АС и други романтични К-драми - тема 7

  • 14 034
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 146
Белл, мисля вече са претръпнали феновете. Едно, че BTS имат няколко песни изцяло на английски. И второ, откакто Джунгкук издаде GOLDEN, цял албум само на английски, вече не се впечатляват. HYBE отдавна правят всичко възможно за превземане на световния пазар, особено англоезичния. Направиха дъщерна компания в Щатите, с която работят в сътрудничество с имена като Джъстин Бийбър и Ариана Гранде. Наясно са, че колкото и страхотни хитове да правят, светът може да се превземе по-добре и в по-голяма степен с международен език. И най-вече с език, на който се прави най-комерсиалната музика и се организират и раздават баш наградите. Т.е. крепост се превзема отвътре.

Сонг Канг на мен не ми харесва. Може би затова изобщо не поглеждам към Демона.

# 661
  • Русе
  • Мнения: 2 349
Не мога да кажа, че Сонг Канг ми е любимец,но в Демон се справя  добре и ми хареса.
Дами, нали все си признавам някои неща без бой, глад и скубане, та...тия дни установих, че бъркам визуално двама артисти и още не мога да се освестя защо- Нам Гун Мин и Джънг Кюнг-Хо. Сега се оправям с филмите им. За "Кралица на сълзите" чакам да набера повече епизоди, за да имам мнение, а последните епизоди на "Доктори в криза" съм си оставила за довечера.
Успешна седмица на всички!

# 662
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 146
На Докторския българският превод зависна на 8 епизод. Аз упорито го чакам, че хич не ми се гледа на руски.

Пуснаха пълния запис на гледащите аверчета със субтитри - https://www.youtube.com/watch?v=dKik18br2w8
Joy И те нищо не разбраха.

# 663
  • Мнения: 3 362
...
Сонг Канг на мен не ми харесва. Може би затова изобщо не поглеждам към Демона.
От това, което вече бях видяла Сонг Канг и мен не ме впечатли особено... Даже ми беше малко дразнещ без да мога да определя защо. Обаче на Демона тук му направиха доста добра реклама, отделно докато се излъчваше още донесоха плочника и едно танго... Уж нямаше ама от любопитство все пак реших да хвърля едно око колкото да си съставя собствено мнение.... и стигнах до края.🤪
Уин, +1. Сонг Канг без да ми е любимец и мен не ме остави безразлична. Деветокласник, 🤪 но когато е в общ кадър с КимЮ как се променя излъчването му И тя е една  ярка, нетипична за К-драмите героиня.


# 664
  • Мнения: 6 423
Още преди да гледам Демона бях забелязала, че това момче по принцип има красиви черти, но нещо ме дразнеше в лицето му без да разбирам какво точно. Ако не участваше КимЮ със сигурност нямаше да гледам сериала. Обаче когато го загледах установих, че проблемът е, че лицето му е малолетно (изглежда по-малък от тийнчето ми, което е на 16г.), а актьорът е почти на 30г. и съответно ролята му не е на ученик, а млад мъж, че и демон. Но в общ кадър с КимЮ като хамелион се превръща в млад мъж, напълно подходящ на възраст за нея и чисто визуално двамата един до друг са олицетворение на понятието хармония. Абсолютно идеално пасване на външност и излъчване. Двете половини на едно цяло и ги гледах както се гледа произведение на изкуството в изложбена зала. Освен визуално и като актьрска игра двамата са абсолютно завладяващи и убедителни в образите на героите си и един до друг са истинско удоволствие и за окото, и за душата. Не мога да кажа, че Демончето ми стана любимец, но си набелязах 2-3 сериала в които да го гледам без КимЮ наоколо. Ей така, за да разбера за себе си тя ли е причината да му се получи толкова добре ролята или той все пак е добър актьор. На снимките и видеата, които сложихте от други негови сериали изобщо не ми изглежда толкова красив колкото изглежда до КимЮ.
КимЮ е ярка във всяка нейна роля в която съм я гледала и като дете, и като 20+г. девойка. Има много красива външност, магнетично излъчване и страхотно актьорско присъствие на екрана.

