БЕЗПАРИЧИЕТО

  • 11 586
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
и така. доходът ви не е малък, просто имате нужда от повече дисциплина.
Хайде моля те не се изказвай неподготвена!Много лесно е да се дават  съвети.С този доход, сметки и малко дете парите едвам стигат.
 

Съгласна съм за дисциплината.
Дупе знае две и двеста. Когато
парите не достигат, се търсят
начини. Сметки имат всички
и детето не е оправдание.
Верно, 650 лева за тричленно
семейство не са никакви пари,
но хората имат собствено жилище.
Това в Европа значи богатство.
Ето, жената вече даже мисли
какво да прави, има толкова
свободно време. Надявам се да
намерят начин за измъкване от
финансовата си нестабилност.
А пари винаги трябват.

# 16
  • Мнения: 5 577
И ние имаме толкова, без наема. Значи оправям се, незнам как го правя, но се справяме. Не стигат, вярно, малко са , понякога изнемогваме, но като цяло смея да кажа, че можем да се справим.

Успех и на вас.

# 17
  • Мнения: 173
Парите май никога не стигат  Thinking
Е...здраве да е...,някой ден всичко ще се оправи !

# 18
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Хех, то не 650, а 6500 да имахме, пак нямаше да стигат. Но ако се отчайвах заради това не само че с нищо нямаше да си помогна, ами и на половинката щях да скапя деня. Правя си сметката до стотинка (водя си домашно счетоводство), преценявам кое си струва парите и кое не, и всяко излизане ми е като малък празник. Когато живеех още сама ми се наложи да изкарам два месеца с по 25лв на месец. От тогава си мисля, че щом това преживях, с всичко ще се справя, и не се тръшкам за пари, а си правя сметката  Wink  Hug

# 19
  • Мнения: 6 167
биляна, никъде не съм казала, че парите са много.  Stop
с 650 лева могат да живеят - хората са в малък град и не плащат наем.
аз и семейството ми плюс един дядо сме живели известно време  ( кратко) с горе долу толкова пари - в центъра на софия в 3 стайно жилище.
парите не са били в излишък, но сме имали храна, сметките са били платени и сме имали дрехи и обувки. това е.
другото - с бачкане.

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 23:58 от Lennie

# 20


5200 leva na mesec ne ni stiga daje onia den na 31 mujut mi be6e s prazno portmone
i hladilnika na 3 den e prazen a kajete kakvo e tova

# 21
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Вяра в по доброто бъдеЩе.Един познат казваШе"Умиране има,отърване няма.Ако сам не го пожелаеШ"

# 22
  • Мнения: 6 167


5200 leva na mesec ne ni stiga daje onia den na 31 mujut mi be6e s prazno portmone
i hladilnika na 3 den e prazen a kajete kakvo e tova


извинявай, в бг ли сте? колко хора сте, какви са ви фиксираните разходи?
каквито и да са ... баси.

# 23
  • Мнения: 104
Ние караме с 400лв. на месец. Моята заплата цялата отива за сметки, че и малко от неговата... ама не мизерстваме, просто се ограничаваме Simple Smile ходим си с елечета в къщи и почти не се отопляваме, ако ни е мнооого студено се гушум, за да се топлим Simple Smile мъжът ме бъзика, че с едно пиле готвя 4 манджи и супа Simple Smile важното е, че сме заедно и сме щастливи. Иначе ако имахме хиляди и се биехме по-добре ли щеше да е... Пък да се надяваме, че ще се оправят нещата. Единственото, което ми тежи е, че не можем още да се престрашим да имаме деца, не че не ни се иска...
Не се шашкайте момичета, нали не спим под мостовете, може и къде - къде по-зле да е...

# 24
  • Мнения: 4 300
По принцип парите никога не стигат. Колкото и да ги имаш.
Съгласна съм напълно с Лени.
Пробвайте да записвате ( ти, мъжът ти едва ли ще се навие на такова нещо) кога за какво колко давате. Аз го правих в продължение на точно 1 година. На някои може да им изглежда налудничаво, но го направих. В резултат разбрах точно колко даваме за храна, заведения ( вкл. и кафето на работа) , сметки. С добър анализ и целенасочено поведение в магазина може да се спести много. Наистина много.
Освен това понякога дребните разходи в края на месеца възлизат на обща значителна сума. Неща, за които даже не си се замислял.
Това дали ще си купиш праха за пране и тоалетната хартия от Метро или от кварталния магазин, дали ще пускаш пералнята на нощна тарифа и всякакви ей такива дреболии. В магазин ( освен за дрехи) без списък не влизам. Иначе се почва едно брауново движение между рафтовете и 101% съм излязла с някоя глупост, която не ми трябва и по важно, после няма какво да я правя.

# 25
  • Мнения: 1 418
Има една приказка:На един ме му стигат за хляб,на друг за яхта.
И ние така.Все за нещо трябват пари и все не стигат.Мога и с 500,мога и с 5000лв.Като няма-харча малко,или изобщо,за сметка на това като има му отпускам края.Знам,че не е добър вариант,ама съм си такава.

# 26
  • Мнения: 494
Има много семейства в това положение.И ний неправим изключение,с доход 650лв.,на квартира/която е 200лв/,с две малки деца,живеем в голям град........,но не съм се отчаяла.
  bouquet Laughing

# 27
  • Мнения: 289
5200 leva na mesec ne ni stiga daje onia den na 31 mujut mi be6e s prazno portmone
i hladilnika na 3 den e prazen a kajete kakvo e tova

Малко ми прилича на изхвърляне това  newsm78
Сигурна съм, че всички тук могат и повече от 10 200 на месец да похарчат, без да се затруднят особено... но, все пак говорим за нормален стандарт и обичайните харчове  Grinning да си платиш сметките, да можеш да излизаш, въобще, да не се замисляш върху това как ще купиш храна и памперси за детето, или дрешка за теб.. мисля че за това става дума.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не стигат, мамка им, шибаните пари! #Cussing out

И когато живеехме с пъти по-малко, и сега- уж с добри доходи, все са си недостатъчно Tired Безпаричието идва не толкова от ниския доход... то е в главата Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 14
Разбира се че има много хора в положение "БЕЗПАРИЧИЕ". Радвай се че си имате собствено жилище в което предполагам ти е хубаво и уютно. Има много семейства с деца които живеят по мизерни квартири и едвам свързват двата края.
Не трябва да се депресираш. Мисли положително! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт