Парфюмни размисли и страсти - 288 тема

  • 58 680
  • 788
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 103
Здравейте,благодаря за прекрасната тема и аз.
Нова година започнах с Mancera Rosses Vanille, Lancome la nuit tresor ❤

Мансерата мн ми хареса,въпреки че аз съм с мега слабо обоняние и 😂.. Не мога да кажа,че го усещам цял ден. Пък може и да трябва да е малко по-топло! .Не знам! Благодаря и на съфорумките,който ми препоръчаха да я закупя. Денси и Candy girl. Денси ми препоръча още няколко,на който взех мостри и ще купувам постепенно 😂.

Сега набелязах на Монтал няколко  1 на Мансера

Velvet Fantasy Montale,Montale Oudmazing ,
и тази Velvet Vanilla Mancera,да добавя и Дарк пърпъл и Арабската тонка.
Искам да тествам нещо на Монтал,но четох че  имат някакви синтетични нотки,които се усещали... Аз едва ли ще усетя 😂,заради обонянието ми,но все пак да  не отвращава околните 😂. Да ми бие  на евтин парфюм от 5лв.
Не че не обрах комплименти от една имитация 😂 на More than words ,но все пак Simple Smile

Обичам парфюмни бомби!Щях да поръчвам Jardin exclusif,обаче какво се зачетох в ревюта 😂 и се разколебах. Знам,че си е до кожа,ноо искам нещо влачещо яко шлейф 😂.Аз като не усещам,поне хората ❤. Благодаря ви,предварително Simple Smile Успешен ден на всички ❤🫶🏽

# 76
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Има нов Jo Malone. Моля, който го пробва, да сподели впечатления.
Кой е новият Джо Малоун? Ако е Red Hibiscus аз го пробвах и съм безкрайно учудена, че от Джо Малоун са решили да направят именно такъв парфюм, изобщо не е в техния природен стил. А съм от почитателите на марката. Парфюмът е от тези съвременните и натегнати и супер синтетични амброви и амбоксанови бомби с много джинджифил и бели цветя. Има нещо от Бакара руж, и от Ерба пура, но и от белите цветя на осемдесетарските парфюми, получила се е една манджа с грозде. Много съм разочарована, нищо общо с деликатното цвете Хибискус, нито със зеленината му.
Ковачева, понеже си ми парфюмно гуру откакто ми препоръча L'Ombre dans L'Eau,
би ли да ми дала мнение за Pierre Guillaume? Няма къде да ги пробвам на живо. Познавам само Алфаора, в първата секунда след пръсване я възприемам като бакара руж, после е съвсем различна, но върху мен изчезва много бързо.
Има ли някой зелен и тревист аромат? Видях няколко с листа от касис, любими са ми, също бих пробвала орхид айви, но пак не мога да ги докарам до 15 проби Rolling Eyes Или трябва да нацъкам напосоки Confused
Phloxx, благодаря ти много за топлите думи, радвам се, че съм била полезна Hug
Pierre Guillaume по принцип е ориентиран предимно в ориент групата парфюми, топли, дървесни, смолисти, гурме, но има и няколко чудесни зелении, но определено не са му приоритет и трудно ще ги докараш до 15.
Orchidivy  мисля, че трябва да го тестваш задължително. В него има и доматено листо, и бръшлян, и току що окосена трева или сено, които се усещат през цялото време, макар и като фон. И е много интересно съчетание между зеленина и топли секси плодови и ванилови и тонка нотки.
Нимфата и поета, за които писах също е много зелен, ефирен, кристално чист парфюм, мисля, че и от него е задължителна пробата.
Другото зелено, което много харесвам от марката е Jardins de Kerylos 16 Pierre Guillaume Paris Прекрасна топла, зелена и слънчева смокиня, огряна от слънце и топъл морски бриз. Много дзен парфюм, не знам как го е направил, но е уловил покоя на лятото. Много подобен на Филосикос, но една идея по слънчев и фин от него.
Харесвам и Morning In Tipasa 7.2 Той е свеж коктейл с бял ром, мента и спрайт на някой морски бар сутрин на развиделяване. Много свеж, леко сладък, леко зелен, хладен, утринен, с чудесно юзу. Изпръсках една отливка от него, но така и не ми стана любим и не си взех флакон от него.
Coze 02 е от далечната 2002 година, и е от най-уникалните  парфюми на марката - аромат на зелена марихуана, смесена със зелени тютюневи листа, започващи да засъхват, аромат на стари книги, черен шоколад и щипка чили в него. Ако харесвате аромата на Канабис, може и него да пробвате. Миналата година беше голям бум на канабисовите парфюми и почти всички ниш марки излязоха с такива предложения, а Пиер Гийом постави началото 20 години преди тях.
И последното ми предложение е Helioflora - много смел и странно съчетан парфюм. Зелени листа от рабарбер, зелено-сладки и стипчиви, съчетани с кайсиево сладко, шипрови мъхове и землисто пачули. Много нетипичен, много дзен и много хубав. За съжаление така и не си го купих, не знам дали още се намира.
Ако ми дадеш адрес в Германия, с удоволствие ще ти изпратя пробички от Orchidivy, La Nymphe & Le Poete 13.1, Superlady и от голямата ми любов Mad About You. Пиши ми на ЛС за адрес.

