С какво се измазва/боядисва дрешник?

  • 3 901
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 039
Малена, преди време бях говорила с един познат-бояджия, който ме разубеди за фасагена/исках да го ползвам за санираното пространство на кухнята, че е по-покривен и по-бял от латекса/.Та той ми каза, че фасагенът е само за външно боядисване, заради оловото, което се съдържа в него, не е желателно да се нанася в затворени вътрешни помещения.


за първи път чувам такова нещо

за по достоврена информация ще ти споделя, за кумът ни е вносител и представител на LEVIS,Aczo Nobel,и куп още фирми за бои и лакове, използващи се в строителството както и автомобилни бои
така, че за бои се доверявам на него, не искам да обиждам майсторите, но те винаги имат собствено мнение

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не можеш ли да сложиш малко вентилаторче вътре, на вратата, на външна стена ...... или малко прозорче да направите.... против влагата и спаряването на дрехите ...иначе може да лепнеш някакви тапети вътре...... защо не

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Нашият е с фасаген, строителите така си го бяха боядисали. По стените влага няма, но ми се струва, че някои якета са се овлажнили... И мен ме е страх да държа дрехи там засега, дано тази проклета влага да изчезне до другата зима, понеже сме в ново строителство. Май наистина влагоуловител някакъв ще върши работа...

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какви са тези влагоуловители ......за пръв път чувам

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Какви са тези влагоуловители ......за пръв път чувам

Кутии, пълни с едни гранули, които улавят влагата и я събират на дъното на кутията. В Мосю Бриколаж ги имало, доколкото разбрах, струват 5-20 лева в зависимост от размера.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161671.0
Тук има за тях

# 20
  • Мнения: 648
  Нашият "дрешник" е в антрето, боядисан е  с латекс, който се мие! Относно тези влагоуловители в кутии- май не вършат много работа Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 22 889
Дрешникът ми е в спалнята,но нямаме врата,която да го затваря и не е имало проблем с мухъл и влага.Боядисан е с латекс и е със стилажи,така виждам всичко и се проветрява.
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2771873880044858392eOZgLE

# 22
  • София
  • Мнения: 1 845
А какво мислите-аз лично мисля да преквалифицирам едната баня в дрешник/понеже на 2 стаи и хол имаме три баня+тоалетна/-дали има опасност от влагата.Защото все пак съседите най-вероятно ще си оставят банята. А и нали все пак ще минават тръби по един или друг начин.
Иначе и аз мисля да бъде с латекс.

# 23
  • Мнения: 479
А какво мислите-аз лично мисля да преквалифицирам едната баня в дрешник/понеже на 2 стаи и хол имаме три баня+тоалетна/-дали има опасност от влагата.Защото все пак съседите най-вероятно ще си оставят банята. А и нали все пак ще минават тръби по един или друг начин.
Иначе и аз мисля да бъде с латекс.

И ние ще имаме в коридора едни големи вградени гардероби, дето все граничат я с баня, я с кухня и незнам дали да се притеснявам за влагата...
Но пък нали затова е измислена изолация за тръбите- в новите жилища би трябвало да има такава и да не става конденз.
А може първата година да не поръчваме гардеробите, ами да караме на кашони - то и безтуй парите не се знае докъде ще стигнат - тъкмо да изсъхне добре жилището Wink - това майтап!

Общи условия

Активация на акаунт