Любители на котки - Тема 192

  • 27 594
  • 770
  •   1
Отговори
# 675
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
FuSTuKa, виждала съм успех с намирането на донор, когато самата ветеринарна клиника търси през страницата си във ФБ? Или ти да пробваш в големите групи за любители на животни. Не мисля, че има банки за кръв за животни. Стискам палци на котето!

Ветеринарни дерматолози има със сигурност. В Добро Хрумване имат, и предвид че си провеждат конгресите по дерматология и в други градове, сигурно има и другаде.

# 676
  • Мнения: 2 886
В кой град е оперираното коте? Иначе горният съвет е добър. Стискаме палци и лапки котето бързо да се подобри и оздравее! 🍀

# 677
  • София
  • Мнения: 19 510
Не помня дали сте споменавали, но за запек давали ли сте човешки сироп с лактулоза `(това е активната съставка) и колко?
Дядката започна да отказва друга храна, освен мляно месо, обаче само яде, не изкарва от другия край. Ветеринари са ми казвали по половин мл, но няма резултат

# 678
  • Мнения: 10 820
Артрит има ли? Това може да е причина. Повече течност? Супи, мляко, кис. мляко? Разхлабващи - дробче/риба? Фибри/морков/грах/трева? Космените топки също правят запек. Малцова паста? Сега се чистят повече, свалят козина лека полека... Почистване с четка?
За Дуфалака нямам представа каква е дозировката, но да знаеш, че е противопоказен при животни с диабет или хипертироидизъм.

# 679
  • Мнения: 234
Рибеното масло също го дават за хубава козина. Май не е вредно за тях дори и да прекалиш с дозата. Дано го харесат и лакомо си хапват порциите, ако не се случи и него насилствено ще трябва да даваш.

На моите добре им се отразява това рибено масло. Малко сякаш им пораства козината, бухват едни такива, козината им е много лъскава, но интересното за мен е, че продължава да им пада. Аз очаквах и за падането да има ефект. Аз им давам на око

Минахме един курс с Дуксо, заради чесане, близне, петна и падане на козината... взех и и рибено масло, и козината пак и пада. Нищо не помага, но сега и отчите започнаха да се възпаляват, а сме на възраст... Сега ще пробвам да я мажа със сребърна вода.

# 680
  • Мнения: 391
Здравейте момичета, от всичко изчетено в последните страници си правя извод, че и нашия Коки развива някаква алергия или не може да изхвърли космени топки.
От около седмица започна да получава някакви спазми по-често през нощта, като да не може да се изкашля(точно както го описва Amy_nka). Но от 3 дни докато хрупа гранули на Purina сякаш се задавя с гранулка и започват едни напъни и докато не “изпищи” не успява да повърне малко пяна с топчето гранула.
В понеделник ще го водя при лекуващия го от ФИП ветеринар, но до тогава се чудя дали да му давам само гастроинтестинална храна и да се надявам, че просто му е раздразнено стомахчето. Днес му е 67 ден на GS и се чудя дали пък не прави алергия към лекарството.

# 681
  • Мнения: 4 395
Оставяме дребосъците сами за седмица.
вижда се опърпаната опашка на Сакура.
https://youtube.com/shorts/DD0uxuGBoik?si=PWRAMU-Xu7OZLg6a

нещо не мога да вмъкна видео..

Последна редакция: сб, 17 фев 2024, 12:38 от red soul

# 682
  • Мнения: 10 820
За такъв тип алергия към ГС, при положение, че сте към края, не съм чувала. По-скоро е нещо придружаващо.
Ако е видимо добре, има апетит и

