Деца с увреден слух

  • 63 763
  • 896
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 563
Яна много се вълнувам от разказите ти. Радвам се за теб. Hug


Мерси!   bouquet Точно ти четях мнението и чух нещо като тряскане, отново и отново... Съседът отсреща натиска лопата с крак...

# 706
  • Мнения: 2 543
Добре, де, Яна, Йоан ти се губи, а квакащата му майка?  Joy Всъщност, на филмчето гласът ми е по-скоро мяукащ в старанието ми да умиля Йоан  Crazy и да каже нещо повече, ама пусто, много му се спеше точно тогава! Всъщност, предполагам, че не можеш да разбереш кой какво точно казва... Нищо, тренирай!   Grinning

# 707
  • София
  • Мнения: 440
Яна, поздрави и от нас с Диляна. Да ти кажа, Диляна много добре те разбира и много се развълнува като й казах за твоите разкази. Тези чудеса дето ги описваш и аз ги наблюдавах преди две години, когато Диляна започна да носи слуховия си апарат. Тя имаше много добра слухова памет, защото реагирахме бързо, бързо открихме загубата на слуха и след 6 месеца вече имаше слухов апарат. Каква радост беше като чу птичките в гората и щурците отново. А за мен много поучително, да наблюдавам - ние чуващите майки колко сме облагодетелствани и свикнали с привилегията на естествения слух.
Ясно е, че е много различно при децата, които нямат слухов опит. Милите, колко им е трудно докато се научат. Мили момичета, много ви насърчавам и ви стискам палци в обучението.

# 708
  • Мнения: 3 591
В смисъл, мислеше ли преди да имаш речник(набор от думи).Ако помниш, разбира се Hug
Въпроса не е насочен към мен, но според мен мисленето наум е свързано по скоро с интелекта , а не със слуха!

Моето дете не е с загубен слух, а със СИД, и тепърва проговаря и изгражда пасивен и активен речник. Та да ви кажа отстрани за "мисленето" аз какво мисля  Laughing До почти 4 годишен не разбираше като му се кажат прости команди - от рода на донеси чорапите, отвори шкафа и т.н. Но ако покажа с жест какво искам, докато го изговарям или му го покажа на картинка примерно на картинка - детето яде и му посочам масата и купичката му и му кажа "Хайде да ядем" и го поведа към масата разбира, че ще ядем. Те.е ситуацията е като при нечуващо дете - нужни са допълнителни визуални "обеснения" за да ме разбере. Пасивен речник липсва защото не разбираше думите ми. Но определено е мислел - щом може да извади млякото от хладилника, шишето си от шкафа и да ги сложи пред микровълновата за да му приготвя мляко явно си го е помислил и обмислил как да го направи. На какъв език го е помислил незнам Simple Smile И други разни такива неща ме карат да реша, че могат да мислят. Примерно ако му дадеш картинки да подреди дете с яке и дете което се съблича и голо дете, може да ги подреди "детето е голо-облича се-облечено е" - т.е. има някаква мисъл за това.
Ieppe, аз сигурно също съм глуха, защото немога да чуя Йоан Embarassed Твоя глас чувам  Flutter

# 709
  • Мнения: 950
Яна страхотно е всичко това , което споделяш с нас , даже не знам какво да кажа ,като че ли става връзка чрез теб с децата ни , те не могат да опишат какво и как чуват! Сещам се за това какво бе казал и Я.Милушев - че чува белия си дроб и .......др. .Благодаря за
това че споделяш с нас твоите впечатления , и успех !
Чакам с нетърпение да пишеш за твоите открития .

# 710
  • Мнения: 2 543
Ieppe, аз сигурно също съм глуха, защото немога да чуя Йоан Embarassed Твоя глас чувам  Flutter
Embarassed Аз, обаче го чувам, де. Simple Smile

FEN, това е голям проблем тук - няма възрастни пациенти и съответно - лекарите също знаят много по-малко за чуването с импланта. Опитът с тях е наистина много необходим, за да се обгрижват добре малките деца. Дано в бъдеще повече възрастни пациенти имат шанса да да бъдат имплантирани и възможността да помогнат на лекарите в работата им с деца!

# 711
  • Мнения: 950
Илона  , Йоан много е пораснал , то аз като се замисля не сме се виждали повече от година , аз също не чувам добре записа .

# 712
  • Мнения: 3 591
благодаря ти, че каза, че почнах да си мисля дали пък аз не съм в ред  Embarassed

Ама знам аз, тя нарочно, да тормози Яна така е направила  Twisted Evil А Йоан е страшен сладур!

