Термин Август 2024 ♥ - тема 3

  • 22 730
  • 731
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 130
Здрасти, Nalqlq! На мен ми каза същото за 8.02, изчаках до 15:00 и тъй като не получих обаждане ѝ се обадих аз, като ми каза, че ще върне обаждане сл 5 минутки и ми се обади. Всичко беше наред и имам час при нея за втора ранна ФМ в 17+2, по препоръка от нея, въпреки че резултатите според нея са блестящи (както от БХС така и по време на УЗ), единствено защото забременяването не е по естествен път и е хубаво да се направи и втората ранна ФМ, след което следващите.

Здравейте момичета . Искам да попитам ако има някоя сред вас която е била на ФМ при д-р Марина Михова от МБАЛ Надежда . Обади ли ви се за резултатите от БХС , на мен ми каза ако до 14.02 не ми се е обадила да я потърся аз и ми даде телефон , но от 14.02 до днес той постоянно е изключен . Simple Smile

# 661
  • Мнения: 1 766
И аз имам записана втора фетална в 17-та седмица , но не ми е казана конкретна причина.Всичко си е наред с бебочето.Бях при същия лекар с двуплодната бременност и тогава имах в 16-та седмица.Може би си му е практика.

# 662
  • Мнения: 56
Момичета, от 10 дни се опитвам да наваксам и да ви изчета. Много работа имах и изпуснах
няколко дни, после няма наваксване.Hug 

Браво за добрите новини и че нещата се подреждат. Дано няма повече притеснения за никой в групата.

Писали сте по много теми, така че няма да коментирам всички, а ще дам отчет за последните новини при мен.

Следя се при д-р Корсачки, той направи ранна ФМ в 12 седмица, всичко беше наред. Записах се и на ЖК в Софиямед, защото може би там ще родя. Имам близък, който работи в болницата, познава АГ специалистите, а и аз съм лежала там при извънматочната бременност преди година и нещо. Останах доволна от персонала, условията и т.н.

Бебка си расте, вече съм 14+1, чакам с нетърпение да усетя движения. Моите черва са много активни по пронцип и всеки път трепвам като усетя нещо в коремната област. Thinking Но мисля, че е рано още. Предния път, когато усетих бебето- бях сигурна, че е то.

Изследванията по ЖК излязоха и в МБ излезе силен растеж на Ешерихия Коли, но без АБ, без нищо. И леко завишени левкоцити в кръвта-12 и нещо. И двамата доктори казаха да пусна стерилна урина, която излезе чиста.

Д-р Корсачки каза да не пия нищо и да повторим МБ след 2 седмици, защото без Антобиограма не може да се определи лечение, и кръв също да дам тогава.  А докторката от ЖК изписа АБ и противогъбично директно. Без Антибиограма.

Разбира се, притесних се и много се обърках. Затова отидох на трето място, да дам още един секрет за МБ. И излезе чисто това изследване. Понеже дъм Тома неверни, се чудя дали са го взели добре и т.н. Но засега не пия нищо и ще чакам да повторим Микробиологията след 2 седмици, дано всичко е наред.

Кога и как гледат кръвотока? Не съм сигурна, че ми го гледат, дали е рано още?

Иначе, доста ми личи вече, започнах да спортувам по малко- домашна гимнастика, гледам да се разхождам след обяд в офиса, по 5-6 000 крачки на ден минимум да правя.

Нали се храня според Глюкозената революция, за 1 месец глюкозата на гладно е спаднала от 5.3 на 4.7, без сериозни ограничения. Е, не прекалявам със сладко и въглехидрати, но си хапвам, особено плодове и съм качила 3 -4 кг вече.

И последно, чакам да пуснат дрехи от Лидл, харесвам ги, удобни са и не са скъпи, така че дебна да напазарувам оттам домашни и спортни неща и бельо. Че и бебешки неща ще взема от там малко.