# 683
  • Мнения: 587
Red soul, аз го гледах, нали съм си любопитко 😄, сладури!❤️
Роси, вече му се вижда края, повечето минало от лечението, дано не е нещо сериозно, стискам палци! 🙏😻
И на Линош взе да ѝ пада повечко козинка и включих пак малцовата паста от време на време. И определено сутрин е мнооооого гладна и ме буди по - рано, ама нищо де, свиквам ѝ на всички щуротии, само мир и любов да има! 😉😻 После си се храни нормално, без бързане, спокойно и колкото ѝ е на сърце, ама сутрин е "ламята Спаска" омита на бързичко купата, измива я до блясък. 😄 Даже си помага с лапка, вади, ближе лапи, излиза от купата и яде от земята 🫣 да се чудиш къде е милото котенце - малък хищник! Започнах вечер късно да ѝ слагам преди да легнем, ама само близва и после остава за уличните братя и сестри. Само да ни е здравичка пък то ясно, че ще се променя от време на време. 🙃 Вече се катери и на аспиратора, а там ни беше спасението да сложим нещо, което не искаме да докопа. 🤭
Харесала си е и шкафа под телевизора и си се въргаля много смешно там. 😄
Търкул - търкул :

# 684
  • Мнения: 229
Здравейте. Изчела съм доста страници от темите. Имам спешна нужда от помощ.
В началото на миналия месец си взехме персийче на 3 месеца,но 3 дни след пристигането започна да пишка кръв.
Веднага звъняхме на познат вет-според него при стреса от пътуването е разширило мехура и затова има кръв. Звъннахме на друг-според него цистит-постави 3 инжекции(не ми каза какво). Нямаше промяна. Свързахме се с трети вет.- и според него цистит. Би и антибиотик и противовъзплително,даде и хапчета. Е да но котето се влоши, не можеше да уринира-навсякъде пускаше само капки.
Свързахме се с четвърти вет.-там вече я гледаха на ехограф и се оказа че има доста песъчинки. Постави 3 инжекции,даде една за след 3 дни,даде антибиотик и противовъзпалително. Видимо имаше подобрение още същата вечер,нямаше и толкова кръв. Но днес пак е цялата мокра и миришеща на урина.
Каза да я храним с Royal Canin urinary s/o.
Ако сте имали такъв проблем,моля дайте съвет как да помогна на котето. Как се разбиват тези кристали?

# 685
  • София
  • Мнения: 39 954
Sunn, моят котарак беше с песъчинки.
Най-вероятно са му сложили инжекция, не помня. След това беше на медикаменти, два + Цистон, който лекарят позволи да даваме. На контролният ехограф всичко беше наред. Продължи само с Цистона.

Ред, скреж ли е това по стъклата ти?
В началото не познах Сакура, само като пристигна якото момченце разбрах кой съм гледала до момента.
Едра мадама.
Моите уж през зимата трябва да дебелеят, а те слабеят.

# 686
  • Мнения: 4 395
Мари,Сакурката е като ходеща плюшка,но наистина е идея по-дебела,отколкото трябва да е един бенгал.Лакомо си е момичето.Заради нея започнах да им давам храна аз,иначе купата на Зак беше пълна и той си хапваше по малко.
Фолио е.Вчера го сложихме.Оцветява светлината отвън и е красиво.Това,обаче им е любимото занимание.Да ближат стъклата на прозорците при конденз.
Оставих им купите с храна за седмица Сигурна съм,че за 5 дни ще ги оправят и ще седят гладни 2.
Зак от 2 дни спи с мен.Заглежда се,става,взира се в нещо и пак се връща при мен.И така 5 пъти снощи.

Последна редакция: нд, 18 фев 2024, 00:28 от red soul

# 687
  • Варна
  • Мнения: 229
Пази те, Ред. Усеща нещо.

Линка е прекрасна, съжалявам, не съм чела темата назад, съжалявам, влизам само да ви предам поздрави от Мъри. Щастлива, че съм си вкъщи цял ден. Забелязвам, че не обича да излизам, стресира се. Ех, де да можеше да не трябва да се ходи на работа, ама...не става:)

# 688
  • София
  • Мнения: 16 220
Мъри колко добре изглежда! Специални целувки от мен.

# 689
  • Мнения: 5 388



Нашият момък си е полегнал върху един хартиен плик и не го дава. Ударил го е на любов ...с любимата плюшена сърничка 😀
Цистонът у нас е много на почит. Помага.

Общи условия

Активация на акаунт