# 713
  • Мнения: 2 543
Их, какви сте...  Blush Ама, вие не сте изгледали цялото филмче  Crossing Arms - по-нататък се чува по-ясно детето, щото аз малко млъквам. Blush

# 714
  • Враца
  • Мнения: 871
Яна ..направо съм възхитена.....!Когато имаш време винаги споделяй с нас...безкрайно ще сме ти благодарни....!
Лони,Йоанчо наистина  е станал.....толкова сладък..нямам...думи...сладур и половина....Аз изгледах цялото филмче и го чувам ясно.Учудвам се колко време се е застоял да учите...Криси нещо м се играе и хич не иска да се упражняваме...но се опитва да повтаря.Главно с негови си думи и най-вече с Т и Б.Двусричните са му по лесни ,но с три срички..ме гледа и му е трудно..все още не може...

# 715
  • Мнения: 2 543
Хе хе, Марги!  Hug Ако питаш учителките - това с компютъра не е никаква концентрация - друго си е да принудиш детето да седи над листове хартия с разни черно-бели картинки! Twisted Evil В интерес на истината, изобщо не сме "учили". Пуснах му веднъж филмчето да го изгледаме заедно. Той седеше в скута ми, а аз му обяснявах кое какво е. Тогава той не каза и думичка - само гледаше - явно му беше много интересно филмчето. На другия ден поиска да му го пусна и сам започна да си повтаря, каквото беше запомнил. Това е нашето "учене" - седим си, гледаме си филмчета, разглеждаме книжки, рисуваме си - и всичко това само, ако той иска. Просто е невъзможно да го накарам да прави нещо, което не му е интересно. Според всички, затова се развива по-бавно. Ми, нека е по-бавно - искам да е щастлив и спокоен с нас, а другото вярвам, че макар и по-бавно, ще го научи.  Simple Smile
Чакам с нетърпение днешните чуващи приключения на Яна!  Grinning

# 716
Лони, Йоан е много, много сладък. Макар че при мен видеото не тръгна, поне видях детенце. Много е сладък.  Hug
И с Бобо е много трудно да работиш нещо, което не му е интересно - почти е невъзможно. Рехабилитаторката казва и в къщи да работим върху това, върху което работят с нея. Но много често на него не му е интересно вече и тогава става трудно - понякога успявам да му поднеса същите уроци, но под фирмата на игра или по някакъв интересен за него начин. Но много често той проявява интерес към други неща, различни от това, което повтарят всеки ден с рехабилитаторката. Мисля, че е по-добре все пак да научи нещо в спокойна атмосфера, макар и да не е по темите на учителката - от полза ще му е, отколкото да се тръшка и да плаче или да се глези и нищо да не излезе от урока.
На Бобо също са му трудни многосричните думички (с повече от 2-3 сричики) - не излизат както трябва, но поне ги разбира.
Hear again, наистина ти си връзката с нашите деца, което е  newsm74. Сякаш запълни една празнота. Винаги ме е измъчвало това, че не знам как точно чува различните звуци детенцето. Може би сега ще разбираме децата си по-добре и ще знаем и ние как да реагираме правилно.
 

# 717
  • Мнения: 14
Ieppe, Йоан много е пораснал и е станал страхотен сладур!
Аз го чувам нормално /може би зависи от колонките/, Влади по същият начин казва "кокошка"  Laughing.
За включването на Влади бяхме 10 дена в София, правеха му настройки всеки ден, а после ходехме на рехабилитация в яслата при г-жа Радоева. Йоан тогава беше толкова малък и слабичък, Радоева ни каза, че му е първата седмица в яслата /смятай, колко време е минало/ Thinking. Моля те напиши ми кое от 20-те филмчета сте си изтеглили, защото Влади беше възхитен и започна да назовава картинките, аз влезнах в торента, ама те са толкова много и не се ориентирам  Embarassed

Яна поздравления и много, много успех!
Славина ми сподели веднъж, че тяхна пациентка /също със следречева загуба на слуха/ и е казала, че когато си намали на 12 процесора чува по-ясно говор и се приглушават звуците от вън, но ти сега тепърва започваш настройките и мисля, че всичко ще се подреди постепенно  smile3503  Много е интересно, това което описваш, с нетърпение чакам да ни разкажеш още.

# 718
  • Мнения: 2 543
Филмчето се казва Numbers Nursery. Simple Smile
Това, което разказваш за яслата е било наистина много отдавна! Първата му седмица в яслата беше в началото на 2005. Уау!  Grinning

# 719
  • Мнения: 2 563
когато си намали на 12 процесора чува по-ясно говор и се приглушават звуците от вън,

И аз го държа на sensitivity 12, така, най-грубо казано, той лови звуците по-близко до мен. Ама и аз съм на някаква много основна програма, колкото да ми свиква мозъкът.

Днес мъжът ми звучи по като себе си, но ако не го гледам в лицето не мога дори да разбера и една дума от това, което казва, да не говорим, че не винаги се усещам, че ми говори. Шумът от обувките ми по стълбите придобива нормален вид (звучеше като удар на стъклени чаши). В кухнята всичко ми е много шумно - може ли пък да тракат съдовете толкова шумно?

Чувам някакво пиле навън и гласа на някой на улицата.... Един приятел в кю-то сега ме пита дали съм чувала ехото от първата реплика на Създателя?  Joy

Общи условия

Активация на акаунт