От антибиотика й се възпали дупето.Пищи от болка.Помогнете!

  • 3 341
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 772
беба имаше непоносимост към памперс ама късно ми увря главата.дупето се оправи с обикновен крем здраве Peaceако ти е възможно я оставяй по малко без памперс докато се открие истинската причина за обрива.и при нас се е случвало същото от АБ.

# 16
  • Мнения: 1 666
Задължително ходете на друг лекар. Може да са гъбички, може да е алергична реакция - и двете са достатъчно сериозни, за да се подценяват с Бочко.
За хрема ние сме ползвали капки Виброцил - те са за след 5-мес. възраст.

# 17
  • Мнения: 1 029
Аз лично не бих давала съвет с какво да се маже детето. Смятам, че трябва консултация с дерматолог.
Съвсем на скоро преживяхме същото. Само че възпалението не беше причинено от антибиотик, а вероятно от запарване и може би някаква алергия. Срамните й устнички бяха ужасно зачервени и също я болеше при пишкане. Педиатърката й също препоръча да й правим промивки със смрадлика и да я мажем с крем срещу подсичане, но от това положението стана още по-лошо, кожата изсъхна и станаха направо ранички  ooooh!. Заведох я при друг педиатър, който ни прати да се консултираме с дерматолог, за да се установи дали не са гъбички.  Предписаха някакво мазило, което се приготвя в аптеките, както и крем Pevison, който обаче съдържа кортикостероиди и аз не поспмях много да я мажа с него. Но от първото определено се повлия и още на втория - третия ден червенината изчезна. Съдържа съвсем безвредни съставки като глицерин и талк. Ако все пак решиш мога да ти дам точните съставки, но най-добре да я заведеш при специалист.
Пожелавам бързо да се оправи!  Peace

# 18
  • Мнения: 3 456
Да, и аз мисля, че трябва да се консултираш с дерматолог !

# 19
  • Мнения: 8 505
Възможно е да са се развили гъбички.В такъв случай Бочко и смрадлика няма да помогнат,ще трябва да използваш някакъв антимикотичен крем.Консултирай се с дерматолог,а ако нямаш възможност,поне звънни на педиатъра.Обясни,че Бочкото не помага,нека изпише нещо ефикасно.И оставяй детето възможно повече време по голо дупе.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 191
ИМАЗОЛ, което си е клотримазол.
Адски ефикасно!
Магдалена имаше мноооого подсечено дупе първият месец след раждането, само Имазол помогна. С него мазането трябва да продължи поне 2 седмици.
Но направете и изследване за гъбички. При Магдалена се оказа че има бактерия - Ешерихия коли, с която са я заразили в болницата #2gunfire, и от това беше упоритото подсичане.
Успех!

# 21
  • Мнения: 329
Преживяхме го преди седмица, изписаха ни антибиотик и още на втория ден получихме разтройство и дупето ни мнооооого се зачерви. Понеже сме на кърма и добавка го отдадох на антибиотика и следях изхождането и веднага преобувах, от кърпичките го болеше много и започнах с памуче и бебешко олио, после намазвах с крем- ползвам Бюбхен, миех и мажех, но ефекта беше незначителен. Когато спряхме антибиотика веднага се оправихме, надявам се и при вас да е така!

# 22
  • Мнения: 7 803
Възможно е да са се развили гъбички.В такъв случай Бочко и смрадлика няма да помогнат,ще трябва да използваш някакъв антимикотичен крем.Консултирай се с дерматолог,а ако нямаш възможност,поне звънни на педиатъра.Обясни,че Бочкото не помага,нека изпише нещо ефикасно.И оставяй детето възможно повече време по голо дупе.
Peace

# 23
  • Мнения: 4 156
Преди всичко - възможно най-скоро отидете при друг педиатър или дерматолог. Дори и да трябва да си платите прегледа, тъй като ще прескочите вашия.
Всичко звучи много сериозно и Бочко няма да помогне. А детето се мъчи.
За мен този крем Бочко е просто някаква кремче. Не видях ефект от него. Малкия имаше постоянен обрив почти месец. Мазах с Бочко и крема за подсичане на Нивея. Не помогнаха.
Започна да се оправя като го миех с вода всеки път щом акаше, а след това обилно мазах с бебешко олио и върху него крем за подсичане. Но не Бочко. Ползвахме един крем на Avene.
Но ако при вас са гъбички по-добре отидете да ви предпишат каквото трябва.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син имаше гъбички в устата и педито ни каза,че излизат с изпражненията,затова да слагам във водата за къпане една лъжичка сода бикарбонат за да се прекъсне веригата.Когато бебо беше на антибиотик също имаше диария,миех го през час-два и го държах без памперс за малко.Това помогна,мисля,че и содата и смрадликата също го успокоиха/на него смрадликата добре му понася/

# 25
  • Мнения: 243
Много е възможно да се гъбички от антибиотика. Ние бяхме така декември месец. Моята дъщеря е на 4 годинки и може да каже какво й е постоянно повтаряше, че много я сърби и като се изхожда я боли, понякога  плачеше и тя. Педиатърката ни каза миене без сапун и обливане с хладка вода с разтворена в нея сода бикарбонат.След 2 дни отшумя всичко. 

# 26
  • Мнения: 3 760
Купи ХУМА от аптеката и ръси обилно и често. Редувай с Бочко. Гарантирам, че ще се оправи  Hug
Хума!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И Ели в момента е на антибиотик и положението е същото като при теб - разстройство и обрив.

При нас изключително помага Универтан. За еин ден нищо не остана от обрива.

Успех и бързо оздравяване на бебо  Hug

# 28
  • Мнения: 3 500
Момичета, благодаря за отговорите.   bouquet Оказа се, че са гъбички. Мазах с Клотримазол и за два дни вече доста позавяхна мястото, изглежда мнооооооооого по-добре.Вече няма болка дори от кърпичките.Всичко е ок.Благодаря ви!

# 29
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Миличкото.Ние имахме същия проблем от друг антибиотик.Беше наистина жестоко да го гледаш как се мъчи.Ходихме къде ли не , доктори в Мед.академия , Военна болница , кожни лекари и т.н. Всеки изписва какво ли не и нищо не помогна кремове- от "Мустела" до "Бочко" и "Здраве",  "правени" лекарства и т.н. Накрая една майка ми каза за някакъв крем "baby pan" или "baby tan" от аптеките. Бях много скептична защото ми се виждаше много арабски но го взех , на другия ден почти нищо й нямаше.
Дано детенце бързо се оправи!

Общи условия

Активация на акаунт