# 665
  • Русе
  • Мнения: 2 349
Марги, за мен важи същото правило за собствено мнение като при теб. Аз нямам любимки при жените артистки, но това не ми пречи да забележа добра игра. Харесвам детските роли на КимЮ, но в Демона имах усещането сякаш ролята е писана за нея. А тандема й с Канг се получи изключително добре. Двамата дадоха 100% от себе си и се получи партньорство. Не го виждаме във всеки сериал, нали?

# 666
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 584
С нея, без нея на мен ми харесва. Нямах намерение да гледам Демона, но тук на няколко пъти стана  дума (уби ме от смях Роци с плочника и превода на ФЕ шоколадовите блокчета 😂) Уж за малко пуснах първа серия, стана ми интересно още в първите минути, а по принцип на първите серии доста трудно се концентрирам, спирам, пускам, сядам, ставам, а това го изгледах от раз.  Крис беше писала че химичи с момите с които го е виждала. Потвърждавам за две, има отлично  чувство за хумор, има страхотно взаимодействие с партньорките си, а те  направо ще го изядат, ако не са камерите🤪 Бях впечатлена и от балета, даже може да потърся филма.

Проф така е, за фенове по света, за билборд класациите и за Грами си трябва английски. Много пъти ми е минавало през ума докато слушам някоя корейска песен че ако беше на английски щеше да е тотален хит. Моето любимо парче от бой банди е от  любимците на Рори - Миротик (така ли се произнася) TVXQ.

# 667
  • Мнения: 6 423
Така се произнася, Белл - Миротик на DBSK/TVXQ, но искам да уточня че това е песен на квинтета, преди да се разделят на трио и дует, защото дуета запазва името TVXQ.

# 668
  • Мнения: 3 362
И аз много се смях с плочника 😂

Пропуснах да кажа, че опасенията ми за финала на Демона не се сбъднаха и даже ми хареса. За разлика от други подобни с фентъзи елементи тук нищо не ме подразни - естествено, сюжета предполага, че този със свръхестествените способности ще трябва да плати висока цена, че се е влюбил в обикновено човешко същество и ще попадне в небитието, по някое време ще се завърне при любимата и им се полагат две минути щастие на финала. В Демона я спестиха драмата около няколкогодишното отсъствие - Господ имаше други планове за тях, но ги промени и раздялата на ГГерои траеше едва няколко дни или седмици. Случи им се коледно чудо и не остана място за съмнение той за постоянно ли се е върнал или ще изчезва и ще се появява. В миналото не успяха, но в настоящето си извоюваха правото да изживеят любовта си.

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 17:36 от Margarita N.

# 669
  • Мнения: 6 977
Докторския го приключих, но няма да остави някакви трайни спомени в мен. В повече ми дойде инфантилното поведение на моменти на героите. Знам, че те си харесват подобно поведение, но за мен 30+ годишни да се държат като тинейджъри с разбъркани хормони не ми е "сладко", а досадно.

И поредната "буря в чаша вода" спретнаха корейците след като излезе новината, че Хан Со Хи и Рю Джун Йол се срещат. Бившата на Джун Йол, Хьери, с която снимаха заедно Отговори 1988 и бяха двойка около 7 години преди да обявят, че се разделят, пусна някакъв завоалиран пост в инстаграм. Со Хи не ѝ остана длъжна и корейчетата веднага нападнаха новата двойка. Започнаха инсинуации, че Со Хи била причината за раздялата, обвиниха Джун Йол, че изневерил на Хьери, как не го било срам веднага да си хване ново гадже и всякави подобни простотии. Оказва се, обаче, че Хьери и Джун Йол са се разделили още миналото лято, но го обявили чак през ноември. В крайна сметка ще излезе, че новата двойка ще е поредната попаднала безпричинно под критиките на корейците. Нищо ново под корейското слънце smile3507.