bulgari_bs, я по-смело. Щом ви е харесал Мансера Рози и ванилия, със сигурност ще ви хареса и Жардин екслузив и парфюмите на Монтал. Не позволявайте разни ревюта от непознати хора да ви разколебават. Щом гоните шлейф и комплименти, Мансера и Монтал са вашите марки.

Хубав и усмихнат уикенд на всички!

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Много ми е готино, че Ковачева се завърна в темата.Kiss Муц,:kiss: мерси за новата тема, аз се влюбих в Rosendo Mateu Nº 5 Floral и ще си го поръчам, в базата е уникално красив.

# 78
  • Мнения: 7 799
bulgari_bs , на мен jardin exclusif ми  най-любимият парфюм на марката, няма да остане незабелязан, не се притеснявай.

# 79
  • Мнения: 716
Bright Crystal, благодаря, че ме подсети! Heart kovatcheva, липсваше ни! Както и да е, тук си! Heart Да, Red Hibiscus. Много жалко, вярвам ти! Напоследък, ароматите им са различни, но не в добрия смисъл. Поне аз така ги усещам. Няма да спра ги обичам, винаги ще ме интригуват, но дано нещата се "обърнат". Благодаря ти! Heart

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 11:48 от Magda Dimitrova

# 80
  • Мнения: 1 103
bulgari_bs , на мен jardin exclusif ми  най-любимият парфюм на марката, няма да остане незабелязан, не се притеснявай.
[/quote

Благодаря ,дами! Мен  не ме е страх от слепи поръчки,но все пак Simple Smile  То си е и до кожа де Wink

Да ,той ще е  1 от всички,.
Но искам и Монтал.,Ще гърмя на сляпо пък,  каквото стане 😂. По принцип  ,чета ревюта  ,защото са ми страшно полезни.Човек като мен с Хипосмия-е тегаво.Усещам до известна степен аромата.Много гадно.Леки аромати,въобще не мога да усетя 😂.

Пък така хубаво описвате парфюмите,че скромната ми заплата 😂 бързо изчезва Simple Smile

# 81
  • Мнения: 7 799
Аз на Монтал не съм фен- имам две ванилии ,така си седят в нас, имат нещо много химично и изкуствено. имах една хубава ванилия с кайсия https://www.fragrantica.com/perfume/Montale/Sweet-Vanilla-39411. ,но е ужасно сладък.

Roses elexir е хубав.

