по колко време сучат бебетата ви

  • 1 449
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 386
около 5-6 минутки newsm10

# 16
Аз одава не кармя вече,но си спомням,че и аз много се притеснявах,понеже докторите ми казваха 15 мин на едната и 15 мин на другата гарда breastfeedingно това никога не е ставало на практика newsm12и тя сучеше сащто около 5мин най-много 10мин.и се сещтам сега колко много се притеснявах тогава smile3511и полсе си казах абе то си знае детето колкото толокова newsm10така,че не се притесняваи,ок?

# 17
  • Мнения: 394
аз не се притеснявам, просто ми беше любопитно дали има много такива бебета, които от малки се насукват бързо - бързо Laughing

# 18
  • Мнения: 313
Синът ми беше още на дни, когато започна да суче по 4 - 5 мин максимално. В момента се наяжда за 1 - 2 мин (на 4 месеца е), понякога и по - малко, но пък яде по - често, през 1 - 2 - 2.5 часа някъде.
Ние сме точно така Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 276
От самото начало сучеше около 5 мин., максимум 7 минути.

# 20
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Мойта Маги от самото начало суче кратко, притокът на кърма явно е по-голям и за кратко време поема нужното й количество. Макар да суче максимум 5 минути, изкарва по 3, а понякога и 4 часа преди следващото хранене.

# 21
  • Мнения: 2 159
Като бяхме новородени сучехме по 10мин., после 5, сега от месец вече сме на 2,3мин.
Бях се много притеснила, но се оказа, че много добре наддаваме.

# 22
  • Мнения: 336
По 15-20, обикновено, до 40 мин. Често след 5-6 оригвания и още по малко, за приспиване. Всъщност моята бебка все още не се е научила да пуска гърдата (макар да се случва да я изпусне, но случайно и после бърза да поправи грешката си) и ми е доста трудно да отгатна дали иска още - в един момент просто престава да тегли и тогата нежно се дръпвам от нея, а тя олюлява глава опианено. И после се започва филма с оригванията и плюенето.
Ако е уместно, да добавя и аз един въпрос - колко често плюят бебетата ви?

# 23
  • Мнения: 8 917
Сучеше толкова, колкото реши. Peace

# 24
  • Мнения: 490
искам и аз да се включа с един въпрос към тази тема, ниесъщо се храним различно някой път за 15 мин, друг път за час,но вие какво правите ако заспи на гърдата ви? Моята сладка често заспива на гърдата и незнам да я будя ли да се уригва или да я слагам да сис спинка сладко,сладко

# 25
  • Мнения: 1 174
  :)Mила темичка!
Ами различно, от 5-10 до 50мин. в първите дни, но е мноого приятно! Heart Eyes Simple Smile

# 26
  • Мнения: 163
Ние в началото докато бяхме в родилно се хранихме по около 30 мин...но това беше само първите няколко дена...след това започна да яде около 5-7 мин....и аз много се бях шашнала.....но педиатърката ми ми беше казала,че ако кърмата си тече нормално и бебето си сучи както трябва е напълно достатъчно това време ,за да се нахрани!!!....та така....значи няма за какво да се притесняваме щом си наддават нормално нашите бебоци Peace

# 27
  • Мнения: 163
искам и аз да се включа с един въпрос към тази тема, ниесъщо се храним различно някой път за 15 мин, друг път за час,но вие какво правите ако заспи на гърдата ви? Моята сладка често заспива на гърдата и незнам да я будя ли да се уригва или да я слагам да сис спинка сладко,сладко
....и ние от време на време заспиваме така...но си я местя без проблем...а и тя не винаги се оригва след ядене...така че мисля че спокойно можеш са си я преместиш....опитай веднъж и прецени...

# 28
  • Мнения: 2 381
Ние за 3-4-5 минути сме готови.
oni, не съм оригвала бебка, а я слагам да си спинка.

# 29
  • Мнения: X
Аз като чета и взех да се притеснявам. Държа бебко на цица по 20-25 мин. Той суче от силиконово зърно. Ако не връща кърма и си ака и спи, нали няма опасност да го прехранвам?

Общи условия

Активация на акаунт