Закъсняват ми парите за майчинството

  • 1 727
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 050
Благодаря.
Според счетоводителката ни, щом бебето било родено 2007-ма година, то НОИ трябвало да ми изплаща майчинството... Rolling Eyes

Утре ще трябва да се чуем, да се разберем.

Благодаря още веднъж!


Ако продължава да се опъва, телефоните на които може да се получат отговори по въпросите с иплащането на болничните в НОИ са 926 19 90 и 926 19 86. Кажи и да звънне и да пита, щом не е убедена в правотата ни.
И в предния си постинг съм те заблудила без да искам. Отпуска за отглеждане на дете до 2 години пак от работодателя ще се заплаща, а не от НОИ. Така че и кажи да се подготви, че още 2 години ще ти изплаща обезщетения Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 273
Аз съм в болнични от началото на януари, издаден е от ЛКК, работя държавна работа и аз попълних въпросната декларация. Вчера питах колежките кога са им дали заплатите и те ми казаха на 31.01, а в картата ми няма преведени пари. Чичкото от Бизнесът идва каза още, че НОИ до 30 дни ще преведат парите за болнични и предполагам за майчинство. Така че някои от нас може да си получим парите към края на месеца...Възмутена съм от всички реформи, които стават за наша сметка.. #2gunfireДобре, че е мъжа ми, ако се налагаше да чакам на заплата си не зная как бих изкарала месеца..

И ние сме така.  Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Вчера по БТВ директорът на НОИ говори, че ако има болничен лист с повече дни и дал нареждане превода на обезщетението да става с първото разпределяне на пари след приемане и обработване на документите, така че не би трябвало да има закъснения.

# 18
  • Мнения: 116
Аз взимам майчинството си на 25 - то число от месеца.След като не ги получих януари се обадих на работа. От там ми казаха че от тази година парите ще се изплащат от НОЙ както болничните. Трябваше да отида до банката където превеждат парите и от там да взема извлечение за НОЙ на картовата сметка.След това го оставих  на работа и попълних няколко декларации.Те ги носят в НОЙ и в 30 дневен срок ще преведат парите. Казаха ми да  чакам  януарското майчинство в края на февруари. Обади се в счетоводството на твоята работа.

# 19
  • Мнения: 4 915

Ако продължава да се опъва, телефоните на които може да се получат отговори по въпросите с иплащането на болничните в НОИ са 926 19 90 и 926 19 86. .........

Ами получих следният отговор във връзка с цитирания текст от УКАЗАНИЕТО:

ТА...горното "... важи ако болничния е без прекъсване (а моят бил с прекъсване, т.е. не
>било написано подължение на болничния, а нов).
>
>А за втория абзац  ставало дума за случаите, когато след изтичане на
>болничния започват да ползват отпуск, а аз съм  почвала не отпуск, а болничен..."


В нашето НОИ не успяла да се свърже по телефоните.
В края на краищата обаче, преди да пусна този постинг, ми се обади колежка и ми предаде, че счетоводителката звъннала в русенското НОИ и там я консултирали, че наистина съм в "заварено положение".  Wink

Та, надявам се, вече да сме се изяснили.  Simple Smile
Благодаря отново за помощта на ДейзиГ и на ZinaSt Hug

Steisi, извинявай, че се прикачих в темата ти!   bouquet


# 20
  • Мнения: 9 050
Аз взимам майчинството си на 25 - то число от месеца.След като не ги получих януари се обадих на работа. От там ми казаха че от тази година парите ще се изплащат от НОЙ както болничните. Трябваше да отида до банката където превеждат парите и от там да взема извлечение за НОЙ на картовата сметка.След това го оставих  на работа и попълних няколко декларации.Те ги носят в НОЙ и в 30 дневен срок ще преведат парите. Казаха ми да  чакам  януарското майчинство в края на февруари. Обади се в счетоводството на твоята работа.


Не знам колко голямо е детето ви, но от това което сте написала, разбирам, че не сте от сега в майчинство. Ако преи 01.01.2007 също сте била в това майчинство парите ще си ги получавате от работодателя.
Имайте предвид, че с това, което сте направила, само ще си забавите плащането. Защото, ако парите следва да се изплащат от работодателя, НОИ ще върне документите до 2 седмици от получаването им. След това работодателя тепърва ще прави корекции и ще ви начислява майчинството. После ще си го чака от НОИ даго преведат........
НОИ изплаща обезщетения само на майките, които илизат в болничен за бременност и раждане след 01.01.2007!

Общи условия

Активация на акаунт