Вашите седмокласници ходят ли на частни уроци?

  • 7 402
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 636
Благодаря!   bouquet
Точно тук е проблемът - нали са първите с тестове, не се знае кой учител ще може да ги подготви по-добре. Има си тънкости при решаването на тестове, а децата не ги владеят. Пък и в училище си карат както си знаят...  Whistling
С изключение на математичката - жената се стреми да ги подготви максимално добре, включително и за тестовете.
Ох, ще се готви, пък каквото - такова. В крайна сметка, средното образование кой го брои вече за нещо? (Изключвам най-елитните софийски училища). А и като гледам, само който не е пожелал, той не е завършил висше. Стига да му се учи на човек.

# 16
  • Мнения: 3 740
Да учи в добра гимназия има смисъл по две причини - едната е, че "добра" означавача, че там има дисциплина и по-високи изисквания, т.е. ще е нужна мобилизация на силите на детето, за да се справя, а това е и стимул за развитието му, а втората причина е, че ще бъде в среда на други мотивирани да учат деца, което на тази възраст е важно. Иначе може да научи всичко, включително и език, независимо къде са го приели, стига да има желание и амбиция. Но при всички положения нищо не е фатално, а и понякога си мисля, че си има и пръст на съдбата. Дъщеря ми искаше да влезе в Испанската, но малко не й стигна и тогава много ми беше криво. После обаче се оказа, че в Руската се чувства толкова на мястото си, сякаш по нейна мярка е правена - случи на прекрасен клас, една класна-мечта, от там има толкова силни и стойностни приятелства...  това бяха 5-те най-щастливи години от живота й. Поне досега. Simple Smile
Явно има смисъл в приказката "Да правим, каквото трябва, а пък да става, каквото ще!" Успех!  bouquet

# 17
  • Мнения: 446
Синът ми ходи на уроци по български само. Решават тестове, подобни на тези, които ще се дадат на изпита. Опресняват знанията по български. Сам не би могъл да се справи. Колкото до математиката, учи в МГ и ходи на курсове там. Надявам се да се справи без допълнителни уроци.

# 18
Според вас има ли смисъл от уроци и курсове по български език при новата система за прием? Не би ли могло да се решават тестове в къщи? 

# 19
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте мами на седмокласници! и аз като вас имам момче в 7 клас, ще кандидатства разбира се... но подготовката в училище е под всякаква критика. Ние с баща му решихме, че поне по математика ще го подготвяме сами... задачите са лесни, имаме тестове и сборници, но... какво се оказа явно ние не сме педагози - защото не успяваме да го накараме да решава сериозно задачи... и по резултатите от тестовете напредъка е много малък... Та попитахме тук там и сега ходи на уроци по бълг. език и математика в СМГ... още не мога да дам никакви отзиви, но мисля че реподавателите там са много сериозни. Наистина тази година е по лесно с тестовете, но пък децата не са подготвени за този начин на изпитване... Не знам при вас как е в училище, но ние установяваме, че задачие за домашна ги проверяваме САМО ние в къщи... госпожата пита: имате ли написана домашна и толкова - без да я провери и да види какви са грешките. горе долу и по БЕЛ е същата ситуация. Сега за нас като родители идва следващият проблем , в кое училище да подадем документи... ако детето няма явно изразени предпочитания, тогава ??? не е техничар - няма да е техникум ... вероятно ще е езикова гимназия, но ако не се класира, тогава къде?
Нека тези майки, които имат отзиви за добри училища да ги споделят с нас...
Благодаря им предварително. 

# 20
  • София
  • Мнения: 900
little stranger,
щом е за София - потърси темата "Списъка на Мина",
а ако искаш пусни ми мейла си и ще ти пратя моята таблица за три години назад.
С удоволствие ще ти бъда полезна!  Hug

# 21
  • Мнения: 116
Здравейте и от мен ! И моят син е в 7 клас.Посещава курс по БЕЛ и математика. Според мен , ако детето е сериозно и отговорно , би могло да се подготвя и самостоятелно - вече има на пазара много новоиздадени сборници с примерни тестове.Но това само при условие , че в училище обучението на децата е на необходимото ниво. За съжаление обаче , в повечето случаи , това не е така . И причините не са само у преподавателите , а и в самата атмосфера в час.Дори и при добро желание , учителят няма как да бъде полезен на децата , ако дисциплината е повече от ужасна / както е в нашия 7 клас - например /. Затова и моят син разчита на знания основно от курса - там им преподават материала основно , ако не разбират нещо - питат , имат домашни , които стриктно се следят и проверяват , контролни тестове и т.н.И все пак ...основно си зависи от детето - ако му се учи - ще учи , ако ли не ....                        