Много дълго стана, така че спирам. Пожелавам ви  да сте здрави, щастливи и спокойни. Heart Flowers Tulip

Вчера казахме на баба. Милата е раково болна и все повече отслабва. Но така се зарадва, поплака си дори. Чака ни от години да си имаме второ. Радвам се, че успя поне тази новина да дочака, за разлика от леля. Heart

# 663
  • Мнения: 57
Момичета, от 10 дни се опитвам да наваксам и да ви изчета. Много работа имах и изпуснах
няколко дни, после няма наваксване.Hug 

Браво за добрите новини и че нещата се подреждат. Дано няма повече притеснения за никой в групата.

Писали сте по много теми, така че няма да коментирам всички, а ще дам отчет за последните новини при мен.

Следя се при д-р Корсачки, той направи ранна ФМ в 12 седмица, всичко беше наред. Записах се и на ЖК в Софиямед, защото може би там ще родя. Имам близък, който работи в болницата, познава АГ специалистите, а и аз съм лежала там при извънматочната бременност преди година и нещо. Останах доволна от персонала, условията и т.н.

Бебка си расте, вече съм 14+1, чакам с нетърпение да усетя движения. Моите черва са много активни по пронцип и всеки път трепвам като усетя нещо в коремната област. Thinking Но мисля, че е рано още. Предния път, когато усетих бебето- бях сигурна, че е то.

Изследванията по ЖК излязоха и в МБ излезе силен растеж на Ешерихия Коли, но без АБ, без нищо. И леко завишени левкоцити в кръвта-12 и нещо. И двамата доктори казаха да пусна стерилна урина, която излезе чиста.

Д-р Корсачки каза да не пия нищо и да повторим МБ след 2 седмици, защото без Антобиограма не може да се определи лечение, и кръв също да дам тогава.  А докторката от ЖК изписа АБ и противогъбично директно. Без Антибиограма.

Разбира се, притесних се и много се обърках. Затова отидох на трето място, да дам още един секрет за МБ. И излезе чисто това изследване. Понеже дъм Тома неверни, се чудя дали са го взели добре и т.н. Но засега не пия нищо и ще чакам да повторим Микробиологията след 2 седмици, дано всичко е наред.

Кога и как гледат кръвотока? Не съм сигурна, че ми го гледат, дали е рано още?

Иначе, доста ми личи вече, започнах да спортувам по малко- домашна гимнастика, гледам да се разхождам след обяд в офиса, по 5-6 000 крачки на ден минимум да правя.

Нали се храня според Глюкозената революция, за 1 месец глюкозата на гладно е спаднала от 5.3 на 4.7, без сериозни ограничения. Е, не прекалявам със сладко и въглехидрати, но си хапвам, особено плодове и съм качила 3 -4 кг вече.

И последно, чакам да пуснат дрехи от Лидл, харесвам ги, удобни са и не са скъпи, така че дебна да напазарувам оттам домашни и спортни неща и бельо. Че и бебешки неща ще взема от там малко.

Много дълго стана, така че спирам. Пожелавам ви  да сте здрави, щастливи и спокойни. Heart Flowers Tulip

Вчера казахме на баба. Милата е раково болна и все повече отслабва. Но така се зарадва, поплака си дори. Чака ни от години да си имаме второ. Радвам се, че успя поне тази новина да дочака, за разлика от леля. Heart
Моята МБ е с еширихия, изписаха ми само вагинални Гинексид 10 дни и след това Флоражин 6 дни. Доктора каза че няма нужда от АБ и от повторно изследване след това