# 82
  • Мнения: 2 217
Аз пробвах Black Opium over red и въпреки, че съм любителка на черешови аромати, не съм очарована. Много синтетична череша, която разваля хубавата база на оригиналния  Black Opium, определено несполучлив фланкър.
Bulgari_bs ако ти харесва Roses Vanille, може да ти хареса и Deep purple на Монтал, има подобна база, но е добавена слива.

# 83
  • Мнения: 1 103
Аз пробвах Black Opium over red и въпреки, че съм любителка на черешови аромати, не съм очарована. Много синтетична череша, която разваля хубавата база на оригиналния  Black Opium, определено несполучлив фланкър.
Bulgari_bs ако ти харесва Roses Vanille, може да ти хареса и Deep purple на Монтал, има подобна база, но е добавена слива.

Ако е Дарк пърпъл ,на клиентка в магазина много ми хареса.Така взех и Jimmy Choo I want choo черното 😂.За съжаление,той на моята кожа хич не беше траен. А такъв шлейф вадеше при другите Simple Smile

# 84
  • Мнения: 923
Здравейте,благодаря за прекрасната тема и аз.
Нова година започнах с Mancera Rosses Vanille, Lancome la nuit tresor ❤

Мансерата мн ми хареса,въпреки че аз съм с мега слабо обоняние и 😂.. Не мога да кажа,че го усещам цял ден. Пък може и да трябва да е малко по-топло! .Не знам! Благодаря и на съфорумките,който ми препоръчаха да я закупя. Денси и Candy girl. Денси ми препоръча още няколко,на който взех мостри и ще купувам постепенно 😂.

Сега набелязах на Монтал няколко  1 на Мансера

Velvet Fantasy Montale,Montale Oudmazing ,
и тази Velvet Vanilla Mancera,да добавя и Дарк пърпъл и Арабската тонка.
Искам да тествам нещо на Монтал,но четох че  имат някакви синтетични нотки,които се усещали... Аз едва ли ще усетя 😂,заради обонянието ми,но все пак да  не отвращава околните 😂. Да ми бие  на евтин парфюм от 5лв.
Не че не обрах комплименти от една имитация 😂 на More than words ,но все пак Simple Smile

Обичам парфюмни бомби!Щях да поръчвам Jardin exclusif,обаче какво се зачетох в ревюта 😂 и се разколебах. Знам,че си е до кожа,ноо искам нещо влачещо яко шлейф 😂.Аз като не усещам,поне хората ❤. Благодаря ви,предварително Simple Smile Успешен ден на всички ❤🫶🏽
с Montale и Mancera ще довършите обонянието. Дайте си почивка от подобни неща,  може да се оправи.

# 85
  • София
  • Мнения: 545
Благодаря за темичката, densi ! Purple Heart
Заглавието ѝ съвпада с периода на парфюмни попълнения, в който съм навлязла. Банковата ми сметка плаче.

Първо се започна с
https://www.fragrantica.com/perfume/Sora-Dora/Jany-87648.html
 - покупка на сляпо от Елинор. Много хвален от парфюмни ентусиасти, за мен - ненаподобяващ нищо познато досега. Експлоазия от нотки, емоции и вихрушки. Изключително интересен аромат, в който не откривам класа и лукс, а любопитство към екстремни преживявания.

Втори аромат на сляпо, пак от Елинор
https://www.fragrantica.com/perfume/Les-Indemodables/Vanille-Havane-63395.html , както и новоизлязлата екстракт версия
https://www.fragrantica.com/perfume/Les-Indemodables/Vanille-Hav … Absolu-89467.html 
Все още не съм го разносила добре, но не съжалявам за покупката. Аромат за специалните случаи, когато е нужно да съм твърда и категорична. Да, възможно е на мъж да седи по-добре, но отдавна мъжкия свят не е само техен Wink

В МОЛ Сердика /при ходенията ми до Елинор/, в магазина на Ив Роше си взех комплект на стар мой любимец
https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Rocher/Comme-une-Evidence-2167.html
Не съм го носила от години и от носталгия си го приютих отново.

