Защо жените остават в посредствени връзки?

  • 4 137
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 529
Имала съм само една посредствена връзка, която търпях само защото ме беше хванало срам, да не си кажат хората, че много често си сменям гаджетата или с други думи може би ниско самочувствие в момента. По времето на тази връзка си казвах, че не може всичките ми приятелки да имат сериозни и стабилни връзки и само аз да се лутам вечно търсеща нещо илюзорно. Бях решила да стисна зъби и да се боря  Mr. Green Е, благодарна съм на себе си, че така и не се примирих с посредствеността  Sunglasses
Малко офф, но тази ми връзка ми напомня за един проблем, който май само жените го имат - прекаленото съчувствие към мъжа, който изоставят - "олеле, ама той ще направи някоя глупост, ако го напусна", "не мога да му причиня тази болка" и т.н. Това не може да е причина да останеш с някой  Stop

# 16
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
1. Да не са сами, когато покана включва и кавалер.
2. Заради добър секс.
3. Чакат нещо по-добро.
4. Нерешителни са.
5. Зависими са финансово от мъжете си.

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мисля, че понякога е и от незнание. Пример мога да дам за връзки, продължили от гимназията или по-рано. Не всички са такива, но една част.
Т.е. това е първият мъж (тогава дори момче), първото гадже и някак си жената не знае, че може да бъде и различно, нещо такова.
Имам една позната, която след 10 годишна връзка, сега тръгна на работа и видя, че има и различни хора, с които й е по-интересно, дрън-дрън, нещата не вървят към сплотяване на семейството. Мдам.

# 18
  • Мнения: 992
Лесно е да поддържате посредствена връзка. Трудно е да намерите истинската любов.

Ами защото как ще разбереш, че си срещанал истинската любов, ако не си имал връзки където любовта не е била "истинска". За да можеш да я разпознаеш като дойде  Wink

Може да бъде и от страх от неизвестното, финансова зависимост, самота, нерешителност...

# 19
  • Мнения: 13 512
Рина: не смятам, че е така. Имам предвид случаите, в които сме наясно, че това не е човека, но пак продължаваме да си седим до него, само защото " не ни се занимава".
или- знаеш го че е лайно....и всичките му други недостатъци и чоплиш ли, чоплиш да намериш някаква положителна черта , с която да оправдаеш бездействието си.

# 20
  • Мнения: 2 978
Имам позната, която казваше:

- "Писна ми да търся моята половинка! Няма цял живот да се лутам от мъж на мъж? Изпускам си времето за дете..поживях си..стига толкова!!!"

И си поддържаше посредствената връзка.
Беше свикнала с този човек, беше и спокойно с него..знаеха си кътните зъби и явно така им беше добре и на двамата!

# 21
А мъжете не остават ли в посредствени връзки?
Много Ви е удобно да обвинявате мъжете?
Прави ми впечатление, че в последно време жените са станали едни хленчещи мърли които си мислят, че някой друг ще ги носи на ръце. Небива да очаквате всичко от мъжа си, една връзка се поддържа и от двамата. И при разпадането на една връзка никога не е виновен само мъжът. Все пак никоя от Вас не е взета насила, сама се е съгласила да живее с даден човек.
А това, че и се припикало а тя решила , че и се при..... и скокнала та се омъжила без да мисли си е само женски проблем. Жените решават с кой ще живеят, не мъжете.
ЗА женския лош избор, вина нямат мъжете!!!



# 22
  • Мнения: 13 512
Според мен мъжете не остават в такива връзки. Нямам предвид бракове-там нещата са по-различни.

# 23
  • Мнения: 2 978
А мъжете не остават ли в посредствени връзки?
...................

Остават и мъжете разбира се...кой е казал, че не остават, но както каза Монда, случаите са по- редки.

А и никой не обвинява мъжете, поне аз не видях такова мнение.
Просто може би повече търпим или сме по - тъпи знам ли Joy Mr. Green

# 24
  • Мнения: 992
Аха, аз май разбрах темата по друг начин.

Страх ги е да рискуват може би, знаят, че не си струва, но просто не предприемат нищо за да променят ситуация, защото си мислят" с какво ли другият ще е по-добър от този, на него нещо друго няма да му е наред".....но, ако не опитат никога няма да разберат.
Понякога не мога да разбера такива хора, говоря за тези които осъзнават, че са в подобна връзка, защото има и много които не го осъзнават, и въпреки всичко продължават да тъпчат на едно място. Защото ако искаш нещо да се промени, то ти трябва да направиш промяната, не някой друг.

# 25


....но, ако не опитат никога няма да разберат.


Отстрани погледнато, винаги ще има по-добри. Чуждото е по-сладко. И като се започне едно опитване, от цвят на цвят. Не си спомням как ги наричаха тези дето така правят !!!

# 26
  • Мнения: 2 978


....но, ако не опитат никога няма да разберат.


......................... от цвят на цвят. Не си спомням как ги наричаха тези дето така правят !!!

Пчелички, цветарки... newsm78 Laughing Laughing

# 27
  • Мнения: 13 512
не става въпрос за чуждо и твое....никой на никого не принадлежи. Става въпрос за връзка на добра воля между двама независими партньора. И въпросът е: ако сме наясно, че не това е човекът, с който искаме да прекараме остатъка от живота си ..защо все пак оставаме с него...понякога дори  години ,преди да наберем смелост,желание или  да намерим време да го зарежем.

# 28
  • Мнения: 992


....но, ако не опитат никога няма да разберат.


Отстрани погледнато, винаги ще има по-добри. Чуждото е по-сладко. И като се започне едно опитване, от цвят на цвят. Не си спомням как ги наричаха тези дето така правят !!!

Не ства въпрос за такова опитване, каквото ти си мислиш  Naughty
Имам предвид, че ги е страх да ги рискуват и стоят в такива връзки година, вместо да потърсят щастието другаде.

# 29
  • Мнения: 15 619
Рина, провокация е това, не може да не е разбрал смисъла.
Пък и защо на мъжът, който си търси щастието,  не му лепват обидни етикети????????
Защо само на жените?????
Това със сигурност мъж го е измислил.
Мъжът го е страх от свободната, мислещата, силната жена.

Общи условия

Активация на акаунт