# 664
  • Мнения: 1 652
Привет и от мен, аз също имам малко свободно време. Успявам да чета по диагонал, но не и да се включвам много. Реших да споделя и за моите покупки. Засега се въздържам от онлайн пазаруване, тъй като не съм свикнала да пазарувам дрехи, без да ги меря. Онлайн купувам основно прахове за пране и книги. Още декември си бях купила едно бременно клинче от Лидъл, а миналата седмица от Waikiki дънки за 23 лв., доста са прилични. И една бяло-розова жилетка пак декември, останалото за момента си ползвам избрани мои дрехи. Имах един подарен завещан панталон от една моя любима жена, която ми беше като майка в чужбина. Зазимих си повечето дрехи и освободих място в скрина за бебешки неща. Днес пак влязох в бебешки магазин и вече съжалявам. Сякаш се пренасям в друг свят, друг живот, който е отвъд август месец и вече ми се иска да живея в него. Засега не искам да пазарувам толкова рано, но пък съм любопитна какво има по магазините. Време ни е да мислим за големите покупки и да ги планираме, за да направим сметка каква кола можем да си позволим... Тези дни започваме да оглеждаме за количка. Спомням си и, че е много важно столчетата за кола да са качествени, а не обикновена марка. Навремето това бяха Maxi-cosi. Сега в България не знам какви са тенденциите.

Днес бях на зъболекар за почистване. Сложи ми много малко упойка, колебаехме се дали да пробваме без. Този път ме достраша, но ще го направим следащия път през юли. Процедурата мина много приятно, не помня да ми е харесвало толкова преди, почувствах се като пристрастена.

Приятна почивка на всички и само здрави бебета! 🍀

# 665
  • Мнения: 962
Момичета, от 10 дни се опитвам да наваксам и да ви изчета. Много работа имах и изпуснах
няколко дни, после няма наваксване.Hug 

Браво за добрите новини и че нещата се подреждат. Дано няма повече притеснения за никой в групата.

Писали сте по много теми, така че няма да коментирам всички, а ще дам отчет за последните новини при мен.

Следя се при д-р Корсачки, той направи ранна ФМ в 12 седмица, всичко беше наред. Записах се и на ЖК в Софиямед, защото може би там ще родя. Имам близък, който работи в болницата, познава АГ специалистите, а и аз съм лежала там при извънматочната бременност преди година и нещо. Останах доволна от персонала, условията и т.н.

Бебка си расте, вече съм 14+1, чакам с нетърпение да усетя движения. Моите черва са много активни по пронцип и всеки път трепвам като усетя нещо в коремната област. Thinking Но мисля, че е рано още. Предния път, когато усетих бебето- бях сигурна, че е то.

Изследванията по ЖК излязоха и в МБ излезе силен растеж на Ешерихия Коли, но без АБ, без нищо. И леко завишени левкоцити в кръвта-12 и нещо. И двамата доктори казаха да пусна стерилна урина, която излезе чиста.

Д-р Корсачки каза да не пия нищо и да повторим МБ след 2 седмици, защото без Антобиограма не може да се определи лечение, и кръв също да дам тогава.  А докторката от ЖК изписа АБ и противогъбично директно. Без Антибиограма.

Разбира се, притесних се и много се обърках. Затова отидох на трето място, да дам още един секрет за МБ. И излезе чисто това изследване. Понеже дъм Тома неверни, се чудя дали са го взели добре и т.н. Но засега не пия нищо и ще чакам да повторим Микробиологията след 2 седмици, дано всичко е наред.

Кога и как гледат кръвотока? Не съм сигурна, че ми го гледат, дали е рано още?

Иначе, доста ми личи вече, започнах да спортувам по малко- домашна гимнастика, гледам да се разхождам след обяд в офиса, по 5-6 000 крачки на ден минимум да правя.

Нали се храня според Глюкозената революция, за 1 месец глюкозата на гладно е спаднала от 5.3 на 4.7, без сериозни ограничения. Е, не прекалявам със сладко и въглехидрати, но си хапвам, особено плодове и съм качила 3 -4 кг вече.

И последно, чакам да пуснат дрехи от Лидл, харесвам ги, удобни са и не са скъпи, така че дебна да напазарувам оттам домашни и спортни неща и бельо. Че и бебешки неща ще взема от там малко.

