Термин Август 2024 ♥ - тема 3

  • 24 366
  • 731
  •   2
Отговори
# 645
  • Пловдив
  • Мнения: 13 625
siskaaaaaaa, на втората ФМ не взимат кръв.
БХС се прави в конкретни г.с.

# 646
  • София
  • Мнения: 1 489
Мнее, само едно важно уточнение  -не съм питала дали да се съгласувам. Не беше такъв казусът:)  И аз миг не съм помислила дали да не споделя с АГ, а как. Има голяма разлика. Единият е личен лекар, другият е АГ. Както и да е.

Все пак ми изписа превантивно локален и бебето е добре. Измери други размери на хематома и каза, че може тя да греши. Нещо не останах очарована, като че ли бях претупана, чаках много, накрая всичко мина доста бързо.

# 647
  • Мнения: 162
 Включвам се с нещо вълнуващо.
Тази сутрин успях да усетя някакви движения. За сега само с ръце успях да хвана 2-3 тупкания, но хубаво усетих как се премести от ляво в дясно. Много миличко ми стана.
Надявам се да не си измислям, но пък ясно си личеше това преместване.

# 648
  • Мнения: 330
Аз се включвам с някакви менструални болки цял ден. Не са драматични, но са постоянни и не най-приятните. Пих НоШпа, довечера пак, но не знам колко да се шашкам.  Май ако до утре не минат ще мина някъде да ме видят.

# 649
  • Мнения: 1 720
Някой има ли левкоцити в цитонамазката? А в кръвните стойност 10,7? Колко левкоцити са ок за бременна?

# 650
  • София
  • Мнения: 265
Някой има ли левкоцити в цитонамазката? А в кръвните стойност 10,7? Колко левкоцити са ок за бременна?

При мен в кръвната картина са 9,67 (референтни 3,50-10,50), а в микробиологията пишеше левкоцити 10-30 на поле без развитие на бактерии и гъби. Цитонамазката ми е ''задоволителна, но ограничена от левкоцити''.
Пратих резултатите на следящата ме на ЖК и тя ми отговори, че са добре.
Следващата седмица имам ФМ в 16+5 и ще попитам и там лекарката.

# 651
  • Мнения: 57
Здравейте и от мен! Днес бях на преглед и вече се записах на ЖК в 16г.с.+2дни. Всичко е наред, бебчо вече тежи 128гр🥹. АГ потвърди вече със сигурност, че ще е момче💙. Изписа ми Циглогест превантивно, предполагам само една опаковка и повече няма. Термина е 31.07. Предния Аг каза 03.08, но по приложението, което си следя седмиците също пише 31.07. Някъде около тези дни ще е😁 На вас личи ли ви вече? На мен изобщо, свалих 2кг и дотам

# 652
  • Мнения: 1 720
Някой има ли левкоцити в цитонамазката? А в кръвните стойност 10,7? Колко левкоцити са ок за бременна?

При мен в кръвната картина са 9,67 (референтни 3,50-10,50), а в микробиологията пишеше левкоцити 10-30 на поле без развитие на бактерии и гъби. Цитонамазката ми е ''задоволителна, но ограничена от левкоцити''.
Пратих резултатите на следящата ме на ЖК и тя ми отговори, че са добре.
Следващата седмица имам ФМ в 16+5 и ще попитам и там лекарката.

Кукличка значи като при мен, но аз говорих с доктора преди да излезе цитологичното и сега се чудех дали си струва да го търся пак за едно може би малко нещо.

Други мами имат ли левкоцити в цитото? Дали е нещо обичайно?

То аз бях още на конските дози утрогестан и бая се мъчи стажанта докато вземе пробата...

# 653
  • София
  • Мнения: 1 489
Мина месец и моята цитонамазка още не е готова! 😅

Аз да си споделя - имам съмнения към следящия ме лекар в Токуда. Обмислям да се следя паралелно при доктор Чучумишев и от Токуда да взимам болничен.

# 654
  • Мнения: 1 914
Наде, аз докато лежах в Шейново с предишното ми кървене, половината доктори бяха на мнение, че трябва да пия антибиотик профилактично, за да не стане инфекция, другите смятаха, че не е нужно. След вторите беше и моя лекар, той ми обясни, че едва ли не няма откъде да дойде тази инфекция в матката. Мен ме беше страх обаче и пих Аугментин
Lallzz, имах уреоплазма парвум с предишната бременност. Хванахме я към 15 г.с, когато заради някакви левкоцити ме бяха насочили към изследване на уреоплазми и микоплазми. Пих антибиотик по схема и уринал акут. Мина. За стягането на корема магнезий, ношпа и многоооо вода Hug

# 655
  • Мнения: 44
Здравейте момичета . Искам да попитам ако има някоя сред вас която е била на ФМ при д-р Марина Михова от МБАЛ Надежда . Обади ли ви се за резултатите от БХС , на мен ми каза ако до 14.02 не ми се е обадила да я потърся аз и ми даде телефон , но от 14.02 до днес той постоянно е изключен . Simple Smile

# 656
  • София
  • Мнения: 1 489
Амелин, изписа ми, този е вагинален и ще го слагам, защото вече ме е страх от всичко. Достатъчно са ми дотук проблемите, не искам евентуална инфекция. Sad

За стягане на корема пишеш магнезий. Аз се чудя, понеже не ми е изписан дали да пия магнезий? Нищо не ми се изписа днес, нищо!
Очаквах повече, най-малкото магнезий. Пуснах си изследване и скоро ще изпадна в дефицит. Дали обаче да не изчакам, че понеделник съм при друг лекар, обмислям тотална смяна. Избрала съм си два. Като единият ще може да ми издава болничен.

# 657
  • Мнения: 330
Наде, аз докато лежах в Шейново с предишното ми кървене, половината доктори бяха на мнение, че трябва да пия антибиотик профилактично, за да не стане инфекция, другите смятаха, че не е нужно. След вторите беше и моя лекар, той ми обясни, че едва ли не няма откъде да дойде тази инфекция в матката. Мен ме беше страх обаче и пих Аугментин
Lallzz, имах уреоплазма парвум с предишната бременност. Хванахме я към 15 г.с, когато заради някакви левкоцити ме бяха насочили към изследване на уреоплазми и микоплазми. Пих антибиотик по схема и уринал акут. Мина. За стягането на корема магнезий, ношпа и многоооо вода Hug

Amelia в урината ли ти я намериха? Моята е от цервикален секрет. Дано не прави поразии

# 658
  • Мнения: 1 914
Изследването ми беше с урина, но това е само възможен начин за установяване. Щом я имаш в цервикален, ще излезе и при уринно изследване и обратно. При нормална урина няма да я хванат, дори и стерилна да е, но аз пуснах нарочната изследване в Геника. При мен беше абсолютно безсимптомно, предполагам и при теб така, затова е толкова коварна. Сега си спомням, че тази, при която пуснах микробиологията ми беше изписала една доза антибиотик, я следящата ме лекарка засили дозата. Ще я излекуваш, спокойно, но си пусни задължително контролно изследване след месец и половина-два

# 659
  • Мнения: 258
Наде, можеш да си вземеш магнезиев диаспорал (разтворимо прахче). На мен на предния преглед ми го препоръча лекаря. Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт