слой? Търсих инфо по темата, но не намирам. Ще се радвам на съвети 🤗

# 80
  • Мнения: 52
На мен също топа ми се матира. Не знам дали не си въобразявам, но когато ми е нов топа стои много по-лъскав или пък просто му свиквам с времето. Пробвала съм какви ли не марки, с лепкав слой, без лепкав слой и всички са матови на втората седмица. Също ми прави впечатление, че понякога дори веднага след като съм го направила не е лъскав, но ще пробвам да го изчакам 30 секунди следващите пъти, може това да е бил проблема. Иначе нали препоръчват и да се маха лепкавия слой на цвета, но винаги като съм го правила пада и част от цвета, а не мисля, че цвета не е бил изпечен.

А за какво служи, надявам се да не говоря глупости, но винаги съм си мислила, че е за по-добра спойка между материалите. Този извод съм си го извадила, защото всеки път като сложа два слоя топ без лепкав слой, топът не издържа и се отлипа, а може и да е съвпадение, хаха.

# 81
  • Мнения: 28 000
Какво им е по-различното на топ лаковете, които се водят tempered? Подходящи ли са за домашна употреба?🤔

# 82
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 838
Не ми се е матирал топът досега. Рядко чакам и 30 сек да забърша със спирт въпреки, че не  с лепкав слой, ама навик...ползвам ето този https://makeup.bg/product/678411

# 83
  • Мнения: 1 951



Пак няма да изненадам никой - късо, изчистено, семпло. Това харесвам. Не мога да си направя екстравагантен ,дързък, дълъг, ярък маникюр. Не съм аз просто. Следващите две седмици ще му се радвам до следващата смяна. Ще започна да се оглеждам за нови цветове, нежни и лесно носими като всичките ми до сега.

# 84
  • Мнения: 413
Аз днес направих нещо доста трудно за мен. Изградих на 12-годишната ми дъщеря ноктите, които ръба от детската градина. Бяха до дъно, нямаше въобще къде да се хване формата, но все пак мисля, че се получи приемливо. Отне ми 4 часа, но си заслужаваше - много се надявам да спре да ги ръба и чопли, защото направо ги обезобразява на моменти. Има някои изяждат и гела, та дано не се случи това при нея 😆

Преди




Осъзнавам, че има редица недостатъци като останали кожички и недотам еднаква форма навсякъде, но те и нейните цвъчки бяха различни. Кожите бяха изключително тънки и изчоплени, беше ме страх да не ги доразраня и някъде не рязох. За рисунките ме изяде, то това си беше и условието да я направя, така че нямаше мърдане 😀

Последна редакция: сб, 27 яну 2024, 23:59 от Mini Me

# 85
  • Мнения: 187
Моя нов маникюр, леко Свети Валентински. Бих си направила като за Трифон Зарезан ама нямам нищо свързано с вино Simple Smile


Днес се лакирах с тънка плоска четка от новите ми и доста по-лесно се получи лакирането до кутикулата. И стана в изключително тънки слоеве, което не мога да постигна с четката от лака.
Моите топове също се матират с времето. Имам топ на Коди с лепкав слой и pnb. Pnb в сравнение с Коди е много по-хубав. Сега ще видя как ще е с червения лак, защото матирането личи повече на такъв цвят, отколкото на другите ми маникюри. Имах един на Клареса даймонд, който се матираше на втория ден и го изхвърлих отдавна.
И да се оплача от млечна база на Палу. Днес я пробвах за трети път, откакто съм я взела...еми не можах да я нанеса. Супер гъста, като сопол, бърках я, клатих я, затоплях я...мъчих се на два нокътя, нищо не стана и накрая си сложих Ur sugar бяла с частички.

Последна редакция: сб, 27 яну 2024, 19:01 от garnitura

# 86
  • Мнения: 2 315
HoneyBee33, относно педикюра.
Използвам дисковете, които си показала на втората снимка.
Нямам безчеткова пила аз, с евтината портативна съм си правила, не съм чувствала вибрации, но може би не съм достигала до високи обороти. Аз използвам от чорапчетата редовно и с пилата и дисковете от шкурка заглаждам и полирам. Доволна съм.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 731
Прясно и от мен. Не съм очарована, но ще го понося. Чакам две поръчки от URSugar, няколко термо лака, до сега не съм ползвала такива, та ще ми е интересно.

# 88
  • Шумен
  • Мнения: 333
Mini Me страхотно се е получило!Браво!Момичета аз тези дни започнах да се замислям дали да не се запиша да изкарам един курс и да се ориентирам в тази сфера 🤔 търся къде мога да се запиша,ще поразпитам и момичета,които си правят ноктите в салони и да видим какво ще излезе 😄

# 89
  • Мнения: 13 978
Моята дъщеря също си гризе ноктите, а напоследък гризе и химикалките... на 7 години е, кога може да я лакирам най-рано според вас?

Общи условия

Активация на акаунт