Много дълго стана, така че спирам. Пожелавам ви  да сте здрави, щастливи и спокойни. Heart Flowers Tulip

Вчера казахме на баба. Милата е раково болна и все повече отслабва. Но така се зарадва, поплака си дори. Чака ни от години да си имаме второ. Радвам се, че успя поне тази новина да дочака, за разлика от леля. Heart
Моята МБ е с еширихия, изписаха ми само вагинални Гинексид 10 дни и след това Флоражин 6 дни. Доктора каза че няма нужда от АБ и от повторно изследване след това

Здравейте, момичета, извинявам се, че така нахлувам в темата, аз не съм от тази, но се зачетох. Моля ви, не подценявайте наличието на бактерии, дали са Ешерихия, стрептококи или дори обикновени гъбички. Задължително Ешерихия се лекува с АБ и минимум 10 дни след него се прави контролна микробиология и стерилна урина за да се види дали е излекувана. Няма да казвам в по-късна бременност какви бели може да направи една бактерия като Ешерихия, Хламидия, Уреаплазма. Аз съм инвитро и задължително ни пускат изследвания преди трансфер, а дори и след това. Това не е се лекува с обикновени глобули или с Уринал акут, трябва си сериозно лечение, за да не се повтори. Преди няколко месеца ми откриха Ешерихия, веднага ми дадоха антибиотик и след 14 дни пуснахме контрола, за щастие чиста. Отидох на уролог и доктора каза добре че съм дошла веднага, защото ако не се лекуват тези бактерии може да се качат нагоре към бъбреците и да направят нефрити и други поразии. Разбира се, това не става веднага, но и не е добре да се отлага. Пак се извинявам, че така влязох " с взлом", но като чуя доктор да говори такива небивалици, просто...Нали знаете, че после , ако пази Боже стане нещо, всичко е на наш гръб.

# 666
  • Мнения: 1 652
Salsera, и аз съм на същото мнение. Самата аз за момента нямам нищо открито, но съм нащрек и много се пазя. С предишната бременност имах безсимптомен цистит, като се изключат стяганията на корема/контракции. Родих 3 седмици по рано и за щастие и мой късмет се изследвах преди това и родих все още приемаща антибиотик. И аз апелирам никой да не подценява и най-малките нелогични притеснения, дискомфорт и болка. Това са сигнали, на които трябва да обърнем внимание. Лошото е, че има и безсимптомно притичане. Нека си правим всички изследвания, за да има време за реагиране.

# 667
  • Мнения: 1 766
Моята ешерихия беше породена според мен и лекаря ми от хроничен колит , който влача от дете. Пих аугументин, сега ми казаха в началото на следващия месец да пусна пак контролна микробиология.Иначе стерилната урина ми излезна чиста.

# 668
  • Мнения: 1 231
Въпросът е, че стерилната урина, както и втората микробиология на дамата е излезнала абсолютно чиста - аз с чиста микробиология не бих пила АБ. Възможно е да има грешка в някоя от двете микробиологии, но в коя? Най-разумно е да се повтори скоро и на база на новия резултат да се взимат или не лекарства. Това, че в първата е излезнал силен растеж на ешерехия, но не са сложили антибиограма, за мен е знак, че има нещо объркано - аз бих се обадила в лабораторията да дадат обяснение.

Иначе относно кръвотока - мислех, че на всички ви го гледат по подразбиране? Не е рано, гледаха ми го още в 9та седмица ако не се лъжа. То е подобно на пускането на пулса на бебето, мисля, че се казва доплер. Може би не са ти казали нищо, защото няма проблем там. Все пак може да попиташ на следващия преглед.