След повече от 6 месеца чудене трябва ли ми, не ми ли трябва, накрая се предадох и си взех от новия сайт на ВК https://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/Imitation-Woman-49851.html /От там чакам още два, но ще пиша за тях, ако дойдат/
Заради слухове, че вече е спрян от производство /не съм проучвала дали е така/ и заради онази щипеща, стипчива нотка на черния касис, която на моменти ме омагьосва и нося в периоди, когато не искам да съм сладкишче, не искам да съм лейди, но не искам и да съм брутална.

От месеци притежавам малка отливка на
https://www.fragrantica.com/perfume/Nobile-1942/Cafe-Chantant-18073.html
от една прекрасна парфюмна приятелка, с която се запознах тук. Харесваше ми, но все не намирах време да го разнося хубаво. До онзи ден, когато си подарих богато парфюмно изживяване. Ето това чаках от месеци, дори години. Такава любов предизвика в мен само Ангелика Ноар на Герлен. И докато Ангеликата още чака да ѝ дойде реда, то този аромат вече е в мен. От парфюми-шоп на прекрасна цена.

Парфюмните ми щения на този етап притихнаха. До следващата абстиненция Joy

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Добро утро и от мен!
Ето ги и моите последни попълнения в бутилки:
1. Giardini Di Toscana - Celeste - омаен аромат на виолетки и много фин сироп от малини. Интересно се развива на кожата ми.
Влюбена съм в аромата. Носи ми усещане за топлина и уют.
2. Mon Guerlain - Florale - търсих го доста време, че е изчерпан и най-накрая му се наслаждавам отблизо. Много красив и секси аромат. Напомня за себе си поне 6-7 часа. От линията ми е любимият. Няма нито една дразнеща нотка.
3. Givenshy - Irresistible edp - красив аромат, но на кожата ми има трайност към 3 часа. Иска си подновяване. Стои ми по-интимно. Иначе е цветен и свеж.
С отливките е някакъв кошмар. Все си казвам, че няма да вземам нищо повече в близките дни и .... От получени такива съм набелязала покупка на Van Cleef - Neroli Amara.
Мисля да пускам за размяна отливки на Giardini Di Toscana - Bianco Latte ( бих го нарекла "вкусен" аромат, но не и за моят вкус), Cacao Porcelana - унисекс аромат, а аз съм по по-нежните, Guerlain - Bloom of rose - леко хард идва за моите сетива и още 1-2.
Снабдих се и отливка и на Narciso Rodriguez - Forever - хареса ми ароматът, но не и за да взема цяла бутилка.
Сега очаквам отливка на един Nishane, кокто и на Van Cleef - бадемите. И дано да се задоволя с тях, че ще фалирам вече.

# 87
  • Мнения: 5 913
Моето пристрастяване към парфюмите започна с Very irresistible GIVENCHY.
После се хвърлих направо в дълбокото с Shalimar.
Бях започнала да ви чета преди няколко години, но ми се отрази пагубно на банковата сметка. Сега тепърва свиквам с мисълта, че мога само да се наслаждавам на вкусните описания без непременно да притежавам всичко за което чета (телец, няма какво да се прави🙄).
В този ред на мисли - тепърва се ограмотявам за вашите практики да не страдате от чудовищно количество покупки.
И въпроса ми - как се снабдявате с отливки без те да са предмет на размяна? Има ли сайт или опция в сайтове за парфюми?

# 88
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 384
От парфюмните групи във фейсбук.

# 89
  • Мнения: 302
Отливки продава starcorp.bg, мостри - veneracosmetics, parfumi-shop. В парфюмните групи непрекъснато се предлагат отливки, често и фабрични малки милилитри.

Последна редакция: нд, 04 фев 2024, 09:13 от BillieCross

Общи условия

Активация на акаунт