# 670
  • Мнения: 539
Песента е приятна, но тези тримата с разбор на клипа са страхотни, и аз като тях не схванах много посланието.
Бел, отпреди осем месеца е случката доколото видях, така че сега може и нищо общо да не разботят. МинХо нали си го харесвам в какви ли не комбинации тагвах - Мин+Хо+среден+фингър .......   не успях да го намеря този клип.
Попаднах на клип от "казармата" му Grinning и тъкмо да го обявя за глезльо с тази служба, се сетих че,  1во - така не се говори Grinning и 2ро, май беше пострадал доста при катастрофа. Даже в наследниците докато го играеше сърфист се виждаше голям белег на крака.
................. има страхотно взаимодействие с партньорките си, а те  направо ще го изядат, ако не са камерите.........
JoyJoy пък много важно, че не го намирали красив зрителките. А Кимю не е гаранция за химизма, за справка "backstreet rookie"

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 18:02 от Krissttinna

# 671
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 584
Марги, вярно е, така беше, липсваха си само няколко дни, може би седмица, при това май не беше в последните серии, а към 11 или 12 и ако не греша още в същата се завърна и имаше достатъчно време до финала - едновременно и приличаше на други, но и не съвсем. При други с подобен сюжет ГГерой  отсъстваше от екрана в последните 2 серии и пристигаше 2 минути преди финала.

Рори знам, миналия май я чух за пръв път - и преди това съм слушала някои и след, но тази така и си остана която най ми хареса. И хореографията към видеото също. Впрочем танца си остава доста популярен, често ми излиза в Шортс в изпълнение на известни и неизвестни, а съм слушала песента в изпълнение и от ЕХО...

2в1 мерси за клюките. Този актьор не беше ли по млад с няколко години от Ли Хьори, или ги бъркам с друга двойка? Иначе за шоу средите нормалния ход на нещата, разделя се дългогодишна двойка, а по-младата жена, заедно с вече бившия на другата отнасят  хейта...

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 18:16 от Беллора

# 672
  • Мнения: 6 977
Бъркаш се Бел. Не става въпрос за И Хьори (Lee Hyori), която от 10 г. е женена за И Санг Сун, китарист на тяхна рок-банда.


А за Хьери (Lee Hyeri), член на групата Girl's Day, която се изявява и като актриса.


Ето ги тримата замесени в скндала.

# 673
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 512
Покрай коментарите за Сонг Канг изгледах първите  два епизода от Navillera,още преди време препоръчван в темата ,и прочетох в дорамата,че и демончето,и 75-годишния актьор шест месеца са се учили на балет и всички сцени са изпълнени от актьорите без дубльори.

# 674
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 584
Аз бях останала с впечатление че Навилера е филм. Радуду, назад сложих едни скрийнове, където ясно се вижда че демончето танцува класически балет, кадърът не се мести и се вижда ясно лицето му. Пиши ако продължиш с гледането. За балета не знам дали може да се научи показаното за 6 месеца, говоря за  това, което видях в двете видеа от Роци (аз съм учила 3 г. класически балет и нищо от това което се видя в тях не съм правила, вярно, бях и много малка 6- 9 г.) Според мен доста е танцувал и преди това, а и както споменах преди време, бях попаднала на видео с виенски валс, където изглеждаше като професионален танцьор. Обикновено родителите на такива деца следват една и съща схема  за децата си - пиано, пеене, танци, а той и пее и свири, вероятно е и танцувал. Много айдъли са така + че на около 4 годинки са започнали и с таекуондото. Във филм в който Натали Портман е в ролята на прима балерина (Черния лебед ли се казваше, в момента ми избяга заглавието) статични кадри нямаше, камерата снимаше лицето и само в близките планове,  или когато балетния и партньор я разнасяше на ръце, в останалото действие на сцената личеше че използват истинска балерина.

ПП 2в1 два пъти се върнах да видя разликата в имената и пак ми звучат еднакво, има още да свиквам😳

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 21:21 от Беллора

Общи условия

Активация на акаунт