Днес най-накрая ми дойде поръчката от Shein (поръчано на 04.02). Като цяло съм доволна, всичко е ОК, размерите както и очаквах са малко по-големи, не отговарят  баш на българско 36 / S, но въпреки това ми стоят добре. Материите са евтини, само полиестер, но за няколко месеца ще го преживея Grinning Иначе и аз чакам в Лидъл да пуснат дрехи за бременни, много по-хубави и качествени материи на много по-добри цени. Да пишете в темата за всеки случай, че аз по принцип не пазарувавам в Лидъл и само като се сетя проверявам брошурата Grin

# 669
  • София
  • Мнения: 2 627
За покупките - от големите имаме всичко, дъщеря ни е родена ноември 2022 и ще ползваме от нея нещата. Но най-приятната част с миниатюрните дрешки за новородени ще я мина пак. Всичко останало бебчето ще износва от батко и кака. Още обаче не съм измислила как ще излизаме навън с бебенцето и каката, която ще е само на годинка и 9-10 месеца и няма да издържа да върви много.
И ние сменихме колата, защото просто нямаше къде да съберем три столчета отзад, а после и три човечета и да е удобно за всички. Мъжът ми избра Honda crv.

# 670
  • гр. София
  • Мнения: 465
vondito, вариант е да си вземете количка за породени деца.
Аз миналия уикенд и този гледах колички за близнаци, също и обсъждах с познати майки с близнаци и на 99% съм сигурна, че ще вземем Cybex Gazelle S, която става както за близнаци, така и за породени, може да се ползват различни комбинации от кошове и седалки, но най-много ми хареса, че шасито си е като на единична количка, а кошовете са един над друг с леко застъпване. Тествах я в магазина, супер маневрена е, също и много компактна, лесно се сгъва и не заема супер много място.
Иначе никакви бебешки покупки не съм правила, само обикалям по магазините и въздишам, но то и за момента почти навсякъде са основно зимни неща. Пък с нашите летни бебета ще ни трябват най-вече бодита с къс ръкав.

# 671
  • Мнения: 527
Зависи колко им е разликата. На моите е 1г 7м, баткото предпочиташе да ходи и платформа със седалка ми свърши супер работа. Ако разликата им е около годинка-количка за породени/близнаци би била по-удачна. Има група във фейсбук "Породени деца", там доста често пускат такива колички и платформи в доста добро състояние на ниска цена.

# 672
  • Мнения: 805
Момичета на хормонална терапия съм и по препоръка на ендокринолога ще трябва да се направи ехокардиография на сърце в 20 седмица на бебчето. Като че ли срещах в темата да обсъждате една лекарка в Марковс. Може ли отново името й, това ли е добрият специалист в областта? А също и защото не съм от София и ще пътувам за прегледа колко по-рано трябва да запазя час. Сега съм в края на 15 седмица?

# 673
  • Мнения: 1 766
Добро утро!Тази сутрин се включвам леко притеснена.При сутрешното ми поставяне на утрогестан, като се изпишках в тоалетната чиния видях малко (около 1 см) слузесто нещо премесено с мн малко кафява кръв(извинявам се за описанията).Случвало ли ви се е? Не съм имала болки , нито кървене.Единственото ми предположението е , че онзи ден на ФМ доктора доста понатиска , че бебето се беше скрило в плацентата.А възможно ли е и да си е просто стара кръв?
Сега няма нищо , вече 3 пъти ходя по малка нужда , чисто е.

# 674
  • гр. София
  • Мнения: 465
Марбела, не ми се е случвало, но щом е кафяво, със сигурност е стара кръв. Мисля, че нямаш повод за притеснение.

Мама Лиса, за фетална ехокардиография се обсъждаше д-р Румен Маринов, който преглежда в Марковс. Той си е специализиран детски кардиолог. Само положителни мнения съм чувала за него от много бременни и вече мами, които водят и дечицата за преглед при него. Но аз самата още не съм ходила и не мога да ти кажа за записването на час колко по-рано трябва да е.

Общи условия

Активация на акаунт