# 22
  • Мнения: 116
Мина , ще ти бъда благодарна , ако изпратиш и на мен тази информация! Praynig Това е моят адрес : ina_mil@abv.bg

# 23
Добре де, а на курсовете не са ли същите деца? Там как може да има дисциплина, как може да се проверяват домашни, как може децата да внимават? А в училище - не може!
Има нещо сбъркано в цялото ни образование, ама...

# 24
  • Мнения: 2 022
И аз имам седмокласници. На единия му върви по-добре математиката, а на другия - БЕЛ. До момента минаваха само със СИП. Пробвах ги на примерните тестове на МОН и резултатите бяха доста добри (като се има предвид, че част от задачите по математика не ги решиха, защото този материал още не са взели). В училище също има правиха пробни тестове по БЕЛ и без подготовка изкараха малко над 5.50, което си е чудесно. Обаче аз продължавам да мисля, че имат нуджа от уроци / курсове. Може би защото и аз навремето ходех. Баща им обаче е на друго мнение - той е имал самодисциплината да се подготви сам и да изкара доста високи оценки на изпитите. И смята, че и те са достатъчно големи да преценят сами дали имат нужда от допълнителна подготова, или не. Е, познайте какъв беше отговорът!
Ама понеже съм гадна майка, втория срок смята да ги запиша на курс. Макар, че понякога се чудя дали постъпвам правилно...

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ай стига бе, в 7-ми клас ходех на частни уроци по литература и история за Класическата, та ушите ми пукаха, ама влязох.

Имах и съученици от прогимназията, които не посещаваха частни уроци, и в момента малко от тях са прокопсали особено.

Кофти е, че за да си осигуриш място в елитна гимназия, трябва да вземаш уроци, но такава е конюнктурата.

А ако разчиташ на подготовката от училище - силно си закъсал. Системно образование трябва, а не свободни часове.

# 26
  • София
  • Мнения: 900
Лелеееее,  ooooh!  ooooh!  ooooh!
като ви чета направо се притесних  #Crazy

За мойто дете сигурно съм била не гадна, а направо
мелез между бултериер и гладен алигатор  Mr. Green

Та тя ходеше на уроци още от шести клас  ooooh!

Честно казано обаче,
умря от кеф като си видя резултата от изпитите
и беше втора в списъка на гимназията!!!  bowuu

Без да наранявам никого и моля да не ми се сърдите  Praynig
За мен, а и практиката го доказва
в училищата има фалшиво самочувствие!

Аз не съм педагог,
за мен почти нито една майка не си познава детето в действителност,
а и като е абсолютна отличничка - нямаше с кого да я сравнявам.
Затова ходеше на уроци и за щастие навреме си "сверихме часовника"

От сърце желая успех на всички кандидат-гимназисти!!!!
 Peace

# 27
  • Мнения: 116
В школите обикновенно децата са разпределени по групи от по 10 деца , не повече.Така учителят има възможност да работи идивидуално с всяко от децата.Самите деца са мотивирани-ходят , за да научат ...а не за да присъстват.На приблизително еднакво ниво като изходни знания и умствени заложби.../това се определя чрез входен тест/...и т.н.Това е, за съжаление , истината...Вероятно има все още училища , където децата могат да получат сериозна подготовка , но за кандидатстване в т.н. елитни гимназии едва ли би била достатъчна.Наи-малкото в сегашния седми клас не се изучава преразказ / а какво остава и за формата - "от името на героя"/ ...На пръв поглед изглежда лесно / преразказа се изучава в 5 и 6 клас / , но в действителност - изобщо не е така !...Това , разбира се , е само мое мнение....

# 28
  • София
  • Мнения: 900
in_na,
получи ли таблицата?!
 Hug

# 29
  • Мнения: 116
 ДА ! Много благодаря  Hug Отговорих ти на  e-mail -a...A  за "фалшивото самочувствие" - напълно сам съгласна с теб  Peace Самочувствието на децата ни само по себе си не е лошо нещо , даже понякога би им било от полза , но е важно да е с покритие . И за мен това беше една от причините да го запиша на курс - да си "сверим часовника" и "шестиците".

Общи условия

Активация на акаунт