Мама гали щръкнало тумбаче, чака ФЕВРУАРСКО бебе да заплаче!

  • 12 921
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19
Честито на мама dar_ina ! Да е жив и здрав Радослав.

# 46
  • Мнения: 2 818
Честито на мама Дарина   bouquet

Искам да се оплача!  Сега прочетох, че вече раждането във вода са го увеличили като цена  #Cussing out  Трябва да си избереш и лекар, и присъствието на таткото и отделно заради ваната още 250 и за ВИП стая... то по-добре да ходя в другата Св.София  Cry Искам да си раждам вкъщи пък!!!  Съжалявам, че нямам смелостта на Людмил и Мирена... 

# 47
  • Мнения: 644
Привет!
Щастлива съм да ви съобщя ,4е тази нощ, в 01.10ч.  Галастра е родила мом4енце с манекенски размери -3.350кг. - 50см. !
Честито на щастливите родители и гордия батко Сами!
Hug  bouquet newsm51 smile3525

# 48
  • София
  • Мнения: 3 565
Честито на мама Галя, на таткото и баткото! Да им живо и здраво новото попълнение в семейството и да ги радва много!

Maktub, и аз доста съм мислила по въпроса с раждането вкъщи - само дето мен роднинското тяло няма да ми даде... Един познат холандец ми разказа как жена му родила вкъщи под душа, помагали той и една акушерка (която само я прегледала след раждането). Жена му няма и едно разкъсване, а бебето се е родило 4,300... В общи линии доколко разбрах от него, в Холандия около 40% от ражданията са вкъщи...
А що се отнася до Людмил и Мирена, в една от темите в кърмаческия четох нейни думи, за това, че предварителната психологическа подготовка на бебето относно какво му предстои по време на раждането, както и спокойствието на майката са от решаващо значение, за да няма усложения и всичко да мине като при тях. За който не знае техния случай, Мирена е родила съвсем сама, само с Людмил - мъжът й, отново без никакви разкъсвания...

# 49
  • София
  • Мнения: 618
Честита радост на мама Галя и цялото семейство   bouquet   bouquet   bouquet
И аз я четох тази история за раждането в къщи, ама явно не съм се подготвила психически, защото ми настръхна гърба  Confused . То от всякакъв вид раждане май си ме е страх  Blush , уж чета, информирам се ... поне теорията да е ясна. А за цените - имам чуството че се променят с часове , до като се натутам да купя нещо и то станало  +едиколко си лева  #Cussing out

# 50
  • Мнения: 19
Честито на мама Галастра!

# 51
  • Мнения: 2 922
Щастлива съм да ви съобщя ,4е тази нощ, в 01.10ч.  Галастра е родила мом4енце с манекенски размери -3.350кг. - 50см. !

Честито на мама Галастра!!    bouquet

# 52
  • Мнения: 1 516
Честито на мама Галастра Simple Smile ! Да са много ,много здрави и скоро да се приберат вкъщи...

Киселина изчезна - да не би и тя да ни зарадва скоро Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 974
Честито на мами Галастра и Дарина   bouquet

Бързо въстановяване и много радости с бебчетата  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 1 481
А, тук съм, тук съм  Simple Smile Имам усещането, че ще съм първата официално преносила във февруарския отбор. Следобед съм на преглед за разкритие  Rolling Eyes Вчера половинката имаше РД и тайно се надявах да му подаря най-желания подарък, но на беба явно и харесва в корема ми  Laughing
Честито на galastra и  dar_ina  newsm51 newsm51 newsm51

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Честито синче на мама Galastra smile3525 Да е здравичко и спокойно бебчето.
Хайде мамчета днес да се запишем с още някое бебче  newsm03
Ние току що се накърмихме и сега малко лично време за мама. Ивка заспа и така до следващото кърмене...Чувството да си мама е невероятно...много съм щастлива с малката дудка smile3521 Всякакви съмнения от сорта "дали ще се справя" изчезват в момента в който си гушнеш бебето.
Хубав ден на всички родили и неродили мамчета.Моя термин беше днес, айде дано се появи някое бебе на този ден   ylinfant

# 56
  • Мнения: 1 701
Добро утро и от мен момичета! Simple Smile
Аз днес пак се наспах както си знам! Simple Smile
12 часа не ми мърдат! Wink Вчера какво беше това странно мое ранно ставане ... ама поне свърших една полезна работа - издирих 3 февруарки, които не бяха се похвалили тук че са се обебили. Wink

ЧЕСТИТО на мамите Дарина и Галя и да са им много здрави бебоците! Simple Smile
Отивам да дописвам първа страничка! Simple Smile

Абе аз защо не знам нищо за тази история за Мирена и Людмил. Къде да я прочета?

sier , много ми е мило като чета колко е хубаво да си мама... И да ти кажа аз не знам защо но нямам никакви съмнения че ще се справя. Чак се дразня някой като започне да ме убеждава как в началото ще ме е страах, няма да знам защо плаче, няма да мога да правя нищо, едва ли не 3 жени трябва да стоят на главата ми една да повива, друга да храни, трета .... да си бърка в носа! Simple Smile Аз в някоя от предните теми бях писала, че гледането ан бебе си го представям като гледането на малко коте или куче. Както се грижиш за едно безащитно скимтящо или мяукащо хайванче и не знаеш гладно ли е жадно ли е, вървиш чистиш му ... горе долу така трябва да е и с бебето. Simple Smile
Не ме е страх и знам че ще се справя! Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 516
Имам усещането, че ще съм първата официално преносила във февруарския отбор. Следобед съм на преглед за разкритие  Rolling Eyes

И аз те следвам по петичките към клуба на преносилите... Като се върнеш от консултация да пишеш ...
Аз утре съм на преглед и спятам да разпитам доки за напчета за предизвикване на контракции...

# 58
# 59
  • Мнения: 2 818
Wish, ето я историята на Мирена и Людмил за раждането вкъщи. Рали, за съжаление едва ли има навита акушерка да помага на домашно раждане в Бг... а аз без мед. лице, колкото и да им нямам доверие не бих се навила... а и после сигурно ще ме разпънат на кръст... 
Днес си поспах повечко... до преди малко  Laughing и ми мина възмущението за увеличената цена на раждането във вода. Само не знам как ще се преборя, как ще се доверя на лекаря... и кой изобщо да бъде той.... 


Честито на Галя!!! Нека й е жив и здрав сина  Sunglasses   bouquet



Ясна, за епизиотомията, това е мнението на бг лекарите... при подходящ масаж  и други техники (нехирургически) разкъсванията се свеждат до минумум.

Общи условия

Активация на акаунт