Деца с увреден слух

  • 63 927
  • 896
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 950
Та искам да питам - има ли някъде във Варна фирма или кабинет, където мога да питам за повече възможности и за вътреушни евентуално..Тази моя лекарка  ме реже като краставица, като искам да питам...
Благодаря предварително.
Здрасти и от мен , почти се досещам за коя лекарка става въпрос , но единия вариант е да се свържеш с фирмите ,които те интересуват в София и съответно да попиташ с кой лекар във Варна работят и да обясниш какво точно те интересува , а другия вариант е да ходиш директно в София .Ако искаш мога да ти дам координати на фирма Мебос във Варна те имат офис вече тук.

# 841
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Хей, мами, къде сте?  Hug

# 842
  • Враца
  • Мнения: 871
Ние сме почивка....градинката не работи и Криси си е в нас и какво става... ooooh! можете да си представите.Сега спи и седнах да прочета малко..още една седмица и тръгваме  на работа...свърши отпуската   Sad

# 843
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Марги вр, добре ли беше на морето? Как си изкарахте? Ние така и не се видяхме, но нищо, все някога....
А  на мен, да ви се похваля, ми предстои още една почивка. На 3.9. отиваме на Турция. newsm44. Децата ще ги оставим на бабите.

# 844
  • Враца
  • Мнения: 871
Като се изключи тичането по Криси ,беше добре....на морето си е хубаво,дори и в лошото време.Не бях ходила от 11г...   ooooh! ..тъй ,че можете да си представите ,колко ми се ходеше.Сега съм по-спокойна и някак...по удовлетворена.Бубица,да дадеш снимки после от Турция.

# 845
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
      Ура! Компютър! Ура! Форум!
      Здравейте всички! Ние си дойдохме за малко и въпреки страшната си умора сядам да попиша. Най-напред да честитя рождения ден на Йоан и на всички, които съм пропуснала! Да ти е жив и здрав, Илонка, да те радва всеки ден и да ти задава въпроси, на които не можеш да отговориш Laughing!Добре дошли на всички, които са били на море, или въобще на почивка! И, не на последно място, на всички новописали, на които пожелавам тук да намерят отговори на всичките си въпроси, и скоро да споделят хубави неща!
      Ние си идваме за една ваксина, но има и още проблеми - от един месец Венци е обринат по цялото тяло и нищо не помага - нито "Зиртек", нито "Ксизол", нито стократно къпане всеки ден. Първо мислехме, че е от горещината, но той по цял ден ходи гол, понякога даже и без памперс; после мислехме, че е алергия, но нищо ново не е включено - от храната до праха за пране. И сега се мислим, че е шарка, знам ли? Много наивно от наша страна, но утре личната му лекарка ще каже. Тя иска да се консултира с дерматолог, и има вероятност пак да отложим ваксината...
       Иначе, що се отнася до настройките, последните са много добри, според мен чува всичко, но все още само си пее, бръщолеви, крещи пронизително - все неща, които правеше и по-рано, но сега са, как да кажа, по-ювелирни. Няма умора това дете, ужас!
        Има и още да споделям, но пералнята ми спря и трябва да простирам. Лека нощ на всички, дано утре, т.е. днес, имам възможност пак да пиша!
       
        P.S. Някой знае ли нещо за Петя?
       

# 846
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
              Сирта, много се радвам за аудиограмата на Калина! Прекрасна новина!

# 847
  • София
  • Мнения: 215
Благодаря ти pozor  Hug,
Дай Боже само да е вярна

# 848
  • Мнения: 121
Здравейте и от мен мамчета. Ние вече от една седмица сме със слухови апаратчета, не че много ги носим, но все пак по малко успяваме. Днес мисля, че имахме реакция на шум от пляскане на ръце и на тропане с лъжица по желязна чиния. Мисля също, че чуваме и звукът от свиренето на апаратчетата, когато се изместят малко в ушенцето, защото когато започнат да пищят синът ми започва да си сочи с ръчичка ушенцето.Много съм щастлива, защото все пак ми е някаква надежда. Ходим вече на сурдопедагог, но звуците не щем и нещем да ги казваме. Нашата сурдопедагожка казва, че това че не чува не му пречи да се научи да говори. Но малчо не ще и не ще да каже нищо, когато се иска от него.А пък когато си играе не спира да си пее, да казва "мама","мам","не","бе","ба","буи","и","гъ". Все едно всичко прави на инат, може, а не иска да се подчини и да ги каже.Има ги всичките гласни звукове, а не иска да ги казва, когато се учим. За това ви моля за съвети как да го накарам, как да го подчиня?
Другата седмица ще ходим до ИСУЛ, можете ли да ми кажете къде точно се намира и по- точно УНГ- клиниката, където е проф.Ценев?
Приятна вечер на всички и сладки сънища на малките ангелчета.

# 849
  • Мнения: 121
Ливел, ако искаш тези дни ако си в Пловдив може да излезем с децата. Ако си свободна ми се обади или ми пиши. А в събота ми се иска да заведа Румен на зоологическата градина. Така се надявам да реагира на ревът на лъва или на кудкудякането на кокошките. Ако искате елате с нас, на децата ще им е приятно със сигурност.

# 850
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Марги, не мога да качвам снимки Embarassed, трябва някой да ми покаже.
РумиА, ако можеше така лесно да се подчиняват и изпълняват зададени команди от нас, нямаше да е толкоз трудно това проговаряне. Wink - т исигурна ли си какво и колко чува, че да искащ толкоз бърза реакция на звук, да не говорим за сричка, дума и т.н. Ех, мила ако ставаше толкоз лесно.....И още нещо, всичките тези звуци свързва ли ги само и единствено с един предмет или човек?

# 851
  • Мнения: 121
Бубика, това точно ме притеснява, че май казва звуковете нецеленасочено. "Мама" казва не само на мен, а и на майка ми, когато си иска започва да повтаря тази дума все едно си пее. Но пък го казва най -често на мен. даже понякога ме кара да си мисла, че осъзнава, че "мама"- това съм аз, но пък сигурно желанието да ми каже "МАМА" е толкова голямо, че сигурно пак се заблуждавам. Толкова чакаме тези скъпи думи "МАМА","ТАТЕ" да ни ги каже. За това се молим всеки ден.

# 852
  • Мнения: 179
http://www.cochlearamericas.com/Products/2219.asp
Моля мамите на дребосъци с Freedom да погледнат линка. Това са нови(вече и не чак толкова) аксесоари. Някои от вас вече ги имат, но понеже личния контакт е през по голям период от време си позволявам да пусна линка тук. Приемете го като осведомителен, а не рекламен. Hug

# 853
  • Мнения: 2 563
http://www.cochlearamericas.com/Products/2219.asp
Моля мамите на дребосъци с Freedom да погледнат линка. Това са нови(вече и не чак толкова) аксесоари. Някои от вас вече ги имат, но понеже личния контакт е през по голям период от време си позволявам да пусна линка тук. Приемете го като осведомителен, а не рекламен. Hug

За този Snugfit чух само хубави неща.

# 854
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
РумиА, ти продължавай да му говориш, показвай себе си и след това изговаряй "мама". Това е една от лесните думи, които и от визуален контакт с устните ти може